2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Evet canım aynen bizim kız da kakasını memede yapıyor.Ama bi huysuzluk saati var denk geldiler bebek ya bu robot değil anlamıyorum herhalde herkesin bebeği emzir yatır sürekli uyusun modunda mı bi bizimkiler mi zorlayıcı.😐 Benim kız da ağzıyla aranıyor emme isteği var onlar da aç bu aç diyip duruyor.Emmek isteyen bebek hep aç mıdır anlamadım.Daha çook küçükler bildikleri tek şey bu zaten,emme refleksi.😐
Bizimkiler de öyle yalnız değilmişim demek ki.robot sanıyorlar iki ağlasa senaryolar yazılıyor kimseye vermiyorum bu yüzden.bebek sık emiyorsa da sürekli ağzıyla aranıyor bence alışkanlık gibi bir şey.

Eklentiler

• 2FC7BCDC-09F8-4219-94BA-2729D62042A3.png
    2FC7BCDC-09F8-4219-94BA-2729D62042A3.png
    166 KB · Görüntüleme: 26
  • 913E8A78-F79A-4BA8-A710-B44A60299B5F.png
    913E8A78-F79A-4BA8-A710-B44A60299B5F.png
    138,4 KB · Görüntüleme: 22
Kaç günlük oldunuz canım? Ben de benzer şeyler yaşadım sağacak sütün varsa çok şanslısın bile ☺️ Benden doğru düzgün çıkmıyordu sonra sağma dediler artık sağmıyorum..Mama destekli gidiyoruz, büyüdükçe çenesi kuvvetlendikçe daha da çok çekmeye başladı ve öyle öyle süt artacak bence..Kullanmadığım takviye kalmadı🤦🏻‍♀️ Yeni yeni mama azaltma çalışmalarındayım🧿 Ben de çok takıyorum en büyük düşmanımız stres..
25 günlük olduk canım an itibariyle. Çenesi kuvvetli aslinda epey, nadiren tutup da cektigi zamanlar canimi acitiyor sağlam cekiyor, ama agzi mi kucuk kaliyor acaba diye düşünüyorum. Dedigin gibi buyudukce alir herhalde diyorum, oyle umut ediyorum en azından cnm 😑 sagiliyor sütüm ama bazen 30 cikiyor, bazen 60, 1 kere 90 çıktı, 50 vs o civarlar gidiyoruz. Mama daha fazla sut daha az oluyor böyle olunca. Kesinlikle stres cok etkiliyor haklisin, sakinlesmeye calisiyorum olabldgnce, brkac gundr ağlamıyorum, oncesinde her gun birkac posta agliyordum. Resmen kavga ediyoruz memeyle 😢 senin de çokça artsın sutun, kzuucugun da daha cok emsin insallah canimmm🙏🙏
Aaaa var tabi var.. o bilinçli gülmeler, bi şebeklikler falan başlasın hele 😍
Oyyy yerimmm 🥰🥰
Bizde meme mama destekli gidiyoruz süt 30 cc geliyor sadece uyutmak icin kullaniyorum onu da, suan 90 cc mamaya gectik ,35 gunluguz
Biz 2. haftadan beri 90lik iciyoruz neredeyse 2 saatte bir. Aralarda da süt ne kadar cikarsa mamayi o kadar azaltabiliyorum, 30-60 arasi çıkıyor süt, 1kere 90 cikti cok şaşırmıştım daha da çıkmadı öyle... Suan 25 gunluguz biz de. Mama daha fazla oluyor bizde de... Tutuyor mu peki memeyi 😑
Ya evlat iste hem en zor hem en guzel 🥰 Rabbim evlat acisiyla sinamasin bizleri
Aminnn, isin şakası tabii 🙏☺️ cok tatlilar insanin icine sokasi geliyor farkli bir sevgi 🥰
Benimki 15-20dakika bile durmuyo ya. ya uyuyo yada ağlamaktan ememiyo. Anlamadım süt mu fazla geliyo gazi mi var .
Benim gunde 1 ya da max 2 kere tutuyor oyle. Hatta bazi gunler hiç tutmuyor. Dedigin gibi ya uyuyor ya kararıyor, uyku arasi tutmyor zaten.
Nasil yapiyorsun mama destekli mi gidiyorsun sen de cnm? Sagiyor musun?
Ahh kızlar o kadar içlendim ki bu akşam misafir geldi. Kızın da huysuzluk saati tuttu annemle yıkamıştık bugün öyle olunca 11 gibi başlayan huysuzluğu erkenden başladı bu defa.Gelen kişi diyor ki senin sütün yok bu çocuk o yüzden uyumadı niye yiyip içmiyorsun diye ben şok başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki.Mutfağa bişeyler hazırlamaya gitmiştim sanırım o ara kaynanam yiyip içmiyor falan demiş yoksa böyle bir şeyi o kişi demez diye tahmin ediyorum.😔İnsanlar neden bu kadar kötü anlamıyorum gidip bi ölçek mama yaptım kız az biraz içti bi miğdesi bulandı gibi, gerisini eşim verdi.Onlar gidince tekrar emzirdim kız memeyle kavga ediyor resmen emip ağlıyor böyle olunca acaba süt mü gelmiyor diye düşündüm.Eve adım attığım andan beri kv sütü hiç yokki diyor🤷 bu kadın benden ne istiyor anlamış değilim.Bebeği hiç tutmayan kızımı bir kez bile sevmeyen kv bana bebeği verde biraz tutim falan dedi ben de vermedim ben de.İnsanların önünde şov yapar ancak iki yüzlü biri.😤 Gözyaşlarıma hakim olamadım uzun oldu ama ne bilim içimi dökmek istedim size.İyi ki annem ailem var bu kadından hiç bir iyilik görmemiş biriyim.
Off ne gereksiz insanlar ya... Gerçekten kadının düşmanı yine kadın.. cahillik de sebep olyor bunlara. Takma kafana, bizimki mama iciyor yine de bazen belli saatlerde huysuzlugu oluyor, ne yani sütten mi simdi? Gereksiz insanlar icin sıkma canını, yok sütüm, vermicem sut napcaksin de 😬😬😬

Kızlar rota virüsü aşısı yaptıracak olan var mı?Tecubeli anneler daha iyi bilirler.Devletin rutin asi programında var mı bu asi?Biz kontrollerimize Acıbademe gidioruz.Asilarimiz da orda olacak sanırım.Doktorla tam konuşamadım bebeğin bagirmasindan😀bebek en erken 6 haftalık,en geç 14 haftalıkken yapılır ilk rota virüsü aşısı dozu diyor internette.
2.ay aşısından 10 gün sonra yaptır dedi doktorumuz bize. Kendimiz alacakmışız sağlık ocağı yapıyormuş iğne değil zaten ağızdan yutmalı aşıymış
40 ı nasıl yapıyorsunuz bişey yaptınız mı kaynanam 37.gün yıkancanız bebekle sonra dışarı gezmeye diyo🤣 37 ne alaka ya, :skandal: bizde 40.gün yıkanıp çıkılıyo yani normaldede çıkıyoz tabi de akşam ezanına kalmadan dönüyoz nolur nolmaz diye🤣
Canım bebeğin kız mı? Bizim yörede de kız bebek eksikli derler erken yıkanır kızlar. Annemler de bana erken yıkayalım dediler feministliğim tuttu kızdım yıkatmadım dündü kırkımız dün yıkandık giyindik gezdik 😬

Benim gunde 1 ya da max 2 kere tutuyor oyle. Hatta bazi gunler hiç tutmuyor. Dedigin gibi ya uyuyor ya kararıyor, uyku arasi tutmyor zaten.
Nasil yapiyorsun mama destekli mi gidiyorsun sen de cnm? Sagiyor musun?
Geceleri genelde mama veriyorum. Ama gündüzleri eğer emmezse sağıp veriyorum. Yoksa goguslerim taş gibi oluyo

Bikaç gündür gazdan dolayı bi rahat uyku uyuyamadı yavrum biz de nbl probiyotik drop kullanıyoduk doktor onu vermişti etki etmiyo mu acaba diye bıraktım pazar günü biogaia aldık biraz rahatlattı sanki ya da sütüm mü yetmiyordu da uyuyamıyodu onu da bimiyorum bugün baya bi emdi beni doymadı heralde uyku da uyuyamadığından hep emmek istedi göğüslerim daha da sertleşmedi ben de mama verdim 1 saat önce ve 2 dk da bir uyanıp ağlayan bebek kesintisiz uyuyo çok şükür özlemişim o 2 3 saat deliksiz uyumasını şu 1 haftadır çekmediğim çile kalmadı ne ev işi ne yemek sürekli onunla uğraştım

Bizimki de bikaç gündür eski deliksiz uykuları gibi uyuyamıyodu sürekli ağlamaklı gazlı geçiyodu acaba kolik mı diye düşündüm ama bu akşam mama verdim şimdi 1 saattir uyuyo işimi gücümü de yaptım yemek te yedim kaç gündür doğru düzgün yemek bile yiyemedim kolik bebekler ne yaparsan yap susmuyor mu o ağlama krizlerinde bizimkini kolik sandım ama ya meme ya da gazdan dolayı ağlıyordu heralde çünkü mamayı verince daha iyi oldu gibi geldi bana
Yok kolik çok başka belli saati var ve o saatlerde susmuyor gibi

Canım bebeğin kız mı? Bizim yörede de kız bebek eksikli derler erken yıkanır kızlar. Annemler de bana erken yıkayalım dediler feministliğim tuttu kızdım yıkatmadım dündü kırkımız dün yıkandık giyindik gezdik 😬
Kız canım eksik derken gün olarak mı sezeryenim ama erkeklerde sezeryanda erken geliyo 🙄 onların köyünde 37de yıkanırmış 40ta 40 basarmış 40tamamen olmadan eksikmiş gibi geliyo ☺️

Yok kalmıyor altlı üstlü oturuyoruz maalesef🥴 km.uzak olmayı isterdim.Hiç cevap veren biri olmadım ama misafirin yanında da tatsızlık oluşmasın diye söylemedim.Eskisi gibi de değilim şimdi bi tık daha hakkettiği gibi tavır alıyorum.
O kotuymus iste. Bende bu seneye kadar susuyordum. Bu senede cok iyi degilim ama artik yeterrr dedim.

Kız canım eksik derken gün olarak mı sezeryenim ama erkeklerde sezeryanda erken geliyo 🙄 onların köyünde 37de yıkanırmış 40ta 40 basarmış 40tamamen olmadan eksikmiş gibi geliyo ☺️
40 da disari cikicaksan o gun yikama zaten canim hava soguk. Annemde 39 da yikariz diyordu artik yok. İlkinde ne yaptik hatirlamiyorum. Simdi kendi basima ne yapsam ki 😕 Sese00 Sese00 sen mi yazmistin suya okuyacagiz diye ? Ben okumayi bilmiyirum ama youtubeden acsam olur mu acaba ? Birde ne kkuyacaksinuz onu acayim yardimci olurmusun

Bizim kırkımız bugün çıktı 🙏🏻Hiiiiiç öyle hurafe şeyleri yaptırmadım valla kovaya suyunu hazırladık kuran okuduk o dualı suylada minnoşumu yıkadık 🥰Bu kadar 🤗
Anneme kalsa kırk kaşık suyla evi filan ıslayacaktık😀
Evet onuda duydum evin her yerine su attırcakmışız🤷🏼‍♀️

Ya işte dinen erkekler daha üstün kadın sürekli ibadette bulunamıyor regl olduğu için falan ya o yüzden kadın eksik sayılıyor sanırım 😞

Canim ya icine atma ver cevabini 😐 niye kaliyor bir faydasi yoksa esine soylesen 🤷‍♀️

Masallah diyeyim 😄 anladim ben en vahim benim ki.. sagolsun ise gider calisir bitti. Kalan hersey bende 😐 iyice sinirim bozuldu 😕

Ay dimu ya :) hayir ben imkan olsa hastane disinda cikmazdim ama ciktik bir kere🤷‍♀️ hayirlisiyla 40 a az kaldi bizim yine cikicam ama gonlum ferah cikicam 😄😄
Biz yapıyoruz bunları böyle cnm..İlk evlendigimde evde iş bölümü yapsaydım herseyi salak gbi üstüme almasaydim böyle alismazdi..çalışıyordum ama her ev işi bende oldu hep...rahmetli kv hicbkiyamamis oğluna...bende böyle yaptım cocuk olunca ne büyük hata yaptığımı anladim ama düzelt duzeltebilirsen olmuyor artık...bende madem öyle işte böyle yapmaya basladim...gün geliyo temiz atleti temiz corabi yok😃😃 yapacak birsey yok vaktim kalmiyo beyzade diğer işleri yapsin bende onları yıkamayım.
Cocuk bakımına gelince sende bu kadar rahat alistirma...ver eline mutfagi toplayacagim de...valla ben hiçbir yeri toplayamiyorum eşim gelene kadar...gecede çok kalkarsam veriyorum ona bir saat ayaginda sallıyor ben uyuyorum...gazını cikartamadigimda onu uyandiriyorum
Azcik cirlamak lazım yoksa olmuyo

Annenin yaşatması daha kötü olmuştur senin için.😔Evet geçiyor ama bıçak yarası gibi de kalıyor eşime söyleyeceğim zaten uyarsın bi faydası yok bari beni rahat bıraksın diye.Oğluşunun evi gelmede denmiyor ki.😐
Bunların tek cozumu herkese haddini bildirmek cnm..takılma üzülme ama bi cirla herkes haddini bilsin lohusayi üzmeye kimsenin hakkı yok

Biz yapıyoruz bunları böyle cnm..İlk evlendigimde evde iş bölümü yapsaydım herseyi salak gbi üstüme almasaydim böyle alismazdi..çalışıyordum ama her ev işi bende oldu hep...rahmetli kv hicbkiyamamis oğluna...bende böyle yaptım cocuk olunca ne büyük hata yaptığımı anladim ama düzelt duzeltebilirsen olmuyor artık...bende madem öyle işte böyle yapmaya basladim...gün geliyo temiz atleti temiz corabi yok😃😃 yapacak birsey yok vaktim kalmiyo beyzade diğer işleri yapsin bende onları yıkamayım.
Cocuk bakımına gelince sende bu kadar rahat alistirma...ver eline mutfagi toplayacagim de...valla ben hiçbir yeri toplayamiyorum eşim gelene kadar...gecede çok kalkarsam veriyorum ona bir saat ayaginda sallıyor ben uyuyorum...gazını cikartamadigimda onu uyandiriyorum
Azcik cirlamak lazım yoksa olmuyo
Ya bence karakteri ile alakali bilmiyorum ki 😐sen ucundan yakalamissin bari 😄
Cocuk bakiminda ilk kizimda bir kere dediki sen 10 dakika uyu ben bakayim tamam dedim 2 waat uyumusum salona bir kostum kendi ustunu ortmus uyuyo cocuk yerde anakucaginda ustu acik tv izliyo 2 aylik falan 😟 bu seferde gecen mesela coxuk acliktan oldu peynir ekmek ye diyo kizimda alismis yumurta istiyo oda yapmiyo. Kizdim sen bebege bak biz yiyelim. Baktim iceride ses durmuyo bi bakayim dedim niye agliyo yavrum anaa bi baktim cocuk besikte esimde sagolsun yanina yataga yatmis telefonla oynuyo cocuk kendi kendine aglamaya devam ve o sekilde vicdani rahat. Hadi kucagina almiyorsun iki ninni soyle konus ilgilen birsey yap ama yok 🤷‍♀️ ben cirlayinca birbirimize giriyoruz sonuc yine ayni aman neyse iste benim umudum yok artik

Ya bence karakteri ile alakali bilmiyorum ki 😐sen ucundan yakalamissin bari 😄
Cocuk bakiminda ilk kizimda bir kere dediki sen 10 dakika uyu ben bakayim tamam dedim 2 waat uyumusum salona bir kostum kendi ustunu ortmus uyuyo cocuk yerde anakucaginda ustu acik tv izliyo 2 aylik falan 😟 bu seferde gecen mesela coxuk acliktan oldu peynir ekmek ye diyo kizimda alismis yumurta istiyo oda yapmiyo. Kizdim sen bebege bak biz yiyelim. Baktim iceride ses durmuyo bi bakayim dedim niye agliyo yavrum anaa bi baktim cocuk besikte esimde sagolsun yanina yataga yatmis telefonla oynuyo cocuk kendi kendine aglamaya devam ve o sekilde vicdani rahat. Hadi kucagina almiyorsun iki ninni soyle konus ilgilen birsey yap ama yok 🤷‍♀️ ben cirlayinca birbirimize giriyoruz sonuc yine ayni aman neyse iste benim umudum yok artik
Cocuk agliyo o telefon mu bakiyo yuhhh cinnet sebebi
Benimkinden beter olanlarda varmis🤢 bol sabırlar cnm

X