2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
411A7908-5881-4019-A9F0-9BC6106ACF4E.jpeg
02E3EEDC-0C80-46F9-8453-4D57C0635BF9.jpeg

Bugün kahve içtim ondan sanırım bu saatte yazma gücü bulabildim kendimde..6 saatir uyanık uyuma saatimiz gece 4 5 her gün böyleyiz.gündüz uyumuyor diyen annelere çok özeniyorum.keşke bizimki de gündüz uyumasa en azından gece uyur.gerçi gündüz de uyumuyor ama bu kadar uzun sürmüyor.geceler kesintisiz uyanık gazı çıktı suratıma bakıyor bir de laf istiyor herhalde bu saatte..kafam olmuş bir milyon 🙈 panda gibi geziyorum her gün göz altlarım mor mor 🙈 günde 10 12 saat uyuyan ben ne hallere düştüm 🥲 bütün eklemlerim ağrıyor 🥲
Ben de günde 13 saat uyurdum en çok bu zor geliyor sanırım. Bu renkli hayatı gerçekten biz mi seçtik 🙈😀🤷🏼‍♀️

Kızlar bizim dün göbek bağımız düştü ama içi böyle hafif bişeyler var ben temiz suyla temizledim geçer mi ne zaman düzelir
Çarşamba günü doktorumuzdaydik canım.Bizim de göbek bağımız düştü ama hafif bişi kalmıştı içinde.Doktor oraya çubukla bı solüsyon sürdü ve tamamen geçti.

Bugün kahve içtim ondan sanırım bu saatte yazma gücü bulabildim kendimde..6 saatir uyanık uyuma saatimiz gece 4 5 her gün böyleyiz.gündüz uyumuyor diyen annelere çok özeniyorum.keşke bizimki de gündüz uyumasa en azından gece uyur.gerçi gündüz de uyumuyor ama bu kadar uzun sürmüyor.geceler kesintisiz uyanık gazı çıktı suratıma bakıyor bir de laf istiyor herhalde bu saatte..kafam olmuş bir milyon 🙈 panda gibi geziyorum her gün göz altlarım mor mor 🙈 günde 10 12 saat uyuyan ben ne hallere düştüm 🥲 bütün eklemlerim ağrıyor 🥲
Aynı durumdayim canım.Surekli memede uyumak istio.Guc bela yatağına yatırdım.Emzik almio,24 saat emiyo.Cok obur bı kız 🤭babası baktı 2.30 a kadar.Sonra ben de devraldım mesaiyi.

Ben kucağa alışma olayına inanmıyorum yaa 🤭 bebek bu en iyi bildiği kişi hep yanında olsun istiyor. 9 ay boyunca karnımızda bizimle temas halindeydi çıkınca da haliyle yine öyle olsun istiyor 🙏 gaz sorunu olmasa ben hep kucakta taşımaya razıyım ilerde isticez gelmicekler tadını çıkarmak lazım ☺️
Bende anlamiyorum alissa ne olacak bir omur kucakta kalmiyor. Kucaga gelmeye alisacak olan elin cocuguda degil ki. Zaten kucaga alisma diye birsey olsa anne sutu alan cocuklarin komple olmasi lazim surekli kucaktalar.
Evet efendim daha once yazmistim sana mi yazmistim hatirlamiyorum. İnsan ilk cocukta cok umutsuz oluyor bu gunler bitmeyecek diyor ama elbet bitecek gunu var herseyin ikincide bunu biliyorsun 😁 kimileri diyirdu ki bana 40 ciksin duzelir umutla bekledim tabi ama ilkinde o asla olmadi. Bir sitede biri yazmisti kisinin doktoru demis ki 100 gun sonra hersey rayina oturacak. İnanmadim ama bir umudum olmustu. Neyse efendim hic unutmuyorum bir gece kayinvalidemler bizde kaliyor anaaa masallah biizimki o gece ilk kez uyuyor uyan da da arada tabi nasil mutluyum ve bir an aklima geldi gunleri saydim veee tami tamina 100 gun olmus 🥳 yani bizde tastamam dogru cikmisti. Baska hicbir yerde bu bilgiye rastlamamistim 🥰

Gunaydin hanımlar, benim kızımın göbeği dışa dönük. Sizin de öyle mi? Içe çöksün diye bel kemerleri varmış, aldim, o kadar büyük ki ben nasıl sarayım çocuğumu ona vazgeçtim..
Doktora gittiğimde danışacağım ama kontrolümüz tee 21 inde..
Bizimde distaydi annem o icine girer demisti yavas yavas giriyor bazen biraz daha disarida oluyor bazen daha iceride 🤷‍♀️

Yarin işitme testi için randevu aldim, bakalım nasıl bi testmis🐣
Cok basit kulağa aletle dinliyorlar o kadar
40 uçurma dedikleri şey bir şaman adeti, ama onların da yarı 40 diye birşeyin varlığından haberdar olduğunu sanmıyorum 🤣

Ananem her yıkamada “su aşağı oğlum/kızım yukarı” derdi, banyo ile ilgili bildiğim tek adet bu 🤭
O ne demekmis😀
Benimde bebeğim de sarılık var. Hastanede karşılaştığımız bir anne söyledi onun bebeğin de de varmış hatta baya artmış yumurta, süt ve süt ürünleri tüketme geçene kadar biz hastaneye yatacaktık artık onları kestikten sonra düzeldi dedi. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bende kestim yemeyi
Peynir yumurtada yemiceksem ne yicem arkadas
Kızlar biz 1. Ay aşımızı olduk ,birdahaki ay karma aşı varmış .Şimdiden tüm olumsuzlamalar yükleniyor bana fazla bilen büyüklerim tarafından 😬.Uyumaz ateşlenir sabaha kadar ağlar panik yaparsın falan filan diye .Bu kadar mı zor bu karma aşı
Bazı bebeklerde ateş yapabiliyor..yaparsa surup veriliyor zaten
Ben hiç bişey kullanmiyorum henüz eczaneyi aradım biogai 120 lira olmuş nurse harvey 80 lira dedi sab simplex kullanmiycam pfizer covit aşısının firması içine bişey katarlarsa diye pimpiriklendim 😬 hem emzirmede masaj yapacağım olmazsa birde Harvey alacağım onun icinde de simetikon var
Sap siblex eşim 110 a almis ben baska yerde 80e sorduydum eczaneden eczaneyede fark var anlasilan
Kızlar yardımınıza ihtiyacım var LÜTFEN yardım edin benim 20 günlük bebişim var ve kakası mukuslu sulu alerji olabilirmiş ve aşırı karın guruldaması var sizden ricam bebişleriniizm kaka fotoğrafını yollayabilir misiniz acaba benimki normal mi bilemedim yardımlarınızı bekliyorum
Kaka hep sarı ve puturlu...normali bu
Bende korkuyorum Allah korusun hemen yatagi yaninda besik var ama 🤷‍♀️ zaten isteyerek uyumak degil bildigin sizmak hatta bir kere Cereni besige koyunca tam buyuk kizimi opup severken iki buklum sizmisim. Bi uyandim her yerim agriyor 😕 ya bende kereviz sut yapiyor diye okumustum sevine sevine yaptim cok severim aaa sonra bir baktim gaz yapiyormus 😒

Ahaha annemde bana derdi kucukken 😁 uzadim bak 1.70 oldum ise yariyor demek 😁

Evet oda ayri mesele 🤷‍♀️ valla benimde canim bugun cok cekti pirasayi niyeyse 😕 pirasa yani insanin cani kebap falan ceker dimi 😁 o sesler cok iyi ya suanlik bizde pek ise yaramadi gerci. Altini degistirirken bazen aciyorum azcik dinliyor sonra basliyor yine aglamaya
Hersey gaz yapiyo hersey😒
Tamı tamına 4,5 saattir uyumayan bir bebeğim var. Çişimi bile zor yaptım, yıldım vallahi yaaa
Geceden beri 1 saat uykuyla duruyorum resmen
Koydummu biraktimmi uyaniyo

Arkadaşlar günaydın sizin bebeklerde sabahlıyır mu öleceğim bugün uykusuzluktan hala uyumadı. Uyuyor ama nasıl 5dk valla sonra uyanıyor nasıl uyutuyorsunuz yapmadığım şey kalmadı
Dun resmen gece 1 saatlik uykuyla durdum...koydunm uyandı koydunm uyandı...gündüzde öyle...derin uykuya geçemiyor ...gaza bağlıyorum ben aslında bayada atiyo pırt pırt damla kullanıyoruz çünkü...
Simdi ayağımda salliyorum ama biliyorumki indirmem uyanacak

Anca sadece okumakla yetiniyorum valla benimde canım çıkıyor 🤯🤯 ama belli etmemeye çalışıyorum.. yarın 15 günlük oluyor işitme testimiz şükür iyi çıktı. Şu karın guruldamadık bizde meme emerken tazyikli gelince hemen oluşuyor fazla kıvranmıyorum hemen gazını çıkıyor 😒 kakamız bizim de sulu içinde pötürcükler var araştırmıştım hardal sarısı bazen yeşil oluyor bu normalmiş böyle kaka. Gündüzleri hep emmek istiyor hep emme hareketleri 😔 göğsümün biri resmen yanıyor 🔥 emerken. Acaba doymuyor mu diyecem ama doymasa kaka çiş yapmaz bizim maşallahımız var her açmada kaka dolu hiç sağmadım sağıpta stres yapmak istemiyorum bunu çok yaşadım 🙈 göğüslerim boş gibi duruyor ama sıkınca birde devamlı emince süt iyi geliyor…

Şu yeme içmeye gelince bende şaşırdım mandalina portakal yiyorum valla dayanamıyorum 🙈🙈 yemek konusunda şaşırdım kaldım iştahta pek yok yiyemiyorum sanki.
Mandalin portakal direk asitli gaz yapabilir gozlemleyin bebeginizi duymuyorsa bundan olabilir duruyorsa devam...iştahını nasıl yok yahu ben dünyaları yiyeceğim nerdeyse😃
Kesintisiz 6 saattir uyumadı. Bazen etrafı izliyor, bazen 5dk gözünü kapatır gibi yapıyor, sonra başlıyor ağlamalar.
Kafayı yemek üzereyim, evde 3 kişi, birimizin kucağından iniyor diğerine geçiyor, sürekli “acaba aç mı” diye mama veriyoruz, ne versek de yiyor. Ay derdi ne bunun yaaa
Mamaya kilo alımı azsa başlayın kafaya göre değil...benim bebisde sürekli emmek istiyor kilo alımı fazla bile çıktı dr çok sık emzirme dedi ama çok aranıyor napayim
Ya ben gaz ilacı vermeden nasıl gazı engellerim masaj işe yaramıyor bu oglumda
Vermeden olmuyor mutlaka verin bence
Evet, belli saatleri var ama bugün çok uzadı, anlamadım neden. Yarın doktor kontrolümüz var, sorucam bakalım neymiş bu beyimizin problemi.
Gaz için maflor damla önermişti doktorumuz, onu kullanıyoruz, sanırım probiyotik, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum.
Bizede probiyotik verdi dr ama sanki pek işe yaramadı arti gaz damlasına basladik
İyi geceler arkadaşlar 😇
Katilamasamda arada gelip uğruyorum topige
Bir kaç gün sonra 1 aylik olucaz bizde 40lanmaya az kaldi bebeğim son bir kaç gündür memeden ayrılmak istemiyor uyuyor beşiğe girince ağlama krizleri emzik yerine kullanıyor beni 🙄
Emzik de tutmuyor napabilirim sizce
Ayni ben🙄🙄🙄 emzik oldu ikinci adım..Dr kilo alımı fazla beslenme aralarini aç dedi ama nafile bazen durmuyor 1.5 saatte emiyor öyle uyuyor...on dakika sonra gene uyanıyor offfff offf
Bende uykuyu çok severim kizim 8 yaşında...rahat battı rahat😀 gece gunduz derin uyumuyor
Bende anlamiyorum alissa ne olacak bir omur kucakta kalmiyor. Kucaga gelmeye alisacak olan elin cocuguda degil ki. Zaten kucaga alisma diye birsey olsa anne sutu alan cocuklarin komple olmasi lazim surekli kucaktalar.

Evet efendim daha once yazmistim sana mi yazmistim hatirlamiyorum. İnsan ilk cocukta cok umutsuz oluyor bu gunler bitmeyecek diyor ama elbet bitecek gunu var herseyin ikincide bunu biliyorsun 😁 kimileri diyirdu ki bana 40 ciksin duzelir umutla bekledim tabi ama ilkinde o asla olmadi. Bir sitede biri yazmisti kisinin doktoru demis ki 100 gun sonra hersey rayina oturacak. İnanmadim ama bir umudum olmustu. Neyse efendim hic unutmuyorum bir gece kayinvalidemler bizde kaliyor anaaa masallah biizimki o gece ilk kez uyuyor uyan da da arada tabi nasil mutluyum ve bir an aklima geldi gunleri saydim veee tami tamina 100 gun olmus 🥳 yani bizde tastamam dogru cikmisti. Baska hicbir yerde bu bilgiye rastlamamistim 🥰
Ben anlatayım kizimda hic uyumayan bebekti herkes dediki kırkı ciksin duzelir. Hic unutmuyorum kirkbirinci gün bir güzel uyudu aha dedim meğer doğruymuş...sonraki gün ne mi oldu...memeden ayrılana kadar yani tam iki sene gene uyumadi😒😔😃
Gunaydin hanımlar, benim kızımın göbeği dışa dönük. Sizin de öyle mi? Içe çöksün diye bel kemerleri varmış, aldim, o kadar büyük ki ben nasıl sarayım çocuğumu ona vazgeçtim..
Bende dra sordum göbek kordonu çok cekistirmis icerde o yüzden dedi...kızımın öyleydi fıtık dediler fıtık gecti ama göbek öyle kaldı...simdi oğlumda disarda göbeği...fıtık başlangıcı dedi dr...bir yaşına kadar genelde geçiyormuş. Banada büyükler birseyler baglamami söyledi ama yapmadim

Kızlaar hello,
Dün açtım su sesi dinlettim. Uyudu valla 🥰😍😂
Hatta ben de uyumuşum 😅

Buzuki Orhan'ın kolik bebekler için bir albümü var albümü açtığımız gibi susuyor hatta uykuya geçmesi kolaylaşıyor onu da denemeni tavsiye ederim ☺️

Bizimki de dışa dönüktü zamanla vücut büyüdükçe içe doğru dönecek dedi doktor

Dun resmen gece 1 saatlik uykuyla durdum...koydunm uyandı koydunm uyandı...gündüzde öyle...derin uykuya geçemiyor ...gaza bağlıyorum ben aslında bayada atiyo pırt pırt damla kullanıyoruz çünkü...
Simdi ayağımda salliyorum ama biliyorumki indirmem uyanacak
Ben de ayağımda sallıyorum ilk defa yoksa memeden başka yerde uyumuyor kurudum valla 😂

Ben de günde 13 saat uyurdum en çok bu zor geliyor sanırım. Bu renkli hayatı gerçekten biz mi seçtik 🙈😀🤷🏼‍♀️
kader ortağım 🥲 evet biz seçtik 😂
Aynı durumdayim canım.Surekli memede uyumak istio.Guc bela yatağına yatırdım.Emzik almio,24 saat emiyo.Cok obur bı kız 🤭babası baktı 2.30 a kadar.Sonra ben de devraldım mesaiyi.
maşallah obur olmaları güzel ama biz analar çok yoruluyoruz 🙈 keşke bizim baba da baksa işe erken gidiyo diye bak diyemiyorum da yılbaşı tatili gelse bende bir hafta rahatlıcam ☺️

Evet bana demiştin bir umut ben de 100 ü bekliyorum azı gitti çoğu kaldı 😅 ama bir yandan bebekliğini özlerim diye büyümesin istiyorum zor ikilem 🙈
Mandalin portakal direk asitli gaz yapabilir gozlemleyin bebeginizi duymuyorsa bundan olabilir duruyorsa devam...iştahını nasıl yok yahu ben dünyaları yiyeceğim nerdeyse😃

Mamaya kilo alımı azsa başlayın kafaya göre değil...benim bebisde sürekli emmek istiyor kilo alımı fazla bile çıktı dr çok sık emzirme dedi ama çok aranıyor napayim

Vermeden olmuyor mutlaka verin bence

Bizede probiyotik verdi dr ama sanki pek işe yaramadı arti gaz damlasına basladik

Ayni ben🙄🙄🙄 emzik oldu ikinci adım..Dr kilo alımı fazla beslenme aralarini aç dedi ama nafile bazen durmuyor 1.5 saatte emiyor öyle uyuyor...on dakika sonra gene uyanıyor offfff offf

Bende uykuyu çok severim kizim 8 yaşında...rahat battı rahat😀 gece gunduz derin uyumuyor

Ben anlatayım kizimda hic uyumayan bebekti herkes dediki kırkı ciksin duzelir. Hic unutmuyorum kirkbirinci gün bir güzel uyudu aha dedim meğer doğruymuş...sonraki gün ne mi oldu...memeden ayrılana kadar yani tam iki sene gene uyumadi😒😔😃

Bende dra sordum göbek kordonu çok cekistirmis icerde o yüzden dedi...kızımın öyleydi fıtık dediler fıtık gecti ama göbek öyle kaldı...simdi oğlumda disarda göbeği...fıtık başlangıcı dedi dr...bir yaşına kadar genelde geçiyormuş. Banada büyükler birseyler baglamami söyledi ama yapmadim
siz arayı fazla açmışsınız iyi cesaret 😄 ben 3 4 sene dinlenip 2.ye geçicem inşallah 🙈 biz gündüz daha iyiyiz az biraz dinlenebiliyorum ama ev iş yapamadan akşam oluyor

kader ortağım 🥲 evet biz seçtik 😂

maşallah obur olmaları güzel ama biz analar çok yoruluyoruz 🙈 keşke bizim baba da baksa işe erken gidiyo diye bak diyemiyorum da yılbaşı tatili gelse bende bir hafta rahatlıcam ☺️

Evet bana demiştin bir umut ben de 100 ü bekliyorum azı gitti çoğu kaldı 😅 ama bir yandan bebekliğini özlerim diye büyümesin istiyorum zor ikilem 🙈

siz arayı fazla açmışsınız iyi cesaret 😄 ben 3 4 sene dinlenip 2.ye geçicem inşallah 🙈 biz gündüz daha iyiyiz az biraz dinlenebiliyorum ama ev iş yapamadan akşam oluyor
Aynen çok açmamak lazım.. biz sıfır araba almıştık onun kredisi varken cocugu düşünemedik..sonra 1 sene uğraştık olması için kuzumun
Oy maşallah hemen iyileşir de çok üzmez annesini inşallah 💕🐥

Benim sütüm 3 saatte 30ml çıkıyor, o yüzden doktor yönlendirmesiyle mama kullanıyoruz ne yazık ki. Ne yaptıysam da artmadı, hala her uyandığında önce meme sonra mama.

X