2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yumurta hergün yerim.Sütlaç yapmıştı ablam hergün bi kase yiyordum.Yoğurt küçük kase yerdim,tavuk eti de yiyorum.Aşagı yukarı dengeli besleniyorum işte.Bizim kızın damladan sonra değişti.Çok gazı oluncada yeşil kaka olabilirmiş bende bi yerde böyle okumuştum.😐
Öyleyse bizimkide ondandır çok gazlı oluyor.sütümün kalitesinden değildir inşallah 😔 ne güzel dengeli besleniyormuşsun bundn sonra bende dikkat edicem..

Bizde yaşadık insanın elinden bişeyde gelmiyo😐Herşey çok pahalı çocuk büyütmek artık daha zor.Ben ilk çocuğumda aptamil mamayı 20 tl gibi bişeye alıyodum.Sleepy yeni çıkmıştı onu da aşağı yukarı 20tl gibi bi şeye alıyoduk.Peki bio gaia sizde kakada değişiklik yaptı mı canım?
Hardal sarısı ve pütürlü şekilde ama biz Bi süredir günde 1 sefer yapıyorduk kakayı damla bağırsak düzenleyici demişti sanırım eczacı ya ona dayanarak bizim arttı kaka miktarımız bide yeşil yediklerinden de olur bence
gaz sebep olsa benim oğlan yemyeşil yapmalı 😀

Yok canım humana içmiyorum.Dr.a da ulaşamadım pazartesiye kaldı.Ben de mercimek içmiyorum korkuyorum bi de kuru fasulye.Böylede olmuyo ya zor oluyo onu yeme şunu yeme falan.😐
Onları ben de yemiyorum zaten fazla gaz yapıyo bi de beni kabız yapıyolar aynen öyle ama bi şekilde çocukların da alışacak bağırsakları bikaç ay böyle uğraşıcaz artık 😕

Bende sabah 6da verdim babasinin ayağına gittim salona 8 e kadar uyumuşum oh iyi geldi

Bende iciyorum diyetisyenim önerdi digerlerini icme dedi. Ne tuketiyordunuz

Valla dün akşam 9da oğlumu uyuyunca uyudum...kaldı mutfak öyle...kalsın bosver dinlenmek en büyük hakkımız...benim ev hep öyle...napayim ayağımdan indirince agliyo anca babası varsa topluyorum yada dünkü gbi direk uyuyorum🙄
Kaldi valla canim bu aralar o sekilde idare edecez napalim yine 7 den beri mesaideyiz

Arkadaslar bana memnun olduğunuz besikleri önerir misiniz acaba? Oğlumdan kalan park yatagimiz vardi alt kismini tasinirken hasarlamislardi bugün tamamen kırıldı güvenip yatiramam artik yenisini alacaz .2 yaşına kadar yanimda yatabilecegi bi model istiyorum sonra odasini ayırırız

🤱

Eklentiler

• Screenshot_20211218_145452.jpg
    Screenshot_20211218_145452.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 37
Hayır canım.Kucakta uyudu yatağa yatırinca cin gibi oldu.Wala sabrım kalmadı uykusuzluktan perisanim ya.
Atak haftasında mı acaba? Bizimki ikinci atak haftasına girdi, yine uyumama, kucakta uyuyup yatakta uyanmalar, ağlamalar başladı. Çok zor biliyorum, annem hala evine gidemedi bu yüzden, çünkü gündüz hiç boş kalamıyorum, öz bakımımı yapamıyorum çoğu zaman, yemek yemeyi unutuyorum…

Ama doymadığını düşünüp çok mama verme, ondan da uyumuyor olabilir. Hele de bağırsakları hassassa bizimki gibi, yedikçe rahatsız olur, karnı ağrıdıkça emmek ister, kısır döngüye girer.

Atak haftasında mı acaba? Bizimki ikinci atak haftasına girdi, yine uyumama, kucakta uyuyup yatakta uyanmalar, ağlamalar başladı. Çok zor biliyorum, annem hala evine gidemedi bu yüzden, çünkü gündüz hiç boş kalamıyorum, öz bakımımı yapamıyorum çoğu zaman, yemek yemeyi unutuyorum…

Ama doymadığını düşünüp çok mama verme, ondan da uyumuyor olabilir. Hele de bağırsakları hassassa bizimki gibi, yedikçe rahatsız olur, karnı ağrıdıkça emmek ister, kısır döngüye girer.
Resmen kısır döngüdeyim canım.Meme,mama,alt değiştirme,gaz,çıkarma,meme,mama....hicbisey yapamaz oldum.Zaten başka sıkıntılarım da var.Cocugun huzursuzluğu da tuz biber oldu.Hic lohusalık yaşayamadım.

Yok canım humana içmiyorum.Dr.a da ulaşamadım pazartesiye kaldı.Ben de mercimek içmiyorum korkuyorum bi de kuru fasulye.Böylede olmuyo ya zor oluyo onu yeme şunu yeme falan.😐

Bir arkadaş yazmıştı burda “mercimek bende süt yaptı” diye 😄 ondan gaza gelip 1 defa içtim ben, denedim gaz olayını. Ekstra bi durum gözlemlemedim. Bazı gaz yapan şeyleri de tek tek deneyip bakmak gerek aslında.

Yumurta hergün yerim.Sütlaç yapmıştı ablam hergün bi kase yiyordum.Yoğurt küçük kase yerdim,tavuk eti de yiyorum.Aşagı yukarı dengeli besleniyorum işte.Bizim kızın damladan sonra değişti.Çok gazı oluncada yeşil kaka olabilirmiş bende bi yerde böyle okumuştum.😐

Aaaay sütlaç var ya aşırı yaradı bana. Geçenlerde yedim bir gün. Yediğimin gecesi ooooy nasıl şiş uyandım memeler ve acı vardı hatta sol tarafta. Kanallar tıkanmış diye düşündüm artık. 2 güne anca geçti acısı. Ama sütlaç yaradı bence.

Arkadaslar bana memnun olduğunuz besikleri önerir misiniz acaba? Oğlumdan kalan park yatagimiz vardi alt kismini tasinirken hasarlamislardi bugün tamamen kırıldı güvenip yatiramam artik yenisini alacaz .2 yaşına kadar yanimda yatabilecegi bi model istiyorum sonra odasini ayırırız

Buradan bi arkadaşın önerisiyle Elelebaby markasının park yatağını aldım ben. Aşıııırıııı memnunum, çok kullanışlı. Anne yanı da oluyor. Park yatak düşünürsen tekrar, kesinlikle öneririm.

Resmen kısır döngüdeyim canım.Meme,mama,alt değiştirme,gaz,çıkarma,meme,mama....hicbisey yapamaz oldum.Zaten başka sıkıntılarım da var.Cocugun huzursuzluğu da tuz biber oldu.Hic lohusalık yaşayamadım.
Akşam uykusu varsa o zamanlar uyutma gece uyusun.karnına sıcak mendil koymak da rahatlatıp uyutabilir.yatarak emzirip uyuyunca yanından ayırabilirsin daha kolay olur sanki.aklıma başka bir şey gelmedi :/

Ben oğlan uyumak yerine ağlamaya başladığı zaman bebek uyku sesleri açıyorum. Beyaz gürültü ya da anne karnı sesleri. Onları denedin mi hiç?

Az önce uyandı mesela huzursuz bir şekilde, açtım anne karnı sesini yanına koydum, pışpışladım, şimdi uyudu. Şarkının linkini atayım sana.

Hayır canım.Kucakta uyudu yatağa yatırinca cin gibi oldu.Wala sabrım kalmadı uykusuzluktan perisanim ya.
Ben 6 dan sonra yatağa alıyorum yatarak emziriyorum mecburen yoksa uyutmak zor oluyor hemen memeyi alınca uyuyor bırakıyor. Arada ağladıkça tekrar veriyorum. Ben tam uyuyamasam da dinlenmiş oluyorum .Memeyle uyumaya alışacak ama zaten öyle uyuyordu kucağımda

Ben 6 dan sonra yatağa alıyorum yatarak emziriyorum mecburen yoksa uyutmak zor oluyor hemen memeyi alınca uyuyor bırakıyor. Arada ağladıkça tekrar veriyorum. Ben tam uyuyamasam da dinlenmiş oluyorum .Memeyle uyumaya alışacak ama zaten öyle uyuyordu kucağımda
Aynısını yaptım hem de saatlerce.Kesinlikle uyumuo.Saatlerce emdi.Meme ağzından çıktığı an sanki krize girio nefes nefese kalıo aramaya baslio memeyi en sonunda da basio çığlığı.

Aynısını yaptım hem de saatlerce.Kesinlikle uyumuo.Saatlerce emdi.Meme ağzından çıktığı an sanki krize girio nefes nefese kalıo aramaya baslio memeyi en sonunda da basio çığlığı.
Çok mu gazı var acaba ?Damla , probiyotik kullanıyor musunuz? Bir ay kontrolünde ben de doktora sürekli emiyor, doymuyor, o yüzden mamaya başladım dedim. Sadece aç olduğu için değil, gazdan, sewgi , güwen isteğinden de öyle yapar sadece seni tanıyor dünyada ayrılmak istemiyor, sen de olsan ayrılmazsın dedi 😳Masaj ve damlaları önerdi

Gaz olanlar zeytin yağı deniyonuz mu zeytin yağını kızdırıp ılıyınca sürün 1kere yakılması yeter bi kaç gün sürün ılık ılık bide popo deliğine kulak çöpüyle yağı deydirin uyarın gazı salıyo hemen bacakları karnına doğru itin

Çok mu gazı var acaba ?Damla , probiyotik kullanıyor musunuz? Bir ay kontrolünde ben de doktora sürekli emiyor, doymuyor, o yüzden mamaya başladım dedim. Sadece aç olduğu için değil, gazdan, sewgi , güwen isteğinden de öyle yapar sadece seni tanıyor dünyada ayrılmak istemiyor, sen de olsan ayrılmazsın dedi 😳Masaj ve damlaları önerdi
Sab simplex diye bı damla verdi canım gaz için.Hic bilmiorum neden uyumuo bu çocuk.

X