2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Her yediğim yemekle kimyon da atıyorum ağzıma sanki hafifledi gibi bizim gazımız tabi yine var ama en azından arada uyku uyuyoruz bir de damla kullanıyorum nbl probiyotik
Biz de durum tam olarak böyle kızlar Sizlerde nasıl?
Aynı aynı kader ortaklarıyız
Hafif herkeste oluyo zaten sen emzir ve arada şekerli su ver günde 2 çay kaşığı falan ben öyle yaptım şükür hafif vardı o da gitti

Bugun bende baslicam kimyona sagol canim

Teşekkür ederiz teyzesi
Maşallah bizim de göbek düştü kahverengi kalmıştı ucunda o da banyo yaptıktan sonra 3 4 gün içinde düştü

Bizimki uyuyo maşallah ama gece uyutmayacak gelenler de oldu uyuyamadım bugün
o zaman bizimki de düşer yakında
emdiklerini ağzına geliyordur bizimkide öyle yan yatıyoruz doktor eğimli yatırın ciğerine kaçmasın dedi.beşik dibimde diye güveniyorum Allah’a emanetler

A.ssssss
Şimdi daldı daha valla
Bütün gün uyuyor gecede sabaha kadar memede durmak istiyor bizim uyanık
Bizim bıdık da meme düşkünü çıktı Uyku düzenlerinin oturduğu vakitleri de görecek miyiz yarabbim Her halukarda gece kuşu bizim bebeler galiba

Bu arada doktor arkadaşım gaz için kimyonu önerdi. Hatta rezene içme evet gaza iyi geliyor ama bebeğe başka yan etkileri var dedi. Ben de bugün kimyona başlayacağım.

Yaaa ne etkisi varmis ki tuh ya. Yazdigimi okufun mu bilmiyorum uc cesit ictim bende keske icmeseydim. Kimyonu nasil oneriyor internetten baktim sutle balla karistirip yazilmis ama sana nasil onerdi

Kızlar merhaba günaydın herkese. Bende 16 kasım da acil sezaryana alındım. 18 kasım diye planlamıştık doktor 16 si son kez bi kontrole gel demişti NTS de sancı çıkınca hemen yatışımı yaptık. Bugün 10. gündeyiz. Emiyor ve uyuyor şimdilik. Birazcık sarılığımız var inşallah geçer. Göğüs ucu yara olup geçiren var mı? Nasıl hallettiniz tavsiyeniz var mı. Bu arada bebişlerini kucaklarına alanlara Allah analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmek nasip etsin inşallah DusunceBulutu

Kızlar bebeklerin gözlerinde kayma 3 aya kadar normal mi ,sanki benim minnoşumda hafif var .Ya da ben gereksiz pimpirikleniyorum bazen oluyor bazen olmuyor çünkü

Benim ilk zamanlar çok kötüydü, gümüş kapak kullanarak ve doğru emzirmeyi öğrenerek geçti. Gümüş kapaklar emzirme dışında hep göğsümde duruyor hiç çıkarmıyorum. Lansinoh krem, e vitamini kapsülleri, madecassol filan hiç etki etmedi bana en iyi faydayı kapaklardan gördüm.

Gecmedi ama masallah hafifledi diyeyim. Cok kotuydu bi parca koptu. Buradan bir arkadas madecassol krem onerdi onu surdum strecle kapattim onu surmedigimde zeytinyag surdum onuda strecle kapattim. Birde kizimin d vitamini etki etmismidir acaba diyorum zeytinyag icerikli acaba emdikce fayda edermi bilmiyirum , simdi acimaya devam ama gozumden yas gelecek kadar degil insallah oda gecer

Cnm taksiyle anlassan aylik iyi olur senin icin
Bende aktaran karışım çay aldım.. Ne yesek ne içsek gaz yapiyo..bugun dr yuzustu yatir günde 3.4 sefer 5 dakika dedi gazi var çok iyi gelir dedi
Benimkininde gazi çok dr yuzustu yatir birkac dakika dursun günde 4 sefer yap rahatlasin dedi..Süt olsun diye bende çay aldım ısırgan kimyon çemen anason karışımı hazir çay.. ben ona baglamiyorum
Bebeğin dudağına meme ucunu degdir çok acinca agzini ver memeyi...en önemlisi iyi kavramasi..ilk gebeligimde çok çektim bunda gumus kapak aldım bide lansinoh krem...ama bence kavramayi öğrendi oyle atlattik

Günaydın Allah analı babalı büyütsün inşallah geçmiş olsun sarılık geçer yakında inşallah Benim göğüs ucum parça parça kopuyordu çok fenaydı.emzirme sonrası sütümden ve lansinoh krem sürüyordum silikon uçla kapatıyordum nemli kala kala iyileşti çok şükür.şimdi sadece silikon uçla kapatıyorum nemli kalması için yetiyor.ben gümüş kapaklara para vermemek için silikon aldım imkan varsa gümüş kapaklar daha iyi olur tabiki
Kızlar bebeklerin gözlerinde kayma 3 aya kadar normal mi ,sanki benim minnoşumda hafif var .Ya da ben gereksiz pimpirikleniyorum bazen oluyor bazen olmuyor çünkü
arada hafif bizimde oluyor geçiyor normal diye biliyorum ben.1 ay kontrolünde doktora söyleriz bir şeyleri yoktur inşallah

Canim Allah yardimcimiz olsun. Cok zor gercekten milletin sirays giriyorlar
Öyle valla ama bırakma kendini bırakınca daha kötü olursun geçici bi süreç diye düşün 2.5 gün hastanede kaldım neler olmuş neler evde ben bide validemle yaşıyorum eşim ablasını getirdi anama baksın diye oda çok güzel bakmış sanki 20 gündür yokum gülmekten karnım ağrıdı bi anlatıyor validem güya ablam hizmet edeceği yerde bu hizmet etmiş ona e biraz anlamışlardır inşallah değerimi

Farkli bagimsiz bir anaokulu icin taksiyle gorusmustuk fiyat icin anlasmayi birak taksici taksi hergun olur diye garanti veremem dedi. Zaten bizim burada taksi hrp problem oluyor son aylarda duraklarda taksi bulamiyoruz yaa bende oyle yapayim o zaman dun biraz denedim agladi diye geri cevirmistim :) bilmiyorum ki canim yan etkilerinde var ama bakalim bir kac gun ara vereyim
Cok haklisin bakalim bugun guclu basladim umarim pilim bitmez hemen ya Allah yardimcin olsun berabr yasamak cok zordur. Birde yardimci olmamasi daha can sikici

Bence yanındayken daha çok yıpranıyordun böylesi daha hayırlıdır belkide..sıkma canını tek başınada halledersin Allah yardımcın olsun Annen vicdanıyla başbaşa kalsın

Bence yanındayken daha çok yıpranıyordun böylesi daha hayırlıdır belkide..sıkma canını tek başınada halledersin Allah yardımcın olsun Annen vicdanıyla başbaşa kalsın
Oyle canim dogru oyleydi gercekten. Amin canim bugun iyi kotu halletim bakalim ama canim cok sikkin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…