2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Çekebildim bu şekil arka tarafta var çoğunlukla
Cok az zaten benimde arkada çok ama dr bu normal sıkıntı vermez bebeğe dedi
Biz geceleri uyuyoruz 4er saat uyuyor çok şükür ama eğer gündüz güzel uyumazss gece uykusuna çok zor geçiyor huysuzlanıyor krizlerimiz artıyor maalesef

Bizimkinin de emme süresi ve sıklığı azaldı ama bence sorun değil doymasa çok ağlardı ben de o nasıl istiyorsa ne kadar istiyorsa o kadar veriyorum memeyi. Gazdan ıkınma kovranma ve memeyi çekiştirme bizde de var 3. 4 . Ayları bekliyorum inşallah düzelir
Zaten kitap okumuştum ben bebek uykuları ile ilgili. Orda gündüz uyumazsa gece uyur algisinin çok yanlış olduğu uykusuz olan bebeğin gecede uyumayacagi yazıyordu. Hakkaten öyle. Gündüz iyi uyucak ki gecede uyusun
Bu arada 4 saat çok iyimis ya maşallah biz 2 saat uyusa şükrediyoruz 🙈

Zaten kitap okumuştum ben bebek uykuları ile ilgili. Orda gündüz uyumazsa gece uyur algisinin çok yanlış olduğu uykusuz olan bebeğin gecede uyumayacagi yazıyordu. Hakkaten öyle. Gündüz iyi uyucak ki gecede uyusun
Sevindim o zaman ben yine de sileyim arada zaten şükür emmesinde sorun yok ilerlerde emmek istemez ağrı olur diye korktum bende

Bizim yeni arttı 1 haftadır böyle öncesinde saat gibi tam 1 saat 50 dakika uyuyup uyanıyordu geceleri ☺️ gündüz de başında durduğum sürece uyuyor yanından ayrılınca uyanıyor ben bu işi anlamdım 😂

Kizlar sabahtan beri bebeğin ateşi var 37.7 ye çıkınca yarım fitil verdim ablasını bile okula göndermiyorduk nerden kaynaklandı bu ewde gripli kimsede yok hastanelere çok gittik sarılık için o arada mi bişey oldu . Asi cumartesi olmuştu ondan olmaz değil mi
Benim de bebeğim aşı olduktan sonra soğuk algılınğı vardı ateşi 37.7 ye çıkto hastaneye gityik fitil uyguladılar tahlilar yapıldı üst solunum enfeksiyonu çıktı burunu temizleyin dedi o kadar

Kızlar bebegimin tırnağını keserken etine denk geldi, minicik derisine daha doğrusu. Azcik kanadı.. bebeğim ağladı ben ağladım çok üzüldüm..şükür şimdi uyuyor. 😥😥😥
Tırnak makasıyla kesme şuan zarar veriyor
Bn tırnağımla kopartıyorum uyurken bi müddet de böyle yaparım sende dene istersen
Oğlumda da öyle yapıyordum çok rahat oluyor

Bizim yeni arttı 1 haftadır böyle öncesinde saat gibi tam 1 saat 50 dakika uyuyup uyanıyordu geceleri ☺️ gündüz de başında durduğum sürece uyuyor yanından ayrılınca uyanıyor ben bu işi anlamdım 😂
Gündüz tam olarak aynı şeyi yaşıyoruz. Kucağımda uyudu, yerine yatırdım, uyymaya devam etti. Ne zaman odadan ayrıldım, arkamdan sesi geldi 😀 Sanırım biz ikinci atak haftasına da girdik, yine huzursuzluklar, uykusuzluklar başlıyor. Ellerini tanımaya başladı, belirtilerden biri bu.
Kızlar bebegimin tırnağını keserken etine denk geldi, minicik derisine daha doğrusu. Azcik kanadı.. bebeğim ağladı ben ağladım çok üzüldüm..şükür şimdi uyuyor. 😥😥😥
Ah canım ya, üzülme oluyor böyle kazalar. Mikrop kapmayacak şekilde temizle kesilen yeri yeter. Makası da arada sterilize etmek lazım aslında alkol ile.

Merhaba kızlar uzaktan takipteydim hep ama artık aktif olmaya çalışacağım bende. Kasım annesiyim oğlum 1.5 aylık. Anne sütü artı mama gidiyoruz.

1 aylıkken süt alerjimiz oldu maalesef. O konuda da yardım isteyen olursa yazarım. 🙏🏻 Hepimizin bebişleri sağlıklı sıhhatli huzurlu olsun inşallah.
Merhaba bende Eylül annesiyim 38 günlükken öğrendik bizde ben sağlıkçıyım erken teşhis ettik kakada kan hariç her belirti vardı diyetteyiz neler yiyorsunuz fikir edinelim

Kızlar kaka tahlili sonucu çıkmış şükür dizanteri ,mikrop filan yokmuş .Gizli kan gördüm alerjik gibi duruyor demiş doktor .Süt yoğurt tahin susam yemesin anne ,bi hafta sonra tekrar kakaya bakalım demiş .Bakalım ne olacak hiçte beceremem kısıtlanmayı ama yapıcam mecbur kuzum için
Canım ben çocuk acil hemşiresiyim 3. Bebeğim oldu Eylül annesiyim süt alerjisi var daha önce 2 çocuk büyüttüm böyle görmedim tamam oğlum çık gazlı uyumazdı kızım iyiydi bu bambaşka çıktı 2 aydır diyetteyim daha ne kadar sürer bilmiyorum ama süt alerjisi çok çoğaldı lütfen herkes kendi bebeğini değerlendirsin çocuk alerji doktoruna gidin

Yanında olmadığımızı hissediyorlar bencede
Gerçekten de hissediyorlar.eşim olsa dahi ben odadan çıkınca ağlamaya başlıyor.kokumuzu sevmeleri yanımızda olmak istemeleri çok hoş 🥰 tabi iş güç hep kalıyor 🙈
Canım ben çocuk acil hemşiresiyim 3. Bebeğim oldu Eylül annesiyim süt alerjisi var daha önce 2 çocuk büyüttüm böyle görmedim tamam oğlum çık gazlı uyumazdı kızım iyiydi bu bambaşka çıktı 2 aydır diyetteyim daha ne kadar sürer bilmiyorum ama süt alerjisi çok çoğaldı lütfen herkes kendi bebeğini değerlendirsin çocuk alerji doktoruna gidin
siz de belirtiler neydi

Ay inşallah bizimde öyle olur. Bencede kolumuzu alıyorlar. Halasi diyor sen gelince eziyet ediyor diye
Ytirnak kesmek zor ya anca uyurken kesiyorum
Kızlar kaka tahlili sonucu çıkmış şükür dizanteri ,mikrop filan yokmuş .Gizli kan gördüm alerjik gibi duruyor demiş doktor .Süt yoğurt tahin susam yemesin anne ,bi hafta sonra tekrar kakaya bakalım demiş .Bakalım ne olacak hiçte beceremem kısıtlanmayı ama yapıcam mecbur kuzum için
Cok geçmiş olsun iyi bari cnm

Son düzenleme:
Doğrudur canım ,haftayada kan çıkarsa öyle yapıcam çocuk doktorları alerji konusunda yetersiz bence

Tırnak makasıyla kesme şuan zarar veriyor
Bn tırnağımla kopartıyorum uyurken bi müddet de böyle yaparım sende dene istersen
Oğlumda da öyle yapıyordum çok rahat oluyor
Biz de daha kesmedik aynı şekilde yapıyorum🙈 Annem kesme diyordu çok ufak daha😊 Ama eller soğuk oluyo benim bildiğim gazlı bebeğin elleri ayakları sıcak tutulmalı denir o yüzden eldiven takıyorum ben.😐

Geçmiş olsun canım her şer de vardır bi hayır derler belki mikrop daha zor olurdu öyle düşün.Bizim kızın kakası hala yeşil.Tekrar götürücem dr.a😔

X