2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270

Her şey bir anda olup bitmiş gibi aynı. Geçmiş olsun

Ooooy maşallah.. Sağlıkla büyüsün.. İlk oğlumun adaşı olmuş

Sibelim84 içimde tutmak için yerimden kalkmıyorum artık 41in sonuna kadar yani 16sına kadar beklicem ne güzel instamomlara özeniyordum kk beni strese soktu
Kimseyi takmamak lazım bu dönemde canım sadece bebise odaklanmak. Gerçekten zor oluyo ama bunu yapabilsek ne güzel olur.
Benim sipada kac saattir uyuyo tabi biz yatcaz o kalkcak

Kimseyi takmamak lazım bu dönemde canım sadece bebise odaklanmak. Gerçekten zor oluyo ama bunu yapabilsek ne güzel olur.
O durumu kizimda yaşamıştım lohusa depresyonu sebebidir gun boyu uyuyup gece kalkması,yarin doğuma gidiyorum nasipse en büyük dualarımdan biri uyku düzeninin cabuk oturması

Yapsak gerçekten güzel olcak.doğumdan sonra denicem sadece bebişe ve eşime odaklanmayı düşünüyorum bir de uykuya sizin günler baya uykusuz geçiyor anlaşılan Allah kolaylık versin bir aydan sonra uyku süresi artıyor sanırım

Ve kızlar aranizda daha doğurmayan çoktur diye yazıyorum. Ben 5 gün önce doğum yaptım. Göğüslerim normalde kucucuktur zaten ve ilk 3 gün boyutu bile değişmedi resmen ama süt geldiğini biliyordum yani sıkınca vs geliyordu. Ama kendimi hiç strese sokmadim . 4. gün kendiliğinden göğüslerim resmen 3-4 katına cikiverdi yavaş yavaş. 5. gün birini emzirirken diğerinden gelmeye başladı vs.

Yani asla kendinizi sıkmayın. Sütünüz olduğuna ve daha da artacağına kendinizi inandirin. Beni çevrem çok üzdü sütun yok herhalde falan diye, kimseyi takmayın ve emzirin sürekli. Ve bol bol kesinlikle su için. Bence sütü artıran en önemli şey moral, bebeği emzirmek, su

Doktorum beklemem 16si en gec dedi benim doktor bi değişik de
He anladım canım ben de 40+2 de hiç açılma ve sancı yokken suni sancı ile doğurdum. Beklesem daha gelmezdi eminim. Bu süreçte doktoruma çok kızdım , doğal yontemler dururken illa suni sanciya yönlendiriyor diye ama dogururken anladım ki bebek biraz daha büyük olsa asla doguramazmisim, kemigimden geçmedi kafası çok zorlandım. Yani doktorlara güvenmek lazım bazen :))

3 mü 4 mü katı mı, abooovvvvv. Memelerime baska bir yatak mi ayarlasam
İşin sakasi da moral cidden her şeyden önemli

3 mü 4 mü katı mı, abooovvvvv. Memelerime baska bir yatak mi ayarlasam
İşin sakasi da moral cidden her şeyden önemli
Yani eski haline nazaran canım , benim memeler gerçekten küçücuktu doğumdan önce hep derdim milletin yaninda nasıl açacağım da bebeğimi emzirecegim falan diye, utanırım diye düşünüyordum küçücük ya buyuyormus

Ben guvenmek istiyorum da 35ten beri beni kesme yonunda konustu hep ondan değişik dedim 35te kanala girmemis 2 hafta sonra girmezse tarih vercem dogurtcaz, 37de kanalin basina gelmis ama girmemis haftaya da girmezse dogurtcaz vs diye diye bu haftaya zar zor getirdim kendimi 15e gelmezse 16si suniyle dogurcaz artik herhal bakalim
İri miydi senin bebiss? Maasallah bu arada saglikla büyüyün inşallah

Kucuk iyidir iyi büyük benim, ondan biraz geyik yaptim daha da buyuyecek nerelere koyarim bilmem

He sezaryene yönlendiriyorsa bilemem canım. Benim bebek doğuma bir iki saat kala kanala girebildi , neymiş acaba acelesi doktorunun evet canım bebeğim büyüktü , çatım dardı vs ama ona rağmen normal doğumu denemeyi çok istediğim için doktorum iki gün boyunca uğraştı en olmazsa sezeryen olacaktım elbette ki ama sırf kanala girmedi diye olmayı kabul etmezdim şahsen.

Aynen oyle ona takildim ve sinir oldum zaten, o sebeple her seferinde normal istiyorum dedim. Ciddi bir durum olsa manyak degilm tehlikeye atayim hem bebegimi hem kendimi. Ama söylüyorum yahu bu bebeler 39-40ta da dogum esnasinda da kanala girmiyor mu, cok kişide boyle olyor dye, yok oyle bsy diyo neyse son gune kadar oteledik çok sukur. Hani dogum esnasinda giremese, dogum ilerlemese, kakasini yutsa, ciddi bsy olsa ben diretmem zaten. Ama iste o surecte canım sıkıldı. Neyse simdi artk bsy demedi cok şükür

Reactions: The
Doğuma kadar kanala girmeyen çok bebek gördüm canım , bence senin doktor çok uğraşmak istememis , benim doğumum iki gün sürdü ve sürekli doktor takip etmek zorundaydi ama aynı anda sezaryen olanların yarım saat sonra işi bitiyordu. Asla sezaryene karşı değilim ama her şey normalse ve anne de bunu istiyorsa doktorun da elinden geleni yapması lazım bence. Zaten doğum anında sürekli nst bağlanıyor bebek iyi mi diye. İki gün boyunca suni sancı aldığım için bebek strese girebilir dediler ve saat başı nst girdim , şükür sıkıntısız geçti canım. İnşallah senin de çok daha kolay ve gönlüne göre olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…