2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ay valla çok bakımlı olduğumu söyleyemicem yani göreceli bir kavram ama zayıf halimi o kadar özlemişimki bir sürüde yeni kıyafet almıştım hamileliğin son zamanları giyimime temizliğime saçıma dikkat ediyorum kendimce sarışınım zaten bıyık falan yok çok şükür hahahahha kaşlarımıda ayda bir alsam yetiyor ama gel gelelim derdim bambaşka 26 günlük bebem hasta oldu burnu tıkalı çok zor 40ımız bile dolmamıştı ablamızdan kaptık

Geçmiş olsun canım

B
benim kaşlarda çocukluğuma döndü

Kundak yapan var mı kızlar? Sanki daha kaliteli uyuyor kundak yapınca diğer türlü sürekli elleriyle uyandırıyo kendini bizim sıpa
Ben kundak yapıyordum ilk günlerde bizim ki kendini çok sıkıyor gaz sancısından iki büklüm oluyo bende yapmıyorum artık. Sıkılıyor gibi kolları dışarıda olsun istiyor. Omuzlardan itibaren içeri alırdım banyosunu yaptırdığımız gün müslin bezle yapıyorum.

Yok artık bunu duydum hiç erken yıkatmam
Bende öyle mantığı bu dolmadan daha çok 40 basar valla adı üstünde 40ın çıkması 37 çıkması mı
kesinlikle katılıyorum sana
yok aynıyız her gün ev topuzu pijama göz altları mor geçen kv saçını kestir dedi neyinden rahatsız oluyorsa ona dert oldu ikidir diyorsun kestirmicem uzun saç seviyorum kocamda böyle beğeniyor dedim güldü sabır :)
Kundak yapan var mı kızlar? Sanki daha kaliteli uyuyor kundak yapınca diğer türlü sürekli elleriyle uyandırıyo kendini bizim sıpa
benimki kundak yapınca kıyameti koparıyor hiç sevmiyor o eller illa kıpırdayacak hele şapkası gözünün önüne düşsün aman aman

Ben banyoya bile zor firsat buluyorum da onda da sacimi tarayamiyorum kurutup topuz yapiyorum hemen kimse gormesinsadece yüzüm zayıflamış bunu farkettim tuvalet banyo ihtiyacimi geciktirmeden yaparsam şükredecem gectim bakimi
Ayni yani soyle sabah kalkinca bir esortman geciriyorum ustume okula gidiyorum mecbur ogleye kadar oyle durup oglen tekrar pijama giyiyorum cubku cok rahat ozellikle pijamali halime donuyorum yani. Ama bende ayse gibi cogunluk sacimi tarayamiyorum topuz yada bere idare ediyorum

Uzayan sarılık yaşayan anneler bebeğiniz uykuya meyillimiydi hep 16 günlüğüz ya mikirdano ya uyuyor öyle bakinarak gözleri açık çok durmuyor

Bizimde yüzü doldu hep öyleydi sütümden sürdüm arada 2 gündür azaldi baya
Bizim de öyle alnında aşırı var yüzünde diğer yerlerde de çıkıyo geçiyo sütümden sürdüm alnına 1 defa çok kızardı daha sürmedim sizin de kızardı mı sürünce
Bir de banyo yaptırmaya başladıktan sonra oldu sivilceler acaba şampuandan olur mu mustela kullanıyorum iyi diye yoksa hormonlardan mı bebeğimi sevemez oldum sivilceleri artmasın diye
Yapıyoruz da illa bişey ediyo çıkarıyo o elleri bi de gözlerini örtünce uyuyo yoksa fıldır fıldır gözler ma kapattırmıyo ağlıyo sıkılıp

Bende bubchen in sampuanini kullanıyorum ondan mı oldu diye şüphelendim ilk oğlumda da olmuştu ama bu kadar beyaz uçlu ve yoğun degildi

Ben de kendimi tanıyamıyorum göz altlarım çok kötü durumda. Pijamayla evde geziniyorum işte.Aman daha lohusayız olacak o kadar.Ne yapalım uyumayan, gazlı bebişlerimiz yada herbirimizin başka sebepten sıkıntılarımız var bi e bi yardımcımızda yok.Umarım inş.toparlarız bişeyler düzene girer.

Yahu bu çocuk tüm gün sadece kuş gibi uyuyo; 10-15 dakika uyuyup uyanıyo, deli olucam artık. Bu saat oldu, hala uyumadı.
Uyanıkken de sürekli ağlaması devam ediyor. Mama veriyoruz, 120ml içiyor, yarım saat sonra yine acıkmış gibi aranmaya başlıyor. Ne kadar versek içiyor, kusmuyor da maşallah! Nereye içiyo o kadar mamayı onu da anlamadım. Ne yapıcam ben böyle… Gün içinde birşeyler yapabileceğim 5 dakikam bile yok. Annem olmasa duş bile alacak fırsat bulamıyorum. Bu daha ne kadar böyle sürecek, ben nasıl işe başlayacağım bunu bakıcıya bırakıp… içmiyorum ama bir sigara yakasım var…

Ben banyoya bile zor firsat buluyorum da onda da sacimi tarayamiyorum kurutup topuz yapiyorum hemen kimse gormesinsadece yüzüm zayıflamış bunu farkettim tuvalet banyo ihtiyacimi geciktirmeden yaparsam şükredecem gectim bakimi

Cnm bazen benimkide kavga ediyor ama bakiyorum süt var...gazdan yada burun tikanikligindanda olabilir emin ol sutun yetmedugine
Kızlar bebeğinizin göbeği düştükten sonra sarı bir akıntı oldu mu?
Cok az oldu dr bir hafta bekleyelim devam ederse antibiyotik krem kullanalım dedi ama gecti

Keşke yapabilsem uyur en azından ama nerde cikariyor elleri kundaktan zirliyo yapabiliyosan yap devamlı yarım kundak
Geçmiş olsun dr gördü mu

Uzayan sarılık yaşayan anneler bebeğiniz uykuya meyillimiydi hep 16 günlüğüz ya mikirdano ya uyuyor öyle bakinarak gözleri açık çok durmuyor
Anne sütü sariligimiz var uzayan ama bizimki uyumuyor...az daliyo mizikliyo sipa

Cnm benim sıpada öyle bıraktığım gbi uyanıyor hiç dinlenme yok bana...surekli meme aranıyor ama çok sık beslememek lazım hele mama dahada gaz yapar....drla konuş bu durumu..ama uyku için sadece sabır diyorum

Günlük baz miktarın üzerine çıkmamaya çalışıyoruz, özellikle gece uyku arasında çok içmiyor ama gündüz üstüste içmek istiyor bazen, korkutuyor beni. Doktora sordum, bu kiloda bebek o kadar içer, normal, sakın aç bırakmayın, ne kadar isterse verin dedi. Cidden doyunca daha fazla emmiyor. Aman ne bileyim, korkutuyor beni bu çocuk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…