Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
sanki seninle inatlasiyor vucudun degil mi? İnsanin sinirini bozuyor ama ilac almissin, olursun insallah. Kan verip hormonlarina baktirdin mi hic canim?
Yok cnm yapmadi test doktorum pko goruntusu var sebebi o dedi benimde aklimda o var acaba yanlis birseymi yapioruz die ama doktorum cok ii ozel hastane ve tup bebek sorunlu gebelik uzmani cok aratirdim en iisi o konyada.. evet ya sanki gelmek uzerede bana pislik yapio gelmiyor gibi sinir oluyorum cidden yaa

o zaman doktorun gerekirse daha ileri tetkikler ister canim. Ama pkolu arkadasim vardi kesinlikle adet olmuyordu, herzaman dogum kontrol hapi kullaniyordu. Sende boyle bir sey ilk kez olmus sanirim. Bazen hepimizde oluyor, duzelir insallah.

Günaydınnnn bata daha 15 gün var kim bekleyecek bukadar ya hadi oldu diyelim bide bunun 9 ayı var ben nasıl bekledim acaba 9 ay
valla ya, isin en zor kismi beklemek. İnsan acaba acaba diye dusunmeden duramiyor =)) insallah cok bekletmez bizi minnoşlar

Benim bu ayki umidim bitti adetim.basladi ama sunu fark ettim.ne zamn hamilelige kendimi inandirsam hep.adetim.grcikiyor bida belirti aramamaya calisicam sacimi boyaticam bu arada diyete baslarim zayiflarim.biraz motivasyon olur belki cunku

valla ya, isin en zor kismi beklemek. İnsan acaba acaba diye dusunmeden duramiyor =)) insallah cok bekletmez bizi minnoşlar
Günaydın canım ben de hep zaman ne çabuk geçiyor diye şikayet ederdim. Şimdi 3 Kasım gelmiyor bir türlü 3 asır oldu bee

Aynen terazi olaraktan aşırı sabırsızım pazartesi işe başlayıp cuma hiç olmayacakmış gibi yaşıyorum o derece her cumayı gördüğümde şükrederim bu ay gerçekten çok sıkı tuttum olmazsa çok üzülürüm muhtemelen gribimde geçmedi hapşuruk oldum gören acır halime

Benim bu ayki umidim bitti adetim.basladi ama sunu fark ettim.ne zamn hamilelige kendimi inandirsam hep.adetim.grcikiyor bida belirti aramamaya calisicam sacimi boyaticam bu arada diyete baslarim zayiflarim.biraz motivasyon olur belki cunku
benim de kilo vermem lazim canim. Biraz yuruyus yapsam, usenmesem, cok iyi olacak da...

olur insallah canim. Gecmis olsun, haftasonu dinlenmeye calis ki iyiles

Evet hazirlik olur gebelik kilolarina hem.de ilgimiz dagilmis olur yoksa stresten on gun onceden tuttumu tutmadimi kafayi yiyoruz valla
evet canim, dikkati baska yere cekmek lazim. Ben iki aydir paketli gida yemiyorum, sekeri minimuma indirdim. İşte karbonhidrati azaltmak lazim bir sekilde. Gerci spor yapmadigim icin tartida bir fark yok

he nezaman dinleniyim desem dahada yoruluyorum dün işten 1.30 saat erken çıktım çok kötüyüm diye gece 12 de uyudum düşün artık nasıl dinlendiğimi
yaa işte guzel bir corba ic, sabah gec kalk, kahvaltiyi mumkunse esin hazirlasin, salonda otursan da al battaniyeni uzan canim. Dinlenmeden gecmiyor bu grip.

Regle 4 gün kaldi ama benim ağrılar başladı.galiba regl olucam bu ağrıyı çok iyi tanıyorum artik umutlar tukeniyorrrrrrr

Kac günde oldun cnm? Pko goruntusu var dedi ultrasonda bakti netten baktigimda cidden resimlere benziyor birsuru goz goz delikler vardi ama yeniymis daha
Kürtajdan sonra ilk kez çok duzenli olmuştum ama oda 4 ay sürdü. 5.ayımdayım 60.gün sökücü sayesinde regl oldum.

Eskiden aylar gecerdı olamazdm. Kanına baktılar mı hormonlarına?

O göz göz delik dediğin kistler aynısı bende de mevcut canım. Alıştım onlarla yaşamaya... bak ne yazıyorum çok şeker :)

Bu hastalığın ultrasondaki görüntüsü “inci” gibi güzel bir taşa benzetilir; “yumurtalıkta çok sayıda inci kolye gibi dizilmiş foliküller” diye tabir edilir.
Demekki çok korkunç olmasa gerek, yoksa neden bir hastalık tanısına değerli bir taşın adına gönderme yapılsın ki? Aslında yumurtalama folikül inci tanesi kadar kıymetlidir. Çünkü çoğu zamanda spermle buluşup hayalini kurduğunuz bebeğinize sizi kavuşturabilir. Ama bu pko da bu inci taneleri kendi aralarında bir türlü hangisinin yumurtlayacağına karar veremezler, geçimsizliklere neden olan da çok zaman etraftaki erkeklik hormonlarının (androjen) miktarının dengesizliğidir. Buna karşılık bu kezde kadınlık hormonları yükselir. Ama karşılıksız aşk gibidir östrojenin durumu. Doğru zamanda doğru yerde progesteronunu bulamaz. Yumurtalık bu sefer üzüntüsünden şeker hastası taklidi yapar. İnsüline karşı direnci yükselir. Rahim içindeki doku kalınlaşır kalınlaşır ama bir türlü kanayamaz. Bekler sevdiğini.

Ya progesteron er yada geç gelir yada doktor dayanamaz bu ayrılığa. İlaç niyetine kavuşturur sevenleri, dışarıdan müdahale eder ve kanama olur
( sökücüyle )
Bazende beklemekten yorulan rahim içi 3 ayda bir kanar. İnce hastalığa kapılır gibi bazende hiç kalınlaşamaz. (Kanayamaz)

Bende bu ay sevenleri kavuşturdum klomene baslıyorum düzenli yumurtlayınca seve seve mecburen gününde gelecek reglim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…