2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizimkide 6 dan sonra bi kez daha uyumak istiyor, genelde gün içinde kısa kısa uyuyor 30 40 dk max, 6 dan sonra uyursa gece uykusu 10 u buluyor, uyutmazsam 8.30 9 gibi uyuyor gece uykusuna.. ama tabiki uyuyor genelde seninki gibi kısa bi son uyku
Evet aynı öyle oluyor bizde de.bugün işlerden uyutamadım 19.30da uyudu 20.00 da uyandı uyuması 22.30u bulacak.uyutmasam ağlayıp gözlerini ovalayıp duracaktı.
Gün içinde de artık zor uyutuyorum 1 ay önce yanında yatarak başını okşayarak uyuyan çocuk gitti artık pes ettim sallamaya başladım ama şuan sallayarak bile uzun sürüyo uyuması 🤷‍♀️😀
biz de öyleyiz.uyuması için iyice uykudan gözlerinin gitmesi gerekiyor yoksa uyumuyor uğraştırıyor

Kızlar oyun matı alcam da sizce gerekli mş? Kaçıncı aya kadar oynar? Benimki genelde kucak istiyor yatar mı emin değilim. Sadece piyanolu halısında 1 saate yakın zaman geçiriyor enerjisini atıyor ama şuanda dönmüyor etmiyor, her ne kadar sizle aynı ay doğurmuş olsam da aslında ocak ayında doğması gereken bir bebek ve motor becerileri o dönem doğan bebekler gibi ilerlemekte. oyun halısı gerekir mi bilemedim. Bir de kullanıp önerisi olan barsa link paylaşırsa sevinirim
Ben aldim oyun mati, 180-200 boyutunda, katlanabilir, cift tarafli matlardan. Ablam bebegi icin kullaniyor, asiri memnundu, benim de cok hosuma gitti. Etkinlik vs yaparken de ustu ne kadar batarsa batsin silerek cikan bsy olduğu icin tam benlik. Beybilettom icin gelsin batmali etkinlikler 🤣🤣
Benimde 4 gündür ağrım var olmadım bir kere oldum geçen ay bu ay oldum olacam diyorum ağrım var gelmiyor
Duzensiz olmasi normalmis ilk aylar, gelir birkac gune. Benim düzenli ama dedigim gibi vücudum zaten bu donguye ve hormona aliskin. Muhtemelen ondan.

Kızlar bugun 5 ay kontrolune gittik, rota virüsün 2. Dozunu oldu minnoş. Doktor amcanin sinavini da geçtik epey iyi neticeler 🤪 Doktor menenjit meningokok asisini 5.ay 1, 7 ay 2, 11.ay 2 seklinde vurmak istedi, ben de kararsiz kaldim. Sizler nasil bir yol izlediniz?

Evet aynı öyle oluyor bizde de.bugün işlerden uyutamadım 19.30da uyudu 20.00 da uyandı uyuması 22.30u bulacak.uyutmasam ağlayıp gözlerini ovalayıp duracaktı.

biz de öyleyiz.uyuması için iyice uykudan gözlerinin gitmesi gerekiyor yoksa uyumuyor uğraştırıyor
Ah bu akşam çektiklerim.. gözleri gidiyo uyuyo yine uyanıyo 50 kere sağ sol meme ayakta sallama kucakta sallama ne yaptıysam olmadı çok bunaldım az sallıyorum olmuyo hızlı sallıyorum zıplıyorum yine yok meme istiyo veriyorum ısırıyo canımı çıkardı pert oldum 😩 neyse sağlığı olsun da napalim dinlenirim geçer
Dişleri dena heralde ondan yapıyo bunları ya da 5 ay atağı midir nedir ortaya karışık ta olabilir 😏

Arkadaşım bende 1 aydır kasık regl ağrısı vardı ha geldi ha gelecek diye diye yeni geldi ama çok feci ağırlardı şimdi adetim ama bugün var sütüm iki gündür azaldı adet oldum ama bugün bol bolda su içiyorum var sütüm
Benimde bacaklarım çok agriyo belimde çok ağrıyor kasıklarda ağrı var ama olmadım gecikmenin 4.gunu felan gebelik ihtimali de yok bide gece emzirmiyordum 7 saat boyunca ondan sonra adet oldum şimdi gece emziriyrm belki geri olmam dedjm ama ağrım çok her an olacak gibi

.
Ah bu akşam çektiklerim.. gözleri gidiyo uyuyo yine uyanıyo 50 kere sağ sol meme ayakta sallama kucakta sallama ne yaptıysam olmadı çok bunaldım az sallıyorum olmuyo hızlı sallıyorum zıplıyorum yine yok meme istiyo veriyorum ısırıyo canımı çıkardı pert oldum 😩 neyse sağlığı olsun da napalim dinlenirim geçer
Dişleri dena heralde ondan yapıyo bunları ya da 5 ay atağı midir nedir ortaya karışık ta olabilir 😏
İnsanın artık sinirleri bozuluyor haklısın.5 ay atağı varsa ondan da olabilir artık takip etmeyi bıraktım 🙈 benim kızda seninki gibiydi uyuyor uyanıyor.bir buçuk saat uğraştırdı baktım uyumuyor bıraktım biraz oyalandı uykusu tekrar geldi 20dakika uğraştıktan sonra şükür uyudu.sonra mutfağı topladım çamaşırları topladım katladım.yenileri serdim biraz el işi yaptım şimdi de yatıyorum.miniklere de bizlere de hayırlı geceler tatlı rüyalar ❤️

Kızlar alerji Dr u izledm canlı yayın Instagram da besin alerjisi olup bağırsak kanaması olan bebeklere probiyotik önerdi Dr ben yarn eczaneye sorup başlamayı düşünüyorum bağırsak florası bozulmuş ve yetersiz ise bağırsak geçirgenliği artıp alerjenik yaparmış sezeryan doğum ve bebeğin antibiyotik kullanımı bunların sebepleri diyor benim oğlan 1 aylıkken 10 gün antibiyotik kullandı kakası bozulmuştu 2 aylıkken kanama başladı bağırsak florasını duzeltirsek alerji geçebilir 🧐😉

Slmmm
Benim çocuk zaten pek akıllı bişey değildi iyice yoldan çıktı gitti tam uykuyu biraz öne çekiyorum 3. gün yine çıldırıyor saat 2.30 olmuş daha yeni uyudu ne yapacağım bilmiyorum sürekli ağlıyor bu aralar.
Eli sürekli ağzında sağ kulağına vuruyor sürekli ağlayınca zor susturuyorum, gece uykusuna yatırıyorum yarım saat uyuyor sonra uyanıp gece 2 ye kadar uyanık bu nasıl iştir şaşırdım.
Gece gece çok şikayet ettim çocuğu dimi 🤣🤣🤣

Slmmm
Benim çocuk zaten pek akıllı bişey değildi iyice yoldan çıktı gitti tam uykuyu biraz öne çekiyorum 3. gün yine çıldırıyor saat 2.30 olmuş daha yeni uyudu ne yapacağım bilmiyorum sürekli ağlıyor bu aralar.
Eli sürekli ağzında sağ kulağına vuruyor sürekli ağlayınca zor susturuyorum, gece uykusuna yatırıyorum yarım saat uyuyor sonra uyanıp gece 2 ye kadar uyanık bu nasıl iştir şaşırdım.
Gece gece çok şikayet ettim çocuğu dimi 🤣🤣🤣
Kulak enf olabilir ağlıyorsa dişten olsa sadece cekistirir kulağı diyorlar

Kızlar bugun 5 ay kontrolune gittik, rota virüsün 2. Dozunu oldu minnoş. Doktor amcanin sinavini da geçtik epey iyi neticeler 🤪 Doktor menenjit meningokok asisini 5.ay 1, 7 ay 2, 11.ay 2 seklinde vurmak istedi, ben de kararsiz kaldim. Sizler nasil bir yol izlediniz?
Masallah canim doktorun sınavı neydi merak ettim😁ben bu ay yaptırıyorum canim sizin doktorun önerdiği şekilde...

Kizlar bu uyku olayını ben çözdüm tamamen sanirim,sık uyanma olayını demedim yanlış anlaşılmasın 😂
Bebek 7-8 arasında uyanacak kesin ve günde üç uyku yapacak 2 veya 2 5 saat arayla...
Sonra aksam 8 - 9 arasi kesin gece uykusuna giriyor.Bir haftadır bu düzeni kurduk gibi ama gece uyanıyor hala🤭

Masallah canim doktorun sınavı neydi merak ettim😁ben bu ay yaptırıyorum canim sizin doktorun önerdiği şekilde...
Şaka yaptım 🤭 her kontrole giderken kendimi sınava girmis gibi hissediyorum ve heyecanlanıyorum ondan 🤣🤣 kaslarina baktı, boy kilo kafa cevresi vs, şükür her sey yolundaymis rahatladim. Ek gidaya gecme boyle devam et 6. Ayda baslayacagiz dedi.
Ben dun rotavirusu yaptırınca ya o gun yaptirmam gerekiyormus ya da 21 gun sonra olyormus. Oyle dedi bizim saglik ocagindaki hemşire. Bu sefer de asilarin hepsi kayacak. Bilemedim, kafam iyice karisti

Kizlar bu uyku olayını ben çözdüm tamamen sanirim,sık uyanma olayını demedim yanlış anlaşılmasın 😂
Bebek 7-8 arasında uyanacak kesin ve günde üç uyku yapacak 2 veya 2 5 saat arayla...
Sonra aksam 8 - 9 arasi kesin gece uykusuna giriyor.Bir haftadır bu düzeni kurduk gibi ama gece uyanıyor hala🤭
Bizim duzen hep bu sekilde oglum kendi olusturdu bu duzeni...AMA gece gene cok uyaniyor

Şaka yaptım 🤭 her kontrole giderken kendimi sınava girmis gibi hissediyorum ve heyecanlanıyorum ondan 🤣🤣 kaslarina baktı, boy kilo kafa cevresi vs, şükür her sey yolundaymis rahatladim. Ek gidaya gecme boyle devam et 6. Ayda baslayacagiz dedi.
Ben dun rotavirusu yaptırınca ya o gun yaptirmam gerekiyormus ya da 21 gun sonra olyormus. Oyle dedi bizim saglik ocagindaki hemşire. Bu sefer de asilarin hepsi kayacak. Bilemedim, kafam iyice karisti
Kafa çevresi kaç çıktı canim

Hazır değilseniz yapmayın ben eşim ya da kızım istese de yapmayacağım bir daha kaldıramam 😅
Bende böyle diyordum fikrin değişiyor zamanla cnm😀
Bende oyun halısı elinde patlayanlardanim
Halası oyun halisini bir ay önce aldı hiç umursamadı bende kaldırdım unutsun diye. Dün bu konuda yazisinca aklıma geldi çıkardım baya ilgisini çekti yarım saat oynadı..sende sakla unuttur bı sure sonra çıkar derim. Bu taktik küçük cocuklarda da gecerli

Haha ben de ne Sınavı diyorum😂senim bebe anne sutunu aliyor mu artık yoksa mama ağırlık mi? Mama ile aylık ne kadar aliyor?valla ben menenjit tarihini ayarladım doktorum geç kalma yaptir dedi...

Bizim de öyleydi ama o zaman da biyere misafirliğe gidemiyoruz hemen kalkmamız gerekiyo zaten kış boyunca evdeydik şöyle saat 9 buçukkarda uyusa çok iyi olacak ama düzen bi bozuldu mu uyku sorunu oluyo biz bu aralar misafirliğe gittik uykusunu geciktirdim ondan da olabilir belki şimdi düştü benim jeton

Size masallah ama ben uyutamiyorum ki 😣 o kadar emzirdim ve daha emerken bir tik sesine acti gozunu 😣

X