2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Sizde her ay kan verecekmisiniz...geçen verdik hemde el üstünden 11.5 çıktı ikinci ayda tekrar istedi dr
Sibelim ya sorun bizde mi neden biz ikide iki uykusuz anneyiz biz mi uyutamiyoruz anlamadim
Ya sorma dün gece eşimde yoktu resmen bir saat uykuyla duruyorum...hep huzursuz yatıyor onbes dakikaya uyanıyor...salliyorum uyumuyor memede uyumak istiyor hep...vallahi yıldım gündüzde aynı derin uykuya dalamiyor..kundak yapıyorum zirliyo kundagi çözmeye calisiyo
Ya bizimde 1aylik oldu ama gözleri hala sarı. Sarılık olanların geçti mi gözler
Yok hala biraz var...ölçüm yapılıyormuş hala sizinde
Doğum kiloları ne alemde kızlar bu arada?
Memnun mu herkes gidişattan?

Ben 14 kg almıştım..
Şu an 10 kilosu gitti..
Kaldı 4
Ama sonra da devamı gelir umarım, zaten kilolu hamile kaldığım için
15 kilo aldim 90la doğuma girdim sabahlari 81 çıkıyorum akşam artık ne kadar yiyorsan 84 e kadar çıktığım oluyor
Onların yapmis olmasi doğru olduğunu göstermez cnm..tabiki verebilirsin ama en az 5 aylik olmalı...yenidogana nişasta verilmez...birsey olmadı dersin ama midesi zarar gorur
Mamalar bir aylik oluyor....İlk hafta iki kere verdim...dün çöpe attım kalanı sukur bir daha kullanmadik

Benimde kundak isi olmuyor. İkisinde de olmadi eller cikana kadar zorlaniyo o sekilde ugrasirken hemen aciyor gozunu emzirirken uyuya kaldigim oldu iksiinde de sirtim boynum cok agriyor artik.

Pirasa canim istedi az once yedin mi sen ? Off kafein uyumasini engelliyormus coxugun cidden 2 kez cikolata yedim o gunler asiriii uykusuz oldu. Bire dusur bari
Yaa ben dün pırasa yedim onu yeme bunu yeme ne yiyeceğiz ki patlıcan kabak yemekten bıktım hem de mevsimleri geçti. Portakal suyu da gaz yapar mı sizce?

Geçen hafta verdik kanı 1. Ayda 7,3 çıktı , karaiğer enzimleri de biraz yüksek çıkınca tekrar kan aldılar ek tahliller yaptılar, şükür temiz çıktı, anne sütü sarılığı dedi . Takip edeceğiz dediğine göre alır kan muhtemelen 2. Ayda olur herhalde . Gözlerinde hala var sarılık . Vücudunu artık o kadar anlamıyorum. Dördüncü gününde değeri 16 çıkmıştı, 12 saatten fazla fototerapi almıştı yavrum

Kızlar selam doğumdan beri giremedim hiç 17 günlük oldu bebeğim bugün. İlk on gün çok rahat geçti ama 10. Günden sonra gaz sancıları başladı. Emerken ağlayarak memeyi bırakıyor sürekli gaz çıkarmak gerekiyor, uykusundan da ıkınarak uyanıyor bazen kıpkırmızı oluyor yüzü aşırı üzülüyorum. Her beslenmeden sonra ağzından gaz gelene kadar kucağımda sırtını patpatlıyorum bazen çok uzun sürüyor gaz çıkarması. Ağızdan gaz çıkarması gazlar bağırsağa inermiş o zaman çıkarması daha zor olurmuş. O yüzden ama zaten uyuduğu iki saat iki saatte bir uyanıyor bazen gaz çıkarmak yarım saat sürüyor. Sıcak su torbası karnına masaj ayakları karına itme vs hepsini denedim ama gaz sorunu hep devam ediyor. Ağızdan damla vermek istemiyorum. Bu sorunları yaşayıp çözebilen var mıdır? Bir de kakasını altını açmadan yapmıyor neredeyse bezini çıkarınca kaka yapıyor hep.

İnsan kendini çok yetersiz ve çaresiz hissediyor. Ne kadar sürüyor bu durum genelde deneyimli anneler bilir belki.

Deneyimli anne değilim ama aynı sorun bizde de var.üstten çıkarırsa rahatlıyor yavrum yoksa vay halimize rahat uyku yok hep ağlıyor kıvranıyor uykuda da gaz damlası kullanmıyoruz biz de, ama probiyotik kullanıyor 2. haftasından beri, onun biraz faydası oluyormuş

Faydasını gördünüz mü peki probiyotikin? Yalnız değilmişim neyse ki öyle olunca insan daha rahatlıyor

Faydasını gördünüz mü peki probiyotikin? Yalnız değilmişim neyse ki öyle olunca insan daha rahatlıyor
Yok yalnız değiliz ben de kendimi avutmaya çalışıyorum, bir de geçecek bugünler de sonunda diyorum
Gaz sorunu 2. haftada başladığı için bilemiyorum probiyotik kullanmasak daha kötü olur muydu ama bence faydası var, sonuçta bağırsakları destekliyor Yediklerime de çok dikkat ediyorum, kışın ortasında gaz yapmayan ne yiyeceğiz korkumdan hiçbir şey yiyemez oldum
bazen güzel gaz çıkarıyor gibi bazen çok kötü oluyor bugün de kötü günlerimizden birindeyiz

Yaa ben dün pırasa yedim onu yeme bunu yeme ne yiyeceğiz ki patlıcan kabak yemekten bıktım hem de mevsimleri geçti. Portakal suyu da gaz yapar mı sizce?
Yapar oyle biliyorum bisey yemeden once hem gaz yapar mi hem sutu azaltir mi diye bakiyorum geriyede ne kaliyor zaten

Sanki benim kızı anlatmışsın aynı şekilde bizim ki de uyku denen bişey yok.Doyuruyorum uykuya kalıyor emerken yatağa katıyorum anında uyanıyor 10 dk. ayaklarım çok ağrıyor sırtım boynum falan.İnş. düzene girer şu uykuları sancıları.Anlamadım acaba huysuzlar mı karın sancısı mı

Bizim de 2. Haftada başladı. Evet insan ne yiyeceğini şaşırıyor gerçekten kayınvalidem burda mecburen o ne pişirirse onu yiyorum . Kışlık her sebze de gaz yapıyor gerçekten. Çabucak geçsin inşallah bu günler.

Bayanlar 2 gündür gaz sancısı var masaj fayda etmiyor popoya uyarı veriyorum o şekil rahatliyor ilk oğlumda sabsimplex kullanmıştım siz ne kullanıyorsunuz zeytinyağı gaza iyi gelir mi icirsem

Yaka iğnesi bebeleri ile ev işi yapamayan canım anneler, bir sorum var. Benim bebe emiyor emiyor sonra yine emme hareketlerine benzer hareketler yapıyor. Bu aç olduğunu mu gösterir. Eskiden mama da veriyorduk. Şimdi sütüm var. Sadece gece mama veriyorum.
Bir saat filan emziriyorum. Doymuyor mu çocuk acaba?

Bayanlar 2 gündür gaz sancısı var masaj fayda etmiyor popoya uyarı veriyorum o şekil rahatliyor ilk oğlumda sabsimplex kullanmıştım siz ne kullanıyorsunuz zeytinyağı gaza iyi gelir mi icirsem
Yenidoğanda zeytinyağı önermiyorlar. Ben doktor arkadaşımın önerisi ile biogaia damlaya başladım. Gece yatmadan veriyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…