2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba rahatsız ediyorum 🌹 benim bebeğim de 34+1 de bas çevresi 37+0 çıktı karın çevresi 32+4
Doktorum takip edelim inşallah sorun olmaz bas çevresi dedi. Çok tedirgin oldum sizin güzel sonuclanmis galiba değil mi. Bana önerileriniz olur mu
Sana önerim sakin kalıp beklemek :)
Ben normal doğum istediğim için baş çevresinin önden gitmesi konusunda biraz tedirgin olmuştu doktorum, ama son haftalar değişebilir, bazen böyle büyüme atakları olabiliyor demişti. Dediği gibi de oldu, doğum günü geldiğinde haftasıyla uyumluydu, sıkıntı yaşamadık.

Kızlar iki gündür bebeğim meme emerken ayaklarını sallayıp duruyor sonra da memeyi bırakıp tekrar alıyor bazen de teklif edince ağlayarak kendini geri çekiyor her seferinde hemen hemen böyle hiç emmiyor değil çok az emiyor hemen bırakıyor emme sıklığı da azaldı meme reddi ya da beslenme reddi diye korkuyorum bunları yaşayanlar var mı?
Yuksel ihtimal gazdan oluyor cnm benimkide ara ara yapıyor. Gazını çıkarmaya çalışıyorum sonra tekrar memeye devam ediyorum. Burda bi arkadaş hemşireye sormuş oda gazdan demis
Bugün tekra Dr geldik cep çok yüksek çıktı antibiyotik verdi hemen ortam çok kötü yoksa yatış yapılmalıydı dedi rabbim bütün evlatlar şifa versin inşallah
Cok geçmiş olsun tez şifalar inşallah. Kac günlükte bebis

Merhaba rahatsız ediyorum 🌹 benim bebeğim de 34+1 de bas çevresi 37+0 çıktı karın çevresi 32+4
Doktorum takip edelim inşallah sorun olmaz bas çevresi dedi. Çok tedirgin oldum sizin güzel sonuclanmis galiba değil mi. Bana önerileriniz olur mu
Bizim baş çevremiz de 3 haftaya yakın ilerideydi doktor baya korkuttu hatta sırf bu yüzden normali denemeyip isteğe bağlı sezeryan oldum ama bi sorun yaşamadık şuan normal seyrinde ilerliyor herşey

Sizinle aynı süreçlerden geçiyoruz malesef😟. Son 3 haftadır ben de aynı şeyleri yaşıyorum. Kremler ve ayva çekirdeği jelini denedim. En hızlı etkiyi ayva çekirdeği jeli gösterdi bende. Göğüs ucu iyileşme sürecine giriyor ama mecburen ya emzirme ya sağma yaptığım için yeniden tahriş oluyor ve yeniden başa dönüyorum. Emzirmek işkenceye döndü neredeyse. Ben en sonunda çözüm olarak göğüs ucu koruyucu sipariş ettim. Onunla emzireceğim en azından şimdiki kadar acı olmaz ve temas olmadığı için yaraların tam iyileşmesi için fırsat olur diye düşünüyorum. Bebekler yeterince güçlenince doğru tutmayı da öğreniyorlarmış tek umudum o şuan.
Yaa ne zor her asamasi şu islerin 😑 2 gundur tamamen yine reddediyor, oncesinde ne guzel baslamisti 😔 gogus ucu ile emmemisti bizimki ama cok once denemistim, bu aralar yine deneyeyim bence, nereye kaldirdiysam bi bulayım da. Insallah isine yarar senin de canim 🙏🙏 umarim tutmayı da ogrenirler, cidden işkenceye döndü 😢

Kızlar iki gündür bebeğim meme emerken ayaklarını sallayıp duruyor sonra da memeyi bırakıp tekrar alıyor bazen de teklif edince ağlayarak kendini geri çekiyor her seferinde hemen hemen böyle hiç emmiyor değil çok az emiyor hemen bırakıyor emme sıklığı da azaldı meme reddi ya da beslenme reddi diye korkuyorum bunları yaşayanlar var mı?
Tıpa tıp aynısını yaşıyorum son günlerde ve çok tedirginim meme reddi mi diye .Ama gazdan bence çünkü öyle kıvranıp ağlarken alttan pıtlıyor aynı anda.Alıp biraz pışpışlayıp gazını çıkarıp tekrar vermeye çalışıyorum zor zahmet emziriyorum .

Sünnet yaptıran anneler, çabuk iyileşti mi bebişleriniz, kaç gün sürdü ağrısı? Doktorla önce görüşüp randevu mu alınıyor , hemen mi yapıyorlar yoksa ?
Biz 20 gunlukken yaptırdik, cok cabuk iyilesti. Once cocuk cerrahina muayeneye gittik, atiyorum sali gittiysek cumaya sunnet randevusu ayarladik. Muayene etti, kan aldilar tahlil yapildi. Sünnetten sonra ilk 2-3 çişi yapana kadar biraz zorluk ve ağlama oluyor, 2 gune iyice hafifliyor, 1-2 haftaya da tamamen iyileşiyor. Biz lokal yaptirdik ama genel anestezi belki daha iyi olur, hic hatrlamaz en azından. Lokalde ister istemez yanında da olmyoruz el ayak tutuyorlar cocuk agliyor haliyle.

Yuksel ihtimal gazdan oluyor cnm benimkide ara ara yapıyor. Gazını çıkarmaya çalışıyorum sonra tekrar memeye devam ediyorum. Burda bi arkadaş hemşireye sormuş oda gazdan demis

37 günlük olmuştuk bugün çok teşekkürler cnm

Tıpa tıp aynısını yaşıyorum son günlerde ve çok tedirginim meme reddi mi diye .Ama gazdan bence çünkü öyle kıvranıp ağlarken alttan pıtlıyor aynı anda.Alıp biraz pışpışlayıp gazını çıkarıp tekrar vermeye çalışıyorum zor zahmet emziriyorum .
Sağolun kızlar ❤️

Biz de aynılarını yaşıyoruz 2,3 haftadan beridir.Hatta ben meme reddi mi diye düşündüm ama sebebi gaz canım.Bizim ki alttan hiç çıkaramıyor gazını sıkıntımız bu.Karın sancısı oluyor ve bırakıp ağlıyor.

Biz de aynılarını yaşıyoruz 2,3 haftadan beridir.Hatta ben meme reddi mi diye düşündüm ama sebebi gaz canım.Bizim ki alttan hiç çıkaramıyor gazını sıkıntımız bu.Karın sancısı oluyor ve bırakıp ağlıyor.
Şu gaz sancılarının bittiği günleri görelim artık hepimiz inşallah 🙏

Açlık tokluk şekeriniz yüksek çıkmıyorsa sorun yok. Bende de hep normal değerlerde idi ve bebişim gayet sağlıklı doğdu. Haftası ileriden gittiği için olacak, 37+3'te doğdu. Aniden suyum geldi ve doğuma alındım. İri olduğu için de sezaryen yapıldı. Yapan doktor daha sonra da iyi ki sezaryen olmuş, bu çocuk normal doğamazdı dedi. 37+3'te 52 cm, 3750 g doğdu çünkü. Benim de uterus fazla derinde olduğundan bebişi sezaryende bile çıkarmakta çok zorlandı doktorum.

Çok şükür bebişim şu an gayet iyi. Hâlâ boy ve kilo artışı güzel gidiyor. İştahlı çıktı yani bizimki. Anne babadan gelen şekilde de boyu ayına göre uzun ve artışı hızlı gidiyor. Sanırım anne karnında da ondan haftası hep öndeydi.

Ay inşallah canım gazdandır yani gaza sevineceğimi hiç düşünmezdim gerçekten. Akşamdan beri güzel emiyoe Allah'tan ara ara yapıyor demek ki o anlarda gaz vuruyor çocuğu 😔 bitsin şu gazlar en zorlandığım şey bu gaz oldu 😔
Şu gaz sancılarının bittiği günleri görelim artık hepimiz inşallah 🙏
Amin canım yaa resmen sadece bu gaz yüzünden bir an önce büyüsün istiyorum

Seni çok iyi anlıyorum şuan canım ya gaza bağlıyorum ben başka bşrsey yok karnı tok altı temiz Bayadır da uyumadı hatta gündüz banyo yaptırdım etkiler diye düşündüm ama yok 🤷🏻‍♀️

Günü gününü tutmuyo derler ya aynen öyle bazen emerken uyuya kalıyo bazen emzik ile bazen de ne yaparsan yap böyle uyumuyoruz biz anlamadım
Yok yok banyo falan ilkinde de ise yaramazdi simdi de yaramiyor 😕 uyuyan bebek anneleri cidden cok sansli
Biogaia bağırsak düzenleyiciymiş gaz damlası değilmiş beraber de kullanılıyomuş arkadaşım kullanmış sab simplex ile beraber
Bugün 2.gündü biraz daha rahatladı sanki şu 2 hafta beraber kullanayim sonra zaten doktora gidicez bakalım ne der veya kesmeyi denerim tekrar biogaiayı

10 dk olunca başlıyo kıvranmaya dayanabildiğim kadar tutuyorum ama çok aşırı kıvranınca çekip gazını çıkarıp tekrar aynı göğsü veriyorum bi 10 dk daha emiyo sonra doyarsa bırakıyorum doymazsa diğerini de veriyorum

Yesinler onun törpüsünü😄 bu arada ben törpü kullanmıyorum kendim de hiç kullanmadım kamaşıyorum çok

Ben de çıkarmadım yengem çıkardı dedi nedir ellerini kapattın çocuğun açtığı gün hep çizdi yüzünü ama tırnaklarını daha kesmedim artık kesip ara ara açmayı düşünüyorum ama

Bence atak haftasına girdi of bizim ilk atak haftamız geldi aklıma k neydi ya aynı dediğin gibi 2 dk uyuyup uyanıyo ne gecesi ne gündüzü vardı
Bilmiyorum ki 😥
Canim benim oğlan akşamları böyle bazen 11 bazen 12 ye kadar uyu kalk modunda sonra dalıyor artik,cogu bebek şu an öyle sanirim.
Tum gunum uyutmaya calismakla geciyor 😐
Karanlıkta emzirerek uyutmayı denedin mi? Ben ışığı kapatıp telefonun el fenerini en kısıkta açıyorum seviyor.tamamende kapatabilirsin hoşuna gider belki.
Ya da yatarak emzir, uyanmadan yatağa koyması daha kolay oluyor.aklıma başka bir şey gelmedi :/ uykusuzluk çok zor :KK43:
Fener kisiliyir mu ya nasil kisiliyo bende sadece ihtiyac durumunda feneri aciyorum ama cok isik veriyor. Gece lambasi kullanmiyoruz sokak lambasindan vuruyor zaten tam karanlik degil. Ya yatarak emzireyim hic ellemiyom oyle uyusun dedi kipirdamadi yani ama yok 🤷‍♀️
Ama bebeklerin elleri zaten hep soğuk olur. Burnu ve ensesine bakacaksın üşüyor mu diye.ben hiç takmadım bir aydan sonra

Hava aldiracaksin cnm daha önce defalarca yazdım burda en kolay öyle iyilesecek sutyen bile takma

Benimde arada öyle yapıyor...gunduzdeoyle. kizimda öyleydi...ben uykuyu çok seviyorum ama evlatlarım sevmiyo...niye nü kadar çabuk uyaniyorlar anlamam

Senin bebis kolik cnm ...beyaz gürültü dinlet bolbol

Bizde cuma olcaz ateş yapabilir 3 tane asi çünkü iki bacaktan bir koldan sanirim
Benimkilee bana cekmis 😄 suan uyumak icin can atiyorum tabi ah ah 😒

Biz 20 gunlukken yaptırdik, cok cabuk iyilesti. Once cocuk cerrahina muayeneye gittik, atiyorum sali gittiysek cumaya sunnet randevusu ayarladik. Muayene etti, kan aldilar tahlil yapildi. Sünnetten sonra ilk 2-3 çişi yapana kadar biraz zorluk ve ağlama oluyor, 2 gune iyice hafifliyor, 1-2 haftaya da tamamen iyileşiyor. Biz lokal yaptirdik ama genel anestezi belki daha iyi olur, hic hatrlamaz en azından. Lokalde ister istemez yanında da olmyoruz el ayak tutuyorlar cocuk agliyor haliyle.
Lokal daha iyi bosver küçücük bunyelerine genel anestezi vermek iyi değil bence...bende lokal yaptırdım bacaklarini bagladiklari için ağladı çok gazi vardı bide kuzumun onun dışında sıkıntı yasamadim
37 günlük olmuştuk bugün çok teşekkürler cnm
Büyümüş annesi çabuk toparlarsiniz inşallah

Yok yok banyo falan ilkinde de ise yaramazdi simdi de yaramiyor 😕 uyuyan bebek anneleri cidden cok sansli

Bilmiyorum ki 😥

Tum gunum uyutmaya calismakla geciyor 😐

Fener kisiliyir mu ya nasil kisiliyo bende sadece ihtiyac durumunda feneri aciyorum ama cok isik veriyor. Gece lambasi kullanmiyoruz sokak lambasindan vuruyor zaten tam karanlik degil. Ya yatarak emzireyim hic ellemiyom oyle uyusun dedi kipirdamadi yani ama yok 🤷‍♀️

Benimkilee bana cekmis 😄 suan uyumak icin can atiyorum tabi ah ah 😒
Benim yeni yıldan tek dilegim uyku🤣🤣🤣 sağlıkla uyusunlar inşallah

X