2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Pedagog ve çocuk drlari ellemeyin diyor cnm..ben emmeden parmak yamuklugu olacağına inanmıyorum saçma geliyor. Ama alışkanlık olayı olabilir ona birsey diyemem genede müdahale etmem tek yapıp rahatladigi şey o düşünsene
Yaniii tabi tercih meselesi canım. Şu dönemde doktorların bile birinin dediğini, diğeri onaylamıyor görüş ayrılıkları olabiliyor. Kaldı ki anne olarak bizlerin de ayrı düşündüğü noktalar var. İçine nasıl siniyorsa öyle devam et 😘

Kızlar iki gündür bebeğim meme emerken ayaklarını sallayıp duruyor sonra da memeyi bırakıp tekrar alıyor bazen de teklif edince ağlayarak kendini geri çekiyor her seferinde hemen hemen böyle hiç emmiyor değil çok az emiyor hemen bırakıyor emme sıklığı da azaldı meme reddi ya da beslenme reddi diye korkuyorum bunları yaşayanlar var mı?

Akşamdan beri yaşadığım 😒
Çok uyuz olmaya başladım bu duruma!
Aç.. Emmek istiyor, deli gibi aranıyor..
Emiyor, hooop ittiriyor kendini geri ve ağlıyor.. Bir tek emerken yapıyor bunu ve bana garip gelen de bu.. Ben bebek hemşiremize de Ege’nin nasıl yaptığını video çekip sordum, o da gaz dedi.. Ama aklım almıyor, bitek memedeyken mi var bu gaz? Biberon içerken yok mu? Ya da memeden çekip kucağa alınca? Eeee o zamanlar ağlamıyor ama. Çözemedim bu işi gitti! Yav sütüm var ama mama vermek zorunda kalıyorum, deli olcam!

Yok yok banyo falan ilkinde de ise yaramazdi simdi de yaramiyor 😕 uyuyan bebek anneleri cidden cok sansli

Bilmiyorum ki 😥

Tum gunum uyutmaya calismakla geciyor 😐

Fener kisiliyir mu ya nasil kisiliyo bende sadece ihtiyac durumunda feneri aciyorum ama cok isik veriyor. Gece lambasi kullanmiyoruz sokak lambasindan vuruyor zaten tam karanlik degil. Ya yatarak emzireyim hic ellemiyom oyle uyusun dedi kipirdamadi yani ama yok 🤷‍♀️

Benimkilee bana cekmis 😄 suan uyumak icin can atiyorum tabi ah ah 😒
Üzüldüm inşallah yakında düzene girer cerencim 🙁 iPhone ise alttan el feneri simgesine basılı tutup birinci kademeye indirebilirsin.androidlerde var mı bilmiyorum.sokak lambası çok ışıtıyorsa tam karanlık bir odada dene istersen belki uyur.başka ne olur bilmiyorum ki 🙁

Lokal daha iyi bosver küçücük bunyelerine genel anestezi vermek iyi değil bence...bende lokal yaptırdım bacaklarini bagladiklari için ağladı çok gazi vardı bide kuzumun onun dışında sıkıntı yasamadim

Büyümüş annesi çabuk toparlarsiniz inşallah
Ya ben de onu düşündüm ama iste yarim saat ben veya babasi olmadan kollari bacakları tutulup agladigini dusununce insan bi kötü olyor 😔 ama iyi ki erken yaptirmisim diyorm o konuda karardan çok eminim.

Emiyor, hooop ittiriyor kendini geri ve ağlıyor.. Bir tek emerken yapıyor bunu ve bana garip gelen de bu.. Ben bebek hemşiremize de Ege’nin nasıl yaptığını video çekip sordum, o da gaz dedi.. Ama aklım almıyor, bitek memedeyken mi var bu gaz? Biberon içerken yok mu? Ya da memeden çekip kucağa alınca? Eeee o zamanlar ağlamıyor ama. Çözemedim bu işi gitti! Yav sütüm var ama mama vermek zorunda kalıyorum, deli olcam!
Bizimde aynı sürekli agliyo memedeyken bacaklarını kasıyor ter içinde kalıyor bazen ayakta emziriyorum o zaman biraz daha sakin oluyor . İşin garibi gece emzirmesinde sorun yok uykudan uyanıp dakikalarca emiyo gündüz ilk uyandığında da çok iyi emiyo.onun harici hep kavga. Sende istersen mama yerine sağıp ver hem sutun kesilmez şu gaz olayı bitince senide emer inşallah.

Yaniii tabi tercih meselesi canım. Şu dönemde doktorların bile birinin dediğini, diğeri onaylamıyor görüş ayrılıkları olabiliyor. Kaldı ki anne olarak bizlerin de ayrı düşündüğü noktalar var. İçine nasıl siniyorsa öyle devam et 😘

Aynisi bende de oluyor ya, ve ayni seyi dusunuyorum memede var da biberonda yok mu gaz? Sinir harbi yasiyor resmen, canı yaniyormus gibi agliyor. Sut mu gelmyor desem hayir lokur lokur yutkunuyor ama hop agliyor. Tazyikli mi geliyo napiyor, anlamiyorum. Emzirmekten sogudum 😢

Bizimde aynı sürekli agliyo memedeyken bacaklarını kasıyor ter içinde kalıyor bazen ayakta emziriyorum o zaman biraz daha sakin oluyor . İşin garibi gece emzirmesinde sorun yok uykudan uyanıp dakikalarca emiyo gündüz ilk uyandığında da çok iyi emiyo.onun harici hep kavga. Sende istersen mama yerine sağıp ver hem sutun kesilmez şu gaz olayı bitince senide emer inşallah.

Aynisi bende de oluyor ya, ve ayni seyi dusunuyorum memede var da biberonda yok mu gaz? Sinir harbi yasiyor resmen, canı yaniyormus gibi agliyor. Sut mu gelmyor desem hayir lokur lokur yutkunuyor ama hop agliyor. Tazyikli mi geliyo napiyor, anlamiyorum. Emzirmekten sogudum 😢
Bunu hepimiz yaşadığımızı göre dönemsel ve normal dün bir video izledim karanlıkta emzirin diyordu. Emzik veriyorsanız bırakın diyordu ben ikisini de denedim dün bakalım bugün daha çok belli olacak gece güzel emiyor çünkü gündü kavga bir de ısrar etmeyin acıkınca muhakkak tutar memeyi diyordu.

Bunu hepimiz yaşadığımızı göre dönemsel ve normal dün bir video izledim karanlıkta emzirin diyordu. Emzik veriyorsanız bırakın diyordu ben ikisini de denedim dün bakalım bugün daha çok belli olacak gece güzel emiyor çünkü gündü kavga bir de ısrar etmeyin acıkınca muhakkak tutar memeyi diyordu.
Yazdiklarinizin hepsini ben de yaşıyorum gunduz kavgalı uykulu ve gece çok güzel emiyor ben bu süreçte mamaya ağırlık verip biberona alışmasın diye uğraşıyorum emzik vermiyorum zaten eğer redse biberon işi zorlaştırır diye günde bir kez en fazla iki biberon cisli bezini takip ediyorum

Hee aksam hala uyumaya ikna etmek icin cok ugrasiyorum 😥

Instagramda esra ertugrul var bebek hemşiresi çok şey öğrendim ondan..sayfaya ismini etiketleyip soru sorarsanız cevaplıyor bir danışın derim..emzirme konusunda gerçekten uzman
Ya ben de onu düşündüm ama iste yarim saat ben veya babasi olmadan kollari bacakları tutulup agladigini dusununce insan bi kötü olyor 😔 ama iyi ki erken yaptirmisim diyorm o konuda karardan çok eminim.
Ben masaya eğilip emzirmeye calistim genede ağladı ama olsun en iyisini yaptık bencede

Emmeye başladıktan kısa süre sonra başınj ger atıp memeyi çekiştiren bebelerin anneleri, şöyle bir videoya denk geldim, belki işinize yarar;

Emmeye başladıktan kısa süre sonra başınj ger atıp memeyi çekiştiren bebelerin anneleri, şöyle bir videoya denk geldim, belki işinize yarar;

Evet bunu ben de görmüştüm denedim sadece tutmasını kolaylaştırdı sonra tekrar kafasını geri atmaya başladı 😂 biraz da gündüz ilgisini çeken şeyler olduğu için bence konsantre olmakta zorlanıyor

2. Ay kontrolune gittik. Vücudu sarı bu çocuğun dedi kan idrar tahlili istedi kalbini dinledi kalbinde de ses var dedi kalp doktoruna yönlendirdi. karnından ultrason istedi. Her seferinde bişey çıkmasından çok sıkıldım. Artık doktorun yanina yüreğim ağzımda giriyorum. Kan ve idrar tahlilini verdik ama çocuk kardiyolojisi yok bulunduğum ilde 5-6saat uzaklıktaki başka ile gidicez. Nefret ediyorum şu Şırnak'tan hicbisey yok doğru duzgun

2. Ay kontrolune gittik. Vücudu sarı bu çocuğun dedi kan idrar tahlili istedi kalbini dinledi kalbinde de ses var dedi kalp doktoruna yönlendirdi. karnından ultrason istedi. Her seferinde bişey çıkmasından çok sıkıldım. Artık doktorun yanina yüreğim ağzımda giriyorum. Kan ve idrar tahlilini verdik ama çocuk kardiyolojisi yok bulunduğum ilde 5-6saat uzaklıktaki başka ile gidicez. Nefret ediyorum şu Şırnak'tan hicbisey yok doğru duzgun
Tüh ya geçmiş olsun canım insanın aklı gidiyor gerçekten 😔 içini ferah tut inşallah ciddi bir şey çıkmayacak ❤️

Uyumuyor ciddi ciddi uyumuyor. 1-2 uyumayinca sonra 2-3 gun iyi kotu uyurdu ama kac gundur yok 😥 butun gun ugrastim yok uyumadi yine. Bu saat oldu hala uyumuyor. İlk kizim icin daha uyksuuz olamaz bir bebek derdim ama bilemedim 😐 Hayir ben mi uyutamiyorum cidden anlamiyorum uyutanlar bunun formulu falan var mi ? Bu kadar uykusuzluk fazla degil mi ya. Yatiriyorum 5 dk bile bulmuyor.gozunu acmasi
Ben dün en son internetten anne karni sesini açtım onu dinleye dinleye uyuttum yoksa perişan olmuştum saatlerce dolastik evin icinde

Kızlar göğsü cıvık olan sutunun yetmediğini düşünen anneler saglik ocağından geliyorum masallah gene 1.5 kilo almisiz🧿🧿🧿 cıvık gogusle alakası yok demek çok şükür. Gene 5 cm uzamisiz . Her ay 5 cm uzarsa babamızı buluruz 2 metre babamiz😀
2 ay asimizi olduk umarım ateslenmeyiz
Maşallah paşaya😘 Adı ne kuzunun? Ben de seninle rahatlatmıştım canım sağol.Benim de cıvık ilk günler gibi değil kızım kilosunu almıştü çok kızmasına rağmen.Ama hem kusma hem ishal olunca kilo verdi çok üzülüyorum.😢

Sizde meme reddi de başlamış olabilir canım biberon kullanıyorsun.Rahatlatıcı müzikler açsan emzirirken pışpışlayıp biraz popoya vursan.Ben biraz sallıyorum bisiklet hareketi yaptırıyorum bi süre sonra tekrar emzirmeye geçiyorum.Çok sıkıntılı süreçler ama stres olmamaya çalış hepimiz birşeylerle uğrayıp duruyoruz zaten.Önce can sağlığı.❤

Kızlar göğsü cıvık olan sutunun yetmediğini düşünen anneler saglik ocağından geliyorum masallah gene 1.5 kilo almisiz🧿🧿🧿 cıvık gogusle alakası yok demek çok şükür. Gene 5 cm uzamisiz . Her ay 5 cm uzarsa babamızı buluruz 2 metre babamiz😀
2 ay asimizi olduk umarım ateslenmeyiz
Masallah masallah ne güzel büyüyor yavrun,valla bebek güzel emerse alir bence de...🧿

X