2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Biz kullanıyoruz canım Bi yan etki yapmadı ama Burdan birisi dahaa sormuştu onun bebeğinde de ishal yapmış demekki olağan Bi durum ishal anında bırakmak mı gerekiyormuş biz onlar sayesinde düzeldik Bi ara çok ağlıyo yatıyordu sancıdan tuvaleti de sorunluydu

Teneffus Zili nin bebeğinede ishal yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam

Yara olmaya başlayınca açık bırakıyorum hava alsın, bi misafir filan olmadığı sürece göğüs pedi kullanmıyorum, sutyene atlete süt bulaşıyor ama en azından yara olmuyor pedler havasiz bırakıyor yara yapıyor

Hafta sonu bebek görmeye gelenler derken çok yorulmuştum, dün gecede benimki uyumamak için direndi, uyuyor beşiğe koyuyoruz 2 dk sonra uyanıyor. 10.30 dan 1 e kadar bu şekilde sürdü.. artık kafayı yicektimki uyumuş bi ara.. tabi gecede sürekli kalkmalar.. bazı gecelerimiz gerçekten zorluyor, bazende mis..
Ictigim kahve bile baş ağrımi geçirmiyor, pzt mükemmel basladi

Yani yeni başlayan bir sorun olunca acaba tıbbi birşey mi diye düşünmeye başladım normalde sevmezdi ama bu kadar feryat da etmezdi emzikle idare ederdik şimdi o da olmuyor

Kuzuk keske reflu yatagi alsaymissin bastan. Yan yatirirken cok rahat egim konusunda da iyi sadece bazen kayiyor
Ne bileyim gereksiz görmüştüm oysa lazımmış.kayınvalide ve birkaç kişi ince yastıkta yatsın dediği için kullandım nette yazılanları okumamıştım.çok bilmek de iyi olmuyor ani ölüm falan yazıyor Allah korusun
Siz nasıl oldunuz Ceren nasıl
Geçmiş olsun ishal olduğunu nasıl anladın.günde kaç kez yapıyor sulu mu mu sümüksü mü yapıyor

Bebeğinde konak olan var mı benim oğlanın kafası sıvama kupkuru bebek yağı nemlendirici süt sürüyorum hergun kepek gibi dökülüyor süt yağlı olunca ve hormonlardan olurmuş siz ne yapıyorsunuz

Bebeğinde konak olan var mı benim oğlanın kafası sıvama kupkuru bebek yağı nemlendirici süt sürüyorum hergun kepek gibi dökülüyor süt yağlı olunca ve hormonlardan olurmuş siz ne yapıyorsunuz
zeytinyağı iyi geliyormuş öyle dedi doktorumuz bizimde bi oldu gibi az bişey sonra bi kere sürdüm geçti .

Ben de kullanmaya başlayalı kaka yapma süresi uzadı ve zor yapıyo yapamıyo ağlıyo kabız yapıyo sanmıştım ama doktora sordum kabız yapmaz bağırsakları düzenler probiyotik olduğu için dedi ama bebekten bebeğe de değişiyo yine doktoruna sorarsın bizimkine vermedim 1 akşam uyuyamadı mecbur devam ediyorum o rahatlatıyo onu

Bebek görme diyince bi tuhaf oluyorum ,okuldan öğretmen arkadaş geldi daha 20 günlükken kucağımda uyuyordu bebeğimde ya ben bunu öpücem dayanamıyorum dedi ve yanımda bitti bi anda .Kafasını açtı ve öptü ondan sonra tövbe dedim kimseyi kabul etmiyorum . Hala sinirleniyorum aklıma geldikçe

Arkadaşlar kızım 44 günlük son 5-6 gündür çok rahat artık gündüzleri de emiyor kendi kendine uyuyor 1 saate yakın sonra tekrar uyanıyor uykusu varsa tekrar emip koyuyorum dönence müzik çalıyor ona bakıyor uyuyor tekrar eskiden öğle arası mama verirdim artık almıyor içerse 20-30 cc anca oda zorla acaba sütüm yetiyor mu da böyle rahat kakası günde bir kere çişli bezde 3 kere değiştiriyorum hepsi de dolu dolu gece 12:30 da uyudu sabah 6:30 da bir ses verdi aldım emzirdim kakası varmış yaptı değiştirdim birazcık daha emdi öyle aman aman sarılmadı memeye uyandırmaya çalıştım 10 dakka yok uyudu 9:30 tekrar zorladım biraz emdi şükür 11 gibi babası kaldırdı sevmek için şükür ağlamadan nerde olursa yatıyor kanepe yatak salıncağında bende iş güç yaptım emdi tekrar koydum beşiğine uyuyor hastada değil acaba huyu sakin mi Olacak da böyle davranıyor korkuyorum ya umarım bişey değildir biz konuşunca çok az da olsun gülüyor agulamaya çalışıyor hamileyken çok dua etmiştim huzurlu sakin bi bebek olsun diye 2. Oğlumun hala uyku problemleri var 7 senedir ananızı ağlattı 1. Sınıfa gidiyor ama iğne düşse uyanıyordu ama 1. De böyle sessiz sakindi bu emzik de almıyor

Dr hindistan cevizi yagi önerdi ama geçirmedi bebe yagi surcem kizimda o gecirmisti
Oyyy masallah...belki uykucu olacaktır bu...bizimki nerde böyle uyucak.cok sanslisin

Oglumda olurdu kizimda olmadi banyodan yarim saat önce falan zeytinyagiyla yumusat sonra ince bebe taragiyla tara cikiyor

Masallah valla hep böyle olur umarım darisi bize,benim oglan da bas bas ağlayan biri değil sukur genelde neşeli yüzüne baktığın an gülüyor gunduz fena değil uykusu ama gece uykuya gecisimiz zor ve sık uyaniyor.O gun bi yerde okudum en iyi kilo aldırın emme gece emmesiymis onunla avutuyorum ben de kendimi.Bir de yukarıda biri yazmıştı alıntı yapamadım altını açarken cok ağlamayı,benimki de ilk başlarda asiri ağlardı panik olurduk resmen ama şu an altini açar açmaz susuyor sakinlesiyor, cok rahat alt degistiriyorum zamanla düzelir bence.

Maşallah süt yetmeye başlamıştır doktorumuz bize emmesi 4 saati geçmesin demişti.kan şekeri düşmesin uyurken emzir istersen

2 aylık bebek gelişimi, bebeğin dünyaya adapte olmaya devam ettiği dönemdir. Bu dönemde bebeğin uyku düzeni oluşmaya başlar.
Daha fazla hareket eden bebek, çevresine ve ebeveynlerine daha fazla tepki verir.

2 aylık bebek, günde 8 ila 12 kez beslenir. Her hafta yaklaşık olarak 150-200 gr. kilo alır ve yaklaşık 4,5 ila 5 kg. ağırlığa ulaşır.
Boyu da bir ay içinde yaklaşık 1-1,5 cm. uzar.

İlk ayında yalnızca kontrast renkleri ve hareketli objeleri görebilen bebeğin gözleri, 2. aya gelindiğinde farklı objeleri algılayabilecek kadar gelişir. Pastel renkleri kolaylıkla algılayabilen bebek, canlı ve parlak renkli objelere karşı daha fazla tepki verir.

Ebeveynlerinin görüntüsüne ve sesine coşkuyla tepki verebilir. Sesleri daha iyi algılayan ve ayıt edebilen bebek, uzun süre ile sessiz ortamda kaldığında kendini huzursuz hissedebilir.

Dili de çoğunlukla dışarıdadır. Bunun sebebi, çıkan sesleri taklit etme istediğidir. Bu dönemde bebekle bol bol konuşmak, onun dil becerileri ve zihinsel gelişimi için önemlidir. Yumuşak tondaki seslerden hoşlanır. Ani ve yüksek sesler, bebeğin kendisini tedirgin hissetmesine yol açabilir.

Koku ve tat alma duyusu da gelişim gösterir. Farklı doğal kokuları kokladığında farklı tepkiler verir. Anne sütü ile biberonla verilen mama arasındaki farkı ayırt eder.

Bu döneme kadar ellerini bir yumruk hâlinde tutan bebeğin, ellerini kullanma becerisi de tüm hızıyla gelişir. Ellerini uzattığında parmaklarını açar ve nesnelere dokunur. Özellikle ebeveynlerine dokunmak ve onları tanımaktan keyif alır.
Bıngıldak olarak bilinen kafatası açıklığı, bu ay içinde mevcut durumunu korusa da 3. aya gelindiğinde yavaşça kapanmaya başlar.
(medicalpark)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…