2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim kuzumun gözleri sanki hafif sarardı, pazartesi doktorla ilk randevumuz gidince kesin sarılık dicek, yaşayan oldumu çocukta sarılık neler yaptınız sık sık emziriyorum göğüslerim yara olduğu halde
Daha 5 günlük

Sut parasi .232 lira olan değil mi otomatik yattı o...hastane yapıyormuş islemleri

Evet, süt parası çalışan kişi üzerine yatıyor. Anne çalışmıyorsa baba üzerinden yatıyor. Doğum yardımı direk annenin tc’sine ptt’ye yatıyor.

Çalışmayanlar nerelere başvuruyo

Başvuru yerleri aynı, değişiklik yok. Yazdığım yerlerden yapılıyor. Benim her ikisine de eşim gitti başvuru yaptı.

Tamam canjm direk mi gitti yoksa internetten mi yapti

Giderek başvuru gerekiyor malesef. İnternetten, e-devletten falan olmuyor.

Sarılık riski durumunda emzirmekten başka zaten yapacak bir şey yok bildiğim kadarıyla. Sarılık çıkarsa ve tedavilik derecede değilse doktor da “sık sık emzir, besle” diyor o kadar.

Ama ben sana eğer denemediysen gümüş kapak öneririm. Göğüs için. Beni o kurtardı.

Tamam canim sağol

Durumlar hep aynı birde arkan kalabalıkla kim yeni doğurdu napsınlar lohusa dönemi diye bişey yok bana. mesai 7-15 başlıyoruz çocuklar okula gidiyor kahvaltı temizlik yemek derken bazen kızım emerken hallediyorum ayakta ne biliyim Allah kuvvet versin bana diye dua ediyorum hiç ölümden mi dönmüşüm nerde neyse kızım emiyor emdiği gibi kaka yapıyor doğumdan kalan sırt ağrılarıma birde göğüsler çıktı bir tonluk oldular.. neyse ben uykuyu falan geçtim çok şükür pazar günü çıkmıştık şükür doğum kilomuzu sütümüzün gelmesiyle geri aldık kızım acıkınca çok edepsiz oluyor öpüşüp koklaşınca hepsini unutuyor insan sorunların aynısı bizde de var.. Allah kimseyi yalnız koymasın bu 3 doğum yaptım bir çorba yapanım olmadı hep iş güç yemek pozitif olmaya çalışıyorum çocuklarım için

Canim Allah yardimcimiz olsun. Cok zor gercekten milletin sirays giriyorlar

Kizimda ds oldu hafif bir sarilik gozunde doktor hafif bir sarilik var genelde olur bebeklerde dedi

Biz de durum tam olarak böyle kızlar Sizlerde nasıl?
Boyleydi 3 gundur hepsine aciyor gozu

Kizlar bisey dicem gazi var onu anladim ama sut olsun diye isirgan otu, rezene ve cemen tohumu otu almistim iciyodum bir kac gundur. Cemen otundan suphe ediyorum sanki kizimin aglamasi uyumamasi 3 gundur artti ve ben onu icerken oldu. Ayni zamanda dun gece ve bu aksam karnima sancilar girdi benimde minigimede oyle mi oldu acaba pisman oldum ictigime ama sut olsun diye ne yapacagimi sasirdim. Bu otu icen oldu mu ? Baktim internetten bu yan etkiyi yaparmis

Ben 2 hafta daha göndermeye karar verdim sabah babaai bırakacak akşam ben kısmetse ama bizim anaokulu o yüzden bı sure daha yollamadan sorun olmayacağını düşündüm o yüzden şimdilik evde cnm

Ben 2 hafta daha göndermeye karar verdim sabah babaai bırakacak akşam ben kısmetse ama bizim anaokulu o yüzden bı sure daha yollamadan sorun olmayacağını düşündüm o yüzden şimdilik evde cnm
Buzimda anaokulu ama kizim hasta ogretmen hasta derken cok gitmedigi oldu bakalim yarin nasil olacak insallah goturebilirin. Ogretmenin hasta oldugunu duyunca keske simdi hasta olmasaydi bile dedim tovbe ama iste sansima tatilden once hasta oldu. Karne tatiline bir varabilsek insallah sabah 40 dan aonra nasil gidicem diye dusunuyordum plan kuruyordum simdi erkenden harekete gecmek durumunda kaldim. Esinin sabah birakabilmesi bile super

Bebelerini beslemek için ayakta olan kardeşlerime selamlar olsun

Gündüz o kadar yoğun geçiyor ki girip bakamıyorum bile. Gece daha rahatım valla. İş güç olmuyor en azından, sadece emziring
A.ssssss
Şimdi daldı daha valla
Bütün gün uyuyor gecede sabaha kadar memede durmak istiyor bizim uyanık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…