2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
An itibariyle emzik tutturmayı başarmış bulunmaktayım 🎉 almıycak diye çok korktum 😂
Biz 42 gunluguz hala aldıramadim kac gunluksunuz nasıl başardınız ya

Bu arada kizlar takılmayın 40 yikamaya gezmeye felan...biz 39 gunlukken sünnet olunca dr 3 gün yikamayacaksiniz dedi...bugun yikicaz haftasonu gezmeye gitcez...inanmayın yani

Teneffus Zili Teneffus Zili gaz damlasindan memnunum pırt pırt aşağıdan cikiyo gazi ama yetmiyor gazlı bir bebek çünkü memeyi sık emiyor sipam
Anladım canım teşekkür ederim.Kuzenime sordum eczanede sap simplex yokmuş başka bi damla önerdi.Benim bebişte gazlı emmek istiyor ama dünden beri gaz sancısı yüzünden emerken ağlıyor.Çok ıkınıyor uyurken bi türlü rahat uyuyamıyor yavrum.😐İnsanlar hep aç diyince ben de evham yapıyorum belki açtır dedim ama mama verincede uzun uyumadı.Yüzüstü yatırıyorum artık iyi mi geliyor bilmiyorum ama öyle uyumayı çok sevdi uzun tutamıyorum tabi çevirince uyanıyor.🙃En iyisi bi gaz damlası almak ve denemek olacak.

20 günlük civarı başladı 3 aylık olana kadar devam etti

Yok kolik çok başka belli saati var ve o saatlerde susmuyor gibi
Hergün 13:00 - 19:00 arasına denk gelen minimum 3 saat ağlamamız var. Doktor da koliğe benziyor dedi. Şimdi umudum 3 ayda 😂

200tlydi. Kartal'da benzer bir yer 450 TL fiyat verdi.
Kartal İst Marina’da biyer gördüm, fotoğraflar dahil 40 çıkarma paketi 500 yazmış. Aynı yer mi acaba?

Geceleri genelde mama veriyorum. Ama gündüzleri eğer emmezse sağıp veriyorum. Yoksa goguslerim taş gibi oluyo
Benim sagdigim sut doydugu miktara denk gelmedigi icin gunduz de mama devam ediyor maalesef. Bi de meme tutmayinca tabii. Ne zaman tutsa sutum artıyor resmen, bakalım nereye kdr inat edecek..

Biz 42 gunluguz hala aldıramadim kac gunluksunuz nasıl başardınız ya

Bu arada kizlar takılmayın 40 yikamaya gezmeye felan...biz 39 gunlukken sünnet olunca dr 3 gün yikamayacaksiniz dedi...bugun yikicaz haftasonu gezmeye gitcez...inanmayın yani
Doktor bir aya kadar vermeyin dedi ama ben zaman zaman deniyordum hep. Şimdi Dün gece doyurdum uyku öncesi aranmaya devam edince emzik tekrar deneyeyim dedim tuttu ve 4 saat uyudu sonra 🎉 24 günlüğüz şu an ama sabah denediğimde gene tutmadı 🙈 ona da bir alışma süreci var herhalde yılmadan deneyeceğim. Bibs kullanıyoruz emzik olarak 🙏

2.ay aşısından 10 gün sonra yaptır dedi doktorumuz bize. Kendimiz alacakmışız sağlık ocağı yapıyormuş iğne değil zaten ağızdan yutmalı aşıymış

Canım bebeğin kız mı? Bizim yörede de kız bebek eksikli derler erken yıkanır kızlar. Annemler de bana erken yıkayalım dediler feministliğim tuttu kızdım yıkatmadım dündü kırkımız dün yıkandık giyindik gezdik 😬
Ay ne saçma ya niye eksikli oluyor muşuz 😂iyi yapmisisin

Ya bence karakteri ile alakali bilmiyorum ki 😐sen ucundan yakalamissin bari 😄
Cocuk bakiminda ilk kizimda bir kere dediki sen 10 dakika uyu ben bakayim tamam dedim 2 waat uyumusum salona bir kostum kendi ustunu ortmus uyuyo cocuk yerde anakucaginda ustu acik tv izliyo 2 aylik falan 😟 bu seferde gecen mesela coxuk acliktan oldu peynir ekmek ye diyo kizimda alismis yumurta istiyo oda yapmiyo. Kizdim sen bebege bak biz yiyelim. Baktim iceride ses durmuyo bi bakayim dedim niye agliyo yavrum anaa bi baktim cocuk besikte esimde sagolsun yanina yataga yatmis telefonla oynuyo cocuk kendi kendine aglamaya devam ve o sekilde vicdani rahat. Hadi kucagina almiyorsun iki ninni soyle konus ilgilen birsey yap ama yok 🤷‍♀️ ben cirlayinca birbirimize giriyoruz sonuc yine ayni aman neyse iste benim umudum yok artik
Off çok ilgisizmiş yaa sabır diliyorum sana.🙁Herşey sana kalmış anlaşılan ev, çocuk Allah yardımcın olsun arkadaşım.🙏

Ben geçen gün dedim ki ayy yanaklar tombşleşti aynı anda hem kv hem kp ee mamayla besleniyor.!! Süt çıkıyor biz içiyoruz çünkü çıkmıyor napayım bileğimi kessem çıksa oradan vericem (bu sözlre içimde patlayan sözler) ağlamakla gülmek arası trajikomik insanlar
Nefret ediyorum şu insanlardan, var da biz vermiyoruz sanki yok sütün yetmiyor yok çocuk doymuyor, terbiyesizler..Sen doğur da süt fışkırta fışkırta emzir demek lazım…Benim de içimde patlıyor 🤷🏻‍♀️ İnsanlar çok kötü

Ben geçen gün dedim ki ayy yanaklar tombşleşti aynı anda hem kv hem kp ee mamayla besleniyor.!! Süt çıkıyor biz içiyoruz çünkü çıkmıyor napayım bileğimi kessem çıksa oradan vericem (bu sözlre içimde patlayan sözler) ağlamakla gülmek arası trajikomik insanlar

Nefret ediyorum şu insanlardan, var da biz vermiyoruz sanki yok sütün yetmiyor yok çocuk doymuyor, terbiyesizler..Sen doğur da süt fışkırta fışkırta emzir demek lazım…Benim de içimde patlıyor 🤷🏻‍♀️ İnsanlar çok kötü

Evet yaaa ağzı olan konuşuyor. Ne kadar hassa bir dönemde olduğumuzu düşünen yok meme versen ayrı konuşuyorlar vermesen ayrı en iyisi hiç kulak asmamak 🙏

X