2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Goon bezi deneyecektim cok sukur gerek kalmadi insallah sorun olmazsa baby turcoyla devam ederim ben. Aralarinda en ucuz hangisi baby me ye hic bakmadim fiyat olarak

Malesef canim insallah cocuklarimiz yanimizda huzur bulurlar. Ben bekarken evde hep kendimi fazlalik hissettim bunu hissettirdilerde soyledilerde. Cok zor bu kizlarim eve girince huzur bulsunlar istiyorum
Baby me bi hafta önce çok ucuzdu fiyat guncelleyince fiyat uçtu diğer bezler gibi

6 kilo kızım 3 numara pampers kullanıyorum bez prima olsa gerek dolduruyoruz içini 4 numara için biraz dişimi sıkmam lazım herhalde çünkü eşim 2 koli almıştı bez gayet güzel hafif ama izler çıkıyor göbüşe günde 4-5 değişiyor değiştirilmeyecek gibi değil dolu dolu bez atıyorum
Bezin kalibi diğer bezlere gore nasıl bilmiyorum hiç kullanmadim benimkide ağladıkça emziriym ama uyku uzun uyuyor o yüzden kafama takıldı bu bez sayisi

Benim bir arkadaşım da koronadan sonra yumurtadan tiksindim çok kötü kokuyor diye bahsetmişti. Onun geçmedi sorun ama sizin geçer umarım....

Prima ya da molfix 3 numara kullanıyoruz. Günde en az 5 kere değiştiyorum bazen 10u buluyor bazen 5-6 oluyor 😀
Kaka yapınca mecbur onun dışında sadece çiş ise erteliyrm 🙈

Kızlar iki gündür kızım gündüzleri memeyi red ediyor almıyor alsa zorla sokuyorum ağzına ağlamaya başlıyor ben sadece yatarken mama veriyordum gece uykusuna yatarken onu da almıyor zorla gezdire gezdire verşyoesum sık sık mama almıyor akşama kadar azıcık emdi ağlıyor almak istemiyor gece mama verdim içti hepsini 😔 ters bi şey yemiyorum ama bitter çikolata yedim ondan olur mu acaba

Günaydın hanımlar, geçen haftalarda gaz problemimiz vardı yaparken zorlanıyordu ağlıyordu, neyse geçti şükür her gün kimyon çayı rezene kimyon gaz masajı derken daha iyiyiz..
Son 3 gündür de gündüzleri az uyuyor daha doğrusu uyumuyor, uyumayıncada hırçın oluyor, ağlıyor yıkıyor ortalığı, valla bazen delirecek gibi oluyorum 😣 sallanarak uyumak istiyor, dün gece hamak siparişi verdim, insallah onu severse bi süre rahat ederim 😥

Kızlar iki gündür kızım gündüzleri memeyi red ediyor almıyor alsa zorla sokuyorum ağzına ağlamaya başlıyor ben sadece yatarken mama veriyordum gece uykusuna yatarken onu da almıyor zorla gezdire gezdire verşyoesum sık sık mama almıyor akşama kadar azıcık emdi ağlıyor almak istemiyor gece mama verdim içti hepsini 😔 ters bi şey yemiyorum ama bitter çikolata yedim ondan olur mu acaba
Bu aylarda meme reddi cok normal canim mumkun oldugunca meme istemiyor mama vereyim diye dusunme. Zor oluyor ama ziplayarak, yuruyerek, sallayarak yada bunlarin yaninda sevdigi muzigi acarak emzirmeyi dene. 4. Ayda duzelecek insallah

İnsallah 😣😣

Bende ayni ben evlenirken herseyimi kendim aldim ustune bana alacaklari yere kiz evlendirir gibi kardesime harcama yaptilar o donem 😒bosver ya bir kac gune gidecekler. Nasil gecti bugun komsularla

Cok uzun sure oldu mu bu hissi yasamaya baslayali. Valla umarim gecer rn cok yumurtaya uzuluyorum 😒 ha birde kendi kokuma
Üzücü neyse kimseye minnet etmek zorunda kalmadık.aynen boşverelim..iyi geçti şükür kızda durdu sıkıntı olmadı.sana da çok geçmiş olsun böyle bir etki bıraktığını bilmiyorum koronanın inşallah kısa zamanda düzelirsin 😔
4 kez değiştiriyorum ekstra kaka yapmazsa pişik olmuyo mustela ve Bepanthol kullanıyorum
bizim alerjiden herhalde hep az az da olsa kaka geliyor mecbur değişiliyor.pişik olmadığı sürece hiçbir şey sürmüyorum poposuna

Üzücü neyse kimseye minnet etmek zorunda kalmadık.aynen boşverelim..iyi geçti şükür kızda durdu sıkıntı olmadı.sana da çok geçmiş olsun böyle bir etki bıraktığını bilmiyorum koronanın inşallah kısa zamanda düzelirsin 😔

bizim alerjiden herhalde hep az az da olsa kaka geliyor mecbur değişiliyor.pişik olmadığı sürece hiçbir şey sürmüyorum poposuna
Sagol canim insallah 😞 guzel gecmesine sevindim🙂

Bende içimi döküyüm. bebekten çok ailemle uğraşıyorum.komşularım gelmek istiyor ilerde alıcam dedim şimdi al diye tutturtular yarın komşular gelcek bir de onlara hazırlık yapıcam.hem çocuğu dakka başı emzirmemi,hem evi düzenli tutmamı, hem de misafir ağırlamamı istiyorlar.birkaç günede teyzemleri çağırdılar 🤷🏻‍♀️ Ne zaman odadan ayrılsam arkamdan fısır konuşuyorlar.annem desen aynı.doktor her yerim ağrıdığı için sık sık yemek yemen lazım dedi annem sana mı bakıcam yemek yapmaya mı geldim diyor.oysaki ondan yemek yapmasını ben değil annesi istedi.bir çorba yaptı yoruldu herhalde..kimseye muhtaç değilim çocuğa bakın yaparım dedim.bazıları ne şanslı sevgi dolu ailede büyüyor bir de bize bak.hastanede doğum sonrası su vermek bile zor geliyordu şimdi muhtaç değilim çok şükür.
ama sana mı bakıcam demesi insanın zoruna gidiyor.keşke taş kalpli olsaydım da böyle şeyler beni üzmeseydi.

Taş olsa çatlar. Üzülmemek elde olmaz ki, aile bide. Hem de anne yani. Çok şaşırtıyor böyle şeyler beni ya 😳 Nasıl bir anne, evladına böyle davranıp böyle sözler söyleyebilir ki 🤷‍♀️

Canim akşamları biz de öyleyiz 21 30 da başladım uyutmaya dalıyor kalkıyor şu an daldı sanirim artik

İyide ben hep yiyorum valla çikolata hele bitter dayanamıyorum.dun sadece farklı mandalina yedim omu gaz yaptı acabs
Seninki bu akşama ozelmis biz her gece 11 olmadan geçmiyor gece uykusuna😴
Uykusu olmasa geçmesin diyeceğim var gözleri kıpkırmızı oldu gene uyumadı...kardeşim gelmişti gece oturacaktik çok güzel oturduk bebis 12de yatinca ben pert uyudum hemen
Günaydın hanımlar, geçen haftalarda gaz problemimiz vardı yaparken zorlanıyordu ağlıyordu, neyse geçti şükür her gün kimyon çayı rezene kimyon gaz masajı derken daha iyiyiz..
Son 3 gündür de gündüzleri az uyuyor daha doğrusu uyumuyor, uyumayıncada hırçın oluyor, ağlıyor yıkıyor ortalığı, valla bazen delirecek gibi oluyorum 😣 sallanarak uyumak istiyor, dün gece hamak siparişi verdim, insallah onu severse bi süre rahat ederim 😥
İyide hamagida sallamak gerekmiyor mu cnm...ben sallanan besik aldım da noldu uyutup oraya koyarken uyandı hep kullanamadim süs niyetine duruyor🙄

İyide ben hep yiyorum valla çikolata hele bitter dayanamıyorum.dun sadece farklı mandalina yedim omu gaz yaptı acabs

Uykusu olmasa geçmesin diyeceğim var gözleri kıpkırmızı oldu gene uyumadı...kardeşim gelmişti gece oturacaktik çok güzel oturduk bebis 12de yatinca ben pert uyudum hemen

İyide hamagida sallamak gerekmiyor mu cnm...ben sallanan besik aldım da noldu uyutup oraya koyarken uyandı hep kullanamadim süs niyetine duruyor🙄
Benimki de 21.30 da başlıyor uyku ağlamasına ama uyuyor kalkıyor hep tam dalma 11 ondan sonra da Benim uykum geliyor bi dizi keyfi nadir yapıyorum valla.Ya bi de bizde sabah 7.30 8 arası kesin uyanma oluyor bari gece de erken uyu oğlum diyorum😁

X