2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hanımlar merhaba, 2 gündür bebeğimde hırıltı var, burnu tıkalı değil ama ses geliyor sırtından burnundan filan birde daha sık hapşırıyor..kendi doktorumuz yurt dışında, yarın olmadi bi saglik ocağına götürecegim, aslında ortalik covit dolu çokta gitmek istemiyorum ama nolur nolmaz.. benim merak ettiğim bebeklere ilaç veriliyor mu?
Hırıltı bizde aylardır var.üç doktora sordum üçü de normal yaşına kadar geçer dedi.ben oldukça serumla açıyorum sonra çekiyorum baya da sümük geliyor.geniz akıntısı deniyor galiba.balgam gibi
Yok doktorun verdiği anal çubuk ile yaptırıyorum nadir de olsa bazen kendisi yapıyo sevinçten havalara uçuyorum ama çoğunlukla yapamıyo galiba dediğin gibi böyle böyle düzelecek
kıyamam miniğe yapınca nasıl rahatlıyordur..fizikselden ziyade duygusal anlamda yoruyor annelik kaka yapmasına sevinir oluyoruz..farklı doktora götürdünüz mü? Ben başka doktora geç gittiğim için kendime kızıyorum.yanlış da yönlendirme yapabiliyorlar ya da erkenden geçirebilecek şeyi söylemiyorlar
DusunceBulutu DusunceBulutu sizde bu aralar gündüz uykusuna direnme, huzursuzluk, keyifsizlik, mizirdanma gibi bir donem oldu mu? Bizimkinde 1 haftadir oyle oldu, bugün daha iyiydi cok sukur. Atak vs dönemi miydi ki?
Senle aynı gün doğum yaptık her atağımız aynı geçiyor 🙈 aynen bir haftadır öyleydi bugün daha iyidi.ama derin uykuya kendini geçiremiyor mızırdanıyor uyanıp durdukça uyutuyorum.geçen paylaşmıştım uyku gerilemesiymiş.oturma diş çıkarma gibi önemli dönemlerde oluyormuş.çok zor hergün böyle olsa çıldırırdım sanırım uykusuzluk ne zor
Daha geniş çoraplar giydir kalıpları daha rahat olan.Bi de tulumları alttan sıkıyorsa giydirme.Benim oğlum bi elinden güç alarak bi ayağını da sürtmekten böyle olmuştu.Bizde korkmuştuk ama düzeldi sadece dar çorap giydirmemiştim ona dikkat ettim.
Hadi ya düzelmesine çok sevindim.benim de aklıma o geldi. bu zamana kadar hep küçük giydirdim böyle olacağını düşünememiştim salaklık ettim.geçen ay e bebekten 6ay çorap aldım tam oldu onları giydiriyorum şimdi umarım düzelir

Hırıltı bizde aylardır var.üç doktora sordum üçü de normal yaşına kadar geçer dedi.ben oldukça serumla açıyorum sonra çekiyorum baya da sümük geliyor.geniz akıntısı
Biz galiba üşüttük canim iyice arttı çünkü, yarın doktora gitmek şart oldu bakalım. Bende açtım serumla şu an elden başka bisey gelMiyor buhar makinesi de açık bakalim 🙏

burun tıkanıklığı da bi etken evet aynen ama bizim sorunumuz o da değil malesef. bildiğin meme reddi ve artık hiç emmiyor.
Farklı pozisyonlarda denedin mi canım. Ben keyfi yerinde olduğu zaman çanta tutuşu şeklinde emziriyorum. Biberon gibi tutuyo mememi. Bel fıtığı olmama az kaldı ama napalim denemedigim yol kalmadı vlla 😏

burun tıkanıklığı da bi etken evet aynen ama bizim sorunumuz o da değil malesef. bildiğin meme reddi ve artık hiç emmiyor.

Aaay olsun ya en azından tutturabiliyorsun arada ne güzel. Keşke zor da olsa bi yolu olsa ve ben de tutturabilsem. Aaaaa, göğüs yarana iyi gelmedi mi ot?
Sorma kuzum, ne yapacagimi sasiriyorum, girmedigim kılık kalmiyor. Ustumu tamamen çıkarıyorum. Ayakta kostur, sandalyede fiyyy fiyyy ordan oraya kay, yan yat dik kalk gul konus sus muzik ac ters tut duz tut uyurken dene acken dene tokken dene vs vs.... Yok yani. 6 ayi bir doldursak, en azından az da olsa aldi dicem. Her gun ilac niyetine alıyor iste 😏😏 otu 2-3 kere denedim aslinda, uzun denesem ise yarardi belki ama yapamadim. Aktif emmeye gecse yine denicem de ertesi gune kadar iyileşiyor gibi simdilik, tam olmasa da tabii. Sari kantaron yağı almistik, ona da basladim smdi. Dun ilk kez kullandim.
Hırıltı bizde aylardır var.üç doktora sordum üçü de normal yaşına kadar geçer dedi.ben oldukça serumla açıyorum sonra çekiyorum baya da sümük geliyor.geniz akıntısı deniyor galiba.balgam gibi

kıyamam miniğe yapınca nasıl rahatlıyordur..fizikselden ziyade duygusal anlamda yoruyor annelik kaka yapmasına sevinir oluyoruz..farklı doktora götürdünüz mü? Ben başka doktora geç gittiğim için kendime kızıyorum.yanlış da yönlendirme yapabiliyorlar ya da erkenden geçirebilecek şeyi söylemiyorlar

Senle aynı gün doğum yaptık her atağımız aynı geçiyor 🙈 aynen bir haftadır öyleydi bugün daha iyidi.ama derin uykuya kendini geçiremiyor mızırdanıyor uyanıp durdukça uyutuyorum.geçen paylaşmıştım uyku gerilemesiymiş.oturma diş çıkarma gibi önemli dönemlerde oluyormuş.çok zor hergün böyle olsa çıldırırdım sanırım uykusuzluk ne zor

Hadi ya düzelmesine çok sevindim.benim de aklıma o geldi. bu zamana kadar hep küçük giydirdim böyle olacağını düşünememiştim salaklık ettim.geçen ay e bebekten 6ay çorap aldım tam oldu onları giydiriyorum şimdi umarım düzelir
Ay evet ya, sanki aniden aklina bsy gelmis gibi zink diye aciyo gozlerini, 3 saat uyumus da uykusu bitmis sanki. Cok sukur suan için gunduz uykularinda yasandi sadece ama gece de yasanirsa cok fena cidden. Bi de max oyalanma suresi 3-4 dk oldu bu hafta, gezdiriyosun yok, oturuyosun yok, anakucagi oyun halısı vs her yeri turluyoruz hep huzursuz mutsuz. Bi de o eksina uyuyamayinca extra zorluyor. 2-3 gunde bir yikamaya calisiyoruz, gece uykusundan hemen once yikiyoruz ve normalde hemen uyuyakaliyor rahatladigi için. Ama geçen gün, uykudan cildircak yine dalamiyor en sonunda daldi gibi oldu yatagina bıraktım, sonra bsy almak icin tekrar girdim odaya birkac dk sonra, bir baktim gozler acik tek noktaya bakiyo. Ay bi gülme geldi bana tövbe yarabbim dedim, korkar da insan 🤣🤣 neyse sonra dalmis kendi kendine.

Çocuk cerrahına da gittik çubuğu o verdi film de çektirdik bağırsaklarına bi sorun görünmüyo geliştikçe büyüdükçe düzelir demişti sen yaptır o zamana kadar dedi ben de yaptırıyorum aradakendi yapıyo arada yapamıyo sanırım sütüm de azaldığı için huysuzluk çok yapıyodu şimdi humana çayına başladım çok iyi geldi demekki biraz da sütten dolayı doymuyodu uyumuyodu

Sorma kuzum, ne yapacagimi sasiriyorum, girmedigim kılık kalmiyor. Ustumu tamamen çıkarıyorum. Ayakta kostur, sandalyede fiyyy fiyyy ordan oraya kay, yan yat dik kalk gul konus sus muzik ac ters tut duz tut uyurken dene acken dene tokken dene vs vs.... Yok yani. 6 ayi bir doldursak, en azından az da olsa aldi dicem. Her gun ilac niyetine alıyor iste 😏😏 otu 2-3 kere denedim aslinda, uzun denesem ise yarardi belki ama yapamadim. Aktif emmeye gecse yine denicem de ertesi gune kadar iyileşiyor gibi simdilik, tam olmasa da tabii. Sari kantaron yağı almistik, ona da basladim smdi. Dun ilk kez kullandim.

Ay evet ya, sanki aniden aklina bsy gelmis gibi zink diye aciyo gozlerini, 3 saat uyumus da uykusu bitmis sanki. Cok sukur suan için gunduz uykularinda yasandi sadece ama gece de yasanirsa cok fena cidden. Bi de max oyalanma suresi 3-4 dk oldu bu hafta, gezdiriyosun yok, oturuyosun yok, anakucagi oyun halısı vs her yeri turluyoruz hep huzursuz mutsuz. Bi de o eksina uyuyamayinca extra zorluyor. 2-3 gunde bir yikamaya calisiyoruz, gece uykusundan hemen once yikiyoruz ve normalde hemen uyuyakaliyor rahatladigi için. Ama geçen gün, uykudan cildircak yine dalamiyor en sonunda daldi gibi oldu yatagina bıraktım, sonra bsy almak icin tekrar girdim odaya birkac dk sonra, bir baktim gozler acik tek noktaya bakiyo. Ay bi gülme geldi bana tövbe yarabbim dedim, korkar da insan 🤣🤣 neyse sonra dalmis kendi kendine.
Komedi bu bebişler 😂😂😂 aynılarını yaşıyoruz 😂 tek noktaya baktığı zaman gözü açık uyuyor sanki 😅 ben de 3 günde 1 sabah ya da öğle yıkıyorum biraz olsun uyuyor.bakalım önümüzde hangi atak var 🙈
Çocuk cerrahına da gittik çubuğu o verdi film de çektirdik bağırsaklarına bi sorun görünmüyo geliştikçe büyüdükçe düzelir demişti sen yaptır o zamana kadar dedi ben de yaptırıyorum aradakendi yapıyo arada yapamıyo sanırım sütüm de azaldığı için huysuzluk çok yapıyodu şimdi humana çayına başladım çok iyi geldi demekki biraz da sütten dolayı doymuyodu uyumuyodu
Sevindim sizin adınıza.hep huzurlu olsun mışıl mışıl uyusun ❤️ O kadar bahsediliyor bu çaydan bende alayım kimyonlu çayı bıraktım.kaka yapması da inşallah yakında düzelir hemen büyüyorlar zaten.4 ay nasıl geçti anlamadım
Biz galiba üşüttük canim iyice arttı çünkü, yarın doktora gitmek şart oldu bakalım. Bende açtım serumla şu an elden başka bisey gelMiyor buhar makinesi de açık bakalim 🙏
geçmiş olsun gittiniz mi

Komedi bu bebişler 😂😂😂 aynılarını yaşıyoruz 😂 tek noktaya baktığı zaman gözü açık uyuyor sanki 😅 ben de 3 günde 1 sabah ya da öğle yıkıyorum biraz olsun uyuyor.bakalım önümüzde hangi atak var 🙈

Sevindim sizin adınıza.hep huzurlu olsun mışıl mışıl uyusun ❤️ O kadar bahsediliyor bu çaydan bende alayım kimyonlu çayı bıraktım.kaka yapması da inşallah yakında düzelir hemen büyüyorlar zaten.4 ay nasıl geçti anlamadım

geçmiş olsun gittiniz mi
Aynen evet ya o an uyuyo aslinda bildigin🤣🤣🤣 aman bilmiyorum, bizim zamanimizda atak yoktu kötek vardi 🤪🤣🤣

geçmiş olsun gittiniz mi
İnşallah hepimizin bebeği huzurla sağlıkla uyusun büyüsünler 🤗 aynen öyle ama ilk 3 ay uğraştırdılar gaz sıkıntısı bittiğinde zaman daha çabuk geçiyo sevimli yanları ortaya çıkıyo bi de

İnşallah hepimizin bebeği huzurla sağlıkla uyusun büyüsünler 🤗 aynen öyle ama ilk 3 ay uğraştırdılar gaz sıkıntısı bittiğinde zaman daha çabuk geçiyo sevimli yanları ortaya çıkıyo bi de
Amin amin 🥰 evet bizim gaz sıkıntısı erken bitti çok şükür.şimdi iletişimimiz çok daha kuvvetli yüzüme bakıp gülmesi bile beni bitiriyor 😍 hep böyle devam eder umarım 🥰

😂😂😂 Oy bu kuzulara kıyılır mı elimiz taş olur 🙈😄
Dilde hep yeycen simdi kotegi var ama anca lafta kalir 🤣🤣🤣 dun agladi agladi emmicem diye, sakinlestirmek icin sarildim gezdirmeye basladim, ayna karsisina gectik o esnada, bir baktim siritiyo, len essek daha 1 dk olmadi yirttin ya ortalığı 🤣🤣

geçmiş olsun gittiniz mi
Kendi doktorumuz yurtdisindaydi, sağlık ocağına gittik,o da ilaç vermedi, ara ara serum fizyolojik yap dedi ki yapıyorum, akciğerini filan dinledi, bisey duymadı..aksi gibi bende gece hep yat kalk modundaydim, üşütmüşüm galiba, ateşim oluyor sadece parol içiyorum başka bisey vermedi.. allah'tan kv yakında sagolsun bakıyor bize🙏

Kızlar bebeğimde ben alerji dedikçe doktorlar egzema diyor test de yaptırdık çıkmadı ama yüzünde çok fazla döküntü baya yaralar var kucağıma alamıyorum oğlumu sürekli yüzünü sürtüyo kaşınıyo sanırım
nemlendirici sürüyorum 5 dakika sonra cildi gene aynı ne yapacağımı şaşırdım başına gelen varmı vücudunda yada yüzünde döküntü olduğunda ne yapıyorsunuz ne kremi kullanıyorsunuz ben ilk mustelanın kullanıyordum şimdi de bepanthol e geçtim ama faydası yok gibi çok ihtiyacım var en ufak birseyi denemeye hazırım gözümün önünde ağlayıp canı yandıkça ben daha çok üzülüyorum
Merhabalar benim kızımında yüzünde aynı anlattığınız gibi vardı 3 kaşık yulafı temiz bir tülbente yada çoraba koyup küvetine attım bir kaç dakika sonra yumuşuyor ve sütü çıkıyor yulaflı keseyle çok bastırmadan yüzünü kafasını yıkadım şampuan sabun kullanmadım bir kaç defa tekrar ettim çıktıktan sonra sarı kantaron yağı sürdüm. Kıyafetlerini çift durulama yapabilirsiniz süt ürünlerinden bir kaç gün uzak durarak gözlemleyebilirsiniz. Benim kızıma bal dokunuyor sanırım balı kestim epey rahatladı bal ydediğimde biraz kızarıyor.
Çok geçmiş olsun minnoşa 🥰

Dilde hep yeycen simdi kotegi var ama anca lafta kalir 🤣🤣🤣 dun agladi agladi emmicem diye, sakinlestirmek icin sarildim gezdirmeye basladim, ayna karsisina gectik o esnada, bir baktim siritiyo, len essek daha 1 dk olmadi yirttin ya ortalığı 🤣🤣
Oyyy şebek ya 😍😍😍 kendini yakışıklı buldu ondan gülüyor tabi 😄😎 insanın ısırası geliyor dimi hiçbir şeyden haberleri yok 😄
Kendi doktorumuz yurtdisindaydi, sağlık ocağına gittik,o da ilaç vermedi, ara ara serum fizyolojik yap dedi ki yapıyorum, akciğerini filan dinledi, bisey duymadı..aksi gibi bende gece hep yat kalk modundaydim, üşütmüşüm galiba, ateşim oluyor sadece parol içiyorum başka bisey vermedi.. allah'tan kv yakından sagolsun bakıyor bize🙏
bebişin iyi olmasına sevindim ama sen kötü olmuşsun çok geçmiş olsun 💐 sadece parolla olcak iş değil ki nane ıhlamur meyveyle toparlanırsın inş. Kv de iyi insanmış ne güzel bakıyor daha çabuk iyileşirsin 🤲🏻

bebişin iyi olmasına sevindim ama sen kötü olmuşsun çok geçmiş olsun 💐 sadece parolla olcak iş değil ki nane ıhlamur meyveyle toparlanırsın inş. Kv de iyi insanmış ne güzel bakıyor daha çabuk iyileşirsin 🤲🏻
Evet vitamin takviyesi alıyorum, teşekkür ederim canimmmm🙏

Kizlar atak deyin geçiyor deyin,kaç gecedir uyuyor muyum bilmiyorum çok sık kalkiyor ağlayarak kucağımda geri dalıyor hemen,sabahi nasıl ediyorum bilmiyorum normalde iki üç uyanırdı.Atak haftası görünüyor ondandir insallah,iyi ki ise başlamadım diyorum yoksa mahvolurdum😪

Kizlar merhaba benim büyük kızım infulanza olmuş 4 gündür cayır cayır yanıyordu yawrum test yapmadıkları için normal antibiyotik vermişlerdi küçük bebişle ablasida bir arada doktor banada hapına başlattı inşallah bebise bulaşmaz bu şekilde atlatan oldumu

X