2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bugun 5 ay kontrolune gittik, rota virüsün 2. Dozunu oldu minnoş. Doktor amcanin sinavini da geçtik epey iyi neticeler 🤪 Doktor menenjit meningokok asisini 5.ay 1, 7 ay 2, 11.ay 2 seklinde vurmak istedi, ben de kararsiz kaldim. Sizler nasil bir yol izlediniz?
Maşallah minige 🙏🙏
Biz bexsero olduk 3. Ayda, bu ay 5.aydada olcak, bi sonraki 1. Yasında galiba.. bazı doktorlar bexsero ya ilaveten nimernixide vurduruyorlar.. bu konuda konuşmadım doktorumla, kontrolde konuşacam, bexsero yeter bence zaten ağır bi aşı ama doktorumuzun görüşünü merak ediyorum. Size önerilen hangi asi

Kafa çevresi kaç çıktı canim
44.5 cnm
Haha ben de ne Sınavı diyorum😂senim bebe anne sutunu aliyor mu artık yoksa mama ağırlık mi? Mama ile aylık ne kadar aliyor?valla ben menenjit tarihini ayarladım doktorum geç kalma yaptir dedi...
Hahaha 🤣
Anne sutu de sagiyorum sagabildigim kadar, ciktigi kadar alıyor. Mama ağırlıklı oluyor. 3.190 dogdu, dün 5 aylık kontrolde 8.080 cikti.
Maşallah minige 🙏🙏
Biz bexsero olduk 3. Ayda, bu ay 5.aydada olcak, bi sonraki 1. Yasında galiba.. bazı doktorlar bexsero ya ilaveten nimernixide vurduruyorlar.. bu konuda konuşmadım doktorumla, kontrolde konuşacam, bexsero yeter bence zaten ağır bi aşı ama doktorumuzun görüşünü merak ediyorum. Size önerilen hangi asi
Bizim doktor 5. Ayda bexsero, 7. Ay bexsero+nimernix, 11.ayda da aynı sekilde olmak uzere toplam 5doz vuralım dedi

Bizim doktor 5. Ayda bexsero, 7. Ay bexsero+nimernix, 11.ayda da aynı sekilde olmak uzere toplam 5doz vuralım dedi
Ikisi farklı menenjit türlerine etki ediyor galiba, bizim ayın 20sinde randevu, bakalım sadece bexsero mu yanına nimernix olcak mi belli olur, kıyamam minnoslara çok ağır aşılar bunlar 😥😥

Ikisi farklı menenjit türlerine etki ediyor galiba, bizim ayın 20sinde randevu, bakalım sadece bexsero mu yanına nimernix olcak mi belli olur, kıyamam minnoslara çok ağır aşılar bunlar 😥😥
Ya evet, bizim saglik ocagindaki hemsiremiz de (ayni zamanda komşum oluyor) ben vurdurmadim dedi, cogu kişi de 1 yasindan sonra tercih ediyor cunku 1 yasina kdr asilar cok yogun ztn dedi ama doktor da olumsuz sonuçlarını siralayinca kotu hissettim, bilemedim.

44.5 cnm

Hahaha 🤣
Anne sutu de sagiyorum sagabildigim kadar, ciktigi kadar alıyor. Mama ağırlıklı oluyor. 3.190 dogdu, dün 5 aylık kontrolde 8.080 cikti.

Masallah cok iyi almis valla,biz sadece anne sütüyle o kadar almadık,ya işte mama takviyesi yapmak meme reddi oluşturuyor sütü azaltıyor mama vermesen de bazen bebek çok kilo almiyor bilemedim bu durumu...Sağlıklı olsun ne yapalım doktorum mama asla verme dedi bana.

O ses surekli dinlediklerimiz arasinda ne yazik ki canim 😣😣 nasil uyutuyorsun sallayarak mi
Memede uyuyor canim bizimki ayakta sallanmayi bilmiyor,uykusu gelir gelmez hemen meme istiyor zaten sonra dalıyor orada yatağına yatırıca yüz üstü koyuyorum sırtını okşayıp dalmasini sağlıyorum.

Ben aldim oyun mati, 180-200 boyutunda, katlanabilir, cift tarafli matlardan. Ablam bebegi icin kullaniyor, asiri memnundu, benim de cok hosuma gitti. Etkinlik vs yaparken de ustu ne kadar batarsa batsin silerek cikan bsy olduğu icin tam benlik. Beybilettom icin gelsin batmali etkinlikler 🤣🤣

Duzensiz olmasi normalmis ilk aylar, gelir birkac gune. Benim düzenli ama dedigim gibi vücudum zaten bu donguye ve hormona aliskin. Muhtemelen ondan.
Matın markası ne acabaa biz de baksak bi 🙈

Memede uyuyor canim bizimki ayakta sallanmayi bilmiyor,uykusu gelir gelmez hemen meme istiyor zaten sonra dalıyor orada yatağına yatırıca yüz üstü koyuyorum sırtını okşayıp dalmasini sağlıyorum.
Ya benimkide memede kendi birakmadan cekersem kesin uyaniyor kendi cekmesini bekleyincede bazen oluyo uyuyo ama genelde olmuyor 😣 sen tam ne zaman yapiyorsun nasil cekiyorsun 😣 mesela hersey super gidiyo kipirdamiyo bile tam yatiriyorum hopp aciyor gozlerini zorluyor hatta baya acmak icin pis pis yada sallamak vs birsey etkilemiyo. Buyugunu bu aylardayken yatirdigim an supurge sesini acardim o sesle uyurdu. Tabi buyugu emzikte alirdi emzik alsa keske 😣 halaaa deniyorum daha dun denedim emzigi dusun bu saatten sonra normal sartlarda mantikli degil ama.. Gecen cumartesi acile goturduk asiri uyumadi kan ilacinida verince gittik bakti bobetci doktor gazi cok dedi 🤦‍♀️ onun disinda muayne etti huzursuz degil dedi tamam ama uyumuyor yani buyuk insan gibi 😣 vallahi yataga yatirirken her seferinde kalbim gum gum atiyor uyutursam icim icime sigmiyo. Sonra kendi kendime nazar ediyorum tekrar uyumuyo 🤦‍♀️ buyugume uyumuyo derdik ama kucugu gorunce haksizlik ettigimi anladiim

Ya benimkide memede kendi birakmadan cekersem kesin uyaniyor kendi cekmesini bekleyincede bazen oluyo uyuyo ama genelde olmuyor 😣 sen tam ne zaman yapiyorsun nasil cekiyorsun 😣 mesela hersey super gidiyo kipirdamiyo bile tam yatiriyorum hopp aciyor gozlerini zorluyor hatta baya acmak icin pis pis yada sallamak vs birsey etkilemiyo. Buyugunu bu aylardayken yatirdigim an supurge sesini acardim o sesle uyurdu. Tabi buyugu emzikte alirdi emzik alsa keske 😣 halaaa deniyorum daha dun denedim emzigi dusun bu saatten sonra normal sartlarda mantikli degil ama.. Gecen cumartesi acile goturduk asiri uyumadi kan ilacinida verince gittik bakti bobetci doktor gazi cok dedi 🤦‍♀️ onun disinda muayne etti huzursuz degil dedi tamam ama uyumuyor yani buyuk insan gibi 😣 vallahi yataga yatirirken her seferinde kalbim gum gum atiyor uyutursam icim icime sigmiyo. Sonra kendi kendime nazar ediyorum tekrar uyumuyo 🤦‍♀️ buyugume uyumuyo derdik ama kucugu gorunce haksizlik ettigimi anladiim
Canim şu an gece uykusuna girdik memede kendisi bırakıyor ama ben bekliyorum meme açık bazen tekrar yapışıyor yerine yaptırana kadar meme açık arandığı an dayiyorum en son kendisi bırakıyor ağzını kapatıyor.Yuz ustu yatacak ama illa...Yani dalamamasinin başka sebebi vardır gaz olayı kalmadı ki büyüdüler.Gece hala çok uyanıyor dun 6 da başladı 8 e kadar surekli yat kalk mahvoldum

Bizim de durumlar aynı 8 de başladım şuan tamamen daldı galiba yani umarım öyledir az sınra gelir sesi bi daha kucağıma alıp sallıcam ondan sonra 1 saat kesin uyur sonra tekrar emmek için uyanır böyle her akşam
Gündüz de ayağımda sallıyorum ama bikaç gündür direniyo ayağa kalkıyo ağlıyo uyutmaya çalışırken canım çıkıyo

Canim şu an gece uykusuna girdik memede kendisi bırakıyor ama ben bekliyorum meme açık bazen tekrar yapışıyor yerine yaptırana kadar meme açık arandığı an dayiyorum en son kendisi bırakıyor ağzını kapatıyor.Yuz ustu yatacak ama illa...Yani dalamamasinin başka sebebi vardır gaz olayı kalmadı ki büyüdüler.Gece hala çok uyanıyor dun 6 da başladı 8 e kadar surekli yat kalk mahvoldum
Demir ilaci gaz yapti sanirim cok zorladi. Gittigimizde o yuzden gaz vardi muhtemelen ama normalde ne var. Bagirsak duzenleyici verdi fakat daha once denemistik oda cok ishal yapmisti daha kotu olmustu. Doktor deneyeceksin diyor 🤦‍♀️almadim bu saatten sonra 🤦‍♀️bizim gece boyu oyle yani tam yatiriyorum buyugu ikna etmejk guc oluyor. Neyse buyukle yatiyorum ben geliyoruz yataga o don don kucugun uykusu hafifliyor derken ilk uyku daha kisa oluyor ilk uyku kisa olunca iyice sarpa sariyor hersey off 😣

Bizim de durumlar aynı 8 de başladım şuan tamamen daldı galiba yani umarım öyledir az sınra gelir sesi bi daha kucağıma alıp sallıcam ondan sonra 1 saat kesin uyur sonra tekrar emmek için uyanır böyle her akşam
Gündüz de ayağımda sallıyorum ama bikaç gündür direniyo ayağa kalkıyo ağlıyo uyutmaya çalışırken canım çıkıyo
Allah yardimcimiz olsun cok zor gercekten uykular bir duzelse... Bir kadin 6.aya kadar oyleydi 6 da birden duzeldi diye umutla bekliyorum suan

Allah yardimcimiz olsun cok zor gercekten uykular bir duzelse... Bir kadin 6.aya kadar oyleydi 6 da birden duzeldi diye umutla bekliyorum suan
İnşallah ya geçen bi yerde okudum doğduğunda bebeğe zemzem ve sodayı karıştırıp içiriyolarmış anne sütünden önce ve gazlı bebek olmuyomuş 2. Çocukta denicem onu

Bebeğim bugün sağ kulağıyla oynamaya basladi. Burdada konusulmustu sanırım doktora soran oldu mu acaba agriyomu ki
Bizimde dünden beri elliyo ve bayağ huzursuz normalde diş belirtilerinden biridir kulağa dokunmak ağız akması vs. Hatta bugün 2 damla sütümü kattım Balcalı Hastanesinde soruldu bi yakınımın rahatsızlığından dolayı kullanılabilir anne sütü iyi denmişti.Annemde bi damla katalım dedi.Onlarda eskiden katarmış.

Ah bu akşam çektiklerim.. gözleri gidiyo uyuyo yine uyanıyo 50 kere sağ sol meme ayakta sallama kucakta sallama ne yaptıysam olmadı çok bunaldım az sallıyorum olmuyo hızlı sallıyorum zıplıyorum yine yok meme istiyo veriyorum ısırıyo canımı çıkardı pert oldum 😩 neyse sağlığı olsun da napalim dinlenirim geçer
Dişleri dena heralde ondan yapıyo bunları ya da 5 ay atağı midir nedir ortaya karışık ta olabilir 😏
Aynı durum bizde de var bi süredir böyle çok huzursuz göğsümü ısırıyor emmek istiyor ağlıyor uyumak istiyor ağlıyor.Çok fenayız sebep diş ise çabucak çıkarırlar inş.🙏

X