2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Güncelleme : saat 2 gibi hastaneye gittik , sancılarım 10 dk düşmüştü.. doktor muayene etti 2 cm açılma var doğum süreci başlamış.. nst de 120 lerdeydi sancı ama sıklığı yeterli değilmiş .. bugün doğumunuz gerçekleşir kesin dedi doktor.. boşuna yatış vermeyeyim şimdi evinize gidin güzel dinlenin sabaha sancılar 5dkya inince , ya da su gelirse gelirsiniz tekrar dedi. İsterseniz suyunuzu patlatayım hemen doğum başlar dedi ama ben istemedim. Gerçektende doğum sancıları farkedilemeyecek gibi değilmiş.. önce belli belirsizken sonra gitgide şiddetleniyor. Sancı gelince kasıklar kasılıyor ve şiddetlenerek bele vuruyor ama 1dk.ya geçiyor sonra.. Uyusam biraz çok iyi olacak ama bu heyecanla ve gelen sancılarla uyumak zor :).. iyi dilekte bulunanlara çok teşekkürler 😊.. doğumdan sonra yazarım tekrar.

5kasım benim doğum günüm 🙈 Ben doktorla pazarlık yapıp tarihi öne çekmeye çalıştım ama durduğu kadar dursun, gelmeye kalkarsa da endişelenme acile git hemen ben gelirim bir şey olmaz dedi 🙈
Hahah bakalım ne zman gelecek😂
Bizim 5 i karar verdik canım seninle ayni gün olacak demekki 😄😄

Güncelleme : saat 2 gibi hastaneye gittik , sancılarım 10 dk düşmüştü.. doktor muayene etti 2 cm açılma var doğum süreci başlamış.. nst de 120 lerdeydi sancı ama sıklığı yeterli değilmiş .. bugün doğumunuz gerçekleşir kesin dedi doktor.. boşuna yatış vermeyeyim şimdi evinize gidin güzel dinlenin sabaha sancılar 5dkya inince , ya da su gelirse gelirsiniz tekrar dedi. İsterseniz suyunuzu patlatayım hemen doğum başlar dedi ama ben istemedim. Gerçektende doğum sancıları farkedilemeyecek gibi değilmiş.. önce belli belirsizken sonra gitgide şiddetleniyor. Sancı gelince kasıklar kasılıyor ve şiddetlenerek bele vuruyor ama 1dk.ya geçiyor sonra.. Uyusam biraz çok iyi olacak ama bu heyecanla ve gelen sancılarla uyumak zor :).. iyi dilekte bulunanlara çok teşekkürler 😊.. doğumdan sonra yazarım tekrar.
Maşallah sonuna kadar böyle güzel gönlüne göre geçsin doğumun darısı bana artık dua et bize de 🤗

Allah yardımcınız olsun. Kolay bir doğum olsun İnşaAllah 😊

Cevabın için teşekkür ederim bana 36 haftada bırak denildi devlet hastanesinde. Ben eve gelip tekrar iğnemi yaptım.Bi hocaylada görüşemedim ameliyat günü veren dr.sert bi şekilde söylendi.Bana ameliyatta kanama olabilir dedi çok mu riskli bu ameliyat korku kapladı içimi.😥 Ben kan sulandırıcı iğne kullanan arkadaşlarım var onlar ameliyattan 1,2 gün önce falan bırakmış diye de belirttim.Ama aksi cevaplar aldım.🥺
Ben sabah akşam kullanıyorum doktorum iğneyi 2 gün önce keseceğiz dedi 36 erken gibi belki doktor acil sezeryan olursa önlem almak istemiştir erken dogum şüpheniz varmi?

Geliiyoooor gelmekte olaaaan 😀😀😀
Hadi bakalım. Sağlıkla kavuşun inşallah. Kolay olsun dilerim.

Gidilebilir bence. Üstünden uzun bir montun varsa onu da giydin mi, istersen pijama ile git. Ne olacak ki.
Yani zaten ucu ucuna kışa denk geldik kışlık bişey almadık yazlıklar tiril tiril oluyo üşütmeyim bide bakalım havalarda güzel gidiyo egede buralar hala sadece öğlenleri sıcak25 derecelerde

Kizlar merhaba, aslında ben Ekim annesiydim ama bebeğim bir iki gün geç doğunca Kasım annesi oluverdim 😆😅 Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum 🌿
Olsun bizdende size transfer çok oldu 🤣 aramıza hoşgeldin sağlıklı uzun ömürlü olsun bebeğiniz🤱🥰 bnmde haftaya bugün çok heyecanlı 🤗

• Muhteşem
Reactions: The
Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün :)

Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün :))

Benim sata göre 23 kasım. erken dogsun istiyordum ama gelişim geriliği baş gösterdi. Simdi durabildiği kadar dursun, abisi gibi 40+1 de dogurayım da öğretmenler gününe denk gelsin diyorum :) (öğretmenim evet :))
Saglıkla gelsinler de ne zaman olursa olsun diye düsünürsek rahat ederiz bence. zaten 42 haftaya kadar yolu var normalde.

Hayırlısıyla güzel zamanda gelsin insallah. yukarda da yazdım benim oglum 40+1de suni sancı ile gelmişti. Belki daha bekler senin bebiş de.
İnşaallah bende karantina bitsin öyle olsun istiyorum bide benim ssvd

Olsun bizdende size transfer çok oldu 🤣 aramıza hoşgeldin sağlıklı uzun ömürlü olsun bebeğiniz🤱🥰 bnmde haftaya bugün çok heyecanlı 🤗
Sezaryen mi olacaksın canım ☺️ aslında benim doğumum muhtemelen hemen olmazdı canım 0 sancı ve açılma ile gittim, bebeğim biraz büyük diye doktor zaman kaybediyorsun normal doguramayacaksin dedi ve suni sanci ile dogurdum ☺️

Arkadaslar günaydın son haftalarinda hamileligin basinda yasadigimiz gibi bulanti yasayan oldu mu aranizda sanki hersey yeniden kokmaya başladı gibi
Benim de son bir haftadır aynı şekilde. Hele bugün sabah itibariyle tiksindiğim herşeyden yeniden tiksinmeye başladım. İnşallah doğumun yaklaştığının habercisidir.

Benim de son bir haftadır aynı şekilde. Hele bugün sabah itibariyle tiksindiğim herşeyden yeniden tiksinmeye başladım. İnşallah doğumun yaklaştığının habercisidir.
Ben de o sekilde yorumladim ama galiba hormonlar yukseldi yine zaten doğumda da mide bulantisi görünüyormus ya genelde

O nasil bisey,hic duymadim.bana sadece sık sık sut ver ,gecmezse bakariz dendi.hâla gecmedi.
Bebeği ultraviyole ışığın altına koyuyorlar diyebiliriz kısaca.
Bol bol emzirmek tedavi ediyor yenidoğan sarılığını normalde. Ama bazı bebeklerde emzirmeye destek de gerekebiliyormuş, çok normal bir durum yani.

Arkadaslar günaydın son haftalarinda hamileligin basinda yasadigimiz gibi bulanti yasayan oldu mu aranizda sanki hersey yeniden kokmaya başladı gibi
Bende hamileliğin ilk üç aynı geri dönmüş gibiyim isteksizlik, ruh hali değişimleri aşerme hepsi bir arada geri döndü. Mide bulantım da oluyor arada 😂 hormonlardan diye düşündüm ben de

Kizlar merhaba, aslında ben Ekim annesiydim ama bebeğim bir iki gün geç doğunca Kasım annesi oluverdim 😆😅 Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum 🌿
Hoşgeldin aramıza bende ucundan Ekim annesiyim çaktırma 😉
Emin ellerde o şimdi, çok kısa sürede de iyileşip gelecek annesi :) sen dinlen ve beslen ki o gelene kadar sütün de artsın.
İnşallah canım benden daha iyi tedavi ettiklerini düşünüp rahat olmaya çalışıyorum sütüm gitmesin daha da artsın

X