2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Tek kesin tanı yöntemi amniyosentezdir dedi. Nipt testini zaten 34 yaşında olduğum için düşünüyorduk ama risk çok yüksek olduğu için her türlü amniyosentez yapılmalı dedi. Başka bir perinatolog tan daha görüş alcaz ama amniyosentez kaçınılmaz gibi duruyo 😔
Canım ,inşallah güzel sonuçlar alırsın.Yavrunu sana bağışlasın rabbim.Allah büyük 🙏 Dualarım seninle 🤲

Yok canım hiç kullanmadım ama kilo verdim bu dönemde iştahım filan kapandı iyice bu şekilde şikayetimi söyledim belki ondan yazmıştır
Ilk hamileligimde bende cokkkk kilo verdim mide bulantim çok fazlaydı hiç birşey yiyemezdim. Bu nedenle bu hamilelikte ilaç verdi bastan yine olmasın diye. Çok şükür o yüzden bunda daha hafif geçti ve kilo aldım. Doktor ne verdiyse al ozaman canim kilo verince çok ama çok ağlamıştım. Ama ilk 3 ay kilo verme çok sıkıntı değil kendime stres yapma

Tek kesin tanı yöntemi amniyosentezdir dedi. Nipt testini zaten 34 yaşında olduğum için düşünüyorduk ama risk çok yüksek olduğu için her türlü amniyosentez yapılmalı dedi. Başka bir perinatolog tan daha görüş alcaz ama amniyosentez kaçınılmaz gibi duruyo 😔
İnşallah kötü bı sonuç çıkmaz doktor yanılmış olur içini ferah tut yine Allah'ım sağ salim kucağına almayı nasip etsin hayırlısıyla

Kızlar tekrar merhaba herkese, dilerim hep çok güzel haberler alır ve bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bazılarınızın bulantıları var, bazılarımız sürekli uyuyoruz. Ama bugün ikili test sonucundan sonra keşke 9 ay midem bulansaydı dedim. Bebeğimde ense kalınlığı ve kistik higroma tespit edildi. 16. Haftası dolunca amniyosentez yapılacak. Beynim uyuşmuş gibi. Göz yaşlarıma engel olamıyorum. Bir yanım her şeyin hayırlısı diyo tabiki ama diğer yanım... pıtır pıtır hareketlerini gördüğüm bebeğimi kaybetme ihtimali kavuruyor içimi. Hem içimi dökmek hem de bulasın kızlar midemiz, uykumuz gelsin, ev kirlensin takmayın demek istedim. Güzel haberlerinizi almak ve inşallah güzel haberler vermek dileğiyle 😍

Ne kadar doğru söyledin..
Bazen dert edilen şeyler nasıl gereksizleşiyor.. Allah büyüktür, inşallah sonuçların kalbini ferahlatır ve burdan da yazarsın hepimize.. Allah hayırlısını versin hakkında.. 🤲🏻

Kızlar tekrar merhaba herkese, dilerim hep çok güzel haberler alır ve bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bazılarınızın bulantıları var, bazılarımız sürekli uyuyoruz. Ama bugün ikili test sonucundan sonra keşke 9 ay midem bulansaydı dedim. Bebeğimde ense kalınlığı ve kistik higroma tespit edildi. 16. Haftası dolunca amniyosentez yapılacak. Beynim uyuşmuş gibi. Göz yaşlarıma engel olamıyorum. Bir yanım her şeyin hayırlısı diyo tabiki ama diğer yanım... pıtır pıtır hareketlerini gördüğüm bebeğimi kaybetme ihtimali kavuruyor içimi. Hem içimi dökmek hem de bulasın kızlar midemiz, uykumuz gelsin, ev kirlensin takmayın demek istedim. Güzel haberlerinizi almak ve inşallah güzel haberler vermek dileğiyle 😍
Merhaba inşallah hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız❤ bi arkadaşın da down sendromu demiştiler tarama testinin sonucunda stres yaptı kaç ay boşu boşuna ve bebeği sağlıklı doğdu bence çok stres yapma tabiki insanın canını sıkıyo bazı sorunlar yola çıkan engeller ama inancımız tam olarak dua ile içimizi rahatlatmak allaha sığınmak herşeyden daha iyi geliyo diğer türlü araştırıp ta kafaya takmak insanı mahvediyo benim de plasenta previa total teşhisi koyuldu biraz canımı sıktı ama araştırmayı bıraktım dediğim gibi dua ve inancımla içimi rahatlatmaya çalışıyorum bir de dikkat etmeye başladım başka yapacak hiçbişey yok çünkü 😔 doktorların doktoru Allah inşallah şafi ismiyle şifa verir sıkıntılarımıza hastalıklarımıza 🤲

Merhaba inşallah hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız❤ bi arkadaşın da down sendromu demiştiler tarama testinin sonucunda stres yaptı kaç ay boşu boşuna ve bebeği sağlıklı doğdu bence çok stres yapma tabiki insanın canını sıkıyo bazı sorunlar yola çıkan engeller ama inancımız tam olarak dua ile içimizi rahatlatmak allaha sığınmak herşeyden daha iyi geliyo diğer türlü araştırıp ta kafaya takmak insanı mahvediyo benim de plasenta previa total teşhisi koyuldu biraz canımı sıktı ama araştırmayı bıraktım dediğim gibi dua ve inancımla içimi rahatlatmaya çalışıyorum bir de dikkat etmeye başladım başka yapacak hiçbişey yok çünkü 😔 doktorların doktoru Allah inşallah şafi ismiyle şifa verir sıkıntılarımıza hastalıklarımıza 🤲

O nedir tam olarak?
Rahim ağzının kapanması mı, öyle bişeydi galiba? Ama tehlikeli bişey değil diye biliyorum. Normal doğuma engel sadece di mi? 🤔

Canım bu konuyu takıcaksan kafanda bence yaptır. Ben 2 liyi yaptırdım şimdi hep tedirginim. Ya yanlışsa ya bi hata olduysa. Keşke nifty yaptırsaydım şüphem olmazdı bari
Sorun çıkmadıysa sakın düşünme lütfen kötü şeyler bin şükür yolunda🤲
ben 2 lide sorun çıkarsa diye sonra hep takıntı yaparım dedim ama 🥰🥰

• Beğen
Reactions: 7m9
O nedir tam olarak?
Rahim ağzının kapanması mı, öyle bişeydi galiba? Ama tehlikeli bişey değil diye biliyorum. Normal doğuma engel sadece di mi? 🤔
Plasentanın aşağıda rahim ağzını tam kapatması oluyo benimkisi riski de kanama, düşük, erken doğum en iyi ihtimal sezaryen doğum oluyo o da çoğunlukla son haftaları bulmuyormuş anne ve bebeğin ölüm riski yani çok şey okudum araştırdığımda ama çok nadir iyi şeyler de okudum bi ihtimal ilerleyen haftalarda yukarıya çıkabiliyormuş benim tam kapadığı için düşük bir ihtimal ama allahtan umut kesilmez tabi

Plasentanın aşağıda rahim ağzını tam kapatması oluyo benimkisi riski de kanama, düşük, erken doğum en iyi ihtimal sezaryen doğum oluyo o da çoğunlukla son haftaları bulmuyormuş anne ve bebeğin ölüm riski yani çok şey okudum araştırdığımda ama çok nadir iyi şeyler de okudum bi ihtimal ilerleyen haftalarda yukarıya çıkabiliyormuş benim tam kapadığı için düşük bir ihtimal ama allahtan umut kesilmez tabi

Hıımmm anladım canım.. umarım o arada nadir okuduğun olumlu yorumlardan biri de seni bulur 😍 her şey güzel olsun inşallah..

Yani eğer kistik higroma teşhisi doğruysa zaten yaşama ihtimali çok düşükmüş. Kendiliğinden gebeliğin sonlanması yada doğum sonrası ölüm ihtimali yüksekmiş. Ben şuan düşünemiyorum. Eğer zorunluluk değilde benim karar vermem gereken bir durum olursa ne yaparım bilmiyorum. Gerçekten beynim uyuşmuş gibi. Ama bugün anladığım kadarı ile tek risk down sendromu değilmiş. Kalp gibi önemli organlarda problem olabilirmiş.
Bugün doktorumun söylediği şey nifty testi yani kanda DNA testi, karından sıvı almaya alternatif bir testmiş yerinde olsam hiç beklemeden bu testi danışırdım doktoruma sanırım bende yaptıracağım..
Rabbim büyük hayırlı olanı nasip etsin hepimize🤲 güzel haberler alalım hep beraber

İnşallah test yanılmıştır diğerleri iyi çıkar canım pozitif düşün bozma moralini, dediğin de çok doğru hiçbir şeyi takmamak lazım. 😟

Test sonuçları tertemiz çıkar inşallah 🤲🏻 Rabbim kimseyi evlatla sınamasın 🤲🏻 Hepimiz sağlıklı şekilde kucaklarımıza alalım..
Herkese günaydın ❤️

X