2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Vay anam vay herkes uyumuyor diyor gündüzleri kızım da kesik kesik uyuyor memede uyuduysa yada yattığı yerde yarım saat sürüyor uyanınca tekrar uyutmuyorum 😒 çünkü zamanım yok baktım ağlamıyor salıncağına götürüyorum yada işim bitene kadar beşinde yatıyor ams genelde ağlamıyor 🤲

Vay anam vay herkes uyumuyor diyor gündüzleri kızım da kesik kesik uyuyor memede uyuduysa yada yattığı yerde yarım saat sürüyor uyanınca tekrar uyutmuyorum 😒 çünkü zamanım yok baktım ağlamıyor salıncağına götürüyorum yada işim bitene kadar beşinde yatıyor ams genelde ağlamıyor 🤲
Salincaginami🙄 yatar pozisyonda mi

Tercih sıralamanın hepsinin tam tersi benim aldığım bebek arabası :KK48: Gerçi isteyerek severek aldım ben, çok memnunum ama bu sebeplerle sana önerim yok malesef:KK64:
Canın sağolsun 😄
Benim oğlan sallamaylada uyumayınca yatagimiza alıyorum yatarak emziriyorum uyuya kalıyor. Yerine yatirmiyorum uyanmasin diye. Denediniz mi öyle kizlar
Evet benimki de öyle uyuyor ama ondan önce ben uyuyorum diye gece yapamıyorum boğulur falan 😬
Ara ara deniyorum ama nefret ediyor inanilmaz agliyo oyle 🤦‍♀️

Buyukte yanimda yatiyor gecw biri uyudu digeri kabus gordu uyandi. Sonra kucugunu uyandirdi. Kuxugu uyandi uykular hassas buyuk uyandi. Kucuk uyudu buyuk suuu dedi kucuk yine uyandi bir kisir dongu okurken beyni yaniyo insanin. Ve 7.50 de alarm caldi. Asiri bir kosturmayla evden ciktim. Ve simdi girdim 😱 bugun 100. Gun umudumun son gunu. Ya buyukte tipatip ayniydi ama bu aylarda emzik kullanmaya baslayinca bir tik iyi gelmisti. Ee ben hala ugrasiyorum ama Ceren almiyo 🥺 basta doktor yan dedi diye oyle yatiriyordum ama sonradan banada rahat edemiyormus gibi geldi buyudukce. Ece nasil iyimi

Cok gercekten cok zor. Ya ben kendimi tamamen gectim ama uyumadigi icin uzuluyorum 😓 hayir biseyi olsanhep aglar salona gelip emzirmeden oturunca mutlu. Uyumaya baslayacagini anlayinca cildiriyor 😱 hele aksamlari

Kakasi oldugunu sanmiyorum cunku az az ama sik yapiyor kakasini 😐

Denedim. Aksam uyumak istemeyince oylede ise yaramiyor. Gunduzde aha uyudu diyirum bi.kac dakika icinde uyaniyo daha sevinmeme firsat kalmadan
valla okurken yaşadım resmen çok çok zor 🙄 en azından emzik tutsa rahat ederdin başka emzik denedin mi avent falan? Ece dünden beri çok kaka yapıyor ishal gibi bu gecede çok terledi.eşim gececi diye yanıma aldım kendi yorganımızı örttüm bana normal geliyor..sancısı oluyor sanırım bilemedim ki

Aile hekimine kalsiyum yazdırmaya gittim adetim gelmedi diyince beta hcg bakalım dediler kan aldılar sonuç cuma çıkacakmış 🤣 öyle bir şey yoktur ama insan korkmuyor değil 😅 eşime hamilemiyim diye kan aldılar diyorum bez sayısı iki katına çıkıyor 12 saat çalışmaya başlıyım pazarları mesai yazdırayım diyor 😂 Koyun can derdinde kasap et 😂 Şaka bir yana Allah isteyene versin inşallah 🤲🏻☺️

Canın sağolsun 😄

Evet benimki de öyle uyuyor ama ondan önce ben uyuyorum diye gece yapamıyorum boğulur falan 😬

valla okurken yaşadım resmen çok çok zor 🙄 en azından emzik tutsa rahat ederdin başka emzik denedin mi avent falan? Ece dünden beri çok kaka yapıyor ishal gibi bu gecede çok terledi.eşim gececi diye yanıma aldım kendi yorganımızı örttüm bana normal geliyor..sancısı oluyor sanırım bilemedim ki
İnsan tırsıyor cnm haklisin
Aile hekimine kalsiyum yazdırmaya gittim adetim gelmedi diyince beta hcg bakalım dediler kan aldılar sonuç cuma çıkacakmış 🤣 öyle bir şey yoktur ama insan korkmuyor değil 😅 eşime hamilemiyim diye kan aldılar diyorum bez sayısı iki katına çıkıyor 12 saat çalışmaya başlıyım pazarları mesai yazdırayım diyor 😂 Koyun can derdinde kasap et 😂 Şaka bir yana Allah isteyene versin inşallah 🤲🏻☺️
Abowww niye baktılar ki..şüphemi var😀 eyvah eyvah desene

Zaten emzirme süresince adet olmama normalki. Sağlık ocağı baya abartmış 😂

İnsan tırsıyor cnm haklisin

Abowww niye baktılar ki..şüphemi var😀 eyvah eyvah desene
Yok ya tek seferde sanmıyorum şüphem yok aslında ama ne bilem 😁
Zaten emzirme süresince adet olmama normalki. Sağlık ocağı baya abartmış 😂
Aynen ya korkutuyorlar bende normal diye biliyorum bir danışayım dedim pat diye kan aldılar ne olduğunu anlamadım bile 😂😂

Arkadaşlar bebeğim 2 ay 2 haftalık. Bu haftalarda olan var mı uyku düzeniniz nasıl? Gece kaç saat uyuyor gündüz kaç saat uyuyor? Bir de nasıl uyutuyordun uz bu desteksiz uyku meselesini başarabilen oldu mu?

Arkadaşlar bebeğim 2 ay 2 haftalık. Bu haftalarda olan var mı uyku düzeniniz nasıl? Gece kaç saat uyuyor gündüz kaç saat uyuyor? Bir de nasıl uyutuyordun uz bu desteksiz uyku meselesini başarabilen oldu mu?
Desteksiz uyuyan bir arkadaşın bebegi var sanırım nicki hatırlayamadım. Ama bu başarma meselesi değil şans meselesi...Bu şansa sahip anneler bence yüzde birlik kısımda 😃 sen desteksiz uyutmayi bosver destekli uyuyorsa öp başına koy grupta durumlar vahim eğer geçmişi okuyorsan anlarsın 🙄😀

Benim oğlan 2 ay 23 günlük
Beşiği anne yanı olandan, benim yatağa yapışık.
Geceleri ya biraz kucağımda mayıştırıp ya da direk odaya götürüp yatağına yatırıp bende kendi yatağıma yatarak uyutuyorum. Emzik kullandığı için emzikle uykuya dalıyor. Gece 10-11 gibi uyursa sabah 5 gibi acıkıp uyanıyor, 12 ve sonrası uyursa 7 gibi acıkıyor. Karnını doyurup tekrar uykuya devam. Sonra kalkış 10-11 değişiyor.
Gündüz çok değişken. Eğer dışardaysam arabada ve bebek arabasında hep uyuyor, evdeysek bazen hep kucakta mızmız, bazen kendi kendine oyalanıyor salıncakta vs. Ya da bazen kendi uyuyakalıyo, bazen de kucakta pışpışlayarak ☺️

Desteksiz uyuyan bir arkadaşın bebegi var sanırım nicki hatırlayamadım. Ama bu başarma meselesi değil şans meselesi...Bu şansa sahip anneler bence yüzde birlik kısımda 😃 sen desteksiz uyutmayi bosver destekli uyuyorsa öp başına koy grupta durumlar vahim eğer geçmişi okuyorsan anlarsın 🙄😀
Evet ben full destek veriyorum ne var ne yok feda dedim, yok yine uyumuyor😁

Kızlar bu kitap harika bence alın okuyun uyku için. 4.ay dolana kadar malesef uykunun patronu bebeklerimiz ama sonrasına hazırlanmış olursunuz en azından. Bu ay da yapabileceğimiz ufak şeyler var

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 19
Desteksiz uyutma ne demek oluyo bilmiyorum 😀

Karnı doyarsa gazı da çıkmışsa yüz üstü yatağına bırakıyorum uyuyor bunlarda eksiklik varsa uyuyamiyor bı daha emziriyrm felan gece uykusu iyi bazen 5 6 saat uyuyor bazen 2 saatte bir uyaniyo acıkma durumuna göre

Ya umarım düzelir kısa sürede kızını ayrı odada yatirsan ben ilk günden kardeşin hasta olabilir gece çok ağlar seni uyandırır dedim hep odasında ben oğlumla birlikte uyuyorum ama gece,benim de derdim ayrı bu ay 500 gr almis ya gece saat kuruyorum 2 3 saate emziriyorum gunduz de öyle ama hastalık geçirdi antibiyotik ishal yapmıştı cok emmedi o günlerde ondan mı az aldi acaba doktor normal dedi ama benim içime sinmedi,eve geldim ağladım artik biberon da almiyor artik mama versem alistirma bardagi denicem valla cok daha yıpratıcı beslenme işi...Senin bebeğin de düzelecek canim üzülme.Benim gibi bu ay az kilo alan var mı kızlar😪
Buyuk kiziminda uykusu hep problem oldugundan bu zmaana kadar ayiramadim. Bir yatagi bile yok yazin deneme yaptim fakat bu sefer baktim uzuldu kardesim olacak diye beni gonderiyor diye dusunmesin dedim. Aynen bende aglar uyutmaz seni dedim ama olsun ben uyuruum dedi 😁 Kilosuna hic takilma ya doktor saglikli dediyse bitti. Buyuk kizim 2. Ay itibari ile refluden dolayi hep en alt sinirda almisti kiloyu zaten kucukte dogmustu baya zayifti. Sana doktor normal demis dusun bana doktorlar cok az diyolardi surekli. Ama kusma bitince almaya baslamisti. Hic canini sikma sagliki olsun yeter karnida doyuyorsa uzulme. Ben saglik ocagina cuma gunu gidecegim 1 kasim dogumlu kizim 10 gun gec gitmis olacagim bakalim kac almis

Uyanınca napiyosun. Nasıl uyutuyorsun cnm.misal ayakta salliyorum ben koyuyorum on dakika sonra uyanıyor tekrar salliyorum uyusun dye
Emzirerek o an emmek istemezse cozumsuz baska uykuya geciremiyorum ah bir emzik olsun alsa.
Ya nette wn az 45 dk uyumaliymis oyle diyor okudukca daha sinir oluyorum 🤦‍♀️ kayinvalidenleydin dimi o demez mi ben uyutayim diye
Canın sağolsun 😄

Oyy insallah iyi olur hemencecik. Avente benzer aynisi needeyse ebebekten aldim kendi markasi ben elimle tutunca sakiz gibi cigniyo o kadar 😐
Ayy ne 😱 niye oyle abarttilar 😁 Allah korusun ben cok korkuyorum. Hamilelikten once 3 dusuncesi gecerdi kafamdan ama simdi asla gecmiyor. Allah isteyenlere nasip etsin insallah. Yok yere strese sokmuslar seni 😁

Buyuk kiziminda uykusu hep problem oldugundan bu zmaana kadar ayiramadim. Bir yatagi bile yok yazin deneme yaptim fakat bu sefer baktim uzuldu kardesim olacak diye beni gonderiyor diye dusunmesin dedim. Aynen bende aglar uyutmaz seni dedim ama olsun ben uyuruum dedi 😁 Kilosuna hic takilma ya doktor saglikli dediyse bitti. Buyuk kizim 2. Ay itibari ile refluden dolayi hep en alt sinirda almisti kiloyu zaten kucukte dogmustu baya zayifti. Sana doktor normal demis dusun bana doktorlar cok az diyolardi surekli. Ama kusma bitince almaya baslamisti. Hic canini sikma sagliki olsun yeter karnida doyuyorsa uzulme. Ben saglik ocagina cuma gunu gidecegim 1 kasim dogumlu kizim 10 gun gec gitmis olacagim bakalim kac almis

Emzirerek o an emmek istemezse cozumsuz baska uykuya geciremiyorum ah bir emzik olsun alsa.

Ya nette wn az 45 dk uyumaliymis oyle diyor okudukca daha sinir oluyorum 🤦‍♀️ kayinvalidenleydin dimi o demez mi ben uyutayim diye

Oyy insallah iyi olur hemencecik. Avente benzer aynisi needeyse ebebekten aldim kendi markasi ben elimle tutunca sakiz gibi cigniyo o kadar 😐

Ayy ne 😱 niye oyle abarttilar 😁 Allah korusun ben cok korkuyorum. Hamilelikten once 3 dusuncesi gecerdi kafamdan ama simdi asla gecmiyor. Allah isteyenlere nasip etsin insallah. Yok yere strese sokmuslar seni 😁
Bebeklerin huylari değişken canim senim bebeğin de belki atakta o yuzden uyumuyor zamanla oturacak düzeni,bizde de gündüz uykusu ancak 20 dk her defasında nerdeyse,ama gece simdilik uyuyor.Eminim büyüdükçe atak şu bu gece de bozulur.Alistirma bardağı aldim onunla deneyeceğim mama arada

Bebeklerin huylari değişken canim senim bebeğin de belki atakta o yuzden uyumuyor zamanla oturacak düzeni,bizde de gündüz uykusu ancak 20 dk her defasında nerdeyse,ama gece simdilik uyuyor.Eminim büyüdükçe atak şu bu gece de bozulur.Alistirma bardağı aldim onunla deneyeceğim mama arada
Dogdu ilk 1 - 2 hafta iyiydi sonrasi yok 😐 icin nasil rahat edecekse canim 😊

Valla ben yatarak emzirmeye çalıştım, ama pozisyonu beceremedim kördüğüm oldum resmen 🤣
Çocuğu sinirlendirdim boşuna
🤣🤣🤣🤣 cok rahat aslinda bebegi biraz aşağı kendini yukarı. Yatarak karnini doyurmasi iyi değilmiş zaten de mecbur kalıyoruz bazen
Evet ben full destek veriyorum ne var ne yok feda dedim, yok yine uyumuyor😁
😆😅😔
Kızlar bu kitap harika bence alın okuyun uyku için. 4.ay dolana kadar malesef uykunun patronu bebeklerimiz ama sonrasına hazırlanmış olursunuz en azından. Bu ay da yapabileceğimiz ufak şeyler var
Teşekkürler cnm kitap tavsiyelerini cok severim. Kütüphanede gecen kizim diyor ki anne sen kesin gene anne bebek kitabı alirsin🙈😃
Desteksiz uyutma ne demek oluyo bilmiyorum 😀
Yani bir nevi kendi kendine uyuması. Mesela emzikle yada anne memesine yada sallayarak uyuyorsa destekli uyumadir. Destek veren de emzik anne göğsü yada sallamadir.

X