2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Dogdu ilk 1 - 2 hafta iyiydi sonrasi yok 😐 icin nasil rahat edecekse canim 😊
Geçmişi okuyarak geldim kızlar😅 Benim kızda uyumuyordu maalesef.Ama sorunlarımız çok eminım bunlar kızımı huzursuz ediyor gaz, alerji, reflü o kadar yıpratıcı ki hep ağlıyor.😕 Allah tan tek dileğim şifa tüm genişlere inş. Ben uykusuzluktan perişan hale gelmiştim sinirler harap bi haldeyken melisa çayı içtim 2.gün bebegiminde benimde daha iyi uyuduğunu fark ettim.Size de tavsiye ediyorum günde 1 bardak demeyip için lütfen anne sütünü de artırıyormuş sakıncası yok.Belki uykular düzene girer.☺

Buyuk kiziminda uykusu hep problem oldugundan bu zmaana kadar ayiramadim. Bir yatagi bile yok yazin deneme yaptim fakat bu sefer baktim uzuldu kardesim olacak diye beni gonderiyor diye dusunmesin dedim. Aynen bende aglar uyutmaz seni dedim ama olsun ben uyuruum dedi 😁 Kilosuna hic takilma ya doktor saglikli dediyse bitti. Buyuk kizim 2. Ay itibari ile refluden dolayi hep en alt sinirda almisti kiloyu zaten kucukte dogmustu baya zayifti. Sana doktor normal demis dusun bana doktorlar cok az diyolardi surekli. Ama kusma bitince almaya baslamisti. Hic canini sikma sagliki olsun yeter karnida doyuyorsa uzulme. Ben saglik ocagina cuma gunu gidecegim 1 kasim dogumlu kizim 10 gun gec gitmis olacagim bakalim kac almis

Emzirerek o an emmek istemezse cozumsuz baska uykuya geciremiyorum ah bir emzik olsun alsa.

Ya nette wn az 45 dk uyumaliymis oyle diyor okudukca daha sinir oluyorum 🤦‍♀️ kayinvalidenleydin dimi o demez mi ben uyutayim diye

Oyy insallah iyi olur hemencecik. Avente benzer aynisi needeyse ebebekten aldim kendi markasi ben elimle tutunca sakiz gibi cigniyo o kadar 😐

Ayy ne 😱 niye oyle abarttilar 😁 Allah korusun ben cok korkuyorum. Hamilelikten once 3 dusuncesi gecerdi kafamdan ama simdi asla gecmiyor. Allah isteyenlere nasip etsin insallah. Yok yere strese sokmuslar seni 😁
İnşallah canısı sağolasın 😘 ben normal wee baby emzik aldım çiğniyor yüzünü buruşturuyor öğürüyor.emzik almayan bebek zeki olurmuş öyle diyorlar kendimizi böyle avutalım 😂
Aynen aile hekimi baya korkuttu kara kara düşünüyorum olsa ne yaparım diye.evet bebek çok farklı bir duygu ama her yana yetişmeye çalışmak oldukça yorucu 🙈 sen de korkmakta haklısın 3 bu 😅 ilerleyen yıllarda isteriz belki 🤪

🤣🤣🤣🤣 cok rahat aslinda bebegi biraz aşağı kendini yukarı. Yatarak karnini doyurmasi iyi değilmiş zaten de mecbur kalıyoruz bazen

😆😅😔

Teşekkürler cnm kitap tavsiyelerini cok severim. Kütüphanede gecen kizim diyor ki anne sen kesin gene anne bebek kitabı alirsin🙈😃

Yani bir nevi kendi kendine uyuması. Mesela emzikle yada anne memesine yada sallayarak uyuyorsa destekli uyumadir. Destek veren de emzik anne göğsü yada sallamadir.
İyi hiç biri bende yok o zaman desteksiz şimdilik 😄

4. Ay sonrası düzelir umarım canım her annenin derdi farklı valla...
İnsallah 🤲
Geçmişi okuyarak geldim kızlar😅 Benim kızda uyumuyordu maalesef.Ama sorunlarımız çok eminım bunlar kızımı huzursuz ediyor gaz, alerji, reflü o kadar yıpratıcı ki hep ağlıyor.😕 Allah tan tek dileğim şifa tüm genişlere inş. Ben uykusuzluktan perişan hale gelmiştim sinirler harap bi haldeyken melisa çayı içtim 2.gün bebegiminde benimde daha iyi uyuduğunu fark ettim.Size de tavsiye ediyorum günde 1 bardak demeyip için lütfen anne sütünü de artırıyormuş sakıncası yok.Belki uykular düzene girer.☺
O cayi bi arastirayim ben. Amin canim.
İnşallah canısı sağolasın 😘 ben normal wee baby emzik aldım çiğniyor yüzünü buruşturuyor öğürüyor.emzik almayan bebek zeki olurmuş öyle diyorlar kendimizi böyle avutalım 😂
Aynen aile hekimi baya korkuttu kara kara düşünüyorum olsa ne yaparım diye.evet bebek çok farklı bir duygu ama her yana yetişmeye çalışmak oldukça yorucu 🙈 sen de korkmakta haklısın 3 bu 😅 ilerleyen yıllarda isteriz belki 🤪
Sen iste hakkin 😁
Oyle mi oluyormus 😁

Ben birini 6 yaşına getirdim hala uyuması için uğraşıyorum🤣
Ooyyy ...benim kıza 4 yaşında oda yaptım.yatagina yattığı ilk gün bekleyeyim Uyuyana kadar dedim bekleme gerek yok dedi yatış o yatış. Kendi uyur 4 yaşından beri odasinda masallah🧿
Ama iki sene beni uyutmadı o ayrı...İnş oğlum ablasına çekmez bir an önce güzel uyumaya baslar

Ooyyy ...benim kıza 4 yaşında oda yaptım.yatagina yattığı ilk gün bekleyeyim Uyuyana kadar dedim bekleme gerek yok dedi yatış o yatış. Kendi uyur 4 yaşından beri odasinda masallah🧿
Ama iki sene beni uyutmadı o ayrı...İnş oğlum ablasına çekmez bir an önce güzel uyumaya baslar
Benim kiz da 3 yaştan beri odasında uyur geç uyur sadece ama deliksiz uyur sonra da darisi oğluma

Ya şükür yatıyor odasında ama onu o odaya gönderene kadar her akşam en az 100 cümle kurmam gerekiyor
Canı sıkılıyor yetaktan çıkıp oyuncaklarıyla oynuyor,
Bebek olunca malesef ilk çocuk ilgisiz kalıyor hergece kitap okurduk sohbet ederdik yatakta ilgiyi birden çekmek zorunda kalınca tek kaldı şimdi daha geç uyuyor

Ben birini 6 yaşına getirdim hala uyuması için uğraşıyorum🤣

Benim 1 numarayı 6.ayını doldurduğu an kendi odasına, yatağına geçirdik. Geçiriş o geçiriş, hâlâ odasında ve sorunsuz. Şimdi 8 yaşında. Gerçi bebekken de sorunsuzdu uykusu.

İnsallah 🤲

O cayi bi arastirayim ben. Amin canim.

Sen iste hakkin 😁
Oyle mi oluyormus 😁
Araştır canım için rahat etsin.Ben araştırdım sordum da bi sakıncası yok.Derin uykuya geçişi rahat sağlıyor.Bitki çayı severim normalde de papatya içerdim o yoktu melisa içtim papatyada deneyebilirsin.Uykular düzene girecektir bence bi süre iç.☺

Ya şükür yatıyor odasında ama onu o odaya gönderene kadar her akşam en az 100 cümle kurmam gerekiyor
Bebek olunca malesef ilk çocuk ilgisiz kalıyor hergece kitap okurduk sohbet ederdik yatakta ilgiyi birden çekmek zorunda kalınca tek kaldı şimdi daha geç uyuyor
Bizimde aynı şekilde 5,5 yaşında çok geç uyumaya başladı.Okula başlayınca düzene girer diye tahmin ediyorum.😑

Araştır canım için rahat etsin.Ben araştırdım sordum da bi sakıncası yok.Derin uykuya geçişi rahat sağlıyor.Bitki çayı severim normalde de papatya içerdim o yoktu melisa içtim papatyada deneyebilirsin.Uykular düzene girecektir bence bi süre iç.☺
Canim simdi baktim icmemesi gerekenler arasinda emzirenlerde yaziyor 😐

Benim kızda çok inatlaşmaya basladi. Tek torun tek çocukdu illaki kiskaniyordur kardeşini belli etmemeye çalışsada. Misal hala ben yatirayim istiyo babasını kabul etmiyo. Gece tuvalete kalkarsa beni istiyo emziriyorsam o anda vah ki vah bekliyo uykulu uykulu...üzülüyorum çok ama napayim

X