Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cnmm bnmm giremedim bayadir..yeni goruyrm msjini..akinti bitti 17. Hafta bitince ck ck sukur..dun kontrolumuz vardi iyi masallah teyzesi..gobekliydim zatn sorma bi 7 aylik gibi duruyrm sistim iyice :) napalim veririz sona insallah..
Sende durumlar ne kuzum nasil gidiyr calismalar kur fln yapiyomusun

Kızlar merhabaaa nasılsınız ya acil bi sorum var ikizler üç aylık oldu geçen hafta Cumartesi kahverengi akıntı oldu bende adet olcam diye bekledim tık yok kasıklarda batma vardı Pazartesi idrarda test yaptım bişey çıkmadı ama olmadım yine. Bu arada daha hiç adet olmadım. Normaldir bu değil mi hamile olamam

Ihtimal varsa olabilirsin.
Ama lekelenme,agri,baslarda olabiliyor.
Benim ki 9 ayı doldurdu o zaman oldum ilk yani bu ay :))))
Masallah buarada geldilerde buyuduler❤

Okurken istemsiz gülümsedim :) geçen yıl bu zamanlar lütfen olsun derken, şimdi olur korkusu :) aynı korkuyu yaşadım kızım 3 aylıkken, tek fark kahverengi akıntı yoktu.. Tabi senin için daha stresli olur, iki bebiş var zaten.. hakkında hayırlısı.. birkaç gün sonra yine tekrarla idrar testini, varsa belli olur..
Minikleri kokla benim için

Sorma canım aynısını bende düşündüm:) rabbim isteyen herkese nasip etsin ama bana bu kadar yeterli:)) öperim canım

Ihtimal varsa olabilirsin.
Ama lekelenme,agri,baslarda olabiliyor.
Benim ki 9 ayı doldurdu o zaman oldum ilk yani bu ay :))))
Masallah buarada geldilerde buyuduler❤
Evet canım günler nasıl geçiyo anlamıyorum . İhtimal var ama olmuyo nasılsa düşüncesi var ama aksilik ya olacağı tutar. Ben hamileyken belirti hiç olmadı hatta tutmadı diye düşündüm sadece ikinci bebek tutunurken yerleşme kanaması oldu onu da düşük yapıyom sandımnasip kısmet artık

Aslinda aksilik degilde genelde beklenen biseydir ki cok duyariz,duymussundur.
Gonlune gore olsun hayirlisiyla diyelim.
Tam zamani ama yine de en azindan bundan sonrasi icin daha dikkatli olmakta fayda var dusunmuyorsaniz

Süt koruması olarak geçiyo canım emziren annelerin ilk 6 ay veya emzirme süreci bitene kadar adet olmaması ya da düzensiz olması olağan karşılanıyo ama herkeste bir olmuyo sen Doğumdan sonra hiç adet olmadıysan muhtemelen süt koruyo ama yine de dikkat et kuzum Bebişlerde büyümüş maşaallah

Süt reglden mi koruyor gebelikten mi bu cümlede kasıt?Yanlis anlasilma olmasin bence.
Duzensiz regl olabilmek mumkun ki genelde ilk olunan aylar biraz degisiyor ama gebelikten kesin korumasi yoktur.(pompa,emzirme,emzirme sıklıği vb etkenler coktur)

Regl kastetmiştim ben tabi ki kesin koruyor diye bi şey yok süt koruması zannedip hamile olduğunu öğrenen bi çok kişi de var.. Regl olmama ya da düzensiz olma diye belirtmiştim aslında :)

Regl kastetmiştim ben tabi ki kesin koruyor diye bi şey yok süt koruması zannedip hamile olduğunu öğrenen bi çok kişi de var.. Regl olmama ya da düzensiz olma diye belirtmiştim aslında :)

evet.
Olmak bi dert olmamak bi dert.Ah kadinlar

Sağlıkla büyüsün minik adaşımız bizimkiler de minik hala gözümüzde daha diş çıkaracak, emekleyecek(çok çalışıyor bu aralar), yürüyecek, çiş öğrenecek yolumuz uzun ama sevgimiz sonsuz

Kaç günlük oldu minnoşumuz? Aranız nasıl, nasıl geçiyor günleriniz?

Emekleme zamanları çok tatlı oluyorlar. Diş cikarma için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Inşallah kolay atlatır.
Sevgi biter mi hiç. Bambaşka bir duygu. Allah tüm isteyenlere yaşatsın.

25 günlük oldu kızım teyzesi Aramızdan su sızmıyor. Fazla memeci oldu. Kullanıyor beni resmen. Dogru emzigi bulmaya calisiyoruz. Pek begendiremedik.
Uykuya geçişi zor oluyor. Idare ediyoruz iste
Fazla şikayet etmeyeyim ayıp olur çok bekledim kızımı

Bebisler buyumez :) buyudukce herseyde buyur unutma onlar hep bebek
Şaka bir yana darısı başına :)

Nasilsin?Nasil gidiyor demeyecegim,olabilecegi en guzel haliyle yuruyordur hersey eminim,annelik boyle bisySen kendini iyi hissediyorsan en guzeli.
Bunca zaman gecti bile :)

Hic memeci,beni kullaniyor fln diye dusunme inan.Onlar bizden daha iyi biliyor nasil davranacagini.Sebep,sonuc aramadan şunu bunu yapsam annem alisir fln demeden
Kaliplari bosver.
Kolaylik sanilan bicok sey hayati daha da karmasiklastirir unutmaEmzik hic olmasaydi ne yapardin?

Son düzenleme:
Kızım da nerdeyse 2 aydan sonra emzik tuttu. Yılmadan denemeye devam. Wee baby'nin komple silikon olan damaklı yumuşak bir emziğini aldım, 7 aylık olana kadar onu verdim uykuya geçerken.
Oğlum her ağlamada emzikle susan bir bebekti. Uyurken zaten ağzında olurdu. Kızım sadece uykuya dalarken emiyor. Bırakması da kolay olur inşallah.
Bu emziği kaşıyıcı olarak da kullanıyor zamanla :)

Uykuya geçiş için ayrıca rutin uydurmak gerekebilir. Simay memede uyumadıysa, gazını çıkarıp, pufun üzerine yatırıp emzik verirdim. Başını sıvazlayarak ninni söylerdim, arada pış pış ederek.. Hareketsiz yattığı dönemde uyuduğu yerde bırakırdım. Hareket etmeye başladığında, uykuya dalınca beşiğe alırdım.
Her ay değişebiliyor uykuya dalma şekilleri ama çok uç hallere bürünmedi bizde. Şu an da yerde uyuyor mesela, döşeklerin üstüne yatırıp emziği verip yanına yatıyorum. Sırtına pat pat vurarak, pış pış diyerek uyutuyorum. Oyundan yorgun düştüğü için kolay uyuyor genelde..
Sen de açık havaya çıkarırsan daha kolay uykusu gelecektir. Akşam için de banyo ettirip bebe yağıyla masaj yapabilirsin. Bir sürü seçenek var. Kızınla ortak bir yol bulacağınıza eminim. Başlıca önemli nokta senin güler yüzlü ve sabırlı olman sanırım. Benim sırıtmaktan kaz ayakları çıktı göz kenarlarımda şimdi kızım da güleç yüzlü, neşeli bir bebek. Onlar bizim aynamız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…