2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim ikili test HCG 172 diyor kız mı inşallah iki hafta sonra Dr a gidecegm tutanlar var mı burda

Günaydın herkese. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum...
Çarşamba gün boyu kasıklarımda her zamandakinden farklı bi ağrı oldu, vajinada zonklama da olunca kadın doğum acile gittik. İdrar kültürüm vs temiz çıktı. Ultrasonda da bebek de iyiydi, rahim açıklığım iyiydi ama plesanta aşağıda yerleşmiş, rahim ağzını kapamış siz şu an eve gidip dinlenin bir de Progestan 200 başlayın, bunu doktorunuzla paylaşın dendi. Ertesi güne de daha önceden görüş almak için aldığımız bir perinatolog randevum vardı zaten. Ertesi gün ona gittik. Evet plesanta aşağı konumlanmış ama rahim ağzını kapamamış arada 1,5 cm boşluk var, bu boşluk ilerleyen haftalarda daha da artacaktır hatta plesanta da yukarı çıkar büyük ihtimalle, endişe edecek bir durum yok şu an için dedi. Dün kasılmanız fazla olmuşsa ultrasonda kapamış gibi görünmüş olabilir, siz Progestana devam edin 2 hafta kullanın tekrar görüşelim dedi.

Çok şükür kanamam yok ama kasık ağrılarım ara ara oluyor böyle bacağıma vuruyor yürürken. Bu haftalarda rahim kasılmaları olabiliyormuş çok şiddetli olmadığı sürece sorun yokmuş. Ben de kapanmadan sonra doktora yeterlik sınavım olduğundan perşembe cuma idari izinliydim, pzts salı içn de senelik izin kullanıp birleştirmiştim evdeydim bu hafta yani. Ama sürekli uzanma ihtiyacı duyuyorum acaba iş başı yapmasam mı yani rapor mu alsam bir hafta daha?

Plesanta aşağı yerleşimli olan var mı aramızda ya da daha önce bunu yaşamış olan? Şu an plesanta previa demek için erken, çok büyük ihtimalle çıkacaktır yukarı dendi ama sonuç olarak şu an aşağıda ve rahim ağzı ile arada 1,5 cm cik var. Bu da beni haliyle endişelendiriyor...

Günaydın kızlar kac gündür internetim yoktu giremedim ben sali günü hem kadın doguma hem peritenologa gittim bebegim iyi cok şükür cinsiyet için iki doktor da net göremedi ikisi de kıza benzettiburda tahmin yapan arkadaslar da hep erkek demisti nub teorisinden o yüzden 3 hafta nasil gececek merakla bekliyorum ama kız hissetmeye başladım bakalim

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun, kanamanızın olmamasına çok sevindim. Bende de aynı durum var fakat benim iki kere aktif kanamam bir kerede lekelenmem oldu. Bu süreçte 30 iş günü rapor aldım ve sadece temel ihtiyaçlarım için ayağa kalktım. 12. Haftadan sonra plasentam biraz yukarı çıkmış, göreve tekrar başladım. Böyle durumlarda plasenta genellikle 24. haftaya kadar çıkarmış, doktorum öyle söyledi. Zaten çıkmazsa plasenta previa tanısı konuluyor Umarım rahat bir hamilelik geçirebiliriz

Kızlar Demir hapı bende ishal ve mide bulantısı yaptı ne yapacağımı şaşırdım tüm gün mide bulantısı
Malesef öyle etkisi var mide ağrısı, kusma, bulantı, ishal yaptığı için bende demir ilacina başlamadık galiba en erken 24. Haftadan sonra başlayacam
Demir vermesi gerekiyor doktorun bana ama yan etkisi bende fazla olduğu için şimdilik sadece imom ve d vitamini kullanıyorum. Zaten imom icinde demir varmis bir miktar
Arkadasiminda ayni sey olmustu doktora tezini veriyordu doktor stres kaynaklı demis. Izin aldi dinlendi cok sukur bir aya yukarı çıkmıştı sizinde öyle olur inşallah doktorunuzun dediklerini dinleyin geçmiş olsun

Perinatologa giden arkadaşlar özele mi devlete mi gidiyorsunuz. Devletten randevu almaya çalıştım ama alınmıyormuş özel birim olduğu için sevk edilmem lazimmis. Ayrıntılı detaylı ultrason için istemiştim

Perinatoloğum araştırma hastanesinde profesör ama özel muayenehanesine gidiyorum.

Günaydın canım benim de 12.haftada söylemişti doktor tam kapatmış diye prpgestan verdi iş yapmak yasak fazla ayaküstü de durma demişti ilişkiyi de yasakladı ki zaten ben öğrendiğimden beri bıraktım ilişkiyi ilk 3 ay ne olur ne olmaz diye ful yatmadım ama ağır iş te yapmadım sadece yemek pişiyorum geri kalan zamanlarda oturuyorum veya uzanıyorum 1 ay sonra 16.haftada gittiğimde 1cm yukarıya kaymış dedi demekki full yatsam daha da mı iyi olacaktı acaba diye düşündüm ilaca devam ediyorum çok şükür kanamam yok ama ultrasonda kanama alanı var allaha emanet gidiyoruz hayırlısı inşallah yukarıya çıkar ama seninki tam kapatmamış daha yüksek ihtimalle yormazsan kendini çıkar belki de yukarı bence rapor al yine de

Kaçıncı haftada erkek olduğunu söylemişti? 15 haftalık erkeğe benziyor ama bir hafta sonra gel bakalım demişti. İki oğlum var gönül kız istiyordu tabi

Kaçıncı haftada erkek olduğunu söylemişti? 15 haftalık erkeğe benziyor ama bir hafta sonra gel bakalım demişti. İki oğlum var gönül kız istiyordu tabi
bana 12. haftada erkege benziyor demisti ama biz duydugumuz ilk andan beri erkek istiyorduk. nasip kismet 13+2 deki kontrolumuzde %80 kiz dedi. ben iyice bakin erkek olmasin o diye israr edince, 16. haftaya kadar netlesir. bir sonraki kontrolde yine bakariz dedi. benim ablama da 2 sene önce baska bir doktor 4. aya kadar kiz demisti 4 aya girdigi zaman erkek oldugunu ögrendik. masallah simdi 2 yasinda oglu var. yani doktorlarin yanilma paylari oluyor. Allah herkese hayirlisini nasip etsin. Bak biz erkek istiyoruz kiz diyorlar, siz de kiz istiyorsunuz ama erkege benziyormus. Saglikli olsunlar, omürleri uzun, riziklari genis, akli selim olsunlar insallah

Multivitamin ve d vit verdi demiri 4.ayda vericem dedi

Merhaba kızlar Ben de doktordan çıktım. Çok şükür herşeyi yolunda . Tsh ım yükselmiş, endokrine gidecem birazdan . Ama bir daha 21. Haftada perinatoloğa yönlendirdi. 16 +3 üm bugün . Nasıl geçecek o kadar gün tugcemma seni de mi öyle yönlendirdi ? 24 de kendisine gidecekmişim şeker yükleme yapılacak dedi

Sukur canım, harika cok sevindimmm
Ay bende şimdi sizlere soracaktım bugün biraz yürüdüm şu an acayip baskı var ağrı var sanki adet olacakmış hissi var neden olur ki

Şu an tam olarak öyleyim huzursuz oldum bebeğimi de üç haftadır görmüyorum
Her ay regl döneminde kasiklarda regl agrisi olurms, benim oldu mesela sen de bi bak bakalım regl dönemin mi diye. Bir de kasiklara baski yapmaya basladiklari icin normal olarak düşünülebiliriz ciddi bir durum olmadikca
Ya kızlar benim şimdiden istahim artti. Bide dr vitamin hariç demir hapida verdi yandım ben
Damacana su 2.5 gun gider oldu esim su içmez hic kizim desen daha cok kucuk neredeyse hepsini ben iciyorum
Su icmenin nesi kötü
Kızlar Demir hapı bende ishal ve mide bulantısı yaptı ne yapacağımı şaşırdım tüm gün mide bulantısı
Demir gebelikten once bende kabiz yapmisti, hep kabiz yapar diye duydum bi doktoruna soyle bakalim belki turunu degistirir.

Bana sadece imom verdi bende demir filan yok diye kafama takıldı
Her doktor farkli ilerliyor ve vücudun ihtiyacina gore belirliyor kızlar, bende de multivitamin ve d vitamini var, misal ben 3 damla iciyorum ama başkası 15damla iciyor gibi..
Yüzüğüm dar gelmeye başladı daha çok erken değil mi çok mutsuzum
Anam bundan mutsuz olunur mu yahu, kendine niye dert arıyorsun biraz suyu artır, odem yapmis olablr vucut, biraz da ayaklarini dik gun içinde. Tuzlu ve hamur isini azalt. Mutsuz da olma allasen, dhaa neler
Şükür canm guzel sonuclar almana sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…