2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Doğuma kadar kanala girmeyen çok bebek gördüm canım , bence senin doktor çok uğraşmak istememis , benim doğumum iki gün sürdü ve sürekli doktor takip etmek zorundaydi ama aynı anda sezaryen olanların yarım saat sonra işi bitiyordu. Asla sezaryene karşı değilim ama her şey normalse ve anne de bunu istiyorsa doktorun da elinden geleni yapması lazım bence. Zaten doğum anında sürekli nst bağlanıyor bebek iyi mi diye. İki gün boyunca suni sancı aldığım için bebek strese girebilir dediler ve saat başı nst girdim , şükür sıkıntısız geçti canım. İnşallah senin de çok daha kolay ve gönlüne göre olur ☺️
Evet evet kesinlikle uğraşmak istememekle alakali. Çat diye isi bitecek, normalin zamani belli degil benle mi ugrascak 🙄 Ben de asla karsi değilim, aksine sezaryen cok da güzel bir alternatif, neticede bir suru komplikasyon olabilir ve sezaryen bunları kurtaran harika bir yardımcı. Ancak denemek istiyorum, doktorumun da bu konuda destekçi oldugunu hissedeydim harika olurdu, ben kendi kendime bsyler yapmaya çalışıyorum gibi oldu. Neyse en nihayetinde yine de tek isteğim saglikla kavusmak, simdi bunu bekliyorum 🥰 aminnnn insallah 😍🙏

Kuzum kakasini yutmasin en önemlisi o, kontrole gidiyon dimi sıkça 🥰 yaaa heyecanla bekliyoruuzzzz cok az kaldi beeee 😍😍
Kontrole 10 gündür gitmiyorum doğar diye hareketleri iyi ondan gitmedim yarın gitmeyi düşünüyorum ama sancılarım hafiften var günde 5 7 kere falan oluyo 2 gün öncesine kadar onlar da yoktu 😁
3 mü 4 mü katı mı, abooovvvvv. Memelerime baska bir yatak mi ayarlasam 😟😱
İşin sakasi da moral cidden her şeyden önemli 🥰🙏
Allah iyi etsin seni hiç güleceğim yoktu 😂

Kontrole 10 gündür gitmiyorum doğar diye hareketleri iyi ondan gitmedim yarın gitmeyi düşünüyorum ama sancılarım hafiften var günde 5 7 kere falan oluyo 2 gün öncesine kadar onlar da yoktu 😁

Allah iyi etsin seni hiç güleceğim yoktu 😂
Git kuzum git, ihmal etme 🥰🥰 yarina bir bakmışsın sancilar artivermis, bebis gelivermisss 😍🙏

Ahhaha napim valla o kadar kat buyuyorsa yidim ayvayi 🤭🤭🤭

Afedersiniz kızlar da bu göbişle lavma yapma imkansız gibi birseymiş onu da tecrübe etmiş oldum 🙈

Düne göre daha az oldu bugün kafayı yicem çevremdeki herkes te doktora git suni sancı veya sezeryanla al kucağına diyo sinirlerim bozuldu 😂
Aaa ne münasebet onlar mı karar veriyor bu insanlarında konuşmaları, karışmaları beni bitiriyor 🤦🏼‍♀️ Doktor beklemekte sakınca görmüyorsa bekle 40 hafta beklemişiz 2 hafta mı bekleyemeyeceğiz 😂😂bizde kilo problemi olmasa hiç takmam 😂

Ben guvenmek istiyorum da 35ten beri beni kesme yonunda konustu hep ondan değişik dedim 🤭 35te kanala girmemis 2 hafta sonra girmezse tarih vercem dogurtcaz, 37de kanalin basina gelmis ama girmemis haftaya da girmezse dogurtcaz vs diye diye bu haftaya zar zor getirdim kendimi 🤣🤣 15e gelmezse 16si suniyle dogurcaz artik herhal bakalim 🙈
İri miydi senin bebiss? Maasallah bu arada saglikla büyüyün inşallah 🥰🥰🙏
Bizim kandırıkçılar doğmaz 😂

Düne göre daha az oldu bugün kafayı yicem çevremdeki herkes te doktora git suni sancı veya sezeryanla al kucağına diyo sinirlerim bozuldu 😂
Bekleyebildiğimiz kadar bekleyelim bacım 🤗 bu kadar geldik bebişler biliyor ne zaman geleceklerine kendileri karar veriyor sadece biraz daha sık gitmek lazım kontrole her ihtimale karşı suyu kordon atımı ve kalp atışları nasıl diye ❤️ inşallah alacağız sağlıkla kucağımıza. Ben de çok sabırsızlanıyorum artık valla hele son gün geçince insan daha da bir strese girmeye meyilli oluyor ama yapacak bir şey yok sen millete bakma doktorumla konuş ortak bir karara varırsınız zaten ☺️
O durumu kizimda yaşamıştım lohusa depresyonu sebebidir 😁gun boyu uyuyup gece kalkması,yarin doğuma gidiyorum nasipse en büyük dualarımdan biri uyku düzeninin cabuk oturması 😇🙏
Haydi sağlıcakla al kucağına inşallah 🙏
Doguran var mi, kacirdigim oldu mu acabaaa? Son 1 hafta kaldi bakalım ne zaman gelecek bizim beybito 🥴
Valla bir hafta gibi düşünme canım ha geldi ha gelecek derken beklenen doğum tarihimiz geçti gitti valla. Doktoruna da söyle biraz daha beklemek istediğini gerekirse. Çünkü doğum 2+2=4 gibi olmuyor her bebek kendine özgü 🥰
Ve kızlar aranizda daha doğurmayan çoktur diye yazıyorum. Ben 5 gün önce doğum yaptım. Göğüslerim normalde kucucuktur zaten ve ilk 3 gün boyutu bile değişmedi resmen ama süt geldiğini biliyordum yani sıkınca vs geliyordu. Ama kendimi hiç strese sokmadim . 4. gün kendiliğinden göğüslerim resmen 3-4 katına cikiverdi yavaş yavaş. 5. gün birini emzirirken diğerinden gelmeye başladı vs.

Yani asla kendinizi sıkmayın. Sütünüz olduğuna ve daha da artacağına kendinizi inandirin. Beni çevrem çok üzdü sütun yok herhalde falan diye, kimseyi takmayın ve emzirin sürekli. Ve bol bol kesinlikle su için. Bence sütü artıran en önemli şey moral, bebeği emzirmek, su 😅
O kadar içimi rahatlattın ki valla süper oldu. Ben de heyecanla hamileliği bekliyordum memeler biraz büyür belki oh ne güzel diye 😂 tık yok hala küçücük süt gelmesinin meme boyutuyla alakası yok biliyorum ama biraz da iri memeli bir kadın olmak nasıl olur görmek istiyordum açıkçası 😂😂 hala minicik benimkiler bakalım 🙈

Bekleyebildiğimiz kadar bekleyelim bacım 🤗 bu kadar geldik bebişler biliyor ne zaman geleceklerine kendileri karar veriyor sadece biraz daha sık gitmek lazım kontrole her ihtimale karşı suyu kordon atımı ve kalp atışları nasıl diye ❤️ inşallah alacağız sağlıkla kucağımıza. Ben de çok sabırsızlanıyorum artık valla hele son gün geçince insan daha da bir strese girmeye meyilli oluyor ama yapacak bir şey yok sen millete bakma doktorumla konuş ortak bir karara varırsınız zaten ☺️

Valla bir hafta gibi düşünme canım ha geldi ha gelecek derken beklenen doğum tarihimiz geçti gitti valla. Doktoruna da söyle biraz daha beklemek istediğini gerekirse. Çünkü doğum 2+2=4 gibi olmuyor her bebek kendine özgü 🥰

O kadar içimi rahatlattın ki valla süper oldu. Ben de heyecanla hamileliği bekliyordum memeler biraz büyür belki oh ne güzel diye 😂 tık yok hala küçücük süt gelmesinin meme boyutuyla alakası yok biliyorum ama biraz da iri memeli bir kadın olmak nasıl olur görmek istiyordum açıkçası 😂😂 hala minicik benimkiler bakalım 🙈
Oyle tabii ki, söyledim de bu dakikaya kdr zor getirdim, Sezaryen tarihi verseydi hemen hic tanimadigim yeni bir doktor vardi ona gidecektim. Onun disinda da alternatif yok şuan. Persembe kontrolum var, ne diyecek bakalim, ona gore yol cizeriz artık 🥰

Git kuzum git, ihmal etme 🥰🥰 yarina bir bakmışsın sancilar artivermis, bebis gelivermisss 😍🙏

Ahhaha napim valla o kadar kat buyuyorsa yidim ayvayi 🤭🤭🤭
Dua ettim zaten sabaha kadar gelsin sancım diye allahım kabul etsin az kaldı ama gelen yok henüz 😀
belki de küçük olanlar daha çok büyüyodur ya da kişiden kişiye değişiyodur benim de küçükler bakayım büyürler mı herkesin derdi ayrı😄
Aaa ne münasebet onlar mı karar veriyor bu insanlarında konuşmaları, karışmaları beni bitiriyor 🤦🏼‍♀️ Doktor beklemekte sakınca görmüyorsa bekle 40 hafta beklemişiz 2 hafta mı bekleyemeyeceğiz 😂😂bizde kilo problemi olmasa hiç takmam 😂
Zaten ekim girdiğinden beri senin karnın düşük 10 güne doğar diyen oldu haftalar geçti yarın doğuma gideriz artık diyen oldu çocuk ta geri mı kaçtı ne yaptı bilmem 😂 doktor da nst de kıpırdamayınca çocuk korkuyo alır beni sezeryana diye gitmedim biliyorum çünkü bu çocuk kıpır kıpır ama kalp atışlarını duyunca uyuyo içerde heralde 😂

İnşallah sağlıkla alalım yaa bekle bekle inatçı çıktı bizim kız aynı babası ben hiç inatçı değilimdir şimdiden kime çektiği belli oldu yandım ben 😂

Evet aynı ben de hamilelikte büyür sandım 😂 aslında ilk başta büyümüştü sonra fis diye iniverdi 😅 kesinlikle meme boyutuyla sütün hiçbir ilgisi yok , her türlü süt oluyor ve o memeler büyüyor canım merak etme 😂

Yani eski haline nazaran canım , benim memeler gerçekten küçücuktu 😅 doğumdan önce hep derdim milletin yaninda nasıl açacağım da bebeğimi emzirecegim falan diye, utanırım diye düşünüyordum küçücük ya 😅 buyuyormus 😅
Bnmde çok küçük hamilelikte dolgunlaştı biraz böyle sütyenden taşıp çıkarcak emzircek bi göğüs yok tutulmuyo bile ama uç var🤣 ablamında minikti 2yaşa kadar emzirdi 2. Çocuğunuda 2.5yaş sanki bnmde olcak gibi geliyor ablamı hatırlamasam bu göğüsten hayatta süt gelmez derdim 🤣 inş gelir ya🤲🏻

Kızlar cumartesi ve pazar iki gün nişan geldi. Ama başka bir belirtim yok şu an. Düzensiz ağrılarım oluyor sadece. Benim gibi nişan gelip de bekleyen var mı? icimdekisess sen ne yaptın, benim geldi mi ?

Kızlar ben de sonunda doğum yaptım elhamdulillah. Miyadı benim gibi geçip 42. haftalara ulaşanlara tavsiyem sezaryen olun geçin 🤣 Yok fitil, yok suni sancı yok su patlatma derken heder oldum, en sonunda da sezaryen istedim ve çok şükür yavruma kavuştum. Darısı diğer tüm beklemedeki arkadaşların başına, inşallah sağlıklı bir şekilde herkes yavrusunu kucağına alır 😍🙏🏼

Kızlar cumartesi ve pazar iki gün nişan geldi. Ama başka bir belirtim yok şu an. Düzensiz ağrılarım oluyor sadece. Benim gibi nişan gelip de bekleyen var mı? icimdekisess sen ne yaptın, benim geldi mi ?
Benim cumartesi nişan gibi bi akıntı geldi ama hiçbişey yok sadece günde 1 2 defa gelen hafif adet ağrısı 5 6 defa gelmeye başladı kasılmalar vardı zaten aşağıda baskılar da var ama başka bişey yok bugün doktora gitmeyi düşünüyorum sinirim bozuldu
Kızlar ben de sonunda doğum yaptım elhamdulillah. Miyadı benim gibi geçip 42. haftalara ulaşanlara tavsiyem sezaryen olun geçin 🤣 Yok fitil, yok suni sancı yok su patlatma derken heder oldum, en sonunda da sezaryen istedim ve çok şükür yavruma kavuştum. Darısı diğer tüm beklemedeki arkadaşların başına, inşallah sağlıklı bir şekilde herkes yavrusunu kucağına alır 😍🙏🏼
Hadi gözün aydın allah analı babalı büyütsün darısı bize inşallah fazla uğraşmadan alsak ama işte bilemiyoruz hayırlısı 😍🤲

oooy maşallah hadi gözünüz aydın o zaman 😍 sağlıkla büyütün. Darısı bize 🤩

X