2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnternette öyle yazıyor ama benim kuzenimde kadın doğumcu o da kaç senesini verdi böyle bişey okumadım diyor
Internette yazani demedim ben. Diyetisyen bir tanıdığımizin otizmli cocugu var. Israrla ona giden gebe arkadaşıma mutlaka folik asit değerine baktirmasini ülkemizde fazla bilinmese de yüksek folik asitin çocuklarda beyinsel problemlere yol actigini Avrupa'da bu konuda çok çalışmalar oldugunu bunu cok sonraları öğrendiği için hep kendini suçladığı anlatmisti. Hic unutmadım aklımın bir kosesine kazındı. Mesela folbiol kullaniyordum drum kullan dedi ama ne zaman ki içeriğinin yüksek olduğunu duydum hemen onun yerine başka aldim. Demem o ki kadın doğumcular bu konuyu pek bilmiyor. Hatta bende ilk o zaman duymustum

Internette yazani demedim ben. Diyetisyen bir tanıdığımizin otizmli cocugu var. Israrla ona giden gebe arkadaşıma mutlaka folik asit değerine baktirmasini ülkemizde fazla bilinmese de yüksek folik asitin çocuklarda beyinsel problemlere yol actigini Avrupa'da bu konuda çok çalışmalar oldugunu bunu cok sonraları öğrendiği için hep kendini suçladığı anlatmisti. Hic unutmadım aklımın bir kosesine kazındı. Mesela folbiol kullaniyordum drum kullan dedi ama ne zaman ki içeriğinin yüksek olduğunu duydum hemen onun yerine başka aldim. Demem o ki kadın doğumcular bu konuyu pek bilmiyor. Hatta bende ilk o zaman duymustum
Bunu ben de duydum hatta geçen annemle konuşuyorduk folik asidimi unuttum filan dedim biz sizlerde hiç kullanmadık ki dedi.. yani gerekli bi şey ama fazlasına da korkuyor insan

Benım testle belli olduktan sonra doktor pipiyi gösterdi usg sini bile çıkardı 😍😍 12+5 tim😚 yani görüyorlar ısrar et 😅😅😅
Yaaaaaaa iki gün sonra gidiyorum 12+5te 🙈 Beynini yicem doktorumun 😬😬😬😬🤭
Şahane uymuş valla 😊 Erkek ismi bulmak sanki daha zor, değil mi?
hem de çok zor yaaaa kızda sanki çok zorlanmayacağız ama oğluş geliyorsa ne yapacağız bakalım 🙈🙈🙈
Peki karnı büyüyen var mı. Normalde de göbelsiz biri değildim biraz göbeğim vardı ama şuan öyle bir karnım var ki kızımda bu karına 19. Haftada falan 20. Haftada ulaşmıştım. Şuan kocaman hamile gibiyim
benim ilk bebiş, biraz göbeğim de vardı, karnım birkaç hafta önce çıkmaya başladı baya belli oluyor şu anda🙄
Canım şimdi onun için erken ama ilerleyen haftalarda hissettirir acıktığını:))
Nasıl hissettiriyor🙈❤️
Canım çok yüzüstü yatmak istediğinde yapıyorum onu aynen. Köprü gibi di mi, bacağı kıvırıp yana atarak. Göbekle arada boşluk oluşturuyo 😬
Heeeeyt beeeee nasıl anlattım ama 🤣
ben hep öyle uyuyorum kaçıncı haftaya kadar gider acaba 🙈

Yaaaaaaa iki gün sonra gidiyorum 12+5te 🙈 Beynini yicem doktorumun 😬😬😬😬🤭

hem de çok zor yaaaa kızda sanki çok zorlanmayacağız ama oğluş geliyorsa ne yapacağız bakalım 🙈🙈🙈

benim ilk bebiş, biraz göbeğim de vardı, karnım birkaç hafta önce çıkmaya başladı baya belli oluyor şu anda🙄

Nasıl hissettiriyor🙈❤️

ben hep öyle uyuyorum kaçıncı haftaya kadar gider acaba 🙈
Oğlum çok kıpırdardı🤣

Denk gelmiş olabilir kanıtlanmış değil çünkü

Bunu ben de duydum hatta geçen annemle konuşuyorduk folik asidimi unuttum filan dedim biz sizlerde hiç kullanmadık ki dedi.. yani gerekli bi şey ama fazlasına da korkuyor insan
Ben bu hamileligimi 2 hafta önce öğrendim sonra da covid oldum cuma günü gidebilmiştim dr a hiç folik asit kullanmadım inşallah bi sıkıntı olmaz 😁

Aaay ne güzel.. Yemek ve yemizlik yapmaktan nefret ederim.. evliliğe dair bana uymayan 2 şey sadece bu 😀
Valla aynen öyle temizlik yine biraz iyi hele yemek yapmak 🤨🤨🤨 düşünmesi ayrı dert 😂😂😂 saat 12:30 sabah kahvaltısıyla başlarım oğlum okuldan gelince sonra eşim için öğle yemeği, 3:30 küçük oğlum gelir ben 6 gibi yerim büyük oğlumla akşam 7. De anca çıkıyorum mutfaktan akşama kadar hep yemek yediriyorum 😂😂😂

Kızlar sizin belirtiler devam mı ? Bende hafif bulantı oluyor gün içinde yada akşam birde sık WC çıkma olayı birde bizim bebişler uyuyorlar mı bu haftalar da yoksa daha varmı

Valla aynen öyle temizlik yine biraz iyi hele yemek yapmak 🤨🤨🤨 düşünmesi ayrı dert 😂😂😂 saat 12:30 sabah kahvaltısıyla başlarım oğlum okuldan gelince sonra eşim için öğle yemeği, 3:30 küçük oğlum gelir ben 6 gibi yerim büyük oğlumla akşam 7. De anca çıkıyorum mutfaktan akşama kadar hep yemek yediriyorum 😂😂😂

fabrika yemekhanesi gibi, mutfak 7x24 online desene 🙊😅

Kızlar sizin belirtiler devam mı ? Bende hafif bulantı oluyor gün içinde yada akşam birde sık WC çıkma olayı birde bizim bebişler uyuyorlar mı bu haftalar da yoksa daha varmı

Aaay o vc işi çok sıkıntı..🙊🙊🙊🙊
Uyanıkken nerdeyse yarım saatte bi, gece de en az 4 kez kalkıyorum

Hepsi bendede var canım tam anlamıyla bitmiş değilll.. uyuyolar uyanıolar 😻

Aaa ilk defa duyuyorum öyle bişey bilgim yok görünce yazmak istedim ama 😅
Bende çok merak ettim ama yazmadim:)
vııııışşşş o da nesi?! 😄
Valla bilemiyorum.ne kadar doğru acaba :)
YouTube da yapanlar vardı yanlış çıkıyormuş sanırımm
Hiç denk youtube de
Geçenlerde hamilelik takibi yaptığım programda okumuştum 10.haftada cinsiyet belirleyen testler var diye şaşırmıştım bende
Evt bende şaşırdim
Kız dolandırıcı olmasın bunlar 😆
Dolandıricı olsa nolcak kız ücratini fln bilmiyorum gerçi talepleri ne acaba🤣
Kızlar, ikili test yaptıran var mı acaba?
Vajinal ultrason da yaptıkları doğru mu, internette bir kaç uer

Teşekkür ederim canım 😘
Hyr vajinal usg ile yapılmıyor,normal batından bakıyor ense kalınlığıni ölçüp burun kemiği oluşmuşmu diye bakılıyor bide kan tahlili veriyorsun okadar.

X