2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar beyaz gürültülü oyuncak alan var mı? Son zamanlarda uykuya dalsın diye youtubedan açmaya başladım ama başım şişiyor artık, acaba ı oyuncaklardaki gürültü de bizi rahatsız eder mi?
Bence eder cnm gerek yok. Bu arada beyaz gurultuyu hiç sevmedi benim oğlan. Cok kafa şişiren birsey zaten
Ateşte kan neden alınıyo ateş çıkarsa kan alcaz dedi
Enfeksiyon var mı dye
Benimde acayip kursak var ama takmıyorum
Zaten erkekler daha iyi gazını çıkarıyor bence eşin bahane etmiş gel diye....oda babası sonucta...bukadar yüz verme cnm..en az 1 saat bakabilmeli
Kızlar antibiotik kullanan oldu mu? Largopen verdi doktor, vicdan yapıyorum; ama çok kötü bademciklerim . Bebiş de çok hapşırmaya başladı onu da takip ediyorum. Dinlenemeyince ilaç da almazsam geçmez sanırsam
İki kutu disim için içtim cnm ..emziren annelere göre veriyolar zaten...icde iyiles
Bende ilk aydan sonra kusuyor dye cok ince bir yastıkla yatiriyorum daha rahat etti sanki...hepimiz yastıkla büyümüşüz sıkıntımız yok sukur. Bu arada hemşireler dogdugunda tam yan yatir arkasına yastık koy dediler cocuk drlari düz yatırın diyo...Her iki türlü yatiriyorum
Aaay kızlar çok yaşayın e mi ahahahah şu alıntı yaptığım cümlelerinize kahkaha attım çok güldüm yaaaa
E gercekler

Aynıymış bebeklerimiz gün olarak biz beyaz gürültü değil de anne karnı sesi dinletiyoruz aynı şeyler değil sanırım uykuya damlasında çok yardımcı oluyor bilmiyorum ileride beni yorar mı sürekli uyumak istediğinde açmamı ister mi
Yastık konusuna gelince biz haala anne yanı yatağında yatıyoruz e bebekten almıştım onun içine ayriyeten yastık koymuyorum eşimde elyafın içine çöktüğünü daha sert Bi zeminde yatırmamız gerektiğini söylüyor
Ben her iki tarafa da eşit yatırmaya dikkat etmeye çalışsam da oğlum sürekli sağ tarafına dönüp uyuyo yada uykusunda dönmüş oluyo bunu nasıl halledeceğim bilmiyorum

Ay ben hâlâ özlem içindeyim yüzüstü yatmaya Bu kez de memelerden sebep yatamıyorum..
Hafif sağ ya da sola dönüyorum tek dizimi de kendime çekince memenin üstüne yatmamış oluyorum. diğer türlü direk üstüne ben de yatamıyorum
Benim de en sevdiğim uyuma şekliYa ilk 3 Ay önemli değil ama benim oglan aksam 5 ten sonra derin uyuyor 7 8 e kadar kalk uyu ondan sonra da mizmiz gece 12 ye kadar,uyku düzeni böyle gitmez degil mi? Asla da uyandıramiyorum
gitmez tabiki değişir.her bebeğin uyku düzeni farklı.benim kız ilk zamanlar gece 5e kadar uyumaz sonra derin uyurdu şimdi gece 2 buçuk 3 kadar uyanık.Allah bilir kaç kere uyku düzenleri değişecek.öğle ve akşam bölük börçük yarımşar saat uyuyor iş falan yapamıyorum.bir iki ay idare edicez artık Aynen derin uyuduklarında da top patlasa uyanmıyorlar Kucağımda bıraksam uzun uzun uyur da sırtım belim ağrıdığından yarım saatte olsa bırakıyorum
Mantıklı öyle yapayım arkasına yastık koyarsam yüz üstü devrilmez Benim annem anneannem yastık kullanmazmış bebeklere.ben de istemiyorum eğimli yapayım yatağını daha iyi olur belki.hastanede odaya getirdikleri beşik de eğimliydi

Aynen eşim cok pimpirikli abartiyor tutamiyormus bilmem ne büyükle ilgileniyor bebegi almiyor ama mecbur bakacak gurbetteyiz

Aynen sert yatak iyi oluyor bebisler için cnm..Anne yani park yatak aldim içine yatastan yatak aldım sertliği iyi. Sen nasil birsey aldın anne yani dediğin ne
Aynen eşim cok pimpirikli abartiyor tutamiyormus bilmem ne büyükle ilgileniyor bebegi almiyor ama mecbur bakacak gurbetteyiz
Aynen öyle.. bizde insanız nefes almaya ihtiyacımız var..geceleri sırf senmi bakıyorsun.. ben uyutamadigimda eşimi kaldırıyorum ayağına alıyor ben salona uyumaya gdyorum iki saat. Nasıl iyi geliyor

Öyle beşik tarzı değil bu dediğim beşiğimiz var ama bu elyaftan sanırım içine sığabileceği boyutta taşınır yatak bende artık kullanmayım o zaman çocuğun boynu yamuk olacak bu gidişle

Kızlar antibiotik kullanan oldu mu? Largopen verdi doktor, vicdan yapıyorum; ama çok kötü bademciklerim . Bebiş de çok hapşırmaya başladı onu da takip ediyorum. Dinlenemeyince ilaç da almazsam geçmez sanırsam

Geçmiş olsun Ama iyileşemezsen daha kötü, sürekli hâlsizlik ve hastalık hâli. Doktor verdiyse kullanılıyordur zor durumda kalınca. Kullan bence.

Ben ilk oğlumda kullandım largopen bademcik şişmişti benimde, emzirmeye devam demişti doktor

Geçmiş olsun sezeryan sonradı doktor verdi kullandım zararı olsa vermezdi herhalde

Sezeryan sonrası kullanmıştım ve hastanedeki tüm doğum yapanlar kullanıuordu. O dönem bebeğimin idrarı kullandığım antibiyotikten kokuyordu

Bizimkide öyle ya bazen tuvalete gidyorum yapmadan çıkıyorum. Sürekli agliyo bu, seni istiyo bu, senin kokuna alışmış vs vs . Allah'tan temizlik yemek bulaşık filan bunları yapiyo yoksa herşeye yetisemem

Geçmiş olsun sezeryan sonradı doktor verdi kullandım zararı olsa vermezdi herhalde
Sezeryan sonrası kullanmıştım ve hastanedeki tüm doğum yapanlar kullanıuordu. O dönem bebeğimin idrarı kullandığım antibiyotikten kokuyordu
Ben ilk oğlumda kullandım largopen bademcik şişmişti benimde, emzirmeye devam demişti doktor
İki kutu disim için içtim cnm ..emziren annelere göre veriyolar zaten...icde iyiles
Çocuk doktoruna da danışıp kullanmaya başladım kızlar.2 tane içmiştim devam edeceğim. Sütüm inanılmaz azaldı. Sağıyordum ben geceleri. Yarı yarıyadan bile fazla azalma var. Hastalık mı hap mı etkiledi bilmiyorum. Umarım düzelir

Kızlar göğüs ucu yarası için ne yapabilirim emziremiyorum artık sütüm zaten az iyice gidiyor çok üzülüyorum ya
Lansinoh krem ve göğüs kalkanı kullanıyorum acaba kalkan sürekli nemli tuttuğu içinmi iyileşmiyor.
Benim ilk çocukta hiç yara falan olmamıştı aşırı zormuş bu durum

Açık bırakıyor musun hava alması lazım sürekli...surekli nemli olduğu sürece iyileşmez. Emzirdin diyelim lansinohu sür kazaginin içinde sutyenini bile çıkar hava alsın.. banada iki arkadaşım dedi bunu tam acimaya baslamisti goguslerim öyle yapınca toparladilar

Kuzuk keske reflu yatagi alsaymissin bastan. Yan yatirirken cok rahat egim konusunda da iyi sadece bazen kayiyor

Kizlar biogania kullanip bebegi ishal olan var mi ? 2 gundur kullandim baktim dun ishal basladi simdide oyle yapti baktim internetten bir cok kisi ayni seyi yazmis. Gazi rahatlatmisti sanki ama hatta yorumlarda ishal durumunda bebek kilo alamadi falan demisler. Mecbur kullanamicam hatta biraktiktan sonra bir kac gun daha devam ediyormus bu durum

Kızlar benim bebek 2 gündür altı değişirken inanılmaz bağırıyor, nefesi kesiliyor resmen. Yaşayan veya bilen var mı? Neden olabilir anlamadım bi türlü. Değiştikten sonra rahatlıyor ama bezi açma, değiştirme ve bantlama evresi çok zor oluyor bacaklarını kasıyor ve aşırı bağırıyor 2 gündür

Probiyotik değil mi o...ishal yapmaz ki daha çok toparlaması lazim...bende fibroadime Probiyotik ve sap simlex gaz damlası kullanıyorum. İshal yapmadı ama her bezinde daha doğrusu her gazında bir damla bir damla kakasını oluyor
Benim kizimda öyleydi hiç sevmezdi alt değiştirmeyi...o esnada cingirak felan sallayın dikkatini başka şeye cekin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…