2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Herkese selam 🙋🏼‍♀️ Biz ek gıdaya başlayalı epey oldu, söylemiştim daha önce bebeğim alerjik olduğu için erken başladık. 3 gün kuralı ile patates, balkabağı, brokoli, havuç, kabak, taze fasulye, armut ve elma denedik. Sırada avokado ve muz var. Sebzeleri kombinasyon yapıp vericem bir süre yeni bir şey vermeyip yumurta sarısını açıcam bakalım reaksiyon yapacak mı diye. Daha önce yapmıştı çünkü 🥺 bunun dışında uykularımız berbat ötesi. 4. Ay atağıyla alt üst oldu her şey. Yarım saatte kırk dakikada bir uyandığı oluyor. Tek umudum 6. Ay arkadaşlarım 6.ayda düzelmeye başladığını söylüyorlar. Zaten 5. Ayda da devam edebiliyormuş uyku gerilemesi ve meme reddi🤷‍♀️ Ama moralimi yüksek tutup o güzel günleri bekleyeceğim🤣
Valla benim pek umudum yok emen bir bebekse sık uyanıyor memeyi bırakana kadar sürüyor kaldı bir buçuk sene🙄🤣🤣🤣 brokoli,kabak vs nasıl verdin sebzeleri...haşlayıp mi..brokoliyi mesela tek nasıl yedirdin
Selam kızlar,

Çok aktif girip yazamıyorum artik.mama sandalyesi alan var mi, daha once kullananlar nelere dikkat etmek lazım alırken bir de hangi markaları önerirsiniz
Çok lüks almana gerek yok...onu tepsili olsun yeter bence..benim kızdan kaldı onu kullanacagim

Selam kızlar,

Çok aktif girip yazamıyorum artik.mama sandalyesi alan var mi, daha once kullananlar nelere dikkat etmek lazım alırken bir de hangi markaları önerirsiniz
En önemli kriter devrilme riskinin olmaması . Ben ikea aldım onun İçin . Klasik mama sandalyesi ama dengesi çok iyi diye geri bildirim aldım kullananlardan .

Gecen parkta biride bana 6. Ayda duzelir dedi umutsuz bir umutla bekliyorum 🥱
Valla benim pek umudum yok emen bir bebekse sık uyanıyor memeyi bırakana kadar sürüyor kaldı bir buçuk sene🙄🤣🤣🤣 brokoli,kabak vs nasıl verdin sebzeleri...haşlayıp mi..brokoliyi mesela tek nasıl yedirdin

Çok lüks almana gerek yok...onu tepsili olsun yeter bence..benim kızdan kaldı onu kullanacagim
Ne vereceksem buharda haşlıyorum iyice sonra çatalla eziyorum, birkaç damla zeytinyağı, biraz kıvam vermek için anne sütü ve doktorumuzun önerdiği alerjik bebeklere uygun probiyotik ekliyorum aslında blw yapmayı istiyorum ama bunun için biraz beklemem gerekiyor 😀 az daha oturabilir duruma geldiğinde masasına bırakacağım yine buharda pişirip

Ne vereceksem buharda haşlıyorum iyice sonra çatalla eziyorum, birkaç damla zeytinyağı, biraz kıvam vermek için anne sütü ve doktorumuzun önerdiği alerjik bebeklere uygun probiyotik ekliyorum aslında blw yapmayı istiyorum ama bunun için biraz beklemem gerekiyor 😀 az daha oturabilir duruma geldiğinde masasına bırakacağım yine buharda pişirip
Teşekkürler cnm

Yoğurt konusunda doktor ne dedi? Ne zaman verilmeliymiş? Diyete devam ediyor musunuz

Menenjit neden yaptırmadınız acaba
Çünkü vaktiyle kızımda araştırmıştım menenjit aşısı zaten yapılıyor ama menenjitin bir sürü virusunden biri için yani farklı bir türü icin ekstra menenjit aşısı üretilmiş özel olan asi . O yüzden yaptirmadim gerek duymadım. Rotavirus ise devlet aşısının içinde yok o yüzden yaptirdim

Yoğurt konusunda doktor ne dedi? Ne zaman verilmeliymiş? Diyete devam ediyor musunuz
Evet ben 3 aydır diyete devam ediyorum. Kuruyemişi açtık, arada tavuk kırmızı et yiyorum 10 günde bir. Bu ay tekrar yumurta sarısı ve tahin deneyeceğim. 6. Ayda diyetini açarız dedi doktor. Sütü, yoğurdu o zaman konuşuruz diye düşünüyorum özellikle sormadım açıkcası. 27 nisanda bir sonraki randevumuz heyecanla bekliyorum artık. Hergün aynı şeyleri yemekten çok sıkıldım

Selam kızlar,

Ben chicconun polly 2 start olan modelini aldim. Ama e bebekte hem indirimdeydi hem de her 500e 100 tl indirim kampanyasi vardı, suanki fiyatindan cok cok uyguna geldi. Cok Memnunum, cok rahat, yukseksik ayarlanabiliyor, tepsisi genis, yatabiliyor, tekerlekli.

X