2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşallah canım, valla bu bebelerin hali hic belli olmuyor ki, hic sevmeyen birden sevmeye basliyor, seven her seyi yiyen birden yememeye başlıyor. Bu sebeple ben artık güvenemiyorum insallah senin minnos da sevecek, güzel güzel yiyecek

Kızlar pırasa veren oldu mu ne gibi etkiler oldu onu denemek istiyorum da? Ya ben 3 gün kuralını bıraktım ama bu sefer de kakayı ne cıvıklaştırdı bulamıyorum. Mesela son 3 günde sırayla verdiklerim; cuma:armut, cumartesi:bezelye pazar:muz oldu. Pazar akşamı kabızlık beklerken taşmalı bir dışkılama oldu. Verdiğim tüm sebzeler herşey içinde bezelyeye bayıldı benimki

Nasıl yani yatar pozisyondayken nasıl kalkabiliyor...hey masallah
Benimkisi sevdiklerini şimdiden yememeye başladı
Bırak cıvık olsun ne güzel iste..benimkide tam tersi katı yaptı kabız gbi korktum. Pırasa çorbasına koydum yemedi bezelyeyide yemedi..bezelyeyi nasıl yaptın..havuçla pişirdim az zeytinyağı koydum yemedi

Benimki iki gündür resmen kabız katı katı ağlayarak yapiyor muzu kestim bugun biraz yoğurt verdim biraz da yenidunya meyvesi tattirdim yine,çok hevesli değil ek gıdaya ama zamanla alisacak insallah zorlamiyorum.Yemeklerde hep yanımızda kucağımızda bize baksin alışsın diye

Maşallah canım bencede anne sütü yetiyor baksana hareketlere. Nasıl ayağa kalkıyor ben şok.Tekrardan maşallah diyeyim aman nazar olmasın.
Benim kızım öyleydi ya mursec yazdıkça aklıma geliyor 7 aylık cok rahat tutunup kalkardı ayaga erken de yürüdü zaten ama sonrasi malum arkasında kosmakla geçti ömrümüz masallah bebeğe ama şu an asla erken hareketlensin istemiyorum

İnşallah canım. Ama dediğin çok doğru hiç belli olmuyor sürekli değişkenlik gösteriyorlar.

Bezelyeyi buharda haşladım, kabuklarını çıkardım, ezdim, buhar suyunu ve zeytinyağı ekledim.

Ay benden bi tane daha bendenerkenden hareketlensin bende istemiyorum nedense. 8 aylık tutunup kalkardı benim oğlanda.Hala çok hareketli yediğini yakıyor. Bizim de ömrümüz koşturmakla geçti hatta düğünde yada eşim dışarı çıkartıncada kuzenlerim falan hepsi peşindeydi dillere destan olmuştu. Bi de herkes çok severdi çok tatlı kıvırcık saçlı pembe dudaklı bi oğlandı.Ya ne çabuk geçti yıllar.☺ Mahalledeyiz o yüzden kardeşimin arkadaşları eşimin arkadaşları kuzenlerim bol bol ilgi gördü herkesten sağolsunlar.

Aynen canim geç yürüsün no problem valla peşinde geç koşmuş olacağız o kadar

Bende mama sandalyesinde oturtuyorum hep...benimkide kabız gbi...çok az ek gıda veriyorum ama hergun yumurta veriyorum ondan mı oldu acaba
Bezelyeyi buharda haşladım, kabuklarını çıkardım, ezdim, buhar suyunu ve zeytinyağı ekledim.
Bide böyle sade deneyeyim bari

Bende mama sandalyesinde oturtuyorum hep...benimkide kabız gbi...çok az ek gıda veriyorum ama hergun yumurta veriyorum ondan mı oldu acaba

Bide böyle sade deneyeyim bari
Daha yumurta tadım yapmadım,bezelye ve armut vericrm bu hafta...Haftaya yumurta veririm bu hafta yoğurt vereceğim çünkü.

Kabak, havuç, patates, tadım yaptık bizde, pütürlü olduğu için öğürdü genelde, yoğurdu çok sevdi , yoğurtla karıştırıp verince hupletti..
Dr umuzun önerisi ile sabah 10 gibi meyve öğlen sebze, ikindi de yoğurt vercem 3 gün kuralı ile.
1 2 hafta sonra kahvaltı eklenecek, bi karisim verdi kahvaltı o şekilde olacak.7.ayda çorbalar dedi

Geçicidir belki cnm, atak diş vs de etkileyebilir.
Karışım nasıl, acaba bizim doktorunkiyle ayni mi merak ettim. Bizde hippin tahıllı kutu mamasi, ihlamur veya formul mama, yumurta sarisi ceyrekti sanirim kağıda bakmam lazim, 1 cay kaşığı uzum ya da keciboynuzu pekmezi, labne veya tuzsuz peynir diye söyledi.

1/2 dilim ekmek ya da bebe bisküvisi 2 3 adet,
30 gr tuzsuz beyaz peynir ya da lor
1 tatlı kaşığı pekmez
1 2 çay kaşığı dövülmüş ceviz
Bunlar sagilms anne sütü ya da, yoğurt, ya da mama ile sulandıracak.. çatalla ezilecek. Bu şekilde canim

Belki 7.ayda yumurta filan girer

Aslında karışım doğru değil kizimdada Dr karışım ver demişti öyle yapmıştık.ama bebek yumurtanın peynirin tadını bilmiyor bu sefer. Şimdi oğlumda tecrübeliyim artık Peyniri yumurtayı ayrı veriyorum ben bisküvi yada ekmek içine ceviz dövüp ıhlamurla ıslatiyorum...gerçi ekmeği denemedim ama oda olur

Bende her gün bu şekilde vermem canim, 1 gün karışım, bir gün ayrı ayrı, bir gün yulaf seklinde düşünüyorum.. ben yulaf tabağını çok severim kızımda sevsin isterim bakalım

Tek öğün tadım yaptirmamiz gerekiyor diye biliyorum 6. Ayda başlangıç olarak.
Üç öğün fazla değil mi ?

Tek öğün tadım yaptirmamiz gerekiyor diye biliyorum 6. Ayda başlangıç olarak.
Üç öğün fazla değil mi ?
1 haftadır sebze + yoğurt verdim, bu hafta meyve eklendi, 2 hafta böyle gidecek sonrasında kahvaltı ekleniyor.. zaten yediği 1 2 kasık bazen o bile olmuyor, tadım şeklinde 3 gün kuralı ile gidiyor.. tek değişmeyen yoğurt oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…