2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
ayyyy benimki planlı gebelik olmasına rağmen internetten okuduklarımla çevreden duyduklarım benim de hep endişeyle geçti, hala da öyle de işte ilk zaman göre biraz daha saldım.

ki hissetmeye başlasak bile aman iki saattir hareket etmedi niye hareket etmedi telaşesi olacak herhalde. ebeveynliğin doğası bu galiba 🥲

Evet aynen öyle olacak..
Bu kez “aaay uzun süredir hissetmedim, bişey mi oldu acaba” diye geçecek zaman 🤦‍♀️

ya ben aileye iş yerine yakın arkadaşlara söyledim zaten diye biraz rahatım herhalde 😁 bi de ben çok sabırsızım mutluluk paylaştıkça çoğalır diye hemen herkese söyleyesm geliyo biraz da ondan fikir almak istedim işte 😂
Ben ilk kontrolde keseyi görünce bütün aile akrabalar arkadaş çevresi falan herkese söylemiştim zaten söyledikleriniz yakinlarina söylüyor derken bir anda çember genişliyo 😂 ben de o konuda rahattım ama ınstagramdan falan hiç o tarz paylaşım yapmadim

Idrar testi ile idrar kültürü farklı canim, ben saglik ocaginda idrar testi yaptirdktan sonra, hastane idrar kültürü istedi, orta idrarla bakiyorlar ona yani once biraz tuvaletini yapiyorsun ortalara dogru kaba yapiyorsun sonra yine normal tuvalete yapmaya devam ediyorsun.

Ya ben de öyle hissediyorum ama neden oyle hissettigimi bilmiyorum, kiz veya erkek istediğimden degil bana cinsiyet hic fark etmez ama his olarak öyle gibi, bilemedm 🤗🤗 hayırlısı artık 🙈

Oyy o zaman belli degl diye 2 cinsiyetten de almis dimi? Ayy nasıl tatli bir heyecan olur😍😍😍

Herkesin gebeligi bir degil ki.. bazilarinin bir onceki hikayesinde kurtaj, düşük gibi durumlar varsa, ya da kanama alani, kese dusuklugu, kahverengi alan, akinti varsa ona göre daha kisa araliklarla çağrılır. Bir sorun yok ve her sey yolunda gidiyor, önceki hikayelerinde de problem yoksa daha uzun araliklarla cagrilir. Bu sıkıntı ilerleyen haftalarda normale donerse o aralik yine uzatilir. Nasil ayni olabilir ki zaten, ayni olsa abes olur. Her yerde sistem farkli olmakla birlikte 10 gun icinde gidersen ucret odemezsin, daha uzun aralikta odersin.

Canim bana benim doktorum 10. Haftaya kadar kullanacağız dedi, ama herkesin farkli olabilir. Agizdan kullanıyorum ben.

Bilemiyorum ama bence kullanilir, prilam mide bulantisi icin degil mi?

Azar azar da olsa dene canim, istahi da acan bir sey o. Insallah daha iyi olacaksin🙏🙏
Canım teşekür ederim nezle de olmuşum. Umarım geçer bir an önce. Midem düzelmişti biraz yine başa döndüm ağzımın tadı yok yine. Covid olmaktan korkuyorum bir yandan. Bir yandan da kimseyle temas kurmadım hep evdeyim nerden gelecek diye de rahatlıyorum. Eşimde vs bişey yok çok şükür

evet o zaman bıraktırır 😊 ben de 12+0 da gidicem bakalım bizi neler bekliyor çok heyecanlı 🤗 benim doğum sizinle aynı gündü. herhalde gelişim önde çıkınca değiştirdiniz gelişim önde olunca doğum tarihi değişiyor mu öyleyse ben de değiştiriyim ilk bebek pek bilgim yok🙈

hadi ya çok sevindim az kaldı benim de o halde baya rahatlıcam 😌 çok sağolun 🤗💙
Benim adet tarihime göre aslında doğum tarihi böyleydi, ama ultrasonda geri çıkınca değiştirmiştim, sonra farkı kapattı çok şükür 🥰 o yüzden geri düzelttim🙈

Merhaba kızlar. Bulantılardan dolayı yemek yiyememe su bile içememe dolayısıyla sanırım halsiz düştüm. Dün akşam fenalaştım karın agrısı ishal kusma hepsi birden anlık oldu baygınlık geçirdim iki kere. Tam kalkacam doktora gidecez yine kötüleştim. Neyse gittik serum verdi doktor toparlanayım diye. Prılam iç dedi gece yatmadan ben bulantı ılacımı bi kere kullandım fayda etmedı diye bıdaha ıcmemıstım ama düzenli almak gerekıo dedi. Karın agrısı ıcın de dahiliye göründüm acı yemiştim bıraz o dokunmuştur dedı. Kan tahlili aldı vs bıse çıkmadı bıde covıd testı istedi. İhtimal veremedım dedi ama nolur nolmaz diye aldılar numune. Suan iyiyim. Bebeği de görmüş olduk bır hafta önden gidiyormuş hatta. Nasıl geçecek bu haftalar bulantı falan hepimize yardım etsin Allah ım su Ramazan gününde
Çok geçmiş olsun. Çok üzüldüm 🥺 umarım testin negatif çıkar. Ben de ihtimal veremedim ama tedbir amaçlı yapmışlardır
Ben denk geldğime söylüyorum saklamıyorum ama internetten ilan yapmam galiba tarzım değil 😂😂😂 yapana saygı duyarımm.. 2. Gebelikte daha erken hissedilirmi bebek doğrumu acaba pskolojıkmi bilmıorum sırt üstü yatınca böle bi kımıl kımıl bişiler oluyor sanki ama emin değilim 🥰🥰🥰
İkincide 14. Haftada minicik bir tekme ile hissetmiştim 😍 Daha erken hissediliyor ilke göre

Kızlar bebişleri hissetmeye nezaman başlayacağız 12. Haftasında olan arkadaşlar siz hissediyormusunuz
Ben oğlumda 16. haftada hissetmiştim. Şimdi de yavaştan hissetmeye başladım bazen karnında karınca geziyor gibi bazen biyerden öbür tarafa geçtiği ama tabi çok hafif hafif.. zayıf olanlar daha çabuk hissedermiş ben ikisindede 50 kilo ile hamile kaldım şuan 49 kiloyum. Mesela kuzenim 5 aylık hamile ikinciye o da hala hiç hissetmiyor kiloluda kendisi

hahaha ben de işte böyle çok net olmasın ama komik te olsun herkesin kafasında bu ne demek istedi soru işareti oluştursun istiyorum ahksksks
Bide benim aklımda şöyle bişey vardı cinsiyeti belli olunca emojilerle anlatmak. Anne baba bebek bebek =aile emojisi gibi yapar mıyım bilmiyorum cinsiyet partisinden fotoğraf video paylaşımı yaparım kesin zaten ama dedgim gibi herkes biliyor bizde. Bunlari duyurmak için yapmıyorum da içinden geliyor😅😅👨‍👦🤰

Ben oğlumda 16. haftada hissetmiştim. Şimdi de yavaştan hissetmeye başladım bazen karnında karınca geziyor gibi bazen biyerden öbür tarafa geçtiği ama tabi çok hafif hafif.. zayıf olanlar daha çabuk hissedermiş ben ikisindede 50 kilo ile hamile kaldım şuan 49 kiloyum. Mesela kuzenim 5 aylık hamile ikinciye o da hala hiç hissetmiyor kiloluda kendisi
Ya sende hissediyormusun bende çok zayıf degılım ama normalim yani kiloluda değilim 2. Kez olunca nasıl bişey olduğunuda biliyoruz sanırım bende bebeğe benzetiyorum 🥰🥰🥰

Ya ben de 49 kiloyum inşallah hissederim 20. Haftaysa çok diye düşünmedim bile 🤭

Kizlar merhaba cuma gunu 7+0dim pembe lekelenmem oldu ikizlere hamileyim doktorum bi kesenin yaninda kanama alani gordu bir kere lelekenme geldi sadece cuma gunu. dun bugun hic olmadi bunu yasayanlar varmi bisey olmaz degil mi yarin kontrolum var tedirginim😔 rahmimde de sizi hissediyorum ama bu kanama alanindan mi oluyor yoksa normal hamilelik agrisimi ayirt edemiyorum..

serenity16 serenity16 merhaba canım msjını şimdi gördüm Fırat hocanın muayene ücreti 400 lira ama biz doğum paketi olarak aldık 11 bine doğumu TOBB hastanesinde yaptırıyor. Doğum paketlerindeki gibi 8-10 muayene kısıtlaması yok sınırsız muayene gibi düşünebilirsin. Biz şimdilik çok memnunuz dediğim gibi çok ilgili kolay ulaşılabilir olması ve sorularımızı hiç havada bırakmaması en büyük artısı şu anda
Teşekkürler canım. Ben de bir dogum paketinin yarısını odedim bir doktora. iyi bir dr oldugunu düşünüyorum ama biraz soğuk geldi bana. ilerde değişme durumu olursa bu seçenek aklımda olsun, her ne kadar erkek drdan çekinsem de ...

Acaba diyorum tabloyu dogum gunune gore dizseniz,ilk dogum yapan en basda dursa,haftasi bir birine yakin olanlar bir birini takib edib soru sorsa,kim hangi haftada ne yasamis nasil gecirmiş daha kolay buluruz.zormu oyle duzenlemek?bilmediyimden soruyorum
O tarihler biraz farazi :KK200: Önden gelen olur, dışarı çıkmak istemeyip bekleyen bebe olur, 37- 42 hafta arası olasılık var :)

Ya sende hissediyormusun bende çok zayıf degılım ama normalim yani kiloluda değilim 2. Kez olunca nasıl bişey olduğunuda biliyoruz sanırım bende bebeğe benzetiyorum 🥰🥰🥰
Bence bebek kesin canm.ikincide daha erken hissedilirmis zaten çok güzel bir şey ya😍😍
Ya ben de 49 kiloyum inşallah hissederim 20. Haftaysa çok diye düşünmedim bile 🤭
İlk bebekse 16. 17. Yi bulabilir yine canım

X