2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bu arada kızlar yürüteç önerilmiyor biliyorum ama çok mu zararlı sizce kullanacak olan var mı ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bir de bayrama şehir dışına gidicez dönüşte tek döneceğim kanguru almayı düşünüyorum memnun olduğunuz marka var mı?
Evet yürüteç zararlı ya ben onun yerine alırsam eğer bu ilk arabam filan oluyo yürüme arkadaşı onlardan alırım Allah korusun yürüteç çok kazalara sebep oluyo geçen ablamın komşusunun bebeği yurutecin üstündeyken çaydanlığı üstüne devirmiş 10 gün yattı hastanede o günden sonra çok korktum. İhmalde var tabi Allah hicbirimize yaşatmasın🙏 kanguru olarak solomonbaby aldım her yöne olandan çok memnunum

Kizlar emzirme doneminde disciye gittiniz mi ? Disim kirildi parca parca kiriliyordu simdi birde dilim gitti sivri gibi olmus. Discide cekilen rontgenin zarari olur mu ? Yada tedavi sonrasinda emzirme ile ilgili birsey soylendimi tedavi olan varsa

Yaklaşık 5 gundur böyleyiz normalde 21.30 22 gibi uyurdu şu an kucağımda yeni daldı,sabaha kadar kaç defa kalkacak acaba.Benim takvim atak haftası gösteriyor canim umar8m cabuk geçer,kisa süre önce uyumuyor yazdıklarında nasıl uyumaz ya diyordum😂
Atak haftası tabiki 😊 geçecek ama bu atak uzun sürüyor .. 19-20.haftaya kadar sürecek ( 19. hafta atağı diye geçiyor) benim bebekte aynı ama arada bazı günler düzeliyor.. Dün gece 22 de uyudu 22:15 te kalktı :) sonra 12 buçukta tekrar zor uyudu.saat 1 buçuk, 3 , 4 , 5 buçuk , 6 , 7 de uyandı hep memede tekrar uyudu en son 8 de kalktık artık 😂.. bende bugün yerdemiyim gökte mi bilmiyorum 🙈

Atak haftası tabiki 😊 geçecek ama bu atak uzun sürüyor .. 19-20.haftaya kadar sürecek ( 19. hafta atağı diye geçiyor) benim bebekte aynı ama arada bazı günler düzeliyor.. Dün gece 22 de uyudu 22:15 te kalktı :) sonra 12 buçukta tekrar zor uyudu.saat 1 buçuk, 3 , 4 , 5 buçuk , 6 , 7 de uyandı hep memede tekrar uyudu en son 8 de kalktık artık 😂.. bende bugün yerdemiyim gökte mi bilmiyorum 🙈
Beni anlattınız şu an 😄 Geçecek inşallah inanıyorum...

Bu arada kızlar yürüteç önerilmiyor biliyorum ama çok mu zararlı sizce kullanacak olan var mı ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bir de bayrama şehir dışına gidicez dönüşte tek döneceğim kanguru almayı düşünüyorum memnun olduğunuz marka var mı?
Ben de yeni nekodan sipariş verdim evde denedim şimdilik güzel görünüyor bakalım🤗

Ya bunaldim saat 8 buçuktanberi uyutmaya çalışıyorum 2 göğüsü de emdi doydu uyudu yerine koydum uyandı tekrar meme verdim uyudu yerine koydum 5 dk sonra uyandı kucağıma aldım salladım gazi vardır diye sırtını sıvazladım çıkmadı bişey yine uyudu 2 dk sonra ağladı kucağıma aldım uyudu tekrar 2 dk sonra ağladı böyle böyle 2 saatte uyuyo her akşam bu nedir ya atak mıdır yoksa hep böyle mi olacak

Benim de saçlarım güzelleşmişti ama şuan yoğun bi dökülme var.Yaklaşık 1 haftadan fazladır bu durumda. Annemler bebek annesini tanımaya başlayınca saç dökülmeye başlar der.😂😂 Belki doğru belki batıl güzel bebi nedeni varmış ama.☺
Evet ya bunu hatırladım 🥰🥰 benimde saçlar o biçim dökülüyor maaleef

İnşaAllah canım bizim leke açık tonda pembemsi geçer %100dedi açık renk çok koyu renklere %95e kadar oran veriyolar ama yol maddi manevi süreç yıpratıcı ocakta başladık her ay gitcez inşallah uzun sürmez en az 8 seans dedi en uzunu Allah bilir 😑
Benim kızımda da var hafif pembe dudak üstü bazen soluyur umarım geçer bende diyorum geçmesse tedavi olur ama öyle hafif bi uzantı mesela ensede var diğer oğlumda da vardı geçti sonra kızımın kulak arkasında kan toplamış gibiydi küçük zamanla düzeldi

Farklı pozisyonlarda denedin mi canım. Ben keyfi yerinde olduğu zaman çanta tutuşu şeklinde emziriyorum. Biberon gibi tutuyo mememi. Bel fıtığı olmama az kaldı ama napalim denemedigim yol kalmadı vlla 😏

Son zamanlarda denemedim ama bu olay ilk başladığı zaman denemiştim. Hani “aaay zor oldu ama şöyle tuttu” diyeceğim hiç bir pozisyon olmadı. Zaten meme yaralarıyla uğraştığım dönem farklı pozisyonda çok emzirmiştim. Bazıları da diyor “4.aydan sonra memeye düşkün olabiliyorlar” o ihtimale tutunuyorum artık. Ama emmeyen çocuk, unutacak memeyi nasıl düşkün olacak bilmem

Herkese merhabaaaaaa 🙋🏼‍♀️

Yaklaşık 3 haftadır “aralık anneleri”nde yazışıyorum, doğum aralığa denk geliyor diye düşündüğümden. Bugün öğrendim ki kasım annesi olacakmışım (inşallah) 🤲🏻

Öncelikle listeye eklenmek için gerekli bilgileri vereyim 🥰

Hamiş : pufpuff
Beklenen doğum : 20 kasım
Kaçıncı çocuk : 2
Kese görme : 4+5
Kalp atışı : 6+4

👉🏻 Sevgili @ygmygm hatta listeye herkesin hangi şehirden katıldığını da mı yazsak? ☺️ Hem aynı şehirden olanlar bilgi paylaşımı yapmak isterse kolaylık olur 👈🏻

Kısaca kendimden de bahsedeyim 🤩

İstanbul’da yaşıyorum. 2014 haziran doğumlu bir oğlum var (biz ona köfte diyoruz) Şimdiki minnoşum da pattis (patates) olacak inşallah 😬 Oğlumdan önce 2 tane boş gebelik sebebi ile düşüğüm var. O yüzden kalp atışı kırmızı çizgimdi, duyana dek listeye falan ekletmemiştim kendimi de aralık annelerinde..

Sat 22 şubattı..
3 martta rahim filmi çektirdim..
Ayrıca pco’luyum..
5 mart itibariyle denemelere başladık tekrardan..
30 martta kanda 588 değer ile gebeliği öğrendim..
İlk kontrolüm 1 nisandaydı, o gün keseyi gördük..
İkinci kontrolüm bugündü.. Çok şükür kalp atışını da duyduk 😍

Fazla uzattım galiba 😂 Şimdilik bu kadar.. İnşallah hepimiz sağlıkla ilerleyebiliriz arkadaşlar..
Oğlum zamanından haziran anneleri arkadaşlarımızla 8 senedir hâlâ görüşüyoruz her gün yazışıyoruz.. Çok güzel bağlar kuruluyor burda aynı dönem anneleri ile.. Çok güzel bir şey bu.. Darısı bizlere 🤲🏻🤩

Ay topikteki ilk mesajıma gittim

Duygulandım :KK16:

Benim kızımda da var hafif pembe dudak üstü bazen soluyur umarım geçer bende diyorum geçmesse tedavi olur ama öyle hafif bi uzantı mesela ensede var diğer oğlumda da vardı geçti sonra kızımın kulak arkasında kan toplamış gibiydi küçük zamanla düzeldi
Hemanjiyom deniyo sizinkine onlar geçici bazıları 2 yaşa kadar deniyo bizimki kalıcı tek çözüm lazer bebekken iyi dediler sonra tramva olmasın zor götürüyorlar bizim lekede çocuklarını

Evet yürüteç zararlı ya ben onun yerine alırsam eğer bu ilk arabam filan oluyo yürüme arkadaşı onlardan alırım Allah korusun yürüteç çok kazalara sebep oluyo geçen ablamın komşusunun bebeği yurutecin üstündeyken çaydanlığı üstüne devirmiş 10 gün yattı hastanede o günden sonra çok korktum. İhmalde var tabi Allah hicbirimize yaşatmasın🙏 kanguru olarak solomonbaby aldım her yöne olandan çok memnunum
Amin çok korkunç ya Allah korusun ☹️ İlk arabamı yeni duydum oyalanacak bir şey olsun en azından.dediğiniz kanguruya da bakayım teşekkürler
Ben de yeni nekodan sipariş verdim evde denedim şimdilik güzel görünüyor bakalım🤗
güle güle kullanın bakayım netten teşekkürler 🤗

Bizimde aynen ya karni gurul gurul oluyor sonra sesli mukuslu yapiyor surekli:s
Karnında ses yok ama mukus var siz sordunuz mu doktora
Bnm bebeğimin alnında doğum lekesi var bunun için ankaraya lazere gidiyoruz yavrum evladım daha şimdiden acıları tattı dr acımıyo diyo ama acıyo bence çok ağlıyo 😔 cuma akşamı çıkcaz cumartesi ordayız aşıyı pazartesiye almak istiyom trenle gitcez huysuzluk yapıyo diyonuz madem trende rezillik yaşanmasın zaten canı acıcak 2kat daha acı yaşamasın😢
Gitmeseniz olmaz miydi. Hani aşırı büyük mü leke..Ne bileyim ya çok küçük değil mi lazer icin
Mesela ağlayınca sesleniyorum durup bakıyor gı yapıyor konuşur gibi.Sanırım sesimi tanıyor artık.☺ Dönmeye çalışıyor ama dönemiyor daha☺ boynunu incitmesinden korkuyorum ana kucağında dönmeye çalışıyor.😅 Sizin nasıl dönebiliyor mu?☺
Ana kucağına fazla koyma artık.. yere örtü ser orda takilsin..bak ana kucağında dönmeye calisiyormus orda donemiyorlar zaten zemin yumuşak geliyo...seninki dönecek demek yere koy alışsın yavaş yavas
Ben kullanicam ama çok az..kazalar konusuna çok dikkat etmek lazım kizimda çok düştü...Bu arada kanguru için geç bile kalmisin sanki yada benim bebis kilolu olduğu için zorlanıyorum taşımakta...4.5 aylik olduk biz bebek arabasinda oturuyoruz artik
Kizlar emzirme doneminde disciye gittiniz mi ? Disim kirildi parca parca kiriliyordu simdi birde dilim gitti sivri gibi olmus. Discide cekilen rontgenin zarari olur mu ? Yada tedavi sonrasinda emzirme ile ilgili birsey soylendimi tedavi olan varsa
Gittim cnm hem röntgende çekildim kanal tedavisi oldum ..röntgeni zararı olmaz hamile değiliz artık...emzirmeye gelince 2 saat bekle dedi discim..zaten git gel yol 1 saati geçti benim..ama şöyle de birsey var ben arastirdim 2 saat beklemeye bile gerek yok aslında emzirmek için....gönül rahatlığıyla git sorun yok
Kizlar yokmu disciye giden 😣 Sibelim84 Sibelim84 gittin mi sen

Gitmeseniz olmaz miydi. Hani aşırı büyük mü leke..Ne bileyim ya çok küçük değil mi lazer icin

Ana kucağına fazla koyma artık.. yere örtü ser orda takilsin..bak ana kucağında dönmeye calisiyormus orda donemiyorlar zaten zemin yumuşak geliyo...seninki dönecek demek yere koy alışsın yavaş yavas

Ben kullanicam ama çok az..kazalar konusuna çok dikkat etmek lazım kizimda çok düştü...Bu arada kanguru için geç bile kalmisin sanki yada benim bebis kilolu olduğu için zorlanıyorum taşımakta...4.5 aylik olduk biz bebek arabasinda oturuyoruz artik

Gittim cnm hem röntgende çekildim kanal tedavisi oldum ..röntgeni zararı olmaz hamile değiliz artık...emzirmeye gelince 2 saat bekle dedi discim..zaten git gel yol 1 saati geçti benim..ama şöyle de birsey var ben arastirdim 2 saat beklemeye bile gerek yok aslında emzirmek için....gönül rahatlığıyla git sorun yok
Peki ilk sutu sagdin mi yoksa direk emzirdin mi canim ? Disciyi aradigimda acan kadin yanindakilere sordu sonuc olarak ilk sutunuzu sagip atmalisiniz dedi 😐

Sordum cnm iste 3 hafta diyet inerdi sonra tekrar gaita testi cok uzun ama insallah rahatlama olur

Göz lapakları ve alnı birleşik yüzde olmasa kalıcı olmasa 2 yaş fln geçer dense beklenir ne olcak belli değil ya aynı renk kalıyo yada koyulaşıyo deniyo şuan doktor bilmiyo kendini bilmiyoken iyi dediler sonra dr fobisi tramva oluşuyomuş acı hissetmiyolarmış

Eklentiler

• 139623.jpg
    139623.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 69

Bizimkinin tek durduğu yer ya kucak yada sallanma canım atak haftasındayız hiiç durmuyor.😐 Yere minder katıyorum biraz duruyo arada sürüne sürüne biraz aşağı inmiş😅 Arada yüzüstü çeviriyorum.

Göz lapakları ve alnı birleşik yüzde olmasa kalıcı olmasa 2 yaş fln geçer dense beklenir ne olcak belli değil ya aynı renk kalıyo yada koyulaşıyo deniyo şuan doktor bilmiyo kendini bilmiyoken iyi dediler sonra dr fobisi tramva oluşuyomuş acı hissetmiyolarmış
Ayy çok tatlı maşallah😘

X