2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ya gidemiyor insan cidden gitsem aklim onlarda kalir yani

Yok ya enwrji dolu oldugum gunler bole olmuyor zsten oylece enerjim bitiyor

Eşim 8 de çıkıyo die geç uyutuyorum ama bu sefer gece uykusu çok direnmeli geçiyo 1 2 3 oluyo uyku var inadına uyumuyo ama öğlen kalkıyo uykuyu seviyo ama direniyo çok geceler işkence
Akşam 9a kadar uyku hormonu 9dan sonra stres hormonu salgilanmaya başlıyormuş o yüzden direniyodur. Aslında geç kalkmasida iyi ya akşama kadar uyuyan biri olarak artık 7de uyanmak bı miktar üzüyor beni

Canim daha ne alsin masallah bu aylarda gayet güzel aldığı kilo,o çocuğu uyuyan annelerden benim de etrafımda vardi aksam 7 de gece uykusuna gecerdiBence ek gıda için 6. Ayı bekle
O kadar ozeniyorumki erkenden gece uykusuna geçenlere.biz en erken 10, 10.30 gece uykumuz idare ederde gündüz hem çok kısa hem toplam süre olarak az uyuyor benimm kız.dogal olarak gün içinde ben pert oluyorum. Uyku eğitimini araştırıyorum 5.ayı bi tamamlayalım düzene girmezse yardim alacağım bu gidişle

Kizlar bebeğinde atopik dermatit egzama olan var mı krem ne kullanıyorsunuz
Büyük oğlum öyleydi 2 yaşından sonra düzeldi. Ama önemli olan neyin alerji yaptığını bulmak ve vücudu hergün nemlendirmek. Ayrıca hergün yıkamamak lazım vücudu çok kurutuyor. Yıkarsan da sadece su ile yarayan şampuanı bulmak falan uzun sürüyor. Bio derma atopik için şampuanları vardı onu öneriyorlardı. Ben oğlumda no poo(yani Şampuansız yıkama) yaptığım için 5 yaşına kadar sadece su ile yıkadım birde avenne nemlendirici vardı o iyi gelmişti. Ama dediğim gibi ilk önce ne alerji yapıyor onu bulmak lazım

Oğlumda 20:30-21:30 arası mutlaka gece uykusuna geçerdi. Hayır yani kimseye de söylemedim ki nazar değmesin diye ama bu aralar 22:00-22:30u buluyor

Oğlumda 20:30-21:30 arası mutlaka gece uykusuna geçerdi. Hayır yani kimseye de söylemedim ki nazar değmesin diye ama bu aralar 22:00-22:30u buluyor
Gündüz uykuları uzadı mi acaba, geceye geçmeden önceki uykusu uzadıysa ya da geç bi saate sarktıysa kaymıştır.

Bizim gece 11 12 lerden bu saatlere ancak indik. 8 de 8.30 da uyusak super olur 7 de gözüm yok

Benim oglan daha önce 21 22 00 arası uyurdu son haftalarda 23 00 olmadan asla uyumuyor ya,yeni uyudu

Maasallah gayet iyi almis bence, ek gida icin acele etme. Mide bağırsak gelisimi için 6.ay gayet iyi. Aksi bir durum olmadikca beklemen daha iyi olur bence.
Benimki 4.ayda 700 Gr aldı bide sağa sola hiç dönmeye çalışmıyor normal mi acaba
Ufak tefek alistirmalar yapabilirsiniz. Örneğin yan tarafina bir top koy, hafif popodan destekle, ona ulasmaya calisirken döner, hatta bazen döndüğünde kolu altinda kalir cok zorlanmadigi surece biraz bekle, zorlandigi anda hafif destekle ki kolunu kurtarsin. Sonra yuz üstü kalsın epey bu calismayi gunde birkac posta 5er 10 ar dakika yapın. Bir de yan yatirip elini tuttur, cok hafif elini geri cek. Ama kolunu cekme. Bu sekilde bi oraya bi buraya egzersizler yapinca daha cok doner. Yüzüstü iken de onune bir nesne koyup ona ulasmaya calistikca nesneyi geri cek
Kizlar bebeğinde atopik dermatit egzama olan var mı krem ne kullanıyorsunuz
Bizim kasigiyla gobegi arasinda bir bölgesinde para büyüklüğünde cikmisti, momecon vermisti doktor. Geçti hemen ama kucuk bir bolgeydi.
Benim bebişe kimse bakmıyor ki ayrı kalalım.Umarım ileride çok sıkıntı yaşamayız.
Yok cnm o sekilde düşünme, hafta sonu veya uygun zamanlarında babasına bırakıp farkli bir seyler yapman bile yeterli, maksat bagimli hale gelmemek. Birey olarak da bsyler yapabilmek. Çünkü sizin bebekten once de bir hayatiniz vardı ve elbette onceki gibi olmasi beklenemez ama oncesini yok saymak da karakteri benligi yok saymak gibi bsy. Mecburi hallerde elbette hep birlikte olacaksınız, bundan dolayi tedirginlik duyma.

Et süt ürünleri tavuk yumurta alerjileri vardı kakada kan oluyordu yeni geçti şuan kanama yok egzama duruyor henüz

Gündüz uykuları uzadı mi acaba, geceye geçmeden önceki uykusu uzadıysa ya da geç bi saate sarktıysa kaymıştır.

Bizim gece 11 12 lerden bu saatlere ancak indik. 8 de 8.30 da uyusak super olur 7 de gözüm yok
Gündüz en fazla 30 dk uyuyor ya. Eğer dışarıdaysam uyur 1-2 saat
Et süt ürünleri tavuk yumurta alerjileri vardı kakada kan oluyordu yeni geçti şuan kanama yok egzama duruyor henüz
Bazen kan tahlilinde çıkmıyor. Bizim kanda çıkmamıştı siz deneyip bulacaksınız demişti. Dediğim gibi gıda da olabilir kullandığınız Şampuan sabun da olabiliyor.

Yok artık...gerçi güven önemli ben bilirim ki halasi tv izletmez birseyler vermez yemesi için...gerçi öyle düşünseydim bile 7 aydan sonra bırakırdım arada...bizimde yalnız kalmaya ihtiyacımız var
Bende öyle düşünüyorum iki haftaya yogurt mayalamaya tadimliklara başlarım herhalde
Benimki 4.ayda 700 Gr aldı bide sağa sola hiç dönmeye çalışmıyor normal mi acaba
Bizde 4 ay 25 günde 750 gram almıştık.ama dönmelere başlar artık.. sıksık yüz üstü bırak...benimkide sevmez zirlardi ama sıksık koydum
Canim daha ne alsin masallah bu aylarda gayet güzel aldığı kilo,o çocuğu uyuyan annelerden benim de etrafımda vardi aksam 7 de gece uykusuna gecerdiBence ek gıda için 6. Ayı bekle
Geç yatsın yeterki çok uyanmasin razıyım
İki saatte uyandığı ginleri iple çeker oldun
Yatağa aldım artık gene aynı
Her ay çok alınca sanırım az geldi gozume
Ben şimdi yatırdım uyursa gece uykusuna girmiş demektir saat 1 gibi emzirip bende uyurum
1 e kadar uyanmıyor mu ne guzel
Biz 8 de uyuyoruz da noluyo 500 kere uyanıyor gece...güzel uyusa geç uyusun hiç dert etmicem

Son düzenleme:
Bizimkilerin arasında bir gün vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bizde de aynı durum sözkonusu. Atak desek değil nedir bu acaba? Eskiden daha iyiydi uykusu geceleri en azından ilk uyumasında 3 saat uyurdu, bir haftadır işkence gibi hem bize hem kendisine saat başı kalkıyor. Gündüz zaten yarım saate şükür ediyorum artık, bir gün onu da uyumayınca yetinmeyi öğrendim Sürekli çığlık atmaları da başladı hafta başından beri

Biz 8 de uyuyoruz da noluyo 500 kere uyanıyor gece...güzel uyusa geç uyusun hiç dert etmicem
Valla gece sürekli uyanmak çok zor, insani mahvediyor Allah yardımcın olsun Bizim bu aralar farklı huylarımız var ataktan mi bilmiyorum her ay farklı farklı olaylar yaşıyoruz kizimla

Hanımlar günaydin❣
Bebeklerinizin odasında ya da kendi odanızda karartma perde kullanıyor musunuz acaba? Böyle bir şeye ihtiyacım var odayı daha karanlık kılmak için, kullanan varsa bilgi verebilir mi

Bizim kanda da deri testinde de çıkmadı Bepanthol un kremlerini araştırıyorum ondan kullanacam

Yok uyanmiyor gece uykusuna geçince uykusunda emziriyrm geri yatiriyrm sonra ben uyuyrm saat 5 buçuk gibi hareketleniyor sesine uyaniyrm bı daha emzirip yatırıyorum 7 buçuk ta uyanıyor

Akşam 9a kadar uyku hormonu 9dan sonra stres hormonu salgilanmaya başlıyormuş o yüzden direniyodur. Aslında geç kalkmasida iyi ya akşama kadar uyuyan biri olarak artık 7de uyanmak bı miktar üzüyor beni
Akşam yatmaz sabah kalkmaz bi bebek bende onla bir kalkıyom bu saatlerde hala yataktayım

Merhaba kızlar, benim kızın üst diş etlerinde 2 tane beyazlık olan yer var.Bu diş mi acaba? Patlatması uzun sürer mi yoksa yakın mıdır ki

Ayni benimde ilk yatirisimda iki üç saat uyurdu şimdi nerdeee maksimum bir saatte uyaniyor...Bir ay oldu pes ettim yatağa aldım gene aynı ama ben hiç olmazsa kalkmadan meme verip uyutuyorum
Valla gece sürekli uyanmak çok zor, insani mahvediyor Allah yardımcın olsun Bizim bu aralar farklı huylarımız var ataktan mi bilmiyorum her ay farklı farklı olaylar yaşıyoruz kizimla
Bizim atak değil huyu bu oldu sanirim
Yok uyanmiyor gece uykusuna geçince uykusunda emziriyrm geri yatiriyrm sonra ben uyuyrm saat 5 buçuk gibi hareketleniyor sesine uyaniyrm bı daha emzirip yatırıyorum 7 buçuk ta uyanıyor
Ne guzel
Merhaba kızlar, benim kızın üst diş etlerinde 2 tane beyazlık olan yer var.Bu diş mi acaba? Patlatması uzun sürer mi yoksa yakın mıdır ki
Evet kabarık beyazlik bizim bayadir var ama daha cikmadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…