Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
hayırlısı bakalım artık gönlün nasıl isterse. :)
Aslında biraz erken öğrenmek istiyorum çünkü sigara içiyorum olduğunu öğrensem bırakırım gibi geliyor ama şuan sadece ihtimal olması bana itici güç olmuyor 😔😔😔 daha önce okuduğum Mesajlardan hatırladığım kadarıyla sen de içiyordun değil mi? Bırakabildin mi? İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur seni 😂

Aslında biraz erken öğrenmek istiyorum çünkü sigara içiyorum olduğunu öğrensem bırakırım gibi geliyor ama şuan sadece ihtimal olması bana itici güç olmuyor 😔😔😔 daha önce okuduğum Mesajlardan hatırladığım kadarıyla sen de içiyordun değil mi? Bırakabildin mi? İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur seni 😂
Ah o sigara bende de var:sinirli:

Hmmm bende de 2 kedi var 😂 hamilelikte bir sıkıntı yaşıyor musunuz gebelik öncesinde toksoplazma testi yaptırtınız mı vs diye soracaktım 😊
Hamile olduğumu öğrendiğimde toksoplazma testini yaptırdım, herhangi bir şey çıkmadı. Doktorum ve veterinerimiz ile de görüştüm.. köpeğin zararı olmadığını söylediler. sadece 3 ayda 1 kez yaptırdığımız iç dış parazitlerini 45 günde 1 e düşürdük.. Çiğ et zaten 2 yıldır hiç vermedim köpeğime aynı şekilde devam ediyorum çiğ şeyler parazit yapıyor çünkü malum.. Onun haricinde tuvaletini bir eldiven yardımı ile kaldırmamı söyledi doktor gerisi önemli değil sorun yaratmaz dedi.. biz normal hayatımıza devam ediyoruz bizimle yatıyor , hala akşamları 30dklık yürüyüşümüzü yapıyoruz evde kucağımdan inmiyor vs :) ve ben ikizlere hamileyim.. ama o kadar duyarlılar ki hamile olmadan önce 2 yıl boyunca beni sokakta yürürken çekiştiren köpek öğrendiğim günden beri 1 kez bile dışarıda tasmasını çekiştirmeden yanımda yürüyor :)

Hamile olduğumu öğrendiğimde toksoplazma testini yaptırdım, herhangi bir şey çıkmadı. Doktorum ve veterinerimiz ile de görüştüm.. köpeğin zararı olmadığını söylediler. sadece 3 ayda 1 kez yaptırdığımız iç dış parazitlerini 45 günde 1 e düşürdük.. Çiğ et zaten 2 yıldır hiç vermedim köpeğime aynı şekilde devam ediyorum çiğ şeyler parazit yapıyor çünkü malum.. Onun haricinde tuvaletini bir eldiven yardımı ile kaldırmamı söyledi doktor gerisi önemli değil sorun yaratmaz dedi.. biz normal hayatımıza devam ediyoruz bizimle yatıyor , hala akşamları 30dklık yürüyüşümüzü yapıyoruz evde kucağımdan inmiyor vs :) ve ben ikizlere hamileyim.. ama o kadar duyarlılar ki hamile olmadan önce 2 yıl boyunca beni sokakta yürürken çekiştiren köpek öğrendiğim günden beri 1 kez bile dışarıda tasmasını çekiştirmeden yanımda yürüyor :)
Benim de kedilerim dışarı hiç çıkmıyor ve kuru mamadan başka bir şey yemiyor. Aşılarını 3 ayda bir oluyorlar şimdilik. Bebek düşündüğümüzden beri kumu eşim temizliyor.

Selam kızlar 2 gündür çarpıntım vardı, hipertiroidim yine tavan yaptı sandım kafamda milyon tane senaryo ile dr la görüştüm gel için rahatlasın dedi. Öğleden sonra gittim çok şükür içim rahatladı bebişi 2 haftadır görmüyordum zaten görmüş olduk kıpır kıpırdı hiç durmuyordu 🙏🏽 bi sıkıntı bitip diğeri başlıyor. 4 mm lik kesenin sonuna doğru Amniyotik Bant gördü ayakalrıyla vurarak onu eritir muhtemelen yok olur dedi ama işte bakalım 2 hafta sonra ne diyecek .. genelde %90 yok oluyor dedi zaten çok kenarda ince dedi .. tsh vs testler yapıldı çıkmadı sonuçlar ama çarpıntım arttığı için tiroid ilaçlarına başlayacağım tekrar herhalde

Bu da bebiş 😍🙏🏽 gördüm içim rahatladı çok şükür 20190703_160453.jpg

Hamişlerrr,
neler yiyip içiyorsunuz ?
sabah kahvaltısında öğlen yemeğinde falan neler yiyorsunuz ? ara öğün yapıyor musunuz ? ne kadar su içiyorsunuz :KK36:
3 litreden fazla su içiyorum canım aç karna pekmez yiyorum, güzelce kahvaltımı yapıyorum gün içinde muhakkak meyvemi yiyorum, ceviz tüketiyorum günde bir kasede yoğurt yiyorum tuzu azaltım, gece yatmadan önce muhakkak süt içiyorum şimdilik bunlar aklıma geldi. Benim yumurtadan midem bulanıyor ama sen her sabah bir yumurta yemeye çalış.

X