2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Derdim : Emzirme acısı/ağrısı + şimdi de meme ucunun kahverengi bölge ile birleşim yerinde yarık/kanama sorunu 😥

Gerçekten çok yanıyor canım. Hiç keyfim yok. Moralim de bozuk. 2 gündür emziremiyorum. Sağıyorum sürekli, öyle veriyorum. Normalde benim sağarken acı olmaz, ilk kez onda da acıyor çok. Zor dayanıyorum.

Bu tarz sorun yaşayan, çare bulanınız var mı ya? 😭

Bu arada denediklerim..
* lansinoh krem (hiç bir işe yaramadı)
* Gümüş kapak (aslında işe yaradı ama o ara mantar oldu göğüste, et gibi kızarma şişme oldu ve doktor kullanma dedi diye mecbur bıraktım)
* Ardına da hem doktorun verdiği, hem bir arkadaşımın önerdiği bir kaç çeşit krem

Hâlâ net etki eden, iyileştiren ya da hafifleten bir şey bulamadım. Çok çaresizim.

Bu arada benim tenim çok hassastır, canım da aşşşııırııııı tatlıdır. Sürekli acı olması ve tekrarlaması, zor iyileşmesi vs. bu yüzdendir belki ama bir umut işte. Belki birinizin deneyimi bana da çare olur 🥴

Derdim : Emzirme acısı/ağrısı + şimdi de meme ucunun kahverengi bölge ile birleşim yerinde yarık/kanama sorunu 😥

Gerçekten çok yanıyor canım. Hiç keyfim yok. Moralim de bozuk. 2 gündür emziremiyorum. Sağıyorum sürekli, öyle veriyorum. Normalde benim sağarken acı olmaz, ilk kez onda da acıyor çok. Zor dayanıyorum.

Bu arada denediklerim..
* Gümüş kapak (aslında işe yaradı ama o ara mantar oldu göğüste, et gibi kızarma şişme oldu ve doktor kullanma dedi diye mecbur bıraktım)
* Ardına da hem doktorun verdiği, hem bir arkadaşımın önerdiği bir kaç çeşit krem

Hâlâ net etki eden, iyileştiren ya da hafifleten bir şey bulamadım. Çok çaresizim.

Bu arada benim tenim çok hassastır, canım da aşşşııırııııı tatlıdır. Sürekli acı olması ve tekrarlaması, zor iyileşmesi vs. bu yüzdendir belki ama bir umut işte. Belki birinizin deneyimi bana da çare olur 🥴
Benim gunde 1-2 kere ya tutuyor ya tutmyor mememi, ona rağmen ucunu resmen yatay yapiyor, eziyor, çok asiri canım yanıyor, kıpkırmızı olup yarık gibi oluyor. Gümüş kapagi takinca birkac saat sonra iyileşiyor ama tabii surekli emse o iyilesme zamanini bulamaz. Onun dışında incia gogus ucu kremi suruyorum arada. Sagarken dedigin gibi aci olmyor ama gün icinde daha cok emse kesinlikle sagarken de mahvolurum. Ki benim canim tatlı degildir..

Merhaba kızlar şöyle bi göz attım 🙈 problemler bitmek bilmiyor 1 ay oldu hala kanamam devam ediyor normal diyorlar umarım öyledir. Göğüs ucum yarılmıştı böyle ortasında resmen delik vardı ne kremler sürdüm falan yok açıyor hala emerken ki sırtımdan başlıyor sızlamaya yanıyordu resmen eskiye nazaran iyi ama 🙃 1 aylık olduk 🥰 artık gözüyle takip ediyor bizi vakit buldukça konuşuyoruz tebessüm ediyor 🤪 gaz olayı bizde de var damla aldım daha denemedim yemek olayına gelince ne pişirirsem onu yiyorum mecburen kendim yemek seçecek kadar lüksüm yok 😂 eşim elektrikli salıncak aldı bayağı bi işimi görüyor uyku zamanı karnını doyurup gazını alıp içine koyuyorum bende evin işine bakıyorum 🥰

Ben de banyo sonrası yapıyorum acaba yatmadan önce mı yapsam da sabah yıkasak bu gaz olayı sinirlerimi bozdu erkek bebekler daha gazlı derler ama kızlar da az değil yıldım artık ya😢
Aynen canm öyle yap ben bi kıyafeti yağlama kıyafeti yaptım alt üst .Yağlıyorum onu giydiriyorum sabahına yıkıyorum.
Gerçekten sabır lazım şu süreçte en çok Allah canlarını sağ etsin geçicek bu günlerde

Merhaba kızlar şöyle bi göz attım 🙈 problemler bitmek bilmiyor 1 ay oldu hala kanamam devam ediyor normal diyorlar umarım öyledir. Göğüs ucum yarılmıştı böyle ortasında resmen delik vardı ne kremler sürdüm falan yok açıyor hala emerken ki sırtımdan başlıyor sızlamaya yanıyordu resmen eskiye nazaran iyi ama 🙃 1 aylık olduk 🥰 artık gözüyle takip ediyor bizi vakit buldukça konuşuyoruz tebessüm ediyor 🤪 gaz olayı bizde de var damla aldım daha denemedim yemek olayına gelince ne pişirirsem onu yiyorum mecburen kendim yemek seçecek kadar lüksüm yok 😂 eşim elektrikli salıncak aldı bayağı bi işimi görüyor uyku zamanı karnını doyurup gazını alıp içine koyuyorum bende evin işine bakıyorum 🥰
Normal doğummuydu
Sağlıkla büyüsün

Bu arada denediklerim..

Kakao yağı iyi geldi her emzirmeden sonra sürüyorum yıkamaya da gerek yok sol göğsündeki geçmeyen yarayı o geçirdi kanıyodu benim de

40 güne kadar Bi geldi Bi kesildi bazen adet gibi kanamaydı bazen leke tarzı normalmiş bitti şuan bide sezeryandı benim normal ile fark oluyo mu bilmiyorum. Ne görsem bu gaz yapar mı diye bakıyorum araştırıyorum yediğim şeyler artık bi elin parmağını geçmeyecek şeyler ama bebeğim gazdan uçacak 😏

40 güne kadar Bi geldi Bi kesildi bazen adet gibi kanamaydı bazen leke tarzı normalmiş bitti şuan bide sezeryandı benim normal ile fark oluyo mu bilmiyorum. Ne görsem bu gaz yapar mı diye bakıyorum araştırıyorum yediğim şeyler artık bi elin parmağını geçmeyecek şeyler ama bebeğim gazdan uçacak 😏
Yaaa bnde sezeryan 1 hafta oldu kanama sonra bi kaç gün sarı akıntı bitti

Göğsüne kakao yağı öneririm bi üst mesajımda yazdım hatta🤗
Sevilmeleri güzel oluyo da her zaman bir olmuyorlar burundan getiriyolar yoksa bizimki mı öyle bilemedim normalde bi düzen oturtmamız lazımdı malesef olmuyo sürekli uyanıyo sancıdan galiba 😕
Elektrikli salıncak iyi olmuş linki var mı nasıl bişey aldınız ben alıştırmak istemiyorum aslında kucağa sallamaya falan ama ağlıyo ağlıyo dinleniyo tekrar başlıyo bugün baya bi ağlattım onu uyur kendi kendine diye ama olmadı başlarda iyiydi gaz sancıları başlamadan önce öyle yapıyodum 😏

Kesin gazdan dolayıdır canım benim kızda aynı şekilde yapardı.Böyle aşırı emmeye başladığında gazını çıkarıp ya ayağımda sallıyorum,yada ana kucağına katıyorum sallıyorum gazlı bebiş olunca mecburi sallıyorsun başka türlü oyalanmıyo.Ayağımda sallamayacağım demiştim o kadar.🙄Hafif hafif sallıyorum sallayınca hem gazda yer değiştiriyormuş iyi geliyor derler.Araba bu yüzden mesela rahatlatıyormuş bebişleri.
Benim kızıma da ayağımda sallamak iyi gelio canım.Ah bide yerine koyunca uyusa.

Doktor bide gazı için banyo suyuna birkaç damla lavanta yağı damlatın dedi cesaret edemedim suyu yutarsa falan zararı olurmu ki

Banyodan sonra bı mayisio sakinlio canım.Aman nazar değmesin banyo yaptırıp şimdi uyuttum.İnsallah uyur bı kaç saat.Masaj hiç denemedim bittercim işe yarar mı denesem mi?
Aman aman uyusun
Banyo sonrası da yap
Gaz masajları da iyi geliyor rahatlatıyor YouTube da çok var

Papatya çayı içmeyi dene sütüne geçsin ben bugün bi kupa rezene ve papatya içtim,kimyonda içtim fark olacak mı merak ediyorum bende.İkisininde rahatlatıcı etkisi var.
Bnde rezene içiyorum
Hatta bi çay kaşığı bebeğe de içiriyorum rahatlatıyor oğlumda dr demişti bunda da yapıyorum
Kimyonu da suyla yutuyorum

X