2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bebek görme diyince bi tuhaf oluyorum ,okuldan öğretmen arkadaş geldi daha 20 günlükken kucağımda uyuyordu bebeğimde ya ben bunu öpücem dayanamıyorum dedi ve yanımda bitti bi anda .Kafasını açtı ve öptü ondan sonra tövbe dedim kimseyi kabul etmiyorum . Hala sinirleniyorum aklıma geldikçe
Gelme desekte geliyorlar kuzen amca hala vb. genelde kimseye vermiyorum kızımı ya ana kucağına koyuyorum ya odasına götürüyorum.
Öpme olayını karşıyım eşime bile izin vermiyorum çalıştığı icin 😂

Arkadaşlar kızım 44 günlük son 5-6 gündür çok rahat 😒 artık gündüzleri de emiyor kendi kendine uyuyor 1 saate yakın sonra tekrar uyanıyor uykusu varsa tekrar emip koyuyorum dönence müzik çalıyor ona bakıyor uyuyor tekrar eskiden öğle arası mama verirdim artık almıyor içerse 20-30 cc anca oda zorla acaba sütüm yetiyor mu da böyle rahat kakası günde bir kere çişli bezde 3 kere değiştiriyorum hepsi de dolu dolu gece 12:30 da uyudu sabah 6:30 da bir ses verdi aldım emzirdim kakası varmış yaptı değiştirdim birazcık daha emdi öyle aman aman sarılmadı memeye uyandırmaya çalıştım 10 dakka yok uyudu 9:30 tekrar zorladım biraz emdi şükür 11 gibi babası kaldırdı sevmek için şükür ağlamadan nerde olursa yatıyor kanepe yatak salıncağında bende iş güç yaptım emdi tekrar koydum beşiğine uyuyor hastada değil 😳 acaba huyu sakin mi Olacak da böyle davranıyor 😎 korkuyorum ya umarım bişey değildir 😞 biz konuşunca çok az da olsun gülüyor agulamaya çalışıyor hamileyken çok dua etmiştim huzurlu sakin bi bebek olsun diye 2. Oğlumun hala uyku problemleri var 7 senedir ananızı ağlattı 1. Sınıfa gidiyor ama iğne düşse uyanıyordu ama 1. De böyle sessiz sakindi bu emzik de almıyor
Maşallah inşallah böyle sakince ilerler

Masallah valla hep böyle olur umarım darisi bize,benim oglan da bas bas ağlayan biri değil sukur genelde neşeli yüzüne baktığın an gülüyor gunduz fena değil uykusu ama gece uykuya gecisimiz zor ve sık uyaniyor.O gun bi yerde okudum en iyi kilo aldırın emme gece emmesiymis onunla avutuyorum ben de kendimi.Bir de yukarıda biri yazmıştı alıntı yapamadım altını açarken cok ağlamayı,benimki de ilk başlarda asiri ağlardı panik olurduk resmen ama şu an altini açar açmaz susuyor sakinlesiyor, cok rahat alt degistiriyorum zamanla düzelir bence.
Aslında kızım ilk başlarda sadece gündüzleri problem yaşardık hastaneden eve geldik gece uykumuz hep böyle başladı gece 11 11:30 veya 12:30 sonra gel sabaha kadar ara ara 4 saat veya 3 saat kalkıp emip yatıyorduk sabah 11 kadar birde telefonun ışığını loş yapıyorum göz göze gelmiyoruz konuşma yok daha gece ağladığı olmadı hep hafif sesine kalktım gündüzleri kucağımdan inmiyordu memede yemek yapıyordum sabah işimi erkenden bitirtiyordum

Maşallah süt yetmeye başlamıştır 🧿🌸 doktorumuz bize emmesi 4 saati geçmesin demişti.kan şekeri düşmesin uyurken emzir istersen
Evet bende öyle yapıyordum gerçi uyuma süresi gece 4 3 saatte bir ayılma yaşıyor hemen ağlamadan emzirmeye geçiyorum şükür gündüzleri sakinleşti kırkımız çıkınca işe yaradı mı ne yaptı mamayı pek almıyor ağlamıyor da ama aç herhalde diyorum veriyorum içmiyor aç olsa içerdi herhalde

Aslında kızım ilk başlarda sadece gündüzleri problem yaşardık hastaneden eve geldik gece uykumuz hep böyle başladı gece 11 11:30 veya 12:30 sonra gel sabaha kadar ara ara 4 saat veya 3 saat kalkıp emip yatıyorduk sabah 11 kadar birde telefonun ışığını loş yapıyorum göz göze gelmiyoruz konuşma yok daha gece ağladığı olmadı hep hafif sesine kalktım gündüzleri kucağımdan inmiyordu memede yemek yapıyordum sabah işimi erkenden bitirtiyordum
Benim de rahatlığım şu gece asla etrafına bakmıyor kalksa bile emip uyuyor yani uyutmak için çaba sarf etmiyorum ama erken uykuya geçiş en büyük beklentim😁

Kızlar göğüs ucu yarası için ne yapabilirim emziremiyorum artık sütüm zaten az iyice gidiyor çok üzülüyorum ya
Lansinoh krem ve göğüs kalkanı kullanıyorum acaba kalkan sürekli nemli tuttuğu içinmi iyileşmiyor.
Benim ilk çocukta hiç yara falan olmamıştı aşırı zormuş bu durum

Ne hamilelik, ne doğum, ne sezeryan acısı ne başka bişey. Şu çocuk sahibi olmanın en beter kısmıymış emzirmek ve göğüs acısı. Yıldım ben de 😕
Önce daha ilk andan iitibaren acıııııı, sonra mantar oldu, ardından yarık. Hâlâ da geçmedi yarıklar.

Lansinoh, çeşitli kremler hepsini denedim. Kesin çare olan yok. Gümüş kapak iyi gelmişti, onu da doktor bıraktırdı sürekli nemli kalırsa mantar tekrarlar dedi. Şimdi buradan aldığım öneriler üzerine ayva çekirdeği jeli ve gümüş suyunu deneyeceğim.

Önüme ne geliyosa deniyorum 😂

Ne hamilelik, ne doğum, ne sezeryan acısı ne başka bişey. Şu çocuk sahibi olmanın en beter kısmıymış emzirmek ve göğüs acısı. Yıldım ben de 😕
Önce daha ilk andan iitibaren acıııııı, sonra mantar oldu, ardından yarık. Hâlâ da geçmedi yarıklar.

Lansinoh, çeşitli kremler hepsini denedim. Kesin çare olan yok. Gümüş kapak iyi gelmişti, onu da doktor bıraktırdı sürekli nemli kalırsa mantar tekrarlar dedi. Şimdi buradan aldığım öneriler üzerine ayva çekirdeği jeli ve gümüş suyunu deneyeceğim.

Garmastan denedin mi

Evet bende öyle yapıyordum gerçi uyuma süresi gece 4 3 saatte bir ayılma yaşıyor hemen ağlamadan emzirmeye geçiyorum şükür gündüzleri sakinleşti kırkımız çıkınca işe yaradı mı ne yaptı mamayı pek almıyor ağlamıyor da ama aç herhalde diyorum veriyorum içmiyor aç olsa içerdi herhalde
Bence de toktur.darısı bize benimki gündüz yatınca sıkılıp ağlıyor kucakta duracak kucakta uyuyacak illa.buna da şükür 🤷🏻‍♀️

Kizlar benim oğlum yoğun bakımda antibiyotik kullandı ishal olmuştu taburculuk sonrası kakasınin kıvamı düzeldi ama çok kötü kokuyor gazı kakası önceden kokmuyordu boyle 45 günlük oldu normalmidir

Daha önce yazmıştım sana sürekli hava alsın diye..uyguladin mi cnm...orasi nemli oldukça yara iyilesmez

Kizlar benim oğlum yoğun bakımda antibiyotik kullandı ishal olmuştu taburculuk sonrası kakasınin kıvamı düzeldi ama çok kötü kokuyor gazı kakası önceden kokmuyordu boyle 45 günlük oldu normalmidir
Bazen benimkininde öyle kokuyor. Mama alanlarda normalde benimkisi anne sütü alıyor...belki gün içinde yediklerimizle alakalidir

Garmastan denedin mi

O da duyduklarım ve not ettiklerim arasında ama henüz denemedim canım..

Daha önce yazmıştım sana sürekli hava alsın diye..uyguladin mi cnm...orasi nemli oldukça yara iyilesmez

Yaaa onu uygulayamıyorum, fırsat yok ki 🤷‍♀️ Şöyle ki, mesela meme açıkken elim kolum ya da bir bez bile yanlışlıkla değse ucuna, aşırı acıyo çok hassas. Hatta duştan sonra havlu bile değdiremiyorum, zor kuruluyorum. O yüzden bez/ped vs koymadan iç çamaşırsız hayatta duramam yani.

O da duyduklarım ve not ettiklerim arasında ama henüz denemedim canım..

Yaaa onu uygulayamıyorum, fırsat yok ki 🤷‍♀️ Şöyle ki, mesela meme açıkken elim kolum ya da bir bez bile yanlışlıkla değse ucuna, aşırı acıyo çok hassas. Hatta duştan sonra havlu bile değdiremiyorum, zor kuruluyorum. O yüzden bez/ped vs koymadan iç çamaşırsız hayatta duramam yani.
Ama iste oyüzden iyilesmesi gecikiyor cnm.hele ped tamamen kapatiyor orayi

Arkadaşlar göz kontrolüne gittiniz mi çocuk doktoru haricinde göz doktoruna

Canım ben ilk günden beri silikon göğüs ucu ile emziriyorum gögüs ucum hiç yoktu oğlum tutamadı ilk doğduğunda sonra da onu bırakamadık mama vermeyim de sütüm varken böyle emziriyim dedim normalde çok hassas benimde onunla emzirdiğim için çok rahatım bide öyle mi denesen

X