2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar göğsü cıvık olan sutunun yetmediğini düşünen anneler saglik ocağından geliyorum masallah gene 1.5 kilo almisiz🧿🧿🧿 cıvık gogusle alakası yok demek çok şükür. Gene 5 cm uzamisiz . Her ay 5 cm uzarsa babamızı buluruz 2 metre babamiz😀
2 ay asimizi olduk umarım ateslenmeyiz
Oh maşallah 🧿 boylu poslu olacak demek ki ❤️ şifa olsun canım alınız inşallah rahat geçer 🙏

Maşallah paşaya😘 Adı ne kuzunun? Ben de seninle rahatlatmıştım canım sağol.Benim de cıvık ilk günler gibi değil kızım kilosunu almıştü çok kızmasına rağmen.Ama hem kusma hem ishal olunca kilo verdi çok üzülüyorum.😢
Deniz cnm. Olsun annesi toparlar insallah
Masallah masallah ne güzel büyüyor yavrun,valla bebek güzel emerse alir bence de...🧿
Sagol cnm 🥰

Bugünden güncelleme yapayım dedim. Dün akşamdan beri emziği vermiyorum. Bugün sabahtan beri sürekli meme talep etti o yüzden. Ve emmesi arttı. Memeyi bırakma da bitti. Her istediğinde vrriyprum her bıraktığında bırakıyorum ne kadar emdiğine bakmaksızın ısrar etmiyorum. Bizimki emzikten kaynaklıydı bence emziği emmek ve meme emmek farklı kasları çalıştırıyorum. Emziği emmek daha kolaymış ve emzik boş oldığı için ona alışıp süt gelince rahatsız oluyormuş bebek. Sadece gece uyandığında ve emdikten sonra uykuya rahat geçmesi için emzik vereveğip artık. Gün içinde emzik vermemeye karar verdim. Bugün toplasan sabahtan beri 1 saat uyumamaıştır uyudukları da sadece kucakta yerine koyduğum an uyanıyor ama meme reddinden iyidir diye düşünüyorum.

Bunlar bugünki deneyimlerim kızlar paylaşmak istedim 🤗

Bugünden güncelleme yapayım dedim. Dün akşamdan beri emziği vermiyorum. Bugün sabahtan beri sürekli meme talep etti o yüzden. Ve emmesi arttı. Memeyi bırakma da bitti. Her istediğinde vrriyprum her bıraktığında bırakıyorum ne kadar emdiğine bakmaksızın ısrar etmiyorum. Bizimki emzikten kaynaklıydı bence emziği emmek ve meme emmek farklı kasları çalıştırıyorum. Emziği emmek daha kolaymış ve emzik boş oldığı için ona alışıp süt gelince rahatsız oluyormuş bebek. Sadece gece uyandığında ve emdikten sonra uykuya rahat geçmesi için emzik vereveğip artık. Gün içinde emzik vermemeye karar verdim. Bugün toplasan sabahtan beri 1 saat uyumamaıştır uyudukları da sadece kucakta yerine koyduğum an uyanıyor ama meme reddinden iyidir diye düşünüyorum.

Bunlar bugünki deneyimlerim kızlar paylaşmak istedim 🤗
Ins gece alır emzugi cnm benimki hiç almadı emzik benim😀

Ins gece alır emzugi cnm benimki hiç almadı emzik benim😀
Bizimki alıyordu hatt alışmıştı artık bugün onun sıkıntısını yaşıyoruz uyumuyor emzikle en azından bir seferde 40 dk uyuyordu gündüz 🙈 şimdi yerine koyduğum gibi uyanıyor gece daha kolay vermem uykusu çok açılmayınca kabul ediyor hemen 🤗

Bunu hepimiz yaşadığımızı göre dönemsel ve normal dün bir video izledim karanlıkta emzirin diyordu. Emzik veriyorsanız bırakın diyordu ben ikisini de denedim dün bakalım bugün daha çok belli olacak gece güzel emiyor çünkü gündü kavga bir de ısrar etmeyin acıkınca muhakkak tutar memeyi diyordu.
Açken hic tutmyor, kriz geciriyor daha cok. Saniye duramıyor acken... Neyse bakalm degisecek illa göreceğiz 😟
Instagramda esra ertugrul var bebek hemşiresi çok şey öğrendim ondan..sayfaya ismini etiketleyip soru sorarsanız cevaplıyor bir danışın derim..emzirme konusunda gerçekten uzman

Ben masaya eğilip emzirmeye calistim genede ağladı ama olsun en iyisini yaptık bencede
Sizi sunnet esnasinda aldilar mi ki? Bizi almadilar 😑

2. Ay kontrolune gittik. Vücudu sarı bu çocuğun dedi kan idrar tahlili istedi kalbini dinledi kalbinde de ses var dedi kalp doktoruna yönlendirdi. karnından ultrason istedi. Her seferinde bişey çıkmasından çok sıkıldım. Artık doktorun yanina yüreğim ağzımda giriyorum. Kan ve idrar tahlilini verdik ama çocuk kardiyolojisi yok bulunduğum ilde 5-6saat uzaklıktaki başka ile gidicez. Nefret ediyorum şu Şırnak'tan hicbisey yok doğru duzgun
Bize de dediler hemde ilk hafta kontrolünde ekg ve eko çekildi kalpten, evet üfürüm var ama zamanla kapanacak cinsten her yenidoğanda olur bu kadarlık dediler. 6. Ayda kontrol kalpten.

Karnında da su çıktı bağırsakta. Kanlı kaka olursa acil gel bağırsak düğümlenmesidir dediler. Ondan da bi şey çıkmadı şükür kakalar hep normaldi 2. Ayda tekrar gittik karın usg çektirdik su kaybolmuştu.

Hiiiç korkmayın yani.
Ekstra bizden popo gamzesi usgsi ve vajinal bölgede kapalılık muayenesi de istendi. Her şey için olumsuz bi şey dedi doktorumuz. Acil koşturarak tüm doktorları gezdik hiçbi şey çıkmadı çok şükür. Canınızı sıkmayın siz de 💕

KIZLAAARRR Dün gece aralıksız 7 saat uyumuş kızım... Darısı başınıza 😅😅😅

sağlık ocağından geldik üç aşı olduk.
2300 doğmuştuk 4700 olmuşuz. Her şey yolunda şimdilik umarım aşı huzursuzluk yapmaz 🤦🏻‍♀️
Neeeeeeeeeee oy masallah...kara bahtım kör talihim 2 saat uykuya sukrediyiruz🥴🥴🥴

2300 doğmuştuk 4700 olmuşuz. Her şey yolunda şimdilik umarım aşı huzursuzluk yapmaz 🤦🏻‍♀️
Benimkide bi kere öyle uyumuştu 6 saat.uyandık ödümüz kopmuştu eşimle neden uyanmamış diye .Ama doktorumuz 4 saati geçirme dedi geceleri

Masallah ya ben o uyanmasa bile kaldırmaya çalışıyorum emzirmek için en fazla 4 saat uyuması için bekliyorum hoş zaten sık uyanıyor d😂

2. Ay kontrolune gittik. Vücudu sarı bu çocuğun dedi kan idrar tahlili istedi kalbini dinledi kalbinde de ses var dedi kalp doktoruna yönlendirdi. karnından ultrason istedi. Her seferinde bişey çıkmasından çok sıkıldım. Artık doktorun yanina yüreğim ağzımda giriyorum. Kan ve idrar tahlilini verdik ama çocuk kardiyolojisi yok bulunduğum ilde 5-6saat uzaklıktaki başka ile gidicez. Nefret ediyorum şu Şırnak'tan hicbisey yok doğru duzgun
Bizimde sarılığımiz uzamisfi 2 gündür coccuk ateslenmisti bu 1 ayda 4 Dr gittik çocuktan bir ton kan alındı bı crp ye bakilmamis çocuk idrar yolu enf çıktı yawrun 1 aydır neler çekmiş . Birde kizlar karnı agrio die agligordum idrar yolu enf danndolagu cocum çişini yaparken acı cekiyormus

Ben dün en son internetten anne karni sesini açtım onu dinleye dinleye uyuttum yoksa perişan olmuştum saatlerce dolastik evin icinde
Cok zor ya 😕 ona alisip onunla uyumasi bile iyi birsey olur
Hiç yok🤣 ben akıllı çocuk doğuramıyorum anladım erken doğdu ikiside enerji tavan benim erkeklerde 🤣
Al benden de o kadar 😄
Benim de kızım 2 gündür emiyo ve hemen uyuyo.Gunun rahat yarısından fazlası uykuda.Wala şoktayım.3 gün önce sabah 7 ye kadar uyumayip ağlama krizleri geçirdi.Ondan yorgun mu düştü ki acaba🤭
Masallah 🥰 40 gecince duzelir derler seninki duzelmistir insallah

X