2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kadrolu olan biri bakabilie mi? İlk çocuğumda sadece doğum yardımı aldim süt parasi almadım nasıl alınır bilmiyorum da,dogum parasına başvurduk ama
Otomatik hesabiniza yatiyo. Bir ay sonra 232 tl
Benimki uyuyo ama nasıl uyuyo binde bana sor24 saat mememde.Emiyo,uyuyo.Emzirme yastığında uyumaya bayilirda emdikten sonra katiyen inmek istemio.
Benimkide çok sık emmek istiyor o yüzden gazi çok oluyo sanirim
Kimyon çayının yararı olur zararı olmaz..bende aktaran aldım kimyon rezene karışımı bir çay hem süt arttiriryormus hem gaz gideriyormus hergun iciyorum
Parolun bir etkisi olmaz bende içtim bebisim gene aynı çok sık uyandi

Kizlar agladim agladim geldim.
Sudan cikmis balik gibiyim.
Annem gelmeden once habire ben artik geleyim diyordu hastayiz gelme diyorduk geldi dogumdan bir gun once sansa..
Geldi bu sefer 24 gundur en ufak seyde ben gidicem ben gidicem diyip duruyordu. Surekli 5 yasindaki kizimla tartisma halinde surekli cocukken beni elestirdigi gibi elestirme halinde gecti. Kizimda o oylr yaptikca ona sardi kotu davrandi falan. Onlar salonda savas halinde ben yagak odasinda emziriyorum bebegin basinda kizima bagiriyorum son ses .. buyuk kizima kizdigim icin ayri yipraniyorum.bu gune kadar yogun stresle gecti. Bugunse patladi. Kizim makarna istemrsiyle basladi. Ben salona girince soyledigi ve kizimin soyledigi herseyi yalanladi yeminler etti buyuk yeminler sen yalancisin dedi bana.. kizim ama anne soyledi diyo ki cocuk yalan soylemiyo bende duydum. Ya bunlar bahaneydi bu konu yoksa neden buraya gelsin. Ben gidiyorum yarin aksam bitti dedi. Bende yok yarini bekleme kalk simdi git o zaman dedim. Yoksa kal dedim. Cildirdi babami aradi kardesimi aradi x beni evden kovdu diye ortaligi ayaga kaldirdi. Alttan almaya valistim ozur diledim. Hiiic. Kizim ikna rtmeye calisiyo hatrim varsa diyo yok hatrin diyo kizima.. Neyse gitti. O sirada ben babamaa yazdim uzulme baba durum bu dedim. Babam aradi annemi biletini aldik gel dedi.. kardesime yazdim beni arasana dedim bosver dedi.derlesmek istedim dedim aramadi..
23 yil yanlarinda ucunden siddet gorerek gecti.. surekli onlara yuk oldugumu soylediler ..cocuklugum berbat oldu 30 yasindayim lohusaligimda oyle.. suan hungur hungur agliyorum. Cok guce ihtiyacim var.
İlk kez ona muhtacdim ve bunu ona her gidicem dediginde soyledim sana muhtacim anne bebegim cok minik kizimin okula gitmesi gerek dedim. 2 haftadir ara tatil ve ogretmen hasta fiyr okul tatildi zaten. Toplasan bir hafta yardimi oldu olmadi. Simdi tam okul acildi ona muhtacken gitti. Yarin portbebe ile cikicaz okul yoluna nasil olacak bilmiyorum Rabbim yardim eder insallah. Cocuklar hasta olmadan ustesinden gelirim insallah kizim cok kucuk boyu suan 50 cm olmudur bilmiyorum 46 cm 2650 dogdu dusunun
Bizi dua edermisiniz. Bebegim hasta olmadan, sutum kesilmeden. Okula hergun gitmeyi basaralim. Cok korkuyorum bu kadar uzuntuye sutun kalmayacak diye..
Ayrica ne yapicam ben ailem hakkinda
Cok doktum icimi farkindayim gercekten saskinim suan..
Suan tuhaf bir sekilde kaldim ya neyi yapicam nereye nasil ulasicam bilmiyirum asiri hazirliksiz oldu bu..

Canim benim önce dua edeceksin bol dua lohisayiz Rabbim bize yardim eder benimde durumum senden farksiz degil inan annem her şeyimde dört dörtlük yanimda olurdu prenses gibi rahat ederdim bu dogumdan 3 ay önce yeni eve taşındık annem biraz her şeye soylenen sivri dilli birisidir ama ben alttan alırım ev taşımaya yardima geldiğinde eşimi çok gerdi tartıştılar annemde küstü gitti benimle arasını bozmadi ama eşimle konuşmuyor o yüzden bu doğumumda gelmedi bende gelirse belki aralari daha kötü olacak diye hic ısrar etmedim ama içime oturdu ona ihtiyacım olduğunu cok iyi biliyorken eşime öfkesinden beni yalniz birakti 1 e giden oğlum var bu hafta eşim izinli olduğu icin o götürüp getirdi ama pazartesi bana kalıyor 9 günlük bebegi soğukta çıkarmak iyiolmayacak diye servise vermeye karar verdik çocuğu artik ama psikolojik olarak o kadar yalnızımki hergün ağlıyorum sonra dua ediyorum bunda da vardır bi hayır diyorum sen de öyle yap

Kuzum üzülme anneler gerçekten bu süreçte insanı cok yipratiyorlar...Sen takmamaya calis...servise verme imkanin yok mu

Cok üzüldüm okurken Allah yardımcınız olsun benim de bir çocuğum daha var ama okula babasi götürüyor getiriyor.Kendim yapsam ne yapardım diyorum,herhangi bir derdim yok ona rağmen depresyona girdim benim şımarıklığım mi yoksa psikolojik zayıflık mi bilemiyorum.

Yaşadıkların şuan en hassas olduğumuz dönemde çok zor ama sssen çok güçlüsün ve Allah o kadar büyük ki dua edeni asla geri çevirmez . Öncelikle annenle yasadiklarini kişileştirme kendine asla kızma . Çünkü bir suçun yok . Bu bu şekilde yasanacak ve gidecekmiş . Küçük çocukla gudip gekmen evet çok zor ama motive olmak için şöyle düşün hergun ewden cikcaksin yürüyüş yapicaksin ve bu sana çok iyi gelicek . Bunu bende bir yokuş çıkıp kızını okuldan alacak anne olarak soyluorum hava soğuk olabilir yagmusr yagabilir a dua edicez rabbim inşallah evlatlarimizi koruyacaktir çünkü rabbim çok büyük içten istersek dua edersek bizi duyar. Sakın kendi i suçlayıp sütünü etkileme çünkü o daha çok seni uzecektir

Ah canim ayniyiz desene.. insan anlamiyor evet evladinin sana ihtiyaci var daha baska ne olabilir insan gercekten tamda cocugu olunca annesine ihtiyac duyuyor. İyi yapmissiniz inan. Bende keske diger servisli okula yazdirsaydim. Kucuk diye istememistim. Simdide oraya gecirelim desek sinfini degistirdik zaten anca alisti ogretmenimi cok seviyorum diyo Allah yardimcimiz olsun
Hic dert vermesin insallah Rabbim. Keske esiminde birakma imkanj olsaydi en azindan biraksaydi ben almaya gitseydim bakalim yarin nasil olacak bi an yarin gotyrmiyim dedim ama sonra ha once ha sonra basla gitsin dedim.
Kuzum üzülme anneler gerçekten bu süreçte insanı cok yipratiyorlar...Sen takmamaya calis...servise verme imkanin yok mu
Malesef okulda servis yok canim
Yaa sen ne zaman baslayacaksin okula gitmeye. İnsallah canim insallah. Sen nasil gotureceksin bebegi ? Dun tam esimle anlastik vakti gelince komsularla konusacak bebek arabasini girise koyacaktik. Bende yol yokuslu diye yolu uzatsmda gidecektim. Simdi kala kaldim battaniye ile kemerini baglayamam astronotun icinde kaybolur. Tek sansim portbebe keske bende okulun dibinde otursaydim

Okulda servisiniz olsa iyi olacakmış canim ama Allah kolaylik verir böyle düşün bazen elimizde olmadan bazi şeyler oluyor işte hayat böyle insAllah her sey yoluna girer

Arkadaşlar iyi akşamlar
Bebeğim uykusunda bazen ağlamaklı üzgün Bi yüz ifadesine bürünüyor ilk zamanlar Bi yeri ağrıdığını falan düşündüm ama anlık olup geçiyor çok takılmadım da uykusunda sanki tükürüğü genzine kaçıyor gibi nefes alamıyor gibi öksürmeye tıkanmaya başlıyo kaç gündür uykum haram oldu derin uyur da duyamazsam bebeğime birşey olursa diye çok korkuyorum yaşayan varmı böyle Bi durum doktora götürmelimiyim

Maşallah bizim de göbek düştü kahverengi kalmıştı ucunda o da banyo yaptıktan sonra 3 4 gün içinde düştü

Bizimki uyuyo maşallah ama gece uyutmayacak gelenler de oldu uyuyamadım bugün

Neden ko canim gaz falan mi var

Benimki uyuyo ama nasıl uyuyo binde bana sor24 saat mememde.Emiyo,uyuyo.Emzirme yastığında uyumaya bayilirda emdikten sonra katiyen inmek istemio.
Kizlar galiba gaz. Yani hala durum ayni sansima bak bi jac gun once karnini sis oldugunu fakettim anneme dedim bilmem ki dedi aptal gibi aklimdaydi ama bakmadim internetten. Sonra emerken gaz cikarir givi oluyodu zaten emerken cebellesiyo. Bi baktim ki meger bunlar gaz demekmis. Hala emziriyorum yemegi az once iki dakikada yedim oda sut olmazsa korkusuna. Uyumuyo napicam ben

Gaz damlanız yok mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…