Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sabah aç karına iki incir yedim. Havuç da iki tane yedim gün içersinde. Test yapmis miydin?
Doktora gittim ultrasonla falan bakti olsa gorurdu galiba son adet tarihim 22 agustos çünkü. Regl olduktan sonrami yesem acaba bilemedimki

Arel13 mrb canım. Geçen yıl bu zamanlar 2017 anneleri topiğine girmiştim.. bebek sahibi olamadım 2 kaybım var. Korunmayı bu ay bırakacağım, Dilerim burası uğurlu gelir benide kaydedersen sevinirim.

Reglim bugun bitiyor bat 23 kasım...

Umarım burda hamile kalanlarda bidaha topiğe uğramamazlık yapmaz :)

Cok büyük bi adet duzensizligim yoktu 1 2 belki3 gun farkederdi ama 22 agustostan beridir olmadim gebede deilim sokturucu kullandim 10 gune adet olursun dedi oda 3 kasima denk gelio bu durumda safak 3 aralik :))
Bende sökücüyle adet oldum bu ay. Pko mu var sende de?

Cok büyük bi adet duzensizligim yoktu 1 2 belki3 gun farkederdi ama 22 agustostan beridir olmadim gebede deilim sokturucu kullandim 10 gune adet olursun dedi oda 3 kasima denk gelio bu durumda safak 3 aralik :))
kasima bir sey kalmamis, kasimi degerlendirirsiniz canim. Sen incir ye yine de. Yumurta kalitesini cok arttiriyor. Tabi 1 incir 1 porsiyon meyve oldugu icin fazla sayida yememek lazim.

benim de yilda 2 kere 15 gun gecikir. İlkbaharda ve sonbaharda. Tabi mevsim gecisi deseler de doktora gidiyorum.

Doktora gittim ultrasonla falan bakti olsa gorurdu galiba son adet tarihim 22 agustos çünkü. Regl olduktan sonrami yesem acaba bilemedimki
Bence şimdiden başlarsan faydasını daha iyi görürsün. Ne kadar kana karisirsa o kadar iyi olur. InşaAllah adet olursun ki sonra hamile haberlerini verirsin :)

Hoşgeldin canım hadi inşallah uğurlu olur :)

Benim 2 ay gecikti ya karnim 4 aylik gebe gibi kocaman cok agrim var ama ne gelen var ne gideeennn hergun isyanlardayimm

İnşallah canım İnşallah hepimize uğurlu gelir. Ov testini daha önce hiç yapmadım ama bugün sipariş verdim aldım. Bu ay yapacağım inşallah. Sen yapıyor musun peki?

Ben de adetimi bekliyorum canım bir olabilsem Allah'ın izniyle hemen başlıcam ovu testlerine

hos bulduk canim. Aynen ya kimsenin merakini çekemem baski olusur. Var ya zaten 5 yildir cocuk olmayinca suan herkes kesin bizim cocugumuzun olmadigini dusunuyor, artik kimse sormuyor

Ya ne güzel keşke bize de sormasalar malesef ne zaman bi yere gitsek bebek mevzusu. Biz istemiyoruz desek de artık inanmıyorlar, çocuğumuzun olmadığını düşünmeye başladılar laf arasında artık tıp çok ilerledi her şeyin çaresi var falan diyorlar

Ben uzun zamandır sağlıklı besleniyorum 1 sene falan oldu çocuk için önceden başladım hazırlığa ama bitki çaylarını çok seviyorum hamile kalana kadar bırakamam onu sanırım

Ama şu avm lerdeki kapıları hiç düşünmemiştim. Onu nasıl yapacağız? Neden geçmiyorsunuz diye sorarlar kesin ne cevap vereceğiz ki

Evet evet simdiden actim bakalim insallah orda oluruz canim gercekten kader ortagi gibi bisi olmusuz biz ahahah. Ben agustos annesi olamazsam devrederim die düşündüm bakalim hayirlisi

Yaaa inşallah Devretmene gerek kalmaz ve orada da beraber oluruz

Bence şimdiden başlarsan faydasını daha iyi görürsün. Ne kadar kana karisirsa o kadar iyi olur. InşaAllah adet olursun ki sonra hamile haberlerini verirsin :)
Ahahah dimi cnm benim onumde daha regl olma derdi var. Ins once sizlerden aliriz da gaza geliriz cnmm :))

Benim 2 ay gecikti ya karnim 4 aylik gebe gibi kocaman cok agrim var ama ne gelen var ne gideeennn hergun isyanlardayimm
sanki seninle inatlasiyor vucudun degil mi? İnsanin sinirini bozuyor ama ilac almissin, olursun insallah. Kan verip hormonlarina baktirdin mi hic canim?

@Scienceteacher10 kendi düştü canım, bir gece hastanede gözetim altında kaldım. Müdahale yapılmadı. Üç ay korun dediler ama ikinci ay korunmayı bıraktık. Arada rahim ağzında yara görüldü, antibiyotik içtim. 1 ay da öyle sekti. Ağustos ayından itibaren korunmasız deniyoruz

Son düzenleme:
Insallah cnm senin eger olursa kac agustos olacak cnm?

yani direkt hamileyim demek lazim. Arkadasim hamileyken hic gecmedi ve surekli avm avm gezerdi. Hani olup olmadigimizi bilemiyoruz sonucta. Bana doktor ozellikle o cantalarimizi koyuyoruz ya, o cihaza yaklasma dedi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…