2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Çoook teşekkür ederim böyle okuyunca rahatladım biraz 😊 böyle az hareket ettiği zamanlar sürekli neden hareket etmedi neden dönmedi neden az vurdu vs. Bir sürü soru oluyor gün içerisinde aklımda 😊🙄 bir de bir iki gündür böyle hafif hafif kasık ağrısı oluyor böyle regle olmadan 2 3 gün önce hafif hafif bir sancı olur ya onun gibi o da normaldir o zaman dimi 🙄
Canım arkadaşımın da dediği gibi hepsi çok çok normal. Sadece bebek hareketleri birşeyler yiyip uzanınca, konuşunca vs hala hiç olmuyorsa, bir tuhaflık seziyorsan (yani sen anlarsın işte) doktora danış. Benim çok yaşadığım birşey, bazen tüm gün rahat vermiyor bazen de hiç tık yok ama dediklerimi yapıp hareketlendirmeye çalışıyorum kontrol amaçlı. Telefona tekme sayar diye bi app de indirdim öyle zamanlar kullanıyorum. Pimpirik yapma ama tamamen boşverme de bu hareket işini.

Sezaryen korkunçtu sanki sürekli soru sordum sakinleştiremediler beni ama işlem toplam 10 dk bile sürmedi. Doktorum ve ekibi şahaneydi sürekli sakinleştirmeye uğraştılar çok işe yaradı. Girerken ki korku oranım yüzde bindi ama çıkarken ee bu mu yani oldum🤣
İlk gece sadece şiddetli bir ağrım oldu onun harici dayanılacak bir ağrı sızısı var hiç korkma❤️

Girerken doktorun kulagına eğilip sonda takmasanız dedim güldü olmaz dedi uyuştuktan sonra takıldım acı sızı hissetmedim çıkarırken de rica ettim uyuşmam geçmeden çıkarın diye tamam dediler yine bi şey hissetmedim.

Epiduralden de hiiiç korkmayın belimi sinek ısırdı gibiydi normal popodan iğne olduğumuzda canımız daha çok yanıyo inanın ki 😁
Canım ben sana hayırlı olsun dedim mi hatırlamıyorum. Demediysem hayırlı olsun ☺️ Epiduralden sonra şiddetli baş ağrısı yaşayan arkadaşlarım olmuştu ben daha çok ondan korkuyorum. Yaşadın mı böyle birşey?

Ya çatı muayenesi denilen sey, daha once vajinal kontrol yapilmis miydi hic bilmiyorum ama ondan bile basit, nasıl oldu bu çatı kontrolu bir gizemli efsaneye dönüştü ben anlamadım, 3sn bile sürmüyor 🤭🤭 kim ne yaşıyor o esnada valla şaşırdım 🤣
Kasmamak kilit noktası sanırım işin. Ben çok kasıldım bırakamadım kendimi ve çok ağrılı geçti 😓

Canlarim benim ya ne guzel konusmussunuz. Etrafimdakiler normal istiyorum desem ayri yorum trip yapiyor.
Sezaryen desem ayri yorum trip goruyorum. Oyle bi kararsiz biraktilar ki beni
Ben ne istiyorum onu bile bilemiyorum suan.
Sanki her ikisindede kotu birsey yapiyormusum gibi konusuyorlar.
İnşallah en guzel şekilde kavusurum keskesiz bi doğum olur :KK43:
Bidaha konuşan olursa de ki: Bebek benim, karın benim, şey benim. Size ne? Fikir sorulmadan fikir beyan edenleri sopayla dövmek lazım...

Eki Görüntüle 2943230 Eşime adaçayı yapar mısın dedim.getirdiği bardak 😂 sanki adaçayı filizlendiriyor 😂 Neyse buna da şükür kenardan ağrı içivereyim😂
AHAHAHAHAHAHHAHAHAHA ay nasıllll güldüm anlatamam 😂😂 Benim eşim de ne zaman kahvaltı hazırlamaya yardım istesem diyor ki ben domates doğramayı bilmiyorum. Bahaneye ve yalana bak. Geçen kendine bişiler hazırlamış baktım güzel güzel domates doğramış falan. Ay noldu dedim ya ne güzel doğramışsın! Bu arada aşçılık kursuna falan mı gittin? Yoksa YouTube dan video falan mı izledin 😂

Canım ben sana hayırlı olsun dedim mi hatırlamıyorum. Demediysem hayırlı olsun ☺️ Epiduralden sonra şiddetli baş ağrısı yaşayan arkadaşlarım olmuştu ben daha çok ondan korkuyorum. Yaşadın mı böyle birşey?

Bidaha konuşan olursa de ki: Bebek benim, karın benim, şey benim. Size ne? Fikir sorulmadan fikir beyan edenleri sopayla dövmek lazım...
Nasilda guzel soyledin arkadasim😂😂😂
Fikir beyan edenlere gore bir laf oylece kalsinlar 😂😂😂
Bide duydugunu soyleyim canım bu epidural spinal narkozlu olan herseyde bas agrisi yasamamak için odaya çıktığımizda sade nescafe icin diyorlar. Sadeden kastim sütsüz siyah olacak yani seker koyabilirsin iki bardak kadar icin agri yasamazsiniz diyorlar kafeinden dolayi.
Ben cantama koydum denicem.

Tam olarak benim doktorla konuşmamız da bu şekilde geçti 🙈 11.11’e gün aldık ama her an hazırlıklı ol dedi dün kontrolde. Sağlıkla gelsinler de ❣️❣️❣️

❣️❣️ Kolaylıkla doğsun sağlıkla gelsin kucağına 🙏🏻
Seninle Günlerimiz ayni benimde 17 gözüküyor canimda bebisler beklemezse ne yapariz bilemedim 11 i beklemezse diye ben bugun doktorla goruscem 5 i dicez artik 😂

Canım arkadaşımın da dediği gibi hepsi çok çok normal. Sadece bebek hareketleri birşeyler yiyip uzanınca, konuşunca vs hala hiç olmuyorsa, bir tuhaflık seziyorsan (yani sen anlarsın işte) doktora danış. Benim çok yaşadığım birşey, bazen tüm gün rahat vermiyor bazen de hiç tık yok ama dediklerimi yapıp hareketlendirmeye çalışıyorum kontrol amaçlı. Telefona tekme sayar diye bi app de indirdim öyle zamanlar kullanıyorum. Pimpirik yapma ama tamamen boşverme de bu hareket işini.

Kasmamak kilit noktası sanırım işin. Ben çok kasıldım bırakamadım kendimi ve çok ağrılı geçti 😓

AHAHAHAHAHAHHAHAHAHA ay nasıllll güldüm anlatamam 😂😂 Benim eşim de ne zaman kahvaltı hazırlamaya yardım istesem diyor ki ben domates doğramayı bilmiyorum. Bahaneye ve yalana bak. Geçen kendine bişiler hazırlamış baktım güzel güzel domates doğramış falan. Ay noldu dedim ya ne güzel doğramışsın! Bu arada aşçılık kursuna falan mı gittin? Yoksa YouTube dan video falan mı izledin 😂
Aynen cnm, muhtemelen oyle, ilişkide de kasma olunca ayni sey oluyor dediğin gibi. Salmak gerek 😊

Aynen canim annemi zorlasam gelirde kadinda rahatsiz hic yormak istemiyorum kayinvalide zaten yok bizde önceki dogumlarda hep annem yardim etmisti en az 20 gün o yüzden biraz tecrübeliyim ama bakalim bebek bakma konusunda korkuyorum 7 seneye yaklasti en son unuttum mu acaba diye ama Allah yardimcimiz olacaktir insAllah
İnşallah 🤲🏻 Bence annelik tecrübesi öyle unutulan bir şey değildir.halledersin 💪🏻

Komedi 🤣 İşlerine geldiği gibi işte 😂😂😂 biz domates doğramanın eğitimi var da aldık sanki 😂 benim eşimde yapamıyorum diyor olduğu kadar yap diyorum kocaman kocaman kesiyor ben böyle güzel domates salata yemedim diyorum 😂 napalım ona da razıyım şevki kırılmasın 😂😂😂 ufak bir yardım bile nasıl mutlu ediyor bizi keşke kendiliğinden yapsalar 🙈

Bilmiyorum ki bir gün sonra söyler belki bakalım haberleşiriz ☺️

valla benim eşimde yarın doğsa da babalık iznine çıksam diyor :) ama niyeti yok 🙂
Babalık izni doğumdan itibaren direkt başlıyor demi canlar
Nasilda guzel soyledin arkadasim😂😂😂
Fikir beyan edenlere gore bir laf oylece kalsinlar 😂😂😂
Bide duydugunu soyleyim canım bu epidural spinal narkozlu olan herseyde bas agrisi yasamamak için odaya çıktığımizda sade nescafe icin diyorlar. Sadeden kastim sütsüz siyah olacak yani seker koyabilirsin iki bardak kadar icin agri yasamazsiniz diyorlar kafeinden dolayi.
Ben cantama koydum denicem.
Kahve bende işe yaradı baş ağrım hiç olmadı

Merhaba arkadaslar hergun gecmisi okurdum artik firsatim yok malesef:)) bebis uyuyoken yazayim dedim. Ilk sezeryanimda ongun kalkamayan ben bunda ikinci gun ayaklandim masallah. Gercelten dr cok onemliymis. Bu sefer kuzenlerimi de ikinci gun ayaga kaldiran dra gittim sukur cok iyiyim.
Sezeryandan korkan arkadaslar varsa diye yazdim ALLAH sizede benim gbi surec nasip eylesin

Merhaba arkadaslar hergun gecmisi okurdum artik firsatim yok malesef:)) bebis uyuyoken yazayim dedim. Ilk sezeryanimda ongun kalkamayan ben bunda ikinci gun ayaklandim masallah. Gercelten dr cok onemliymis. Bu sefer kuzenlerimi de ikinci gun ayaga kaldiran dra gittim sukur cok iyiyim.
Sezeryandan korkan arkadaslar varsa diye yazdim ALLAH sizede benim gbi surec nasip eylesin
Maaşallah sana, hepimize böyle minnos dogumlar nasip olsun 🥰🙏☺️

Arkadaşlar normal doğum yapan tecrübeli annelerimize bir sorum olacak benim 😊 normal doğum için gittiğimizde serum vs. Takılıyor mu? Ya da damar yolu açılıyor mu?

Maşallah iyi olduğuna sevindim artık 3. çocuğa tereddüt etmezsin 😜🤣🤣

Masallah canim cok sevindim

Arkadaşlar normal doğum yapan tecrübeli annelerimize bir sorum olacak benim 😊 normal doğum için gittiğimizde serum vs. Takılıyor mu? Ya da damar yolu açılıyor mu?
Damar yolu aciliyor mutlaka.... Suni sanci alacaksan bastan serumla baglaniyor dogum olunca hemen agri kesiciye cevriyor ... Kendi sancinla olursa dogum ... Durumuna gore veriliyor..

Canlar hepinize ayrı ayrı güzel dilekkeriniz için teşekkür ediyorum 🥰🥰gece çok çok acım oldu sadece 1 saat uyuyabildim toplamda o öksürük var ya bitirdi beni. Dua edin öksürük bitince gelsin bebişler. Baran hiç emmeyle uğraşmak istemiyor güzel tutuyor güzel çekiyor ama hemen uyku moduna geçiyor daha süt de tam gelmedi bakalım çabalamaya devam.
Bol sütün olsun Baran bey de hemen enejisini toplasın ins :)

Dün gece 2 defa ağlayarak uyandı ama daha iyi gibi.Çok şükür uyudu ama neşeli uyandı.Antibiyotik veriyordum bugün bıraktık vermedim etkisi olmuyordu bana göre. Olduysada öksürükte yok doğal yöntemlerden devam edeceğiz.Yazın ayrı zor gebelik kış mevsiminde de ayrı zorlukları var.Neyse ki doğumum ara tatile denk gelebilir daha iyi olur inş.🙏 Evet lohusalıkta zor ama bebeğim artık yanımda olacak kokusu olacak evimizde ayrı bi neşe diye düşünüyorum ben eşimde çok merak ediyo artık. 😌
Sevindim biraz daha iyi olmasına. tamamen gecer ins.

Evet suni sancı verilmese bile mutlaka açılıyor. Şey demişti bir ebe acil sezetyan falan olursa vakit kazanmak için açıyoruz

Eveeet, bir kontrolden daha geldim ve yine sancım yok 😬 Sancı olmadığı için muayene de yapmadı doktorum.
Perşembe son günümüz, hala gelmemiş olursa karar vericez. Ama bu arada bebeğin başı büyümeye devam ediyor, eğer çatı ile uyuşmazlık olursa zorunlu sezaryen olucaz. Her halükarda en geç bu Cuma gelecek inşallah bebiş 😀
Ultrasonda da bir suratsız ki sormayın, sanki “zorlamayın işte, çıkmicam” der gibi poz verdi 🤣

X