2021 Aralık Anneleri

Eklentiler

• F2A6BD80-AE2F-41CA-91A2-B882D0B96A4F.jpeg
    F2A6BD80-AE2F-41CA-91A2-B882D0B96A4F.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 62
1 çay bardağı tam buğday unu
1 çay bardağı pirinç unu
2 yemek kaşığı dolusu tereyağ
1 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta sarısı
İki kaşık keçiboynuzu pekmezi ( eğer yoksa 3 tane hurma, bir iki muz gibi farklı meyvelerle tatlandırabilirsiniz.ama tek çeşit meyve olacak)
Hepsini karıştırıp yoğur, toparlanınca şekil ver, 170 derecede max 15-20 dk kontrollü pişir. Çok hızlı pişiyor dikkat et🥶
İlk kez denedim ve direkt tuttu hem de çok pratik. Yoğurtlarına, yulaflarına falan koyarız işte
Buldum tarifi bende deneyeyim

Tereyagda koyamiyorum J jijikalp 😅😅 sut alerjisii 😒
Aaa bilmiyorum ki 😢 bi denesen? Zaten gunde 1 tane veriyorsun onun icinde de cok az miktarda olur belki o kadar alerji yapmaz yavas yavas vucudu alisir. Eger yine alerji yaparsa direkt buzluga atarsin, alerjisi gecince verirsin.

Ben de haftalik olarak ayiriyorum geri kalani buzluga gooo

Aaa bilmiyorum ki 😢 bi denesen? Zaten gunde 1 tane veriyorsun onun icinde de cok az miktarda olur belki o kadar alerji yapmaz yavas yavas vucudu alisir. Eger yine alerji yaparsa direkt buzluga atarsin, alerjisi gecince verirsin.

Ben de haftalik olarak ayiriyorum geri kalani buzluga gooo
Tamamdir oyle bi yapayim bakalim 😅 bize doktor boyle kitapciklar verdi ama hepsinde formul mama ekleniyor diger kitapciktada amino asit bazli mama ekletiyor, henuz mama eklemek istemiyorum

Eklentiler

• 16579114977925206445493300496783.jpg
    16579114977925206445493300496783.jpg
    117,4 KB · Görüntüleme: 38
  • 16579115747862134922547310302395.jpg
    16579115747862134922547310302395.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 36
Tamamdir oyle bi yapayim bakalim 😅 bize doktor boyle kitapciklar verdi ama hepsinde formul mama ekleniyor diger kitapciktada amino asit bazli mama ekletiyor, henuz mama eklemek istemiyorum
Aa neden mama ekleyelim ki tariflere ya
Bence gereksiz
Onun yerine yulafla ya da irmikle falan pişirmek daha iyi olmaz mı meyveleri

Sade yağ kullanabilirsiin 🥳
Tereyağdaki süt bileşenleri buharlaştırılarak elde edildiği için süt alerjisi olan bebişler de kullanabiliyor diye biliyorum
Ben de tuzsuz olduğu içib onu tercih ediyorum
Hatta bizim pilavlara da koyuyorum 😬
Benim tereyagini annem yapiyor hic sanmiyorum senin soyledigin gibi yaptiginii 🤣🤣🤣

3 gun kuraliyla patates havuc kabak ile 5 ay 10 gunlukken falan basladim canim buharda haslayip pure haline getirdim catalla denedim almayinca blenderla denedim yine almadi tabiki icine suyu fazlaca ekleyip sulandirmayida denedim zeytinyagi belki sevmedi diye dusunup 2 gun zeytinyagli 1 gun zeytinyagsizda denedim..sulu kismida basta asla almadi simdi yavas yavas sudan yutkunuyor ama puturu ne yapip edip agzindan atiyor canim
Aynı durumdayız, eylülde okula başlayacağım ve bu durum ne kadar böyle devam eder bilmiyorum. Ben de ek gida seti aldim ama hiç hevesim kalmadı, kasık görünce yüzünü ekşitiyor.

Tereyağı yerine sıvıyağ yoğurt yerine soda denesen olur mu acaba (ablamın oglunda alerji vardı bebek keklerini hep sodali yapardı )

Sade yağ kullanabilirsiin 🥳
Tereyağdaki süt bileşenleri buharlaştırılarak elde edildiği için süt alerjisi olan bebişler de kullanabiliyor diye biliyorum
Ben de tuzsuz olduğu içib onu tercih ediyorum
Hatta bizim pilavlara da koyuyorum 😬
Sen yakında sade yağla baklavada yaparsın 😝😝

Aynı durumdayız, eylülde okula başlayacağım ve bu durum ne kadar böyle devam eder bilmiyorum. Ben de ek gida seti aldim ama hiç hevesim kalmadı, kasık görünce yüzünü ekşitiyor.
Yaa aynen iste beni siz anlarsiniz asla yutmuyor degil miii
Alerji geçti mi diye ara ara kontrol ediyomusun peki belki geçmiştir
Ediyorum dudagina yogurt suruyorum o gun bende yiyorum henuz sinavi gecemedi 😆

X