2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Tamam canim.cok sagol 🥰 az biraz alayim deneyim bende

Suan bu msji agriyan sirtim ve boynumla okuyorum 😒 cidden 10 tane nasil doguruyorlarmis eskiden 😱
Eskiler daha saglammm
Herkese merhabaaa, doğumdan sonra hiç yazamadım, takip de edemedim buraları. Sizlere bir sorum olacak: sezeryandan sonra kan sulandırıcı iğne yapıldı mı acaba hepinize? Bana yapılmadı da arkadaşlarımdan duyuyorum. Doktorumun böyle birşeyi atlamış olacağını pek sanmıyorum daha doğrusu umarım öyle olmamıştır... Acaba herkese gerekli görülen birşey değil mi? Sizlere yapıldı mı sezeryan sonrası kan sulandırıcı iğne?
Hayir iki dogumumda da yapilmadi
Öyle deme çok zengin olsaydık 3 belki düşünürdük😁 adamlar çocuk doğmadan bakıcı ayarlıyor, çocuğun kırkı çıkmadan gezmelerdeler bide bana bak çocuk neredeyse 3 aylık oldu binanın girişine bile inemedim tek başıma 🤣🤣
Sen benden de betermissin😄😄 iki kere hava güzelken bebek arabasına koydum dışarı çıktım çok sevdi dışarıyı sende dene. Öyle Öyle aliscaz
Yaniiiii hem yapı hem tercih meselesi.. Ben hep 3 çocuk istemiştim, şimdi çok şükür 2 oğlum var ve hâlâ istiyorum üçüncüyü ☺️ Birinciyle arası 8 yaş şimdi.. Her şeye sıfırdan başladım, araları da açık ama hiç zor gelmedi bana.. Kardeş ve kalabalık aile güzel şey bence 😍

Evet bana sezeryan sonrası 10 gün boyunca yapıldı.. daha doğrusu doktor nasıl yapacağımızı gösterdi, evde annem yaptı her gün koldan.. ama mesela ilk oğlumda sezeryandı ve o zaman yapılmamıştı.. 8 sene evvel..
Kardes ve kalabalık aile güzel kısmına katiliyorum. Mesela iki kardeşim keşke dört olsaymisim diyorum ama kendime gelince yapamam .herşey anneye zor ona inaniyorum. Evet çok zengin olsan yanında bi yardımcı belki olabilirdi diyeceğim ama gene istemezdim herseyi sil baştan. Cunku çocuk hele bebek varken herseyi ona gore ayarliyorsun
Büyüğü söz dinlemiyor yemek yemiyor blenderdan yiyor ana yemekleri günde 2 öğün yiyor o da zorla ev dağıtır ses çıkarır süpürge hastası onların reklamlarını izleyip duruyor telden emzik bırakmıyor üst çenesi bozuldu emzikten zeki diye mi böyle bilmiyrm yerinde de durmuyo eli ayağı hep oynak
Cnm yanlış anlama ama reklam izletme lütfen. Elbetteki çok zordur senin için oda küçük. Otizmi tetikliyor çok yakın arkadaşımın oğlumda var ordan biliyorum. Hiç tv acma demiyorum tabi ki mecburuz bir nevi ama reklamlardan tekrarlardan uzak tut

Günaydınn sağlıklı hafta sonlarımız olsun 🤲
Benim minik üstünü açıyor artık ayaklarıyla 🤣
Tulum alan oldumu gerçi hiç sevmiyorum benim ilk çocuk tulum yüzünden ilk gribini olmuştu, tulum giydirdim bide üzerini örttüm terledi çiş üstüne geçti tabi bende geç farkettim hasta etmiştim çocuğu ama böylede bu bebiş üzerini açıyor 2 3 saat uyusa donar valla

Tulum alan oldumu gerçi hiç sevmiyorum benim ilk çocuk tulum yüzünden ilk gribini olmuştu, tulum giydirdim bide üzerini örttüm terledi çiş üstüne geçti tabi bende geç farkettim hasta etmiştim çocuğu ama böylede bu bebiş üzerini açıyor 2 3 saat uyusa donar valla
Ev soğuk mu...uyku tulumu kullanacaksan zaten başka birsey örtmemen lazım ben hiç kullanmadım
Soyle yapsan battaniyeyi uçlardan yatağın içine kıvır anlatabildim mi iki taraftan zor acar

Fiziksel değil sadece kastım cnm yorgunluk uykusuzluk stres herswy anneye zor...biraz büyüt bakalım halen 3 diyorsan helal olsun
Beni zorlayan bir hamileliğim olmadı şimdide iyiyim çok şükür.çocuklarla iletişimim de hep iyiydi o yüzden dedim.ileride göreceğiz belki fikrim değişir😄
Çalışan anneye zor çocuk büyütmek ev hanımı olsam 3.yu düşünürdüm ama 2. Bile çok zor şuan abisi 3 yaşında çok yaramaz bu bebekte yaramaz olmaz inşallah bakan destek olan lazım çalışan anneye
aynen ben de ilerde çalışmazsam düşünüyorum.çalışana 1 bile zor
Ortasida yok ikinizin 😁 kac yasindasin ? Alttaki yorumu okudum esin destekmis ne guzel

Sana katiliyorum canim. Hamilelikten once 3 diyordum ben hep ileriyi dusundugumde daha tatli geliyordu fakat bugunu dusunmeye karar verdim. Dedigin gibi iyiki iki evladimda var ama 31 yasinda kendimi baya yorgun ve bitkin hissediyorum. Aldigim ve asla veremedigim kilolarda cabasi. Rabbim evlatlarima saglikli uzun omur versin. Bende zayiflayim vir daha kilo almadan hayatim otursun kizlarimla gezeyim tozayim hayati yasayim istiyorum. Maddi imkanim ciddi fazla olsaydi ne dusunurdum bilmiyorum ama suan Rabbim isteyenlere versin insallah diyorum 🥰 Annem hep der dogurmayan kocamazmis. Gercekten oyle cevremde hep hakli cikaran ornerkler var. He ama cok sukur iyiki kizlarim olmus 🥰 onlariszda genc ama anlamsiz bir hayatim olurdu 😍
Evet çok şükür 🥰 26 bitti geç mi 🙈😅
Yaniiiii hem yapı hem tercih meselesi.. Ben hep 3 çocuk istemiştim, şimdi çok şükür 2 oğlum var ve hâlâ istiyorum üçüncüyü ☺️ Birinciyle arası 8 yaş şimdi.. Her şeye sıfırdan başladım, araları da açık ama hiç zor gelmedi bana.. Kardeş ve kalabalık aile güzel şey bence 😍

Evet bana sezeryan sonrası 10 gün boyunca yapıldı.. daha doğrusu doktor nasıl yapacağımızı gösterdi, evde annem yaptı her gün koldan.. ama mesela ilk oğlumda sezeryandı ve o zaman yapılmamıştı.. 8 sene evvel..
Katılıyorum yapı meselesi 🥰

Herkese merhabaaa, doğumdan sonra hiç yazamadım, takip de edemedim buraları. Sizlere bir sorum olacak: sezeryandan sonra kan sulandırıcı iğne yapıldı mı acaba hepinize? Bana yapılmadı da arkadaşlarımdan duyuyorum. Doktorumun böyle birşeyi atlamış olacağını pek sanmıyorum daha doğrusu umarım öyle olmamıştır... Acaba herkese gerekli görülen birşey değil mi? Sizlere yapıldı mı sezeryan sonrası kan sulandırıcı iğne?
Merhaba bana yapılmadı.doğum sonrası bir serum bağlandı,bir ağrı kesici iğne vuruldu o kadar
Kızlar meraba.. benim kızım ekim de dünyaya geldi çok şükür. Bende pcos olduğu için 2 çocuğumu tedaviyle yaptım bunda korunurken nasıl olduğunu anlamadan hamile kaldım başta üzüldüm ama şimdi iyiki olmuş diyorum. Benim bebeğim memeyi emmedi 2 çocuğumu da 2 sene emzirdim ama bu onlardan çok farklıydı mememi düşman gibi görüyordu ilk aylar zorla kıyametle bişeler etsemde şuan sütümü sağıp veriyorum süt korumasına asla inanmıyorum ama emziren annelerin adetleri düzensiz olur biliyorum diğerlerinde 3 4 5. Aylarda adet görmemiştim. Şimdi çok sık emzirmeme rağmen arada mamada veriyorum kilo alamadığı için adetim gecikti ve eşim prezarvatifle korunuyordu 10 gün önce yırtıldı ve şüpheye düştüm çok ağrılarım da var sanki adet olacakmışım gibi inanın test yapmaya cesaretim yok okadar moralim bozuk. Böyle bişey yaşayan warmı? Acaba benim adetlerim düzene girmediği için mi adet olamıyorum?ocak 30 dau olmuştum.
bence düzene girmeseniz de ihtimal var..test yapsanız bu stresi de atlatmış olursunuz :/
günaydın mutlu haftasonlarımız olsun 🥰benim kızda açınca yanlardan altına almaya başladım açamıyor.bencede 2 3 saat açık uyusalar donarlar 😬bu hafta hep terlemeye başladı gaz sancısı oluyor sanırım hasta etmeyiz inşallah

Büyüğü söz dinlemiyor yemek yemiyor blenderdan yiyor ana yemekleri günde 2 öğün yiyor o da zorla ev dağıtır ses çıkarır süpürge hastası onların reklamlarını izleyip duruyor telden emzik bırakmıyor üst çenesi bozuldu emzikten zeki diye mi böyle bilmiyrm yerinde de durmuyo eli ayağı hep oynak
Reklam cok sakıncalı canim bir de blenderdan yemesi artik büyümüş yani,her anneye cocugu cok zeki görünür ama bazı şeyler dışarıdan bakınca yanlış tabi...Düzene girer umarım.Yeme konusunda ilk cocugumda ben de çok çektim ama puturluye cabuk alisti,TV telefon izledi tabi vermedim desem yalan olur ama genelde oyun oynattım parka çıkardım hep...Anne olarak hiçbirimiz mükemmel değiliz ama cocugu iyi takip etmek gerek süpürge reklamı surekli izlemesini anlayamadım mesela.

Hep derim bazı kadınlar anne doğuyor sanirim sen de öylesin iki çocuğum da tedaviyle oldu.Bir daha asla düşünmüyorum kendiliğinden bile olsa aman mucize şu bu deyip sevinmem yani,yeter iki çocuk bir aileye insan kendine de yaşamalı bu hayatı derim kendi kanimca😄

Bana da ideali 2 geliyor...4 ne yaw her çocuk anneyi 10 yıl yaslandiriyor bence...erkeklere öyle değil ama kadınlara çok zor . Ben cok zengin olsaydım bile 3u yapmazdim sil baştan hersey çok zor oluyor. ALLAH evlatlarımıza sağlık versin isteyen herkese versin
Evet isteyen olmayan rabbim herkese versin 🤲 bu mutluluğu yaşattın hayırlısından çocuk her yönden zor bebeklik çağları nedir ilerki dönemler hele bi okul zamanı gelsin insanların içine girsinler yetişkin birey olsun bu döneme gelene kadar hangi sınavlardan geçeceğiz. 😒 kalabalık aile elbette güzel ama onlara örnek anne baba olmak maddiyat konusunda şımartmadan istediklerinde gözleri kalmadan almakta önemli.. kızım 7 sene sonra oldu sil baştan dediğin gibi her şeyini aldık beşik hariç 🥰 umarım hayırlı evlat olurlar rabbim hepsinin karşısına iyi insanlar çıkarsın

Bizimkiler gibi uyumayan bebege kullanissiz oluyor canim. Annem ilk kizima almisti bir kez giydirdim hani giydirip besige hatirip oyle uyusa guzel ama uyumayinca surekli kucakta memede derken cok terliyorlar. İkinci uykuyu sever kullanirim dedim olmadi 😁

Beni zorlayan bir hamileliğim olmadı şimdide iyiyim çok şükür.çocuklarla iletişimim de hep iyiydi o yüzden dedim.ileride göreceğiz belki fikrim değişir😄

aynen ben de ilerde çalışmazsam düşünüyorum.çalışana 1 bile zor

Evet çok şükür 🥰 26 bitti geç mi 🙈😅

Katılıyorum yapı meselesi 🥰
4 istiyorsan sadece aralari cok acmamalisin sanirim 😁

Diş kaşıyıcı eldiven var çok mantıklı gözüküyor 🥰
Ben aldım cnm ama kullanışlı değil çünkü takıyorum eline yanları kumas olan yeri isırıyor bilemiyor bi anlamı kalmıyor...normal kasiyici aldım onuda elinden düşürünce çok kiziyor
Evet isteyen olmayan rabbim herkese versin 🤲 bu mutluluğu yaşattın hayırlısından çocuk her yönden zor bebeklik çağları nedir ilerki dönemler hele bi okul zamanı gelsin insanların içine girsinler yetişkin birey olsun bu döneme gelene kadar hangi sınavlardan geçeceğiz. 😒 kalabalık aile elbette güzel ama onlara örnek anne baba olmak maddiyat konusunda şımartmadan istediklerinde gözleri kalmadan almakta önemli.. kızım 7 sene sonra oldu sil baştan dediğin gibi her şeyini aldık beşik hariç 🥰 umarım hayırlı evlat olurlar rabbim hepsinin karşısına iyi insanlar çıkarsın
Aynen gerçekten çok zor . Rabbım hepsine sağlık versin bize de güç kuvvet

Bu arada 4 çocuklu annemiz vardı o nerelerde....hostes arkadaşta girmiyor artık...nickleri hatirlayamiyorum etiketleyeyim

Soruma cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Konuya geri döndüm epeydir kopmuuştum. Son olarak ikinci, üçüncü, dördüncü çocuk sohbeti olmuş :KK70: İkinciyi anlıyorum da hele bu devirde üçüncü dördüncüyü yapan arkadaşlara hayretle bakıyorum ne yalan diyim. 5 tane bakıcı bile olsa kaç yazar hamileliği lohusalığı yaşayan gene biz gene biz. Ben şu an ikinci bile düşünmüyorum. 3 aydır toplasanız 100 sayfa kitap ancak okuyabildim, hayatta en sevdiğim şeye ayırabildiğim vakit bu. Eşim ilgili de olsa oyunundan geri kaldığı yok. Herşey kadınlara zor. Allah olmayanlara versin bence de :) Kalabalık aileye ben de çok imrenirdim, 4 çocuk 5 çocuk... Ama şu an anneannelerimizi, babannelerimizi düşündükçe içim acıyor. Nasıl bir hayatları olmuş ya... Çok zor.

Kızlar diş durumlarınız nasıl kızımın eli ağzından gitmiyor kaşıyıcı alsam kullanabilir mi acaba felaket salya akıyor
Benim kızım 3 gündür bi nazlı hallerde. El sürekli ağızdaydı zaten bikaç zamandır gelişimine uygun birşey diye diş gelmemişti aklıma ama naz da yapmaya başlayınca dişten şüphelendim. Yani birden çıkmayacak tabi yavaş yavaş kaşınmaya başlamış olabilir mantıklı bence. hele bir de salya varsa

Bizimkiler gibi uyumayan bebege kullanissiz oluyor canim. Annem ilk kizima almisti bir kez giydirdim hani giydirip besige hatirip oyle uyusa guzel ama uyumayinca surekli kucakta memede derken cok terliyorlar. İkinci uykuyu sever kullanirim dedim olmadi 😁

4 istiyorsan sadece aralari cok acmamalisin sanirim 😁
isterdim dedim yapıcam anlaşıldı 😂 keşke yapabilsem ama çalışma hayatına girince 2 de kalırız 😄 haklısın 4 olsa aralarını açamazdım peş peşe boy boy olurdu 😄

Ben lcwdan aldım ince bişey ama Bayaa sıcak tutuyor. Emzirmeye kalktığımda hep üstünü açmış oluyordu ve buz gibi oluyordu mecbur aldım. Terlemek, üşümek falan hasta etmez çocuğu illaki bir virüs, mikrop gelmiştir bir yerden

Ben normal doğum yaptım hastanede 1 tane yaptılar evde de vurdum kendim kaç tane olduğunu hatırlamıyorum 1 kutuyu vurmuştum
Soruma cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Konuya geri döndüm epeydir kopmuuştum. Son olarak ikinci, üçüncü, dördüncü çocuk sohbeti olmuş :KK70: İkinciyi anlıyorum da hele bu devirde üçüncü dördüncüyü yapan arkadaşlara hayretle bakıyorum ne yalan diyim. 5 tane bakıcı bile olsa kaç yazar hamileliği lohusalığı yaşayan gene biz gene biz. Ben şu an ikinci bile düşünmüyorum. 3 aydır toplasanız 100 sayfa kitap ancak okuyabildim, hayatta en sevdiğim şeye ayırabildiğim vakit bu. Eşim ilgili de olsa oyunundan geri kaldığı yok. Herşey kadınlara zor. Allah olmayanlara versin bence de :) Kalabalık aileye ben de çok imrenirdim, 4 çocuk 5 çocuk... Ama şu an anneannelerimizi, babannelerimizi düşündükçe içim acıyor. Nasıl bir hayatları olmuş ya... Çok zor.
Ben de 4 çocuk olursa eğer isterim ama 3 ideal sanki hayırlısı olsun tabi yardımcı olan varsa ya da yapabilme gücü olan düşünülebilir eskilerle şimdiki bebekler bir değil ki hayat değişti yediğimiz içtiğimiz şeyler hormonlu iklimler bir birine girdi o yüzden bu zamanın bebekleri daha zorlayıcı öncekileri yedir altını değiş at beşiğe yapıyorlarmış ne gaz vardı ne bişey sağlık vardı o zamanlar..😏

Kizlar gunduz uykularınız kac saat veya dakika bizimki cok kısa sürüyor artik nasıl uzar ki ?Bu sabah 7.30 uyanış 1 saat sonra uyusun diyorum 15 dk uyuyup kalkıyor 😭

Kizlar gunduz uykularınız kac saat veya dakika bizimki cok kısa sürüyor artik nasıl uzar ki ?Bu sabah 7.30 uyanış 1 saat sonra uyusun diyorum 15 dk uyuyup kalkıyor 😭
Bu hafta benim kızda öyle atak haftasındayız.baya mızmızlanmaya başladı.8de uyanıyor yerine yatırınca 10 dakika sonra uyanıyor.yatarak emzirince daha fazla uyuyor yanıma alıyorum mecbur.gün içinde de hep memede uyuyor 🥴

Bu hafta benim kızda öyle atak haftasındayız.baya mızmızlanmaya başladı.8de uyanıyor yerine yatırınca 10 dakika sonra uyanıyor.yatarak emzirince daha fazla uyuyor yanıma alıyorum mecbur.gün içinde de hep memede uyuyor 🥴
Ayni şeyleri yaşıyoruz valla elimi bi ise atamadan uyanıyor artik geriliyorum resmen gun boyu kucakta olmak istiyor zaten uyanıkken 7.30 da kalktı toplam 1 saat uyumadı şu saate kadar

X