2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşallah canım sağol size de geçmiş olsun :KK43:

sağol canım size de geçmiş olsun evet ben de öyle okudum.hiç geçmeyen bir hırıltı var alerji sanırım..yumurta mı süt mü bilmiyorum gerçekten zor bir diyet inşallah geçer de yapmak zorunda kalmayız.sizin alerji değildi sanki neden diyet verdi doktor
Biz de öyle sanıyorduk canım bi toparlanma oldu kakasında sonra tekrar ishal kakada yeşillik görünce ben çok korktum amip sanarak hemen bebişi alıp daha iyi bi dr.a götürdük.Dr.umuz dinledi ve ben o anda anladım dr.un söyleyeceklerinden eyvah alerji bu diye söyledim.😐Süt ürünleri tüketmeyeceğim kontrole gideceğiz.Ilk dr.da özeldeydi ama boşuna küçücük yavrum antiboyitik kullanmış oldu o kadar zorlanmıştık ki hem çocuğun midesini bulandırıyordu hem kusuyordu ve ben acaba ilaç etki eder mi diye korka korka kusmaması için ilk 10 dk.uğraşlar veriyordum.😐 Çok sıkıntılı günler geçti bizim için de.Herşeyi kaynatıyordum amip sanarak herşeyden korkar olmuştuk keza hijyene çok önem veririm nasıl amip oldu diye kendimi sorguluyordum.Hala sık yapıyor kızım bakalım nasıl bi değişiklik olacak ben de bekliyorum.

Merhaba herkese , bebeğim 25günlük sütüm yok vardı ama bebeğim etmediği için çok çok azaldı , manuel pompa bir işe yaramadı. Şimdi medela marka elektrikli pompa ile sağım yapacağım pazardan itibaren , sizce çok mu geç kaldım sütüm artar mı iki göğsümden toplasan 30 40 çıkıyor artık Manuelle . Süt az oluncada bebek emmiyor . Sütüm artar mı 25günün üzerine sizce?
Merhaba sütün az olduğunu göstermiyor inan ben de sıkınca bile az biraz geliyordu fakat takılmıyordum sık sık emziriyordum.Zaten kızım da kustuğu için görüyordum süt varmış diyodum.Sık sık emzir çıkan süte aldanma heleki göğüslerin yumuşadığında sakın süt olmadığını düşünme hiçbir alakası yok.Güven sütüne kilo alımı çok az olursa o zaman mama takviyesi yaparsın.Ben de bu tip şeyler yaşadığım için msjı görünce yardımcı olmak istedim.☺

Benim oğlanın yüzü sıvama doldu kağıt gibi oldu yoğun bakimdayken Dr a goturmedim krem sürdüm bepanhtlsensiderm ismi iki günde geçirdi herşey yiyorum 🤗 alerji olduğunu sanmıyorum ama ben de alerjiden olabilir demisti
Geçtiyse alerji değildir bence de.ciltleri dışarıdaki mikroplarla yeni tanışıyor ondan geçici tepkiler veriyor bence.mesela öptüğüm yerlerde de bir şey çıkıyordu artık çıkmıyor vücutları alışıyor galiba.krem aklımda bulunsun çoğalırsa alayım teşekkür ederim 😘
Biz de öyle sanıyorduk canım bi toparlanma oldu kakasında sonra tekrar ishal kakada yeşillik görünce ben çok korktum amip sanarak hemen bebişi alıp daha iyi bi dr.a götürdük.Dr.umuz dinledi ve ben o anda anladım dr.un söyleyeceklerinden eyvah alerji bu diye söyledim.😐Süt ürünleri tüketmeyeceğim kontrole gideceğiz.Ilk dr.da özeldeydi ama boşuna küçücük yavrum antiboyitik kullanmış oldu o kadar zorlanmıştık ki hem çocuğun midesini bulandırıyordu hem kusuyordu ve ben acaba ilaç etki eder mi diye korka korka kusmaması için ilk 10 dk.uğraşlar veriyordum.😐 Çok sıkıntılı günler geçti bizim için de.Herşeyi kaynatıyordum amip sanarak herşeyden korkar olmuştuk keza hijyene çok önem veririm nasıl amip oldu diye kendimi sorguluyordum.Hala sık yapıyor kızım bakalım nasıl bi değişiklik olacak ben de bekliyorum.
kıyamam bebiş için de senin için de zor geçmiş..her doktor iyi olmuyor Allah beterinden korusun dicez elimizden bir şey gelmiyor..hijyene dikkat etsek de olacağı varsa oluyor.inşallah kızlarımız ağrı sızı çekmez karnı ağrıyorsa çok üzülürüm.. su mu yuttu diyorum aklıma başka bir şey gelmiyor.pazartesiyi bekliyorum gelişmeleri yazalım

Benim arkadaşta süt alerjisi çıkmış vücut döküntüsü oluyormuş bebekte ama Dr diyet yaptırmamış bu bı surec geçecek demiş hala yiyormuş bende şaşırdım diyet yapiyordu her duyduğum döküntülerine krem sürüyormuş yemeye devam
Ya çok şaşırıyorum Benim bebekte çok şükür cilt sorunu yok ama doktor diyet yaptırıyor mukus ve bi kaç kere kan gördüm diye .O doktor Malatya’da araştırmadaki doktor mu acaba ?

Geçtiyse alerji değildir bence de.ciltleri dışarıdaki mikroplarla yeni tanışıyor ondan geçici tepkiler veriyor bence.mesela öptüğüm yerlerde de bir şey çıkıyordu artık çıkmıyor vücutları alışıyor galiba.krem aklımda bulunsun çoğalırsa alayım teşekkür ederim 😘

kıyamam bebiş için de senin için de zor geçmiş..her doktor iyi olmuyor Allah beterinden korusun dicez elimizden bir şey gelmiyor..hijyene dikkat etsek de olacağı varsa oluyor.inşallah kızlarımız ağrı sızı çekmez karnı ağrıyorsa çok üzülürüm.. su mu yuttu diyorum aklıma başka bir şey gelmiyor.pazartesiyi bekliyorum gelişmeleri yazalım
Ev ortamında biraz zor amip gibi bişey kapması heleki evde amip kapmış birisi yoksa.Eğer öyle birşeyden şüpheleniyorsan alerji olabileceği konusunun üzerinde dur.Belki erkenden fark edersen bu dertten tez vakittede kurtulabilirsin.

Ya çok şaşırıyorum Benim bebekte çok şükür cilt sorunu yok ama doktor diyet yaptırıyor mukus ve bi kaç kere kan gördüm diye .O doktor Malatya’da araştırmadaki doktor mu acaba ?
Sizin nasıl canım kaka nasıl? Yaparken ağlama karın ağrısı var mı? Vücutta döküntü var mı? Kaç hafta daha sürecek bu diyet? Diyet açtırma yaptıracak mı dr.unuz?

Bi de şöyle düşün canım diyet yapmasaydın belki alerji ilerlerdi senin erkenden fark etmenle belki daha çabuk kurtulacaksınız.Bir ayda katı diyetle kurtulan okudum çok ümitlendim ne yalan söylim.

Sizin nasıl canım kaka nasıl? Yaparken ağlama karın ağrısı var mı? Vücutta döküntü var mı? Kaç hafta daha sürecek bu diyet? Diyet açtırma yaptıracak mı dr.unuz?
Canım kakasını daha az yapmaya başladı o probiyotik işe yaradı kesinlikle çünkü haddinden fazla kaka yapıyordu .Mukus azaldı kan görmedim probiyotikten sonra .Döküntü çok şükür hiç yoktu hala yok inşallah olmaz .Bir haftalık diyetten sonra verdiğimiz kaka tahlilimde kan çıkmadı ,2 hafta daha diyet yap kan olacak mı bakalım dedi.Sonra bir aylık katı diyet yaptırıp açtırmaya başlıcam dedi ama ben o doktorumuza güvenemedim malesef .Ankara’da Hande Alp diye bi bayan buldum gerekirse gidicem ama öncelikle online görüşme yapıyor mu onu sorucam kış günü gitmek zor olur bebişle .Doktor çok önemli canım çocuk doktorları kesinlikle yetersiz ,her konunun uzmanına gitmek lazım

Canım aynı ben de öyleydim Allahım havluya değince aklım çıkıyordu inşallah şana da şifa olur tereyağı 😍

Dün ve bugün sürdüm, toplamda 4 kez etki beklemek için erken belki ama henüz bir fark yok iyileşme anlamında 😕 senin yara mıydı ne vardı canım, derecesi neydi ve ne kadar sürede etki etti tereyağı?

Sen ve ben çekiyoruz valla göğüsten Allah yardımcımız olsun ben 2 gün emzirmedim hep sağdım zaten mama destekli gidiyorum.
2 gün sonunda iyileşti gibi oldu emdi acımadı ama 3 emzirme sonunda tekrar başladı 😭
Kalkan kullanmayı bıraktım bu arada.
Sürekli nemlendirdim sadece atletle gezdim ama tekrar oldu işte.
.
Şimdide meme ucunda isilik gibi bişey oldu 1 tane sadece ama acısı fena, isilik sivilce gibi bişey .
E bebekten silikon göğüs ucu koruyucu aldım saçma bişeymiş oda olmadı

Dünden beri her duyduğumu deniyorum. Artık biri şifa olur inşallah. Bu acıyla çok zor, en iyi sen anlarsın beni 🥺 işkence resmen. Sağarken de acıyor, üstelik sağınca da çok çıkmıyor anlamsız oluyor. Üüüf Allah yardımcımız olsun valla

Canım kakasını daha az yapmaya başladı o probiyotik işe yaradı kesinlikle çünkü haddinden fazla kaka yapıyordu .Mukus azaldı kan görmedim probiyotikten sonra .Döküntü çok şükür hiç yoktu hala yok inşallah olmaz .Bir haftalık diyetten sonra verdiğimiz kaka tahlilimde kan çıkmadı ,2 hafta daha diyet yap kan olacak mı bakalım dedi.Sonra bir aylık katı diyet yaptırıp açtırmaya başlıcam dedi ama ben o doktorumuza güvenemedim malesef .Ankara’da Hande Alp diye bi bayan buldum gerekirse gidicem ama öncelikle online görüşme yapıyor mu onu sorucam kış günü gitmek zor olur bebişle .Doktor çok önemli canım çocuk doktorları kesinlikle yetersiz ,her konunun uzmanına gitmek lazım
Haberler güzel canım çok sevindim bizede umut oluyorsunuz.☺ Başka görüş al tabiki canım.Ben Adanadayım çok seçenek var ama kafamın çok karışmasından korkuyorum.2.kontrolden sonra ben de araştırma hastanesinden alerji uzmanından randevu alacağım.Bu arada senin tavsiyenle ben de maflor aldım inş.şifa olur kuzularımıza🙏

Pisigi geçiren ne cnm

Cok geçmiş olsun sadece burnu tikaliysa korkma sıksık ateşine bak cnm ateş okursa dra git

Çorap giydirmiyordum normalde giydirdim artik

Niye geç kalasinki öyle düşünme. Birde sagmalara cok güvenme ben sagdimmi çıka çıka 30 çıktı hiç takılmadım sıksık emzirdim masallah çok iyi kilo almisiz. Bebegini sıksık emzirmeye çalış cnm..daha çok süt çıkar.. ten temasi kur emmesini sağlar. Birde gece yatmadan tahin pekmez yedim iki gün sütüm damladı hep gercekten tahin süt getiriyor
Sağımda 30 çıktığı halde mi hiç mama vermeden beslediniz? Peki göğüsleriniz yumuşak mıydı dolgun muydu , birde bu dediğiniz ilk günlerde miydi yoksak ay sonunda mıydı

Dün ve bugün sürdüm, toplamda 4 kez etki beklemek için erken belki ama henüz bir fark yok iyileşme anlamında 😕 senin yara mıydı ne vardı canım, derecesi neydi ve ne kadar sürede etki etti tereyağı?

Dünden beri her duyduğumu deniyorum. Artık biri şifa olur inşallah. Bu acıyla çok zor, en iyi sen anlarsın beni 🥺 işkence resmen. Sağarken de acıyor, üstelik sağınca da çok çıkmıyor anlamsız oluyor. Üüüf Allah yardımcımız olsun valla
Mustelanın da göğüs ucu kremi var kullandınız mı faydasını görmüştüm ben

Hic doktora gittin mi ? Cildiyeyemi gitmek gerekir acaba hic zaman kaybetme git. 2 ay gecmesine ragmen gittikce ilerliyor bir an once sifa bulursun insallah 🙁

Merhaba herkese , bebeğim 25günlük sütüm yok vardı ama bebeğim etmediği için çok çok azaldı , manuel pompa bir işe yaramadı. Şimdi medela marka elektrikli pompa ile sağım yapacağım pazardan itibaren , sizce çok mu geç kaldım sütüm artar mı iki göğsümden toplasan 30 40 çıkıyor artık Manuelle . Süt az oluncada bebek emmiyor . Sütüm artar mı 25günün üzerine sizce?
Eğer imkanınız varsa bir emzirme danışmanıyla görüşün hiçbirşey için geç değil tabiki

Yok canım almadım.. Ama onu ucu olmayanlar daha çok kullanmıyor mu? Bir de ilk oğlumda denemiştim, hiç sevmemişti onu kullanamamıştım.. zorda kalırsam onu da denicem tabi 😩

Ayyy tek sürmede geçirecek bir şeye ihtiyacım var zaten resmen 😟

Yaaaa öyle mi 😕 hiç bilmiyorum öyle bişey yazıyor mu.. ben direk yorumları vs. okuyup aldım.. içerik aynı değil midir acaba? bu da kendi İçinde değişiyr mudur ki? Seninki duruyorsa foto atar mısın?

Eklentiler

• Screenshot_20220109-000158_Chrome.jpg
    Screenshot_20220109-000158_Chrome.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 28
Yok canım almadım.. Ama onu ucu olmayanlar daha çok kullanmıyor mu? Bir de ilk oğlumda denemiştim, hiç sevmemişti onu kullanamamıştım.. zorda kalırsam onu da denicem tabi 😩

Ayyy tek sürmede geçirecek bir şeye ihtiyacım var zaten resmen 😟

Yaaaa öyle mi 😕 hiç bilmiyorum öyle bişey yazıyor mu.. ben direk yorumları vs. okuyup aldım.. içerik aynı değil midir acaba? bu da kendi İçinde değişiyr mudur ki? Seninki duruyorsa foto atar mısın?
Netten bulup attim canim bebisle kalkamadim şimdi 🤭 seninki de belki aynisidir icerik de marka farklidir

Ev ortamında biraz zor amip gibi bişey kapması heleki evde amip kapmış birisi yoksa.Eğer öyle birşeyden şüpheleniyorsan alerji olabileceği konusunun üzerinde dur.Belki erkenden fark edersen bu dertten tez vakittede kurtulabilirsin.
Bu sabah yine ufacık kan vardı. 2 3 hafta önce kv yıkarken su yuttu.çeşme suyundan başka bir şey gelmiyor aklıma.evde eşimle bende yok.alerji herhalde doktor test yapsın da söylesin tez vakitte kurtulalım sıkıntılardan.bir an önce pazartesi gelse ilacı tedavisi neyse uygulasam.bu zamana kadar beklediğim için pişmanım onca zaman karnı ağrıdı normal zannettim üşütmüştür dedim sütle geçer dedim bekledim aptallık işte

Merhaba aranızda hala lohusa kanaması devam eden var mı? Benim 51 gün oldu ve kahverengi bazen pembe olarak devam ediyor.günlük ped kullanıyorum ama 1 aydır aynı şekilde bir azalma yok.Sezeryan doğum yaptım, böyle birşey yaşayan ya ya bilgisi olan var mı?

Sağımda 30 çıktığı halde mi hiç mama vermeden beslediniz? Peki göğüsleriniz yumuşak mıydı dolgun muydu , birde bu dediğiniz ilk günlerde miydi yoksak ay sonunda mıydı
Goguslerim hep yumuşak cnm. Anca 3 saat emmezse sertlesiyor oda gündüz mümkün değil sık emmek istiyor...sagdigim zaman iki hafta önceydi yani bebegim ikinci ayına girmişti tam. Normal göğüs pompa vardı okadar çıktı.
Hic mama vermedim..cunku ilk gebeligimde o hatayı yaptım kafama göre mama verdim oysaki mamayi sadece kilo alımı az olduğunda başlamalı..benim bebisin masallah kilo alımı normaldende fazla
En doğrusu zaten tartılmak. Kendin tartıya çık birde bebeginle çık ki kilosunu anla sonra iki gün mama verme tekrar çık bak bakalım bebeğin kilo almış mı...Sanirim ilk ay günde 20._30 gram almalı. Ona internnetten bakarsin gramına.... kilo almışsa aynen devam sutun yetiyodur
Birde ben tahin pekmez çok tükettim o çok işe yaramış olabilir kime sorsam tahin süt getiriyor der birde bebegin sık emmesi tabi

Son düzenleme:
X