2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bu saat oldu gözünü kırpmadı.Ciglik çığlığa aglio saatlerdir.Resmen krize girio.Bu çocuğun derdi ne anlayamadım ben ya😟
Ilık bir duş aldırsanız? Ya da biraz mama verseniz uyku getiren şeyler bunlar. Bir de benim rezene içtiğim gün bebeğim uykudan gözünü açamıyor tavsiye ederim

Bu saat oldu gözünü kırpmadı.Ciglik çığlığa aglio saatlerdir.Resmen krize girio.Bu çocuğun derdi ne anlayamadım ben ya😟
Canım ben dün banyo yaptırıp bebe yağıyla masaj yaptım, baya uyudu. Sende dene istersen birde lütfen sakin kal çok hissediyor bebekler. Sen sakinleştiğinde bebeğinde sakinleşecek. Bizde bugün 2. ay aşılarımızı olcaz ateşimiz çıkmaz inşallah🙏

Ben de böyle biliyorum yağlı süt son sürmüş o yüzden göğüs boşalana kadar o göğüsü emzirip bebeğin yağlı sütü alması sağlanmalı diye. 42 günlük oldu bugün ben de takmamıstım ara ara da çıkarıyorum ama az önce yine taktım elleri soğuk diye.😅Üşür korkusu çok var ben de.🙈
Ama bebeklerin elleri zaten hep soğuk olur. Burnu ve ensesine bakacaksın üşüyor mu diye.ben hiç takmadım bir aydan sonra
Sizinle aynı süreçlerden geçiyoruz malesef😟. Son 3 haftadır ben de aynı şeyleri yaşıyorum. Kremler ve ayva çekirdeği jelini denedim. En hızlı etkiyi ayva çekirdeği jeli gösterdi bende. Göğüs ucu iyileşme sürecine giriyor ama mecburen ya emzirme ya sağma yaptığım için yeniden tahriş oluyor ve yeniden başa dönüyorum. Emzirmek işkenceye döndü neredeyse. Ben en sonunda çözüm olarak göğüs ucu koruyucu sipariş ettim. Onunla emzireceğim en azından şimdiki kadar acı olmaz ve temas olmadığı için yaraların tam iyileşmesi için fırsat olur diye düşünüyorum. Bebekler yeterince güçlenince doğru tutmayı da öğreniyorlarmış tek umudum o şuan.

Hava aldiracaksin cnm daha önce defalarca yazdım burda en kolay öyle iyilesecek sutyen bile takma
Uyumuyor ciddi ciddi uyumuyor. 1-2 uyumayinca sonra 2-3 gun iyi kotu uyurdu ama kac gundur yok 😥 butun gun ugrastim yok uyumadi yine. Bu saat oldu hala uyumuyor. İlk kizim icin daha uyksuuz olamaz bir bebek derdim ama bilemedim 😐 Hayir ben mi uyutamiyorum cidden anlamiyorum uyutanlar bunun formulu falan var mi ? Bu kadar uykusuzluk fazla degil mi ya. Yatiriyorum 5 dk bile bulmuyor.gozunu acmasi
Benimde arada öyle yapıyor...gunduzdeoyle. kizimda öyleydi...ben uykuyu çok seviyorum ama evlatlarım sevmiyo...niye nü kadar çabuk uyaniyorlar anlamam
Senin bebis kolik cnm ...beyaz gürültü dinlet bolbol
Canım ben dün banyo yaptırıp bebe yağıyla masaj yaptım, baya uyudu. Sende dene istersen birde lütfen sakin kal çok hissediyor bebekler. Sen sakinleştiğinde bebeğinde sakinleşecek. Bizde bugün 2. ay aşılarımızı olcaz ateşimiz çıkmaz inşallah🙏
Bizde cuma olcaz ateş yapabilir 3 tane asi çünkü iki bacaktan bir koldan sanirim

Günaydın arkadaşlar sizin bebeklerde ellerini emmeye çalışıyor mu? Sağ elini sürekli emmek istiyor ne yapsam bırkatıramadım

Bira
Günaydın arkadaşlar sizin bebeklerde ellerini emmeye çalışıyor mu? Sağ elini sürekli emmek istiyor ne yapsam bırkatıramadım
Biraktirmayacaksin zaten cnm...engellemeyeceksin.bırakacaksın emecek çünkü çok doğal bir refleks...benimkisi sapır supur emiyor...hatta emmiyoken cocuk dru ağladığında elini ağzına verdi emsin rahatlasin diye...o kadar emmeyi seven cocuk neden emzik almaz ki🤔

Bira

Biraktirmayacaksin zaten cnm...engellemeyeceksin.bırakacaksın emecek çünkü çok doğal bir refleks...benimkisi sapır supur emiyor...hatta emmiyoken cocuk dru ağladığında elini ağzına verdi emsin rahatlasin diye...o kadar emmeyi seven cocuk neden emzik almaz ki🤔
😂 Ay tövbe Yarabbim o kadar emzik aldım emmiyor bende alışır falan diye istemiyordum annem küçükken baya parmağını emmiş 😅 ben sormamıştım yeni yeni alıştı buna 😅

2 gecedir Biz de uyku yok, ama dün gece tavan yapti, koyuyirym beşiğe 5 dk geçmiyor uyanıyor, evi turluyoruz uyuyor tekrar beşiğe aliyirum hoop gozler açık.. en son hangi ara uyudu hatırlamıyorum🤦‍♀️ sonra sürekli ağlayarak uyanlamalar derken bu saat oldu..simdi uyuyor bende hizlica birseyler yeyip uyucam ins🙏

Benim oğlum emmiyor ama elini ağzında görsem hemen çekip engelliyorum ben. Alışkanlık yapmasını istemiyorum çünkü ilerde sorun oluşturabiliyor. Parmak yamukluğu en basiti, ileri ergenlikte (10’lu yaşlar ve sonrası) hâlâ emmeye devam etmek en kötüsü olarak gidiyor. Her çocuğa olacak diye bir şey yok elbet ama ihtimaller bunlar işte.

Benim oğlum emmiyor ama elini ağzında görsem hemen çekip engelliyorum ben. Alışkanlık yapmasını istemiyorum çünkü ilerde sorun oluşturabiliyor. Parmak yamukluğu en basiti, ileri ergenlikte (10’lu yaşlar ve sonrası) hâlâ emmeye devam etmek en kötüsü olarak gidiyor. Her çocuğa olacak diye bir şey yok elbet ama ihtimaller bunlar işte.
Bende o yüzden engelliyorum annem parmağını çok emmiş kuzenlerimde var okula gidene kadar emmişler parmaklarını

Bana doktor özellikle sordu, ellerini emiyor mu salya akıtıyor mu diye . Sanırım bu zamanlarda yapması gereken şeyler bunlar. Ben de emdikçe aç sanıyprdum😂

Bana doktor özellikle sordu, ellerini emiyor mu salya akıtıyor mu diye . Sanırım bu zamanlarda yapması gereken şeyler bunlar. Ben de emdikçe aç sanıyprdum😂
😅😅 Bende öyle sanıyordum sonra burada gördüm ama zaten sağolsn kızım aç olsa ortalığı yıkıyor 😅

Ama bebeklerin elleri zaten hep soğuk olur. Burnu ve ensesine bakacaksın üşüyor mu diye.ben hiç takmadım bir aydan sonra

Hava aldiracaksin cnm daha önce defalarca yazdım burda en kolay öyle iyilesecek sutyen bile takma

Benimde arada öyle yapıyor...gunduzdeoyle. kizimda öyleydi...ben uykuyu çok seviyorum ama evlatlarım sevmiyo...niye nü kadar çabuk uyaniyorlar anlamam

Senin bebis kolik cnm ...beyaz gürültü dinlet bolbol

Bizde cuma olcaz ateş yapabilir 3 tane asi çünkü iki bacaktan bir koldan sanirim
Kolik mi diosun canım.Hergun olmuo ama çok sık bu sekildeyiz😢ne yapmam gerek.Dun babası karnına baya bı masaj yaptı kakasini yapsın diye.Mssaj yaparken yaptı yavrum kakasını😢

2 gecedir Biz de uyku yok, ama dün gece tavan yapti, koyuyirym beşiğe 5 dk geçmiyor uyanıyor, evi turluyoruz uyuyor tekrar beşiğe aliyirum hoop gozler açık.. en son hangi ara uyudu hatırlamıyorum🤦‍♀️ sonra sürekli ağlayarak uyanlamalar derken bu saat oldu..simdi uyuyor bende hizlica birseyler yeyip uyucam ins🙏
Benimki oglende doğru dürüst uyumuyor uyku yok bana
Pedagog ve çocuk drlari ellemeyin diyor cnm..ben emmeden parmak yamuklugu olacağına inanmıyorum saçma geliyor. Ama alışkanlık olayı olabilir ona birsey diyemem genede müdahale etmem tek yapıp rahatladigi şey o düşünsene
Kolik mi diosun canım.Hergun olmuo ama çok sık bu sekildeyiz😢ne yapmam gerek.Dun babası karnına baya bı masaj yaptı kakasini yapsın diye.Mssaj yaparken yaptı yavrum kakasını😢
Cnm anlattıkların ona işaret ediyor..saatlerce aglarmi bir bebek hasta değilse...arkadaşımın kızı öyleydi o durumda arabaya bindiriyolarmis her akşam arabada uyuyunca eve getiriyolarmis...cok zor bir durum gerçekten.. onu rahatlatacak şeyi bulman lazım araba gürültüsü olabilir youtubeden beyaz gürültü videoları olabilir...kriz anlarında dene

X