2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Geçmiş olsun canm şükür temiz çıkmış,nasıl çekiliyor uzun mu sürüyor ,benim minnoş böbrek ultrasonunda yıktı ortalığı o yüzden merak ediyorum ,bizimde haftaya çekilecek
Sağol canım .kısa sürüyor sadece bez kalacak şekilde soyunduruyoruz.bezin yanlardan cırt cırtlarını açıyoruz.tamamen sağa dönük şekilde çevirip bir elimizle poposunu bir elimizle dizini yukarı çekip sıkıca tutuyoruz.aynı şekilde tamamen sola çevirip aynılarını yapıyoruz.yanlardan jel sürüp bakıyorlar.
soyundururken ağladı biraz konuştum sesimi duyunca rahatlayıp sustu.giydirirken de biraz mızırdandı yine konuşunca rahatladı. Sizinde temiz çıkar inşallah
Bende denememistim dr muhakkak günde birkaç sefer yuzustu yatir bir iki dakika dursun boyun ve kol kasları için çok önemli dedi...ama öyle hiç uyutmadim uyumazda sevmiyor zaten öyle durmayi
Benimki uyur ama öyle uyutulmaz yüzüstü döner farketmeyiz nefesi kesilir Allah korusun

Selam kızlar nasılsınız
Bebeğinin gözlerini benim gibi renkli zannedenler kimler yada zannetmeyenler renk pigmenti 6 aylıkkenmiş o zamana kadar kendimi avutmaya devam

Ege’nin de şu an renkli gibi görünüyor..
İlk oğlumda renkli olsun çok istemiştim ama olmadı, koyu tenk çıktı ve nasıl çıktıysa öyle devam ettiydi, şimdi tutmuştur belki renkli göz. Öyle gibi bakalım

Selam kızlar nasılsınız
Bebeğinin gözlerini benim gibi renkli zannedenler kimler yada zannetmeyenler renk pigmenti 6 aylıkkenmiş o zamana kadar kendimi avutmaya devam
Bizim dedemiz yeşil babamız ela gözlü. Ege'nin gözleri ise şu an gri gibi. Benim bebekken maviymiş sonradan dönmüş ama Bakalım bizimkinin ne olacak?

Selam kızlar nasılsınız
Evet 6 aylıkken belli oluyor. Ama benim iki oğlumun da doğumdan itibaren koyu maviydi şimdi ikisininde gözleri mavi. Bu bebişin kahverengi çok belli yani
Çok lezzetliyse demek ki, ağzını şapırdatıyor demek ki
Galiba öyle bu hafta atak haftası tüm gün memede

Bizim dedemiz yeşil babamız ela gözlü. Ege'nin gözleri ise şu an gri gibi. Benim bebekken maviymiş sonradan dönmüş ama Bakalım bizimkinin ne olacak?

Benim gözüm ela, eşimin yeşil. Benim babamın, babaannemin, kardeşimin hepsi renkli. Ayrıca eşimin ablasının da renkli. E birine çeker diyordum ilk oğlumda, olmadı bakalım şimdi 2 numarada nasıl olacak

Evet 6 aylıkken belli oluyor. Ama benim iki oğlumun da doğumdan itibaren koyu maviydi şimdi ikisininde gözleri mavi. Bu bebişin kahverengi çok belli yani

Galiba öyle bu hafta atak haftası tüm gün memede
Bizim de şimdi lacivert gibi koyu gri gibi merak ediyorum hayırlısı artık zaman :))
Hadi bakalım canım. Ege beyler renkli gözlü olsun totemi yapalım
Baran bey de sıkılsın araya :))
Bizimde babamızın gözleri koyu mavi kızımında değişmezse koyu mavi.ama kahverengi olsun isterdim o da bir renk sonuçta mavi yeşil renkten sayılıyor buna karşıyım
Yeşil mavi gibi renkler aslında göz kusurlarından biriymiş kahve siyah olmalıymış ama yine de bi değişik istiyor insan bebesinde

Evet öyleymiş.yok ya değişiklik bana göre değil hem nazara gelir çocuk

Ayyy sol göğsün koltuk alta doğru alt sol kısmı nasıl acıyo öyle uyandım. Acaip sertti iki meme de, şişmişti. Emerken bile zorlandı çocuk, ağzı yüzü battı. Kaç kez çıkardı tekrar emdi bilmiyorum. Ayrıca böyle noldu onu da bilmiyorum ama acı var hâlâ inşallah tam boşalmadığındandır. Ege uyusun, sağıcam bi.

Önceki günlerden farklı yediğim tek şey, sütlaç. Dün akşam. O mu böyle şişirdi acaba?

Emerken de acı var mı canım? Bazen benim de özellikle geceleri çok doluyor şişiyor vevhafif ağrı yapıyor. Eğer emerkennbir ağrı yoksa muhtemelen çok dolmaktandır

Emerken de acı var mı canım? Bazen benim de özellikle geceleri çok doluyor şişiyor vevhafif ağrı yapıyor. Eğer emerkennbir ağrı yoksa muhtemelen çok dolmaktandır

Emmeye ilk başladığında oluyor bi acı sonra geçiyor. Ay akşam yatarken bişey yoktu, gece emzirme mesaisine kalktım 4’te böyle uyandım emince yumuşuyo o kısım mesela ama acısı geçmiyor ya Şu an sağıyorum mesela, yine yumuşadı ama acı duruyor. Aaaay ne oldu acaba

Süt dolduğunda öyle oluo canım.Meme bosaldikca geçio ağrısı.Ayni ağrı şuan bende var.Yatakta donemiorum bile o kadar doldu meme sütle.Sol memem taş gibi sütten sağ öyle değil.Sanirim kızım çoğunlukla sol memeyi tercih ettiği için orasi daha çok uyarilio.Emerken de ilk çok acıo dolu olan meme ama bebek emdikçe rahatlama gelio.

Bu gaz sıkıntısı ne zaman geçecek yaaa. Şu an iki büyük sıkıntımız var biri gaz diğer burun tıkanıklığı ikisi de geçerse tatlı ve keyifli bir bebeğim olacak. Gaz ağlatmıyor ama çocuk sürekli ıkınıyor yaa çok üzülüyorum uykusunda ıkınıyor emerken ıkınıyor burnu tıkanık olduğunda emerken de sorun yaşıyor ne zaman geçecek acaba

Gaz 3_4 aylıkken geçmeye başlıyor cnm yani bebek hareketlendikce...burun her zaman sorun ...ama niye çok tıkanıyor peki...nem ölçer varmi evde

Gaz 3_4 aylıkken geçmeye başlıyor cnm yani bebek hareketlendikce...burun her zaman sorun ...ama niye çok tıkanıyor peki...nem ölçer varmi evde
Nem ölçer var hep ideal nem ve ısıda tutuyoruz evi aslında ama ben de anlamadım özellikle geceleri çok tıkanıyor serum fizyolojik bile işe yaramıyor 22sinde kontrolümüz var o zaman soracağım doktora

Nasıl oldun canım sağınca geçti mi? Sıcak duşa girip masaj yapmayı dene geçmediyse

Biz de aynı şuan

Bizde de gaz oluyor ama dün gece ağlamadı sukur erken de uyudu arada tutuyor krizi sanirim,ben burnunu bi kere tek temizledim doktorumuza sorduk surekli temizlemeyin dedi.Oda ısı ve nemini de bilmiyorum acikca ölçer almadık sadece sıcak tutuyoruz evi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…