2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
1 Mayıs’ta 3 aylık olucaz biz de artık aguyu pek söylemiyor gibi başka başka sesler çıkarıyor. Başka bi odaya gittiğimde ya da uyandığında yanında değilsem sesleniyo çağırıyor resmen. Annemin kucağındayken beni farkederse bana doğru nazlanıyo gelmek istiyo. Birkaç gündür gaz sancılarımız ve kusmalarımız yok gibi nerdeyse büyüdüğünden mi yoksa maflor plus iyi mi geldi orasını pek anlamadım🥴

V volveron bu arada yüzü nasıl oldu senin kuzunun? İnşallah düzelmiştir. Alerji durumu kesinleşti mi? Bizde de yüzünde kuruluk kızarıklık şimdi de mukuslu kaka acaba bu da alerjiden mi diye düşünmeye başladım. Günde kaş kere nemlendiriyorum cildini ama yine kupkuru oluyo burnunun kenarları falan. Kaşımaya çalıyo omzuma alınca sürtüyo çok üzülüyorum 😓
Oyy canım ya kiyamam bu bebelere biim tadimizi bozdu baya egzema mi allerjimi bilemiyorum 1 haftadir baya ilac denedik bioderma sos kasinti sprayi var o azaltti gibi kizariklik var ama kaşınması durdu en onemlisi allerji durumu na gelince çok karmaşık inanki dr lar bile kesin tanı koyamıyor bunu anladım ishal kusma yoksa mukuslu kaka ve egzema yi çok da önemseme sadece sut urunlerini bi sure tuketme birde allerji yapacak yumurta fistik v.s. uzak dur bi süre ben öyle yapiyorum bakalım nasıl olucak

Cnm bende sizin gibiyim yuzu kuculdu gibi geliyor cocugun eskisi gibi emmiyor sadece geceleri emiyor zaten tarttım yani kilo alimi gecen aylar 1200 idi bu ay öyle olmucak sanirim. Ben gecen gun biberon verdim buzluktan süt valla cok guzel emdi biberonu meme olunca cok acikmadigi surece almıyor.
U Umutherzaman Niye böyle yapıyolar anlamıyorum:KK43: 3. Ayda 800-900 gr alması bile gayet güzel ve normal canım merak etme ilk iki ay kadar almıyolarmış üçüncü ayda.

V volveron bizimkide öyle canım azcık gülsünnoynasın sonra başlıyo mızırdanıp ağlamaya
[/QUOTE]
Ahh bu kız lar fena erkek bebeler bu kadar degil bence ..Kizlar erkek kiz boy kilo persentilinde 3. Ay icin en az 500 en fazla800 gr oynuyor zaten buyudukce kilo alimi yavaşlayacak

U Umutherzaman Niye böyle yapıyolar anlamıyorum:KK43: 3. Ayda 800-900 gr alması bile gayet güzel ve normal canım merak etme ilk iki ay kadar almıyolarmış üçüncü ayda.

V volveron bizimkide öyle canım azcık gülsünnoynasın sonra başlıyo mızırdanıp ağlamaya
Ahh bu kız lar fena erkek bebeler bu kadar degil bence ..Kizlar erkek kiz boy kilo persentilinde 3. Ay icin en az 500 en fazla800 gr oynuyor zaten buyudukce kilo alimi yavaşlayacak
[/QUOTE]
Bizimki en son 6’da 5 dk emdi uyudu hala uyuyo kan şekeri falan düşmez dimi?

Kızlar benim nacizane tavsiyem şu sıralar allerji durumu tavan yapmiş durumda ozellikle sıfır bir yaş aralığı icin sebebi şehirleşme olarak gösteriliyor 2 çocuk buyuttum kizim 7 yaşında onlarda boylemukuslu pütürlü kaka gormedim simdi herkesde mukuslu yeşil kaka var tavsiyeme gelince süt urunlerini tüketin ama kapı sütü icmeyin derim ben inek sütünden sutlac yaptım 3 4kase yedim onda basladi bizim sıkıntılar Allah bebeklerimizi esirgesin allerji illetine hicbirimiz bulastirmasin

Onu nasıl pişiriyorsun ben hiç sevmem ama sırf sütüm yağlı olsun diye içicem
duduklude 2.5-3 saat kaynatıyorum.suyunu süzüyorum süzgeçte etlerinj ve iliklerini kemikten ayıklanıp içine atıyorum. Tuz bazen sarmisak ezip içine katıp corba niyetine gunde 1 veya 2 kez içiyorum. Sarmisakla aran iyiyse azıcık aroma versin diye katabilirsin bende cok az katiyorum

Kilo alımı iyi canım onda sıkıntı yoktu şimdiye kadar geçen de yine tarttm iki haftada 300 Gr almış böyle devam ederse bu ay az alacak iki haftada da 300 alsa bu ay 600 Gr almış olcak ben 1 kg alır diye düşünürken az alacak olması üzüyor:KK43:
Kilo alımını nasıldı şimdiye kadar? Benim ki başından beri saat başı emiyor ama sadece iki dakika sürüyor kilosu normalin üstünde. Belki seninki de uzun aralıkla emiyor ama kendine yetecek kadarını alıyordur

Kilo alımı iyi canım onda sıkıntı yoktu şimdiye kadar geçen de yine tarttm iki haftada 300 Gr almış böyle devam ederse bu ay az alacak iki haftada da 300 alsa bu ay 600 Gr almış olcak ben 1 kg alır diye düşünürken az alacak olması üzüyor:KK43:

Canım volvide yazdı 3. Ay için 600 gram iyiymiş.

Canım bu dönem meme red dönemi o yüzden biberon kullanmıyorum ama bugün öglen az emdi kaşıkla verdim bende 4 saat sonra tekrar emdı bu sefer baya boşalttı sağp vermedim bende.
ikinci ayında 1300 almıştı ama bu ay anca 600 falan alır gibi ve bu beni çok üzüyor
Cnm bende sizin gibiyim yuzu kuculdu gibi geliyor cocugun eskisi gibi emmiyor sadece geceleri emiyor zaten tarttım yani kilo alimi gecen aylar 1200 idi bu ay öyle olmucak sanirim. Ben gecen gun biberon verdim buzluktan süt valla cok guzel emdi biberonu meme olunca cok acikmadigi surece almıyor.
[/QUOTE]

Aynen ben canım köye geldm ya cevredekiler bizden konusuyor yazık doğdu Doğalı böyleymş falan :) bazen iyi bazen de bas bas :)
Kizlar bebekleriniz uyanıkken ağlıyor mu hep?Bizimki 5 dk oynuyosa kalan 1 saat agliyo hoplatiyoruz gezdiryoruz elde salliyoruz falan bu durumu yasayan var mı?

Okurkan g
Benim kız yumurta yemiyor. Sabah ne yedireceğimi şaşırıyorum. Yumurtayı çıkarınca kahvaltıdan, geri kalanlar benim için ıvır zıvır. Güne başlangıcımız çok kötü o yüzden. Diğer öğünlerde de sevdiği şeyler piştiyse ne ala, yoksa aç durur yani hiç sorun değil onun için :işsiz:

Kusmanın dışındaki her şey tam 71 gündür yaşadığım hayatın özeti arkadaşım. Atak matak gerek yok bizde öyle şeylere. Doğdu doğalı atakta sağolsun. Gündüz kabus gibi zaten sürekli ağlama modunda, gece bari uyu di mi? Sallıyorum şu an, uyusa da ben de biraz kafamı koysam yastığa :işsiz:
Gündüzleri yeni taktik yaptım bak dur anlatayım.
Puseti yanıma alıyorum mutfağa, yere koyuyorum (ıslak zemin olması şart, halıda güzel sallanmıyor) bir ayağımla puseti sallıyorum altına takıp ayağımı, diğer ayağımın üstünde, tek ayak üstünde cezalı öğrenci gibi, mutfak işimi yapıyorum. Kahvaltı hazırlama, iki el gerektiren yemek hazırlıkları falan hep böyle yapılıyor bizim evde. Ha susuyor mu diye sorarsan hayır susmuyor ama sabit bir yere bıraktığımda katılarak ağlıyor ve morarıyor ağlamaktan. Böyle de ağlıyor ama en azından katılma derecesine gelmiyor. İki el gerektiren işleri bitirince kucağıma alıp kalan işleri öyle yapıyorum. Yine ağlamaya devam ediyor ama şiddetini azaltıyor biraz. Sağ bileğim şu an ciddi seviyede hasar görmüş durumda. İçi dolu tencereleri falan tek elle tutup sağa sola taşımaktan haşat oldu bileğim. Aklına gelebilecek her şeyi tek elle yapmak zorundayım bütün gün. Ve sadece sevdiği pozisyonda duruyor, sevmediği bir pozisyonda taşırsan da kıyamet kopuyor. Kucakta olmak yetmiyor yani. Hiç memnun edemiyoruz hanımefendiyi, ben tükenmiş durumdayım.
Şu an biri bana bu çocuğun ağlamasını bitiririm diye gelse yemin ediyorum tek böbreğimi falan veririm herhalde. O kadar bezdim sürekli ağlamasından:işsiz:
Ha bi de bu kadar şeyin yanında evde talepleri bitmeyen bir 5 yaşını geçmiş kız çocuğu daha var.
Tam kendini kesmelik. :KK57::olamaz:
Yani işin özeti beterin beteri var haline şükret dostum diyorum. Ben hazır birini büyütmüşken kaşındım ya. Ben nerelere gitsem? 1 numara da ağlaktı, bu sakin olur artık herhalde dedik, bu ilkinden de fena çıktı.
Hepsi büyüyünce geçecek. Bizde akıl kalacak mı o zamana kadar göreceğiz :confused:
[/QUOT
Okurken güldüm.aynı şeyler bende yaşıyorum.benim ilk çocuk 2 yaşında ve görseniz bu nasıl çocuk dersiniz.emzirirken ilk oğlum da kafama çıkıyor öyle zavallı emmeye çalışıyor.sesinden bile korkar oldu.yani gerçekten beterin beteri var.

[/QUOTE]
Suan mesela acikmis aldi memeyi 2 fırt cekti uyudu Allahtan gece guzel emiyor bakalim haftaya ne dicek doktor doktora diyom beni emmiyo diye gülüyor kilo alimi iyi doyuyor diyo tek geceleri emerek aliyo Sanirim kilo.

Canım bu dönem meme red dönemi o yüzden biberon kullanmıyorum ama bugün öglen az emdi kaşıkla verdim bende 4 saat sonra tekrar emdı bu sefer baya boşalttı sağp vermedim bende.
ikinci ayında 1300 almıştı ama bu ay anca 600 falan alır gibi ve bu beni çok üzüyor

[/QUOTE]
Ne zaman gidecen 3 aylik kontrole cnm

1 Mayıs’ta 3 aylık olucaz biz de artık aguyu pek söylemiyor gibi başka başka sesler çıkarıyor. Başka bi odaya gittiğimde ya da uyandığında yanında değilsem sesleniyo çağırıyor resmen. Annemin kucağındayken beni farkederse bana doğru nazlanıyo gelmek istiyo. Birkaç gündür gaz sancılarımız ve kusmalarımız yok gibi nerdeyse büyüdüğünden mi yoksa maflor plus iyi mi geldi orasını pek anlamadım🥴

V volveron bu arada yüzü nasıl oldu senin kuzunun? İnşallah düzelmiştir. Alerji durumu kesinleşti mi? Bizde de yüzünde kuruluk kızarıklık şimdi de mukuslu kaka acaba bu da alerjiden mi diye düşünmeye başladım. Günde kaş kere nemlendiriyorum cildini ama yine kupkuru oluyo burnunun kenarları falan. Kaşımaya çalıyo omzuma alınca sürtüyo çok üzülüyorum 😓

Benim kızımın da kulak kenarları falan beyaz beyaz kuruluktan. Yağ sürüyorum her gün 2-3 defa. Anca toparladı doğduğundan beri.

Kizlar bebekleriniz uyanıkken ağlıyor mu hep?Bizimki 5 dk oynuyosa kalan 1 saat agliyo hoplatiyoruz gezdiryoruz elde salliyoruz falan bu durumu yasayan var mı?

Biz varız biz :KK71::KK71:
Bir el popoda bir el göğüs kafesinden hoplatmaca modu devam:spor:

Bizimki en son 6’da 5 dk emdi uyudu hala uyuyo kan şekeri falan düşmez dimi?

Canım kan şekeri düşecek aylar geride kaldı. Acıkınca uyanır merak etme.:KK51:

Ya bizim bey emmıyor ya en son saat 2 de emmişti hala emmedi ve az emıyor emdıkten sonra kalanı sagıp kaşikla versem ona alişir mi kilo alamayacak yoksa bu ay bide hareketlendı artık eller ayaklar hiç durmuyor kucagıma aldım mı zıplayacak enerji sarfediyor
Ne bileyim ilk ay 1500 aldı ikinci ay 1300 üçüncü ay da 1000 alır yavaşlar artık die düşünüyordum hep.
birden bire bu kadar azalması can sıkıcı değil mi ben mı abartıyorum acaba

Canım acıkınca emer. Artık hızlı boşaltıyorlar zaten memeyi. İlk 2 ayda almış o alacağını, aynı hızda giderse 6 aylıkken 10 kilo olur, o zaman da obez olur :)
Hareket konusuna gelince, benim çocuklar genetik olarak kıpırtı modu açık doğuyor. 1 aylıkken aşıya götürdüğümüzde hemşire baktı kaldı Elif'e, 'bu ne hareket böyle, 4 aylık bebekler bu kadar hareketli olur anca' demişti:KK53:
İlk kızım da bu yüzden kilo almıyor zaten. Poposu yer görmez. Bu da öyle olacak belli. Kilo almalarını boşuna bekliyorum yani ben:işsiz:
Salondan yatak odasına koşan annenin de böyle çocukları olur zaten :confused:

X