2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Gaz olanlar zeytin yağı deniyonuz mu zeytin yağını kızdırıp ılıyınca sürün 1kere yakılması yeter bi kaç gün sürün ılık ılık bide popo deliğine kulak çöpüyle yağı deydirin uyarın gazı salıyo hemen bacakları karnına doğru itin
O çok yanlış diye biliyorum popoyu uyarmak

Hem ne içme canım.Tek seferde 135 ml,öncesinde iki memeden de emme,mamaa sonrası yine emme.
Ya canım çok fazla değil mi o çocuk nasıl hazmediyo bu kadar şeyi benim oğlumda çok emiyo mama takviyesini bıraktım 90 cc içiyordu meme falan istemiyordu ama bu sıra gazı çok aynı anlattığın gibi sürekli memede olmak istiyo emzik tutmuyo mu seni rahatlatırdı biraz bide damla da çocuğuna gaz yapmış uygun olmayabilir hem ona hemde kendine yazık eziyet etme Bi doktora söyle değiştirsin yada takviye versin eğer gazdansa

Ya canım çok fazla değil mi o çocuk nasıl hazmediyo bu kadar şeyi benim oğlumda çok emiyo mama takviyesini bıraktım 90 cc içiyordu meme falan istemiyordu ama bu sıra gazı çok aynı anlattığın gibi sürekli memede olmak istiyo emzik tutmuyo mu seni rahatlatırdı biraz bide damla da çocuğuna gaz yapmış uygun olmayabilir hem ona hemde kendine yazık eziyet etme Bi doktora söyle değiştirsin yada takviye versin eğer gazdansa
Nasıl bıraktın 90 mamayı😔

Emzik kesinlikle almio.Kirkda yılda bir tutuo_O da çok kısa.Emdikyen sonra memeyi emzik niyetine kullanio canım.Doktora sorucam tükendim perişanım wala.

Aynısını yaptım hem de saatlerce.Kesinlikle uyumuo.Saatlerce emdi.Meme ağzından çıktığı an sanki krize girio nefes nefese kalıo aramaya baslio memeyi en sonunda da basio çığlığı.
Kesin gazdan dolayıdır canım benim kızda aynı şekilde yapardı.Böyle aşırı emmeye başladığında gazını çıkarıp ya ayağımda sallıyorum,yada ana kucağına katıyorum sallıyorum gazlı bebiş olunca mecburi sallıyorsun başka türlü oyalanmıyo.Ayağımda sallamayacağım demiştim o kadar.🙄Hafif hafif sallıyorum sallayınca hem gazda yer değiştiriyormuş iyi geliyor derler.Araba bu yüzden mesela rahatlatıyormuş bebişleri.

Emzik kesinlikle almio.Kirkda yılda bir tutuo_O da çok kısa.Emdikyen sonra memeyi emzik niyetine kullanio canım.Doktora sorucam tükendim perişanım wala.
Emziği şekerli su gibi birşeyelere batırıp vermeyi denesen.Gül reçeli vardı bi damla sürdüm aldı.Normalde ben de böyle şeyler yapmam ama geceden beri perişan olduk gaz sancısı uykusuzluk.Full emzik emen bi bebiş değil ama yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyorum.

Zeytin yağı bizde her yere sürülür sağlam olur derler ne bileyim orayada sürün dediler 2 dk içinde zart zurt gitti 🤣
Kabızlık olursa 3 güne bi yapılabilir derler dr.lar.Ama ileride çocukta psikolojik sıkıntılar yapabilirmiş o yönden uygun değil sürekli yapmak alışkanlıkta yapabilir.Fitil dahil 1 yaştan sonra tavsiye edilmezmiş.Benim oğlum çok kusan bi bebekti ateş düşürücü olarak istemeyerekte olsa fitil kullanıyordum.

Kabızlık olursa 3 güne bi yapılabilir derler dr.lar.Ama ileride çocukta psikolojik sıkıntılar yapabilirmiş o yönden uygun değil sürekli yapmak alışkanlıkta yapabilir.Fitil dahil 1 yaştan sonra tavsiye edilmezmiş.Benim oğlum çok kusan bi bebekti ateş düşürücü olarak istemeyerekte olsa fitil kullanıyordum.
Bnmki de çok kusuyo bazen pelte pelte bazen su gibi sanki dün sabahtan beri büyük yapmıyo yapmadığı zamanlar önerdiler bilmiyorum

Nasıl bıraktın 90 mamayı😔
Ben hem mama hem meme olarak gidiyordum Bebeğim sürekli emmek istiyordu göğsümde süt kalmadı artık yetişmiyo deyip mamaya başlamıştım kendi başıma doymuyo sözde diye doktor kızdı sütün yetmese kilo almaz kirli bez sayısı da iyi verme dedi gerçekten de öyle oyaladım sürekli zorla emzik verdim 2 saatte Bi emzirdim hem sütüm arttığını daha istekli içtiğini gördüm hemde bu sayede mamayı bıraktık
Ya aynı sıkıntıyı yaşamışız benim oğlan da öyle yanaklarda fark etmişti direk kilosu emdikçe. Bence oda çocuğu yoruyordur inşallah rahatlar hem o hem siz

Ben her banyo öncesi bebeğimi hakiki zeytin yağıyla yağlıyorum kıyafetlerini giydiriyorum ,sabahına yıkıyoruz 😊Cildine çok iyi geliyor karnınıda rahatlatıyor 🙂
Ben de banyo sonrası yapıyorum acaba yatmadan önce mı yapsam da sabah yıkasak bu gaz olayı sinirlerimi bozdu erkek bebekler daha gazlı derler ama kızlar da az değil yıldım artık ya😢

X