2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Baslamasi lazim aslinda takviye tum bebelere baslaniyor diye biliyorum, saglik ocaginda takip eden hemşireye bir sor bakalim ne diyecek.

Hiç bilmiyorum, gece uzun duruyor ama gunduz 4 saati zor bulduruyoruz bazen araligi acayim diyorum ama. Hizli gelisti biraz belki ondan vücut cok ihtiyac hissediyordu. Kilo abarti degil ama boy birden uzadi.
Sordum onlar bütün bebeklere başlamıyoruz kan tahlili yapıp ona göre karar veriyoruz ama özel doktoru olanlarda doktoruna bırakıyoruz kararı dediler 🤷🏻‍♀️

Ya ben dün patates salatası salçalı makarna patates kızartması domatesli biber yedim tüm gün ama yine kan oldu makarnada yumurta oluyor mu içerikte yazmıyor buğday alerjisi mi yaaaa 😭😭
Geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah Dediğiniz gibi içerikte yazmıyor ama ben yinede makarna yemiyorum içinde yumurta olabilir diye salçalı yemekler , patates, biber yiyorum ama domates epey oldu yemeyeli ona bir şey diyemiyecem. Buğday alerjisi olsaydı bütün un ürunlerinde de olurdu inşallah degildir

Saglik ocagi başlatıyor cnm kiloyla alakası yok bizde tombisiz 4 ayda direk başlıyorlar. Bu arada bende uyanıklık gece 8.9 kez uyandi🙄

8.9 kez de normal değil ya🙄

Al benden de o kadar 8.9 kez uyandi bu gece ya...eşim salla ben emzir mafolduk
Çok fazla uyanıyormuş canım bizim kızda pişik oldu gece çok huzursuzdu uyuyamadı pek.😐

Ya ben dün patates salatası salçalı makarna patates kızartması domatesli biber yedim tüm gün ama yine kan oldu makarnada yumurta oluyor mu içerikte yazmıyor buğday alerjisi mi yaaaa 😭😭
Canım sakın ol.Sanmıyorum buğday alerjisi olduğunu bende çok kanama gördüm maalesef senin gibi korkuyordum.Siz aile hekimliğinde bi popoyada baktırın çatlak var mı diye bu ihtimali göz önünde bulundur.Şimdilik süt diyetine devam et.Et ve tavuk çok tüketmemeye çalış yumurtada öyle bi süre sonra Allah ın izniyle farkı göreceksin.🙏

Geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah Dediğiniz gibi içerikte yazmıyor ama ben yinede makarna yemiyorum içinde yumurta olabilir diye salçalı yemekler , patates, biber yiyorum ama domates epey oldu yemeyeli ona bir şey diyemiyecem. Buğday alerjisi olsaydı bütün un ürunlerinde de olurdu inşallah degildir
Sizede çok geçmiş olsun ama ben salçayı hiç kısmadım.Çok katı değil mi sizin diyetiniz dr.ne diyo😐

Çok fazla uyanıyormuş canım bizim kızda pişik oldu gece çok huzursuzdu uyuyamadı pek.😐
Normal pisikse sudocrem çok iyi geliyor..ama pisik fenaysa dra göster ona göre mantar kremi veriyorlar iki güne geçiriyor normal pisik kremleriyle vakit harcama çünkü pisikte mantar cesidiymis cnm. Kizimda yasamistim

Normal pisikse sudocrem çok iyi geliyor..ama pisik fenaysa dra göster ona göre mantar kremi veriyorlar iki güne geçiriyor normal pisik kremleriyle vakit harcama çünkü pisikte mantar cesidiymis cnm. Kizimda yasamistim
Çok fena değil canım zeytinyağı sürüyorum pişik önleyici var elimde pişik kremleri yok şuan sabaha hametan yazdırmayı düşündüm bide arko krem iyi derlerdi.

Sizede çok geçmiş olsun ama ben salçayı hiç kısmadım.Çok katı değil mi sizin diyetiniz dr.ne diyo😐
Teşekkür ederim.Salçalı yemekler yiyorum dr.süt,süt ürünleri ve yumurtayı yasakladi bir aralar her şeyi yemeye korkar olmuştum dometeside bırakmıştım o yüzden hala domatese yemeye başlamadım

Sordum onlar bütün bebeklere başlamıyoruz kan tahlili yapıp ona göre karar veriyoruz ama özel doktoru olanlarda doktoruna bırakıyoruz kararı dediler 🤷🏻‍♀️
Hmm doğrudur canim, benim rastladıklarım hep direkt başladı ama vardir bir bildikleri. Sen yine bir sorarsin kontrolde en azından icin rahat eder.

En yakin doktor kontrolünde soylersin ama sen ayini duzeltilmis sekilde hesapla, mutlaka erken dogmasinin etkisi vardir.
Dayler düzeltilmiş şekilde hesaplama nasıl oluyor oğlum 36 haftalık doğdu şimdi 3 aylık ama 2 aya göremi hesaplamamiz gerekiyor sağlık ocağına üstünde dura dura söylediğimiz halde boy kiloyu 3 aya göre hesaplıyor persentil olayini

Dayler düzeltilmiş şekilde hesaplama nasıl oluyor oğlum 36 haftalık doğdu şimdi 3 aylık ama 2 aya göremi hesaplamamiz gerekiyor sağlık ocağına üstünde dura dura söylediğimiz halde boy kiloyu 3 aya göre hesaplıyor persentil olayini
Evet 40 haftadan dogdugu haftayi cikarip hesaplama yapiliyor, dediginiz gibi 3 aylik ama 1 ay erken dogdugu icin 2 aylik gelişim ozellikleri beklenebiliyor. Doktoruna da danis mutlaka, belki baska bir aciklama yapacaktir.

Doktora danıştım sorun yok yinede gelecek aya kontrole getir demisti ama pek ilgilenmedi başka bir doktora danışayım o zaman teşekkür ederim.

Kızlar almayan göğsümü yatarak emdirdim aldı bilginiz olsun

Ne guzel uyuyordu cocugum ya bu saatte burnunu açmak zorunda kaldım uyandı...peteği dibinde yatıyor baktım tislıyor aldık burnunu açtım uyandı simdi ayağımda salliyorum 🙄 o kadar ıslak havlu koyuyorum bos gene tıkanıyor burnu
Benim sorunum da düzeldi galiba canım. Artık eskisi gibi emiyor süt de geliyor baya. Nolduysa oldu birkaç gün öyle gitti nedense🤷🏻‍♀️

Çok fena değil canım zeytinyağı sürüyorum pişik önleyici var elimde pişik kremleri yok şuan sabaha hametan yazdırmayı düşündüm bide arko krem iyi derlerdi.

Bepanten baby iyi geldi bize canim, sudocrem mustela hameten memnun kalmadık. Zeytinyağına da iyi diyorlar
Bebekten bebege degisiyor sanırım mustela ve bepanten iyi gelmedi iki cocugumada sudocrem ilk suruste geçirdi. Zeytinyagini sanirim önce ısıtmak gerekiyor asidi ciksin yakmasin diye
Benim sorunum da düzeldi galiba canım. Artık eskisi gibi emiyor süt de geliyor baya. Nolduysa oldu birkaç gün öyle gitti nedense🤷🏻‍♀️
Aynen bugün bizde iyidir maşallah cnm

Bize bu gecede uyku yok kızlar ikinci keredir uyandi salliyorum

Bebekten bebege degisiyor sanırım mustela ve bepanten iyi gelmedi iki cocugumada sudocrem ilk suruste geçirdi. Zeytinyagini sanirim önce ısıtmak gerekiyor asidi ciksin yakmasin diye

Çok uyanıyormuş gazı ya da ağrısı mı var ki? Yoksa uykuyu mu sevmiyor ? Gündüz nasıl

Kızlar benim bebek yüz üstü durmuyor dursa da başını kaldırmıyor zaman geçirmiyor ağlıyor. Sizde de böyle bir durum var mı hala yüz üstü zaman geçirmeyen başını kaldırmayan? Ya da benimki 1 ay erken doğdu diye mi böyle …
Stres yapmayın. Daha önceden başlamışmışsınız yüzüstü alıştırmalara ? Yüzüstü durmak zamanla gelişiyor çünkü .. siz her gün 2-3 sefer yüzüstü yatırın yine 1-2 dk dursun , hiç durmuyorsa ilk başta kollarının altına ufak bi yastık koyun.. oyuncakla vs 1-2 dk oyalasanız ..bende emzirme yastığı vardı onu dizlerime koyup onun üstünde kolların altına gelecek şekilde yüzüstü yatırıyordum başlangıçta. gün gün kasları kuvvetlendikçe artıyor süre. Benimkinde ilk başta öyleydi. Yapa yapa şimdi 5 dk kadar yerde duruyor yüzüstü , başını kaldırıyor ama yorulunca yine gömülüyor 😁

Canim uyanması nasıl? Yani uykusunu almış gibi mi kalkıyor,bizimki de 9 da uyutuyorum sözde ama hemen kalkıyor 22 den sonra zorla uyutuyorum sonra kalksa da emip uyuyor tekrar ama 21- 22 30 arası gece felaket mesela.

Kizlar benim oglan uyanıkken surekli beni istiyor ya valla kucağımdan hic inmiyor ana kucağında oyalanma en fazla 10 dk.Yoruluyorum desteksiz otursa da kurtulsam biraz diyorum artik😄sizin bebeler de böyle mi?

X