2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bu pişik durumları ne zaman başlıyo kiminin daha yeni doğankende başlıyomuş en ucuz bez kullanıyorum tenimiz çok hassas ama şükür olmadı ilerleyen zamanda ne gösterir rabbim bilemem inşallah olmaz boğaza vercem parayı bezine gitmesin böyle devam etsin İnşaAllah 🤲🏻

Kızlar benim tombikimle 5 ay kontrolünden geliyoruz bu ay 500 gram almış çok az geldi gozume🙄🙄🙄 dr yoktu hemşire normal bu aylarda az alıyor artık bebekler dedi. Ek gıdaya tadımlık geçeyim mi dedim hayır erken daha bir ay bekle dedi çok kararsızım
Bu arada bebegi 4 aylik olan arkadasima denk geldim hamileyken bolbol uyu bu günleri çok arayacaksin derdim.sozume geldin mi dedim...yoo çok güzel uyuyo gece 1 kere ben uyandiriyorum dedi gündüz de 4.5 kez uyuyor dedi ben dumur ben sok🙄🙄🙄 bizde gece 10 kere kalkıyoruz işte dedim🤢😡😢
Çocuktan çocuğa çok fark ediyor 🥰 tamam karakter herhalde kızımda öyle büyük oğlumda öyleydi ama ortanca anamızı ağlattı 😂

Sana katılıyorum arada arkadaslarla basbasa dsari çıkmak arada eşle dsari çıkmak bi sinemaya gitmek insana öyle iyi geliyor ki...

Sanırım bizimki hatalı yakınım hemşire o damlalik getirdi akşam oldu onunla. 0.5 yazan yere kadar mı veriyorsun
Bugün doktor kontrolümüz vardı ocean damlayı sordum. O bana 3 demir ilacı tavsiye etmişti herhangi birini alabilirsiniz demişti ben oceanı tercih ettim kullanan arkadaşımdan bildiğimden. O 0,5 e kadar çekiyormuş ben de öyle kullandım. Bugün doktora sorduğumda 0,5 de verebilirsiniz sabah 8 akşam 8 damla da verebilirsiniz dedi (kilosuna göre). Farklı kullanım biçimleri var belli ki:) ama ben 0,5 olarak devam edicem. 6-7. Ayında kandan baktırır gerek varsa artırırım diye düşünüyorum

Arkadaslar sağ göğüs ucumda beyaz beyaz kabarcik olmus emerken sizladi baktim beyazlik var elimle kontrol ederken patladi az birşey akinti oldu mantar falan mi acaba o göğsü emzirmesem mi başına gelen var mi?

Çocuktan çocuğa çok fark ediyor 🥰 tamam karakter herhalde kızımda öyle büyük oğlumda öyleydi ama ortanca anamızı ağlattı 😂
Benim kızda gece çok kalkardı oglanda oyle
Bugün doktor kontrolümüz vardı ocean damlayı sordum. O bana 3 demir ilacı tavsiye etmişti herhangi birini alabilirsiniz demişti ben oceanı tercih ettim kullanan arkadaşımdan bildiğimden. O 0,5 e kadar çekiyormuş ben de öyle kullandım. Bugün doktora sorduğumda 0,5 de verebilirsiniz sabah 8 akşam 8 damla da verebilirsiniz dedi (kilosuna göre). Farklı kullanım biçimleri var belli ki:) ama ben 0,5 olarak devam edicem. 6-7. Ayında kandan baktırır gerek varsa artırırım diye düşünüyorum
Teşekkürler cnm bende öyle vereyim..Bu arada sağlık ocagi 9 ayda kan tahlili yapiyormus demir icin

Bazı doktorlar demir ilacını 6.aydaki test sonuçlarına göre başlatıyo ben de kaka sorunumuz olduğı için vermedim hiç birax düzelmeye dönüyo gibi belki 10 gün sonra başlarım ocean aldım ben de

Hanımlar günaydin❣
Bebeklerinizin odasında ya da kendi odanızda karartma perde kullanıyor musunuz acaba? Böyle bir şeye ihtiyacım var odayı daha karanlık kılmak için, kullanan varsa bilgi verebilir mi
Benimde aklimda ama perdeciye bir ugrayamadim

Bu pişik durumları ne zaman başlıyo kiminin daha yeni doğankende başlıyomuş en ucuz bez kullanıyorum tenimiz çok hassas ama şükür olmadı ilerleyen zamanda ne gösterir rabbim bilemem inşallah olmaz boğaza vercem parayı bezine gitmesin böyle devam etsin İnşaAllah 🤲🏻
Bizim dogdugundan beri ne yazik ki.. prima bir paket kullandim bi o iyi gelmisti duzelmeye baslamisti sonra hemen senin bezden aldim onla devam ediyoruz. Diger bezlere oranla iyi olsada hala oluyor ne yazik ki bugunlerde yine oldu 😐 ama diger bezlerde cok fenaydi

Hanımlar günaydin❣
Bebeklerinizin odasında ya da kendi odanızda karartma perde kullanıyor musunuz acaba? Böyle bir şeye ihtiyacım var odayı daha karanlık kılmak için, kullanan varsa bilgi verebilir mi
Ben kullanıyordum geçen sene süper karartiyo trendyoldan almistim kornişi söktü biraz ağır olduğu için 😄🙈 geri takmadım bu sene ama yeniden takacağım hava erken aydınlanmaya başladı uyaniyorlar erkenden

Ben kullanıyordum geçen sene süper karartiyo trendyoldan almistim kornişi söktü biraz ağır olduğu için 😄🙈 geri takmadım bu sene ama yeniden takacağım hava erken aydınlanmaya başladı uyaniyorlar erkenden
Bunu soylemen iui oldu ama guneslikten daha mi agir ? Bizim zaten dustu daha once kornis 😐

Hanımlar günaydin❣
Hem bizim odada, hem bebegin odasında karartma stor var, kesinlikle cok memnunuz, iyi ki oyle yaptırmısiz. 7yil once evi alırken, bebe ortada yokken direkt oyle yaptirmistik, cok iyi oldu, uyku kalitesi icin de çok önemli bence. Mutfaga da stor degil de perde olanindan yaptirdik 2 ay once filan, o da cok iyi oldu. Storla yari yariya fiyat fark ediyor.
Bi baslama tarihi yok cnm, olan da oluyor olmayan da. Bebegine, tenine veya bazen de yedigi giydigi seylere gore degisebiliyor.
0,5 kac damlaya tekabül ediyormuş, 5 damlaya değil mi acaba? Sanki ben oyle okudum gibi hatirliyorum, 0,8 e çekiyorum, yanlış mi yapiyorm acaba. Benimki sidefer gerci ama, fark etmez sanrm

Bizim kanda da deri testinde de çıkmadı Bepanthol un kremlerini araştırıyorum ondan kullanacam
Biz ilk mustela kullandık memnun kalmadım bebeğimin cildini tam anlamıyla nemlendirmedi hemde döküntüsünü geçirmemişti bepanthol sensiderm kullanıyoruz şimdi daha iyi

Hem bizim odada, hem bebegin odasında karartma stor var, kesinlikle cok memnunuz, iyi ki oyle yaptırmısiz. 7yil once evi alırken, bebe ortada yokken direkt oyle yaptirmistik, cok iyi oldu, uyku kalitesi icin de çok önemli bence. Mutfaga da stor degil de perde olanindan yaptirdik 2 ay once filan, o da cok iyi oldu. Storla yari yariya fiyat fark ediyor.

Bi baslama tarihi yok cnm, olan da oluyor olmayan da. Bebegine, tenine veya bazen de yedigi giydigi seylere gore degisebiliyor.

0,5 kac damlaya tekabül ediyormuş, 5 damlaya değil mi acaba? Sanki ben oyle okudum gibi hatirliyorum, 0,8 e çekiyorum, yanlış mi yapiyorm acaba. Benimki sidefer gerci ama, fark etmez sanrm
Oceanda tek çizgi var o da 0,5, oraya kadar çekmek bir kullanım biçimi. Diğeri de işte sabah 8, akşam 8. Yani mantıken 5 damla ile 16 damla arasında çok fark var ama doktor öyle bir söyledi ki çok farketmez gibi. Ben de açıkcası belli oranda demiri alıyor diye çok dert etmedim. 1 ay bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. Sonra alerji doktoruna da sorarım. Muhtemelen kanda alerjiye bakılacak zaten o zaman demirine de bakarlar artırmam gerekiyorsa artırırım. Ben de ferro sanol kullanıyorum. Sütten her şeyimiz geçiyor bu da geçiyordur herhalde diye umut ediyorum 🤭😅

X