2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben çok inanmazdım buna annenin gazı çocuğa nasıl geçer diye.Ama artık ben de çok dikkat ediyorum ev terliğim hep ayağımda😂 Çaresizlik işte herşeyi deniyoruz.Miğdem kaldırmıyor artık.😐
Kimyon demledim ama bana mısın demiyor bizim kızda.Güya kız çocuğu gazsız olur diye bekliyodum ben de.😅
Bn direk kimyonu çay kaşığıyla ağzıma atıp suyla yutuyorum
Valla rezene demliyorum bebeğe bi çay kaşığıyla içiriyorum o da rahatlatıyor

Kızlar bebegimin göbeği şiş dışa dönük, daha öncede bahsetmiştim ama bi kaç gündür daha da şiş geldi gözüme. Resim ekliyorum. Benzer durumu yasayan var mi?
Salı doktor kontrolümüz var ama içime dert oldu, göbek fitigi filan mi diye
Benim kızımın bu görselden çok daha şişik göbeği doktorumuz fıtık var ama geçer dedi sorun yok çok ağlatmamaya çalış dedi
Anneler bebeğe gaz yapmaması için nasıl besleniyorsunuz yedikleriniz neler
Ne yiyeceğimi şaşırdım artık gaz yüzünden
Yaşlıların asla yeme dediklerini yemiyorum ben eskilere güveniyorum bu konuda. Havuç elma portakal mandalina lahana ıspanak mercimek nohut kurufasulye yok.
Dereotu gaza iyi geliyor, kimyon iyi geliyor.
Kola fanta ve maden suyu bile yok dedi doktorum...
Bir de süt çok gaz yapıyor ben ne zaman içsen çocuk berbat oluyor.

Tabi tüm bunların evde piştiği günlerde bir kaşık iki kaşık yiyorum çünkü bebeğin bağırsağı da zamanla alışmalı bunlara deniyor:)
Arkadaşlar yenidoganlarda ateş kac derece de önemsenmeli bilgisi olan var mi? Biz 1 aylik olacaz 3 gün sonra da ateşi var gibi geldi baktim 36,4 cıktı 1 saat önce birazdan yine bakacam hâlâ var gibi hissediyorum kendim hastaydim zaten 3 gündür oğlum okuldan getirdi hepimize bulaştırdi
Ateş için 38 deniyor yenidoğan bebekte canım.

Kızlar bir de ben süt yapsın diye anne çayı falan tüketiyordum ilk bir ay içtim bebek deli gibi gazdan ağlıyordu. Çayı kestim bebeğimin gazı kesildi resmen damlayı 10 gündür vermiyorum çocuğa...
Çayın içinde papatya rezene anason bitkiler vardı ...

Çok geçmiş olsun 💐
Bnmde oğlum hasta bebeğe bulaşıcılar diye aklım çıkıyor
Benim oğlan 7 gündür hasta 3 gündür ben hastayım 2 gündür bebeğim hasta daha 1 aylık değil hiril hiril oksuruyor burnunu aspire ediyrm evin içinde hasta oldu benim büyük oğlan hepimize bulaştı

Benim oğlan 7 gündür hasta 3 gündür ben hastayım 2 gündür bebeğim hasta daha 1 aylık değil hiril hiril oksuruyor burnunu aspire ediyrm evin içinde hasta oldu benim büyük oğlan hepimize bulaştı
Aynısı olmuşuz canim ya okula giden cocuk varaa hastalik bitmiyor ev icinde malesef ama bebegin oksurugune dikkat et cogalirsa götür öksürük ve hırıltı önemli olabilir cok küçükler ya daha benim aklim çıkıyo valla 3 gündür hastayim ama bebekten dolayi iyice mahvoldum

Aksam 7 den beri kesintisiz kucagimdaydi yeni uyudu tabi az sonra aglayarak uyanmazsa😔 ne karnimi doyurabildim dogru düzgün ne dinlenebildim mutfakta bulasiklar kaldi , simdi uyudu ama ben pert olmuşum kalkip birseyler yiyip mutfagi toplamam lazım ama kafami koysam uyuyacam😥

Bizde kusma olmadı. Bildiğim kadarıyla hepB kusma ateş yapmıyor. Huzursuzluk yapıyor biraz. Doktorunuza danışın isterseniz. Ağlayarak kusuyorsa muhtemelen gazı vardır üstten çıkaracak çıkaramaığı için kusuyor olabilir ve sancı yapıyor o nedenle de ağlıyordur
Alakası yoktur cnm...zaten doğunca yaptıkları bir asi bu...kusmasi anliksa korkma ama surekliyse dra gorunmelisin
Tesekkur ederim cvp verdiginiz icin. Reflu mu diye de dusundum cok kustu. Belki de gidip gelirken usuttum

Nurse harveys kullandık eczane tavsiyesiyle kullanmaz olaydık çocuk o kadar çok ağladı ki mahvoldu yavrum ve biz de perişan olduk sabaha kadar uyumuyordu.😐Çok fena sancı yaptı bize hiç iyi gelmedi.Umarım size iyi gelir ve rahatlar yavrucak.Bizde biogaia başladık.Bizim dr.da çok sık besleme dedi hocam sancısı oldukça emmek istiyo nasıl olacak nasıl yapacağım dedim.Gülümsedi aslında biz hekimler bunu söyleriz ama uygulaması pek de mümkün birşey olmuyor dedi.Biraz oyalanabilirse emzikle idare edilebilir.😊
Aa inşallah iyi gelir nurse harveys oğluma günde 3 kereymiş şuan 2 öğün damlattım o bile gözle görülür rahatlattı sanki bi uyku çekti çocuk birkaç gündür perişandı uyku uyumuyordu biz biogaia ile beraber kullanıcaz bide bu damlalar ne kadar pahalı ya küçücük şey çocuk konu olunca mecbur da üzüldüm açıkcası

Az önce doktorumla konuştum, resmi daha gormedi araç kullanıyordu, göbekte şişlik ola bilir diyor, fitik da olsa ilk 6 ay müdahale edilemez dedi, ordaki kasların gelişip kendiliğinden geçmesi beklenir, olmazsa müdahale edilir dedi.. Salı kontrol var devlette, bakalım onlar ne dicek😥

Hadi inşallah kendiliğinden geçer canım.

Birden iç çekip ağlayarak uyandı, beni de fırlattı ayağa. Kucakta uyuttum, yarım saattir anne karnı sesi dinliyoruz, uyanmasın diye nöbetteyim 😒

Ben de az önce bebek arabasına yatırıp evde dolaştırıp uyuttum 😀

Gaz dan dolayı zaten kendime 1 defa yapıyorum 4 gün yiyorum eşim yine yiyor da haşlama oğlan yemiyor ona gönlü olsun diye mecburen dılardan oluyor uyursa bebe yapmaya başlıcam artık yemek
Keşke diyorum doğum öncesi buzluğa koysaymılım bişiler
Evet buzluğa atmak da pratik oluyor.yemek için uyumasını beklersen zor biraz bu folik asit bebeleri uyumuyor 🙈 Allah hepimize kolaylık versin 😶

Krizler çözümleri getiriyor 😀
Benim oğlan derin uykuya dalamadı, sürekli bi ıhh mıhh diyip kasılma halinde. Kakası var da onu mu yapamıyo anlamadım. 1 saattir kucağımda uyutuyorum ki 8den önce uyanmasın..
Sabaha kadar ıh mıhladık, hiç uyumadım perişanım 😓

Eklentiler

• FC808B5C-D0CC-4852-AB28-E5F01A7E14DF.jpeg
    FC808B5C-D0CC-4852-AB28-E5F01A7E14DF.jpeg
    88,9 KB · Görüntüleme: 79
Geçmiş olsun canım inş.kendiliğinden geçer.🙏 Bizim kızın ki biraz dışa doğruydu düzeldi daha iyi oldu.Gazdan dolayı çok fazla ıkınan bebeklerde fıtık oluyormuş bazen.Çok gazı var mı?
Başlarda hafif şişti, 3 4 gündür gazi var, ıkınırken iyice şişiyormuş zaten, son bi kaç gündür böyle oldu göbeği. Gazi arttı ondan galiba.. ilaç da kullanmıyoruz, Salı günü kontrol var, dr ne derse artık canim

X