2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Tek kesin tanı yöntemi amniyosentezdir dedi. Nipt testini zaten 34 yaşında olduğum için düşünüyorduk ama risk çok yüksek olduğu için her türlü amniyosentez yapılmalı dedi. Başka bir perinatolog tan daha görüş alcaz ama amniyosentez kaçınılmaz gibi duruyo 😔
Merhaba amniyosentez ne zaman yaptıracaksınız hangi şehirdesiniz bende de genetik sorun var kesin yaptırmam gerekiyormuş 😢 ama nerde kime yaptırcam güvencem bilmiyorum

Canim bu kadar vicdan yaparsan ooooo. Ben birkac sefer pizzaya yedim kolada içtim. Abartilmadigi sürece sıkıntı olmaz. Hergun bir fincan sütlü nescafeyede basladim artik. Saglikliysa her türlü tutunuyor zaten. Tabi abartmamak lazim orasi ayri
Canım doğru diyorsun henüz kese gördük kalp atışını duymadık ya ondan biraz kendimi kötü hissettim bakalım inşallah haftaya o güzel sesi duyarım 😍

Kızlar 8 Mayıs itibari ile 9 gün idari tatilmi yani hastaneler devlet ve özel poliklinik kapalı mı sadece acil mi açık bilgisi olan varmı

Geçmiş olsun bebeğinizin ense kalınlığı kaç mm çıktı. Benim 12. Haftada fark edildi. Amniyosentez yaptırdık sonuç bekliyoruz. Fetal DNA da yaptırmıştık sorun çıkmadı ana ense kalınlığı devam ettiği için amniyosentez de yapılması gerekti. İnş doğuma kaşar düzelir sağlıkla kucağımıza alırız.
Yazınızı görünce yazmak istedim .Ben 12. Haftada taramayı ölçümleri filan perinatologa yaptırdım bebeğimin ensesini ölçerken ense kalınlığını kadın doğum doktorlarının bazen nasıl yanlış ölçerek kalın dediğini anlattı doktorumuz bize .çoğu hekim bu ensenin altındaki fazla alanıda ölçer(oraya tıp dilinde bi isim dedi) ve ense kalınlığı var diyebilir dedi.Hatta bana iyi ki gelmişsin yoksa bebeğin boynunun altından geçen kordonu ense kalınlığına dahil edip fazla ölçüp seni korkutabilirlerdi dedi.Şimdi sizde fetal DNA yaptırdık temiz geldi demişsinizya bence ense ölçümünü hatalı ölçüyor olabilir doktorunuz .Kesinlikle perinatolog muayenesi olun derim en doğru ölçümü o yapacaktır.Umarım sağlıklı sonuçlarınız olur 🙏🏻

Kızlar 15 haftalık gebeyim tahta kemik gibiydim şimdi duba oldum benim gibi hızlı kilo alan varmı acaba 🙄
Ben kizimda 3 aylıkken tam 7 kilo almışım 20 ile tamamladım. Simdi 2 kilo aldim ins daha fazla almam. Cunku ben veremeyenlerdenim
Eşim sabah bana balina dedi 🙄 54 kilo dan 62 kiloya çıktım memelerim oldu 85beden 😭
Neeeee oyle mi dedi benim esim 90 oldugumda bile demedi ki diyemez. Sakasi bile bence çok hadsizce😡
Geçmiş olsun bebeğinizin ense kalınlığı kaç mm çıktı. Benim 12. Haftada fark edildi. Amniyosentez yaptırdık sonuç bekliyoruz. Fetal DNA da yaptırmıştık sorun çıkmadı ana ense kalınlığı devam ettiği için amniyosentez de yapılması gerekti. İnş doğuma kaşar düzelir sağlıkla kucağımıza alırız.
Arkadasimin kızında öyle demişlerdi sukur birsey çıkmadı içinizi ferah tutun

Kızlarrrr göbüşler belli olmaya başladı mıı ♥️
Kilo aldım o ayrı ama kızımdayken cok gec cıkmıstı karnım dogum yaklastıgında bile hastanede sıra beklerken diger hastalar haftama şaşırıyordu küçük görünüyordu çünkü 😄 ama şimdi birden cıktı 😄hamıle oldugumu anlayamayabılırler ama göbegım var demek ki gercekten ıkıncı gebelıkte erken cıkıyormus 🤔

X